Προς το περιεχόμενο

[UPS] Bitmore U650LCD 14,99€ @kotsovolos [ΤΕΛΟΣ]


pagour3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, paylidis είπε

Παρελαβα ένα κομματι από τηλεφωνική κρατηση - φαίνεται κλειστό (δεν είχε το κουτί ταινίες ασφαλείας όπως και να έχει). Το έβαλα να φορτίσει overnight χωρίς φορτίο και από αύριο θα μπουν ρουτερ κλπ. Εάν καταφέρω να βρω άλλο ένα για το καταγραφικο και τις 3 κάμερες θα είμαι σούπερ. 

Ένας φίλος αγόρασε σήμερα το U850 στα 47,99€ βέβαια,για καταγραφικό κάμερες και συναγερμό. Αύριο θα μάθω τι κάνει και αν θες σε ενημερώνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, matrixxx είπε

Τι ωρα εκανες την κρατηση και τι ωρα παρελαβες χοντρικα;

Με το που άνοιξε το μαγαζί (09.05) σήμερα έκανα κρατηση και παρελαβα κατά τις 13.00. Δε βρήκα άλλου, πήγα σε ένα κατάστημα που το έδινε διαθέσιμο το πρωί αλλά δε μου το κρατούσαν και το είχαν 41.99

27 λεπτά πριν, notist είπε

Ένας φίλος αγόρασε σήμερα το U850 στα 47,99€ βέβαια,για καταγραφικό κάμερες και συναγερμό. Αύριο θα μάθω τι κάνει και αν θες σε ενημερώνω. 

Για αυτά φτάνει. Είχα ήδη ένα δεκαετίας ablerex που την άκουσε η μπαταρία του (πάλι) όποτε με βόλεψε αυτό. 

Επεξ/σία από paylidis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παραγγελία Δεύτερα 23:38

Παραλαβή σήμερα από κατάστημα και πληρωμή εκεί

Συσκευασία σφραγισμένη, οκ το κουτί δεν είχε την ταινία αλλά ,μάλλον έτσι έρχεται από την εταιρία.

Συνδεμένο σε LED 55” 4k (Κατανάλωση Ενέργειας Μέση τιμή 86Watt, max δεν ξέρω) και στο pc (2500K+12 GB (2x4gb+2x2gb) +2ssd+1HDD +onBoard gpu – NO DISCRETE GPU +led keyboard +4fans), max load while cinebench 65% (~215 watt) μένουν 115watt free, έβαλα ότι είναι 330watt, όχι 350watt.

Έβγαλα το ups από την πρίζα, δεν είδα κάποιο τρεμόπαιγμα στην οθόνη, η μουσική συνέχισε κανονικά, σε ~16 δευτερόλεπτα η μπαταρία έπεσε στο 65%, μετά μόλις το έβαλα στην πρίζα πήγε 100% με την μια weird!

Untitled.png.197ab991b2d3457fd5cdec888569bbb9.png

Επεξ/σία από Havik
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Havik είπε

Παραγγελία Δεύτερα 23:38

Παραλαβή σήμερα από κατάστημα και πληρωμή εκεί

Συσκευασία σφραγισμένη, οκ το κουτί δεν είχε την ταινία αλλά ,μάλλον έτσι έρχεται από την εταιρία.

Συνδεμένο σε LED 55” 4k (Κατανάλωση Ενέργειας Μέση τιμή 86Watt, max δεν ξέρω) και στο pc (2500K+12 GB (2x4gb+2x2gb) +2ssd+1HDD +onBoard gpu – NO DISCRETE GPU +led keyboard +4fans), max load while cinebench 65% (~215 watt) μένουν 115watt free, έβαλα ότι είναι 330watt, όχι 350watt.

Έβγαλα το ups από την πρίζα, δεν είδα κάποιο τρεμόπαιγμα στην οθόνη, η μουσική συνέχισε κανονικά, σε ~16 δευτερόλεπτα η μπαταρία έπεσε στο 65%, μετά μόλις το έβαλα στην πρίζα πήγε 100% με την μια weird!

Untitled.png.197ab991b2d3457fd5cdec888569bbb9.png

Μπας και ειναι πολυκαιρισμενα και ειναι ψιλοψοφια η μπαταρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να το ξέρω αλλά ήταν πλήρως φορτισμένο οπότε δεν νομίζω να ήταν καιρό στην αποθήκη, ίσως το % να μην είναι ακριβές ο μετρητής.

