Προς το περιεχόμενο

[UPS] Bitmore U650LCD 14,99€ @kotsovolos [ΤΕΛΟΣ]


pagour3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, Mhlogiatros είπε

Στο παλιό καρβουνι με FX 8350  ούτε  εκκινούσε προφανώς η θερμάστρα θελει 850 VA και βάλε 

Περίεργο. Δοκίμασε να φορτίσεις πρώτα πλήρως το UPS για 6 ώρες χωρίς κάποια πρίζα επάνω του και ξαναδοκίμασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
19 hours ago, Tasosp22 said:

Μολις το δοκιμασα στο συστημα μου απευθειας πανω στο πολυμπριζο που ειχα και σε idle, browsing youtube κτλ παιζει το load απο 24-30 %(1-2 κουτακια στο ups). Το τσεκαρα και ελαχιστα στο Battlefield 1 και το load ηταν στο προγραμμα 80+ και στο ups και τα 4 κουτακια..

System specs: Ryzen 2600, b450 asrock fatality K4 , G.Skill RipjawsV 16GB DDR4-3200MHz , RX 580 Sapphire pulse 4 gb , 1ssd, 1 hdd , 3 rgb fans, οθονη dell 2717H, 2.1 logitech X230, 1roccat apuri usb hub και 1 λεντοταινια στο γραφειο :P

  Reveal hidden contents

ups.jpg

Προσωπικά πάντως δεν θα ψηνόμουν να βάλω συσκευές με max κατανάλωση πάνω από VA/Watt του UPS...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Προσωπικά πάντως δεν θα ψηνόμουν να βάλω συσκευές με max κατανάλωση πάνω από VA/Watt του UPS...

Σε περίπτωση που παίζω και κάνει διακοπή  που εκεί είναι το πρόβλημα που δεν φτάνει να καλύψει το σύστημα υπάρχει περίπτωση να κάνει ζημιά ή απλά θα κλείσει αμέσως ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
17 minutes ago, Tasosp22 said:

Σε περίπτωση που παίζω και κάνει διακοπή  που εκεί είναι το πρόβλημα που δεν φτάνει να καλύψει το σύστημα υπάρχει περίπτωση να κάνει ζημιά ή απλά θα κλείσει αμέσως ? 

Προσωπικά φοβάμαι τις περιπτώσεις που έχω κλείσει πχ το διακόπτη του PSU ή που έχει κάνει αρκετή ώρα διακοπή ρεύματος (τα έχω κλείσει όλα) με αποτέλεσμα να έχουν αδειάσει οι πυκνωτές. Όταν λοιπόν τον ανοίξω ή ξανάρθει το ρεύμα, στιγμιαία αν δεν κάνω λάθος θα τραβήξει τα μέγιστα watt κι εκεί μπορεί να γίνει ζημιά...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ 1 προχθές και το άνοιξα πριν από λίγο. Δείχνει αχρησιμοποίητο.

 

Επειδή στον χώρο που θα μπει δεν υπάρχει κοντά άλλη πρίζα τί είναι καλύτερο. 2πλή πρίζα στον τοίχο ή όπως είναι τώρα το πολύπριζο ασφαλείας να κουμπώσω πάνω το Bitmore ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...