Προς το περιεχόμενο

[UPS] Bitmore U650LCD 14,99€ @kotsovolos [ΤΕΛΟΣ]


pagour3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παίδες σορι κιόλας είμαι λίγο αμπαλος με αυτά. Βλέπω χιουμοριστικα σχόλια περί 1060 ssd ριζεν κτλ οκ δέχομαι αυτά δεν τα κρατάει με την καμία. Εγώ έχω ένα δεινόσαυρο 11ετιας με μια κάρτα Gpu 1gb ένα διπύρηνο επεξεργαστή και ένα τροφοδοτικό 350. Αυτό το κρατάει έστω κάποια δευτερόλεπτα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά γειά σας!

Για τηλεόραση OLED κάνει το συγκεκριμένο UPS ? Γενικότερα μήπως το ρεύμα που βγάζουν αυτά τα UPS είναι ημιτονοειδές (sine wave) και επομένως δεν είναι κατάλληλο για τηλεοράσεις,blu-ray players κλπ? Μήπως είναι κατάλληλο μόνο για PC το συγκεκριμένο UPS?

Έχω ήδη ένα πολύμπριζο ασφαλείας.Αν πάρω και το συγκεκριμένο UPS ,ποιά είναι η σωστή συνδεσμολογία των : μπρίζας ρεύματος σπιτιού ,πολύμπριζο ασφαλείας,UPS. ? Ποιό θα πρέπει να συνδεθεί πρώτο με την μπρίζα του σπιτιού και πιο μετά? Μου εμφανίζει διαθέσιμο μόνο σε κατάστημα,δεν βλέπω να μπορώ να κάνω κράτηση για store pick up,ούτε το έχει διαθέσιμο για αποστολή στο χώρο μου.

Επεξ/σία από ultrahd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και δυο M/B με το H110 για Intel 13,99 & 14,99

Gigabyte H110M-DS2 :

https://www.kotsovolos.gr/site/computing/desktops-and-upgrade-tools/motherboards/167809-gigabyte-h110m-ds2-ddr4

Asus H110M-D :

https://www.kotsovolos.gr/site/computing/desktops-and-upgrade-tools/motherboards/167808-asus-h110m-d

Επεξ/σία από Brainmorf
  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, notist είπε

Ok. Κράτησα ένα να πάω να το πάρω από το αεροδρόμιο. Αν δεν κρατάει ούτε λεπτό θα το βάλω αγγελία στο ινσομνια 15€ να βγάλω και 0,01€. Ευχαριστώ. 

Εσύ δηλαδή όπως και να έχει για το λεπτό πας  😀

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το UPS ειναι πολυ τιμιο. Εχω την ιδια μαρκα αλλα το U1200LCD 1.5 χρονο εχω πανω υπολογιστη home cinema μεγαλο με 10ιντσο woofer αρκετους σκληρους και οθονη και σε διακοπη ρευματος τα κραταει ολα για πανω απο 10 λεπτα. Εννοειται χωρις gaming. Δεν ειναι APC αλλα την δουλεια τους την κανουν μια χαρα. Το συγκεκριμενο θα κρατησει ενα load 300watt για 30 δευτερολεπτα περιπου η οποιαδηποτε οθονη 55αρα στα 70watt για αρκετα λεπτα. Στα 15 ευρω μην το σκεφτεστε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω να βρω το mad load για την 55αρα b8 και αυτό που βρίσκω είναι κάπου στα 150watt είναι σωστό? Γιατί πιο πίσω ένας φίλος ανέφερε για oled 360 watt.

Και εν τέλει μπορεί να μπει σε TV? Και πως το συνδέουμε πρώτα το πολυμπριζο ασφαλείας και μετά αυτό η το αντίθετο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, gkarako είπε

Ψάχνω να βρω το mad load για την 55αρα b8 και αυτό που βρίσκω είναι κάπου στα 150watt είναι σωστό? Γιατί πιο πίσω ένας φίλος ανέφερε για oled 360 watt.

Και εν τέλει μπορεί να μπει σε TV? Και πως το συνδέουμε πρώτα το πολυμπριζο ασφαλείας και μετά αυτό η το αντίθετο?

Υπολογισε 150watt για την 55b8. Και αυτο λογικα σε max brightness το οποιο ποτε δεν θα το δεις. Δεν χρειαζεται πολυμπριζο ασφαλειας κουμπωνεις το ups στην πριζα και την πριζα της tv στο ups και εισαι ετοιμος. Επειτα αν θες να κανεις δοκιμη κατεβαζεις γενικο απο τον πινακα και βλεπεις αν στην κραταει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας απλός υπολογιστής τραβαει κάνα πενηνταρι βατ σε κανονική λειτουργια και άλλα τόσα η οθόνη. 

Αν το ups είναι οκ δηλαδή δε το χαν παρκαρισμένο δέκα χρόνια στην αποθήκη ώστε να έχει χαλάσει η μπαταρία τότε άνετα κράτα αρκετά λεπτά. 

Τώρα αν πας να προστατέψεις έναν υπολογιστή κτήνος των 2000 ευρω με ups των 15 ευρώ κάτι δε κάνεις καλά.. 

Τσιμπησα και εγώ ένα και θα το βάλω στο ρουτερ γιατί στα άλλα μηχανήματα έχω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις βγήκα από κωτσόβολο. 

Να έχετε υπόψιν σας, ότι μου είπαν ότι είναι εκθεσιακα. Ήταν στο ράφι, αλλά είναι δύσκολο να έχουν μπει στην πριζα

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι πήγα γιατί το είχε χθες βραδυ διαθέσιμο. Πλέον δεν υπάρχει επιλογή διαθεσιμότητα σε κατάστημα και παρότι είχαν δεν μου έδιναν σε αυτήν την τιμή, γιατί απλά πλέον δεν υπάρχει! 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, notist είπε

Τώρα λέει διαθέσιμο μόνο σε κατάστημα και δείχνει αρκετά. 

Πηγα και δεν μου το εδωσαν γιατι ειχαν  κανει λαθος την τιμη. Οποιος προλαβε προλαβε

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα μου ήρθε μήνυμα να παραλάβω σήμερα 

Δηλαδή ρε παιδιά να μη το βάλω για την TV και τον ενισχυτή ; 

Περισσότερο σαν σταθεροποιητή τάσης το θέλω, και απλά να τα κλείσω κανονικά αν γίνει καμιά στραβή 

Αν λέτε ότι δε κάνει ούτε για αυτό, αν είναι κανείς από Πειραιά ας με βρει να του το δώσω (αν το πάρω 15€ βέβαια και δε μου πουν τίποτα ιστορίες για αγρίους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...