Προς το περιεχόμενο

HP Deskjet 2130 στα 25€ @plaisio


BladeRunner14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.plaisio.gr/ektiposi/ektipotes-printers/polimixanima/HP-Inkjet-Polumixanima-2130-Deskjet-F5S40B.htm

Συνδεσιμότητα USB 2.0

Λειτουργίες Εκτύπωσης, Αντιγραφής και Σάρωσης

Περιλαμβάνονται 2 Μελάνια / Αφίσα Εγκατάστασης / Καλώδιο Τροφοδοσίας / Κύρια Συσκευή / Λογισμικό CD

Στο skroutz.gr παίρνει βαθμολογία 4.4.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dark-o-phobia είπε

Το είχα πάρει κάποια στιγμή που το έβγαλε ο Γερμανός στα 19,90, για βασικά πράγματα είναι εξαιρετικό το μηχάνημα.

Έχεις υπολογίσει τιμή άνα σελίδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το catch με αυτά τα μηχανήματα είναι ότι τα μελάνια τελειώνουν γρήγορα και κοστίζουν περισσότερο από τον ίδιο τον printer οπότε, σε βάθος χρόνου, είσαι ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ χαμένος από οικονομικής άποψης, ειδικά αν τυπώνεις συχνά. Δεν πρόκειται προσωπικά να έπαιρνα ξανά τέτοιον printer. Από τότε που πήρα έναν Epson L series (με ink tanks) έχω ξεχάσει πως είναι να αγοράζεις μελάνια.

1 λεπτό πριν, dkstopo είπε

Έχεις υπολογίσει τιμή άνα σελίδα?

Με απλά λόγια, αυτό.

Επεξ/σία από iparou
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dkstopo είπε

Έχεις υπολογίσει τιμή άνα σελίδα?

Επειδή εκτυπώνω ελάχιστα (λογαριασμούς, εισιτήρια, κοινόχρηστα κτλ.) δεν έχει καν χρειαστεί να αλλάξω τα μελάνια που είχε επάνω οπότε δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Για αυτό λέω για πολύ βασικά πράγματα αξίζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θύμαμαι ότι στους epson τα μελάνια ήταν χωρίς κεφαλές γιαυτο έβγαιναν οικονομικοί. Εγω είμαι στου laser αλλά που και που θα ηθελα καμία έγχρωμη.. το ότι έχει σκανερ είναι αυτό που κέντρισε το ενδιαφέρον 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, iparou είπε

Το catch με αυτά τα μηχανήματα είναι ότι τα μελάνια τελειώνουν γρήγορα και κοστίζουν περισσότερο από τον ίδιο τον printer οπότε, σε βάθος χρόνου, είσαι ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ χαμένος από οικονομικής άποψης, ειδικά αν τυπώνεις συχνά. Δεν πρόκειται προσωπικά να έπαιρνα ξανά τέτοιον printer. Από τότε που πήρα έναν Epson L series (με ink tanks) έχω ξεχάσει πως είναι να αγοράζεις μελάνια.

Με απλά λόγια, αυτό.

Προφανώς είναι άλλη κατηγορία ο εκτυπωτής του θέματος δεν έχει νόημα να το συγκρίνεις με ink tanks. Για απλή περιστασιακή χρήση μια χαρά είναι και τα μελανάκια τα γεμίζεις δε κοστίζουν περισσότερο από τη συσκευή. Από περιέργεια γιατί κοιτούσα κάτι εκτυπωτές με ink tank, αν δεν εκτυπώσεις για μήνες στεγνώνει τίποτα? Πχ μέσα στα σωληνάκια, στη κεφαλή κλπ.

Επεξ/σία από Atοm
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρομοια αγορα εκανα με τον 2620 στα 20Ε.

Χυμα μελανι παιδια και ξεχνατε κοστος ανα σελιδα και αγορες μελανιων.

Πηρα 4Χ100ml απο ebay με 9Ε και ακομα δε τα εχω ανοιξει αφου εχω ενα δειγμα καπου 40ml μαυρο και εχω ηδη γεμισει 3-4 φορες το ενα cartridge.

Κανουν για οποιοδηποτε εκτυπωτη και δεν εχεις και το αγχος μη σου μεινουν τα μελανια αν χαλασει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Atοm είπε

Προφανώς είναι άλλη κατηγορία ο εκτυπωτής του θέματος δεν έχει νόημα να το συγκρίνεις με ink tanks. Για απλή περιστασιακή χρήση μια χαρά είναι και τα μελανάκια τα γεμίζεις δε κοστίζουν περισσότερο από τη συσκευή. Από περιέργεια γιατί κοιτούσα κάτι εκτυπωτές με ink tank, αν δεν εκτυπώσεις για μήνες στεγνώνει τίποτα? Πχ μέσα στα σωληνάκια, στη κεφαλή κλπ.

Ναι, στους ινκ τανκς πρέπει να τυπώνεις σχετικά συχνά γιατί αλλιώς στομώνουν οι κεφαλές και υπάρχει πρόβλημα που μπορεί να μην φτιάχνει ούτε με βαθύ καθαρισμό. Το (μοναδικό) πλεονέκτημα των εκτυπωτών σαν αυτόν του θέματος είναι ότι η κεφαλή περιλαμβάνεται στο μελάνι και άρα κάθε φορά που αλλάζεις μελάνι ουσιαστικά αλλάζεις και κεφαλή. Προφανώς αν τα μελανάκια τα γεμίζεις και δεν τα αλλάζεις, η κεφαλή μένει ίδια (αν και δεν είμαι 100% ειδικός επί του θέματος, αλλά αυτό είναι το λογικό) οπότε το πλεονέκτημα αυτό χάνεται έτσι κι αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, iparou said:

Το catch με αυτά τα μηχανήματα είναι ότι τα μελάνια τελειώνουν γρήγορα και κοστίζουν περισσότερο από τον ίδιο τον printer οπότε, σε βάθος χρόνου, είσαι ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ χαμένος από οικονομικής άποψης, ειδικά αν τυπώνεις συχνά. Δεν πρόκειται προσωπικά να έπαιρνα ξανά τέτοιον printer. Από τότε που πήρα έναν Epson L series (με ink tanks) έχω ξεχάσει πως είναι να αγοράζεις μελάνια.

Με απλά λόγια, αυτό.

Δε τα λες ακριβά τα μελάνια. Απ' τα φθηνότερα που κυκλοφορούν είναι (εκτός αν κάνω λάθος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, d_gkal είπε

Δε τα λες ακριβά τα μελάνια. Απ' τα φθηνότερα που κυκλοφορούν είναι (εκτός αν κάνω λάθος)

Ειναι μικρα λογικα.

Στον 2620 μου με το ζορι εβγαλε καμια 60-70 σελιδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, iparou είπε

Ναι, στους ινκ τανκς πρέπει να τυπώνεις σχετικά συχνά γιατί αλλιώς στομώνουν οι κεφαλές και υπάρχει πρόβλημα που μπορεί να μην φτιάχνει ούτε με βαθύ καθαρισμό. Το (μοναδικό) πλεονέκτημα των εκτυπωτών σαν αυτόν του θέματος είναι ότι η κεφαλή περιλαμβάνεται στο μελάνι και άρα κάθε φορά που αλλάζεις μελάνι ουσιαστικά αλλάζεις και κεφαλή. Προφανώς αν τα μελανάκια τα γεμίζεις και δεν τα αλλάζεις, η κεφαλή μένει ίδια (αν και δεν είμαι 100% ειδικός επί του θέματος, αλλά αυτό είναι το λογικό) οπότε το πλεονέκτημα αυτό χάνεται έτσι κι αλλιώς.

Μια φορά την εβδομάδα ας πούμε?

Και εγώ έχω έναν παλιό HP όπου η κεφαλή είναι στο μελάνι και να περάσουν μήνες το πηγαίνω να το γεμίσουν και το καθαρίζουν κιόλας, λογικά κάτι τέτοιο θα κάνει και ποιος πάρει αυτόν του θέματος οπότε δεν είναι τόσο θέμα η κεφαλή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...