Ξέχασα να πω, το με το ρεύμα ON δεν κάνει καθόλου θόρυβο, λίγο όταν είναι off συν φυσικά τα μπιμπ.

Με σταθερή ένταση στα 235v το AVR δεν είναι ενεργοποιημένο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενδιαφέρον εύρημα οφείλω να ομολογήσω αλλά τα άτομα που έχουνε μηχανήματα 1000 ευρώ ελπίζω να μην εμπιστεύονται ups των 15 ευρώ καθώς μου θυμίζουν άτομα που παίρνουν αντίστοιχα ακριβαποδήλατα και πάνε και βάζουν κλειδαριές τύπου cable lock 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με το τελευταίο μυνημα. Τα φθηνά ups δεν είναι για πολλά πολλά. Στον υπολογιστή έχω ένα της ΕΑΤΟΝ 800 ή 900 va. 6 χρόνια και δε μου έχει κάνει κιχ, δε μου έχει ζητήσει ούτε μπαταρία ούτε τίποτα και παλιά κρατούσε pc+monitor 24” για μισή ώρα και βάλε ενώ τώρα έχει πέσει στο τέταρτο για pc + 2 monitor 24”. Με τα φτηνά κάθε 1.5-2 χρόνια ξέρω ότι πρέπει να αλλάξω μπαταρία...

καλη λοιπόν η προσφορά αλλά μη στεναχωρηθούμε κιολας που δε κράτησε πολύ... για το pc σας χιλιες φορές ένα επώνυμο και θα με θυμηθείτε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπόψη ότι είχα πρόβλημα με ένα 850άρι https://www.insomnia.gr/forums/topic/639048-ups-bitmore-line-ups-u850lcd-σβήνει-αμέσως/

 

Το επέστρεψα και το 2ο έκανε τα ίδια. Βαρέθηκα να δοκιμάσω 3ο και πήρα τα χρήματά μου.

Δεν λέω ότι το 650άρι έχει θέμα, μπορεί να έπεσα σε 2 ελαττωματικά τεμάχια, απλά μοιράζομαι την αρνητική εμπειρία μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, censOred είπε

ενδιαφέρον εύρημα οφείλω να ομολογήσω αλλά τα άτομα που έχουνε μηχανήματα 1000 ευρώ ελπίζω να μην εμπιστεύονται ups των 15 ευρώ καθώς μου θυμίζουν άτομα που παίρνουν αντίστοιχα ακριβαποδήλατα και πάνε και βάζουν κλειδαριές τύπου cable lock 

Από το καθόλου που έχουν οι περισσότεροι ας είναι και των 15€... :)

Όσοι παρέλαβαν είναι τυχεροί, ούτε πολύπριζο δεν παίρνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειχα παρει και εγω το 2017 αν θυμαμαι καλα.3 μηνες μου κρατησε.Στην αρχη δεν κραταγε καθολου φορτιο.Μετα εσβησε τελειως νεκρο εντελως.Πηρα πιστωτικο απο το καταστημα.Προσωπικα ουτε 15 ευρω δεν ξανα εδινα για το συγκεκριμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από μένα.

Η παραγγελία έγινε το ίδιο βράδυ (Τρίτη 00:25) και ήρθε άμεσα το μήνυμα. 

Το άλλο πρωί 09:25 ήρθε η επιβεβαίωση οτι με περιμένει στο κατάστημα, και Τετάρτη απόγευμα παρέλαβα από το Mall. 

Σε κατάσταση, φαίνεται το ίδιο όπως όλοι όσοι έχουν αναφέρει. Το κουτί δε φαινόταν να έχει ανοιχτεί. Η συσκευή ήταν ολοκάθαρη. Μπήκε στην πρίζα και είχε 3 από τις 4 γραμμές φόρτισης. Παραμένει και θα δοκιμαστεί καποια στιγμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα και κάποιες δοκιμές και μια χαρά κράτησε υπολογιστή για 2-3 λεπτά. Δε το δοκίμασα περαιτέρω αλλά είχε σίγουρα και άλλο. 

Αυτά για όσους λέγαν ότι κάνει μόνο για κάνα ρουτερ. Τώρα το ποσό θα αντέξει θα δείξει.. η κατασκευή φαίνεται ΟΚ και η μπαταρία επίσης δε φαίνεται να έχει μείνει χρόνια στην αποθήκη.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...