Προς το περιεχόμενο

ITX Madness - Sffpc Insomniacs


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, stra777 είπε

129€ έχει αυτη την στιγμή,στο ίδιο κατάστημα.

Πρέπει να στάθηκα τυχερός πριν του φουσκώσουν την τιμή. Από ότι κατάλαβα κατευθείαν από αποθήκη το πήρα οπότε ούτε καν καπέλο δεν πρόλαβαν να βάλουν . Να είναι καλά το παλικάρι που μίλησα στις τηλεφωνικές παραγγελίες ( και αυτός sff λάτρης :P

Κρίμα πάντως γιατί στα 100 είναι άψογο το κουτί, στα 130 δεν ξέρω άμα το έπαιρνα.

Επεξ/σία από xSense
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, EvilEyes είπε

Στο συγκεκριμένο μπορώ να τοποθετήσω msi b450 mortar max η παίρνει αυστηρά itx mobo;

Καλημέρα, itx μόνο αγορίνα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, EvilEyes είπε

Στο συγκεκριμένο μπορώ να τοποθετήσω msi b450 mortar max η παίρνει αυστηρά itx mobo;

ITX

DTX 

υπό προϋποθέσεις ΚΆΠΟΙΕΣ mATX

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, DEADLAZARUS είπε

Ηττηθήκαμε πανηγυρικά. Το ghost δεν τα πάει καλά με τις ampere..

Είμαι αισιόδοξος για navi ότι δεν θα είναι φόλα.

Αν βγει και με κάπως normal tdp, ίσως να δούμε κάνα δυο υλοποιήσεις της προκοπής σε dual.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμφανίστηκε και το "απλό" χωρίς το τζαμι + gpu riser, NR200 στο Αμερικάