Προς το περιεχόμενο

Σύμπτωση η παρακολούθηση;


TheGrisGrisMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι σε νησί.

Χαλαει η σαγιονάρα. 😊

Παω στο πρώτο μαγαζι που βρίσκω μπροστά  μου να παρω άλλο παντοφλοϊδές.

Εννοειται, δεν κάνω κανένα search για κάτι τέτοιο στο Ίντερνετ.

Μιλαω για τη σαγιονάρα 2-3 φορές με την κοπέλα μου (όχι στο τηλεφωνο, είμασταν μαζί) κατά την διαδικασία μέχρι την αγορα νεας. 

Γυρνάω σπιτι, πάω θρόνο, μπαινω web, βλέπω για πρώτη φορά εβερ αυτό σαν διαφήμιση:

spacer.png658ADB4B-6768-46E8-BA5F-4F8FBECEF298.jpeg.e078f7369fc4720a45898e683af45cf1.jpeg

Το βρηκε: 

1.Απο τη  επισκεψη στο μαγαζι;

2. Voice;

3. Σύμπτωση;

 

 

Επεξ/σία από TheGrisGrisMan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 76
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σύμπτωση. είναι καλοκαίρι αρα διαφημιζονται σαγιονάρες, οχι παλτά και παπλώματα. 

Αμα ακομα εχεις αμφιβολίες κάτσε με την καλή σου και μιλήστε για σόμπες, κουβέρτες και γούνες. Πάλι παντόφλες θα δεις στις διαφημισεις.

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα δει ένα βιντεακι πιο παλια απο έναν τυπα "Google listens what you say", το οποιο εαν ισχυει το κανουν για να προσαρμοσουν αναλογες διαφημισεις στις συσκευες σου...Ποιος ξερει...

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, isay είπε

Σύμπτωση. είναι καλοκαίρι αρα διαφημιζονται σαγιονάρες, οχι παλτά και παπλώματα. 

Αμα ακομα εχεις αμφιβολίες κάτσε με την καλή σου και μιλήστε για σόμπες, κουβέρτες και γούνες. Πάλι παντόφλες θα δεις στις διαφημισεις.

Να σου πω την αλήθεια ΑΝ υπάρχει κάτι, πιο πιθανό θεωρω να ανίχνευσε την είσοδο στο μαγαζι παρα τη φωνή. 

Παντως, καλοκαίρι έχουμε εδώ και ενάμιση μηνα κ έτυχε σήμερα γι αυτό μου έκανε εντύπωση... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου έχει τύχει δύο φορές με facebook να μιλάω για κάτι/κάποιον και στο καπάκι να μου βγάζει προτεινόμενο φίλο, κάποιον άσχετο με παρόμοιο όνομα. Μάλιστα τη μία δεν ήταν καν όνομα, αλλά τοπωνύμιο και μου έβγαλε ξένο με επίθετο ίδιο με το τοπωνύμιο. Προσωπικά το θεωρώ σχεδόν σίγουρο ότι συμβαίνει, γενικότερα τουλάχιστον.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καιρό τώρα γίνεται το "optimisation" στις διαφημίσεις και με αυτόν τον τρόπο. Πλέον έχουν την τοποθεσία, εικόνες,βίντεο,,αρχεία,δραστηριότητες, ηχητικά δεδομένα,προτιμήσεις κλπ . Όλα περιλαμβάνονται στον μεγάλο τίτλο, "δεδομένα".

όχι ότι για τα ads εφαρμόζεται κατασκοπεία αλλά ανιχνεύονται λέξεις κλειδιά.

Επεξ/σία από kti23
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, TheGrisGrisMan είπε

Να σου πω την αλήθεια ΑΝ υπάρχει κάτι, πιο πιθανό θεωρω να ανίχνευσε την είσοδο στο μαγαζι παρα τη φωνή. 

Παντως, καλοκαίρι έχουμε εδώ και ενάμιση μηνα κ έτυχε σήμερα γι αυτό μου έκανε εντύπωση... 

υπάρχει και το άλλο ωραίο.

να πας σε ένα μέρος και μετά από λίγη ώρα αφού φύγεις να εμφανιστεί στα notifications "πως ήταν το (μέρος που πήγες)"? από την Google.

 

και σε μένα δεν ήταν καν κάποια καφετέρια ξέρω γω,ένα εργοστάσιο σε χωριό ήταν που επειδή έχει σελίδα στο Google συμβαίνει αυτό το φαινόμενο κανονικά.

 

είχα 100% την τοποθεσία off,δεν έχω αμφιβολία για αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προκειται περι παρακολουθησης, το χω παθει κι εγω. Ειμαι προποτζιδικο μια μερα, εχω παιξει συστημα 3-5 και περιμενω ενα οβερ απο Γ' Σουηδιας για 250€. 1-1 Το ματς που λετε, στο 93 γινεται μια αντεπιθεση 3 με 2 αλλαζουνε πασες βγαινει το φορ φατσα με το τερμα, σουταρει και παει δοκαρι κι εξω. πεταγομαι πανω και φωναζω "ε αντε γ@@@ου ρε μπ@@@λο." Μπαινω μετα facebook και μου πεταει διαφημιση απο οικους ανοχης

Επεξ/σία από Kostasspil
  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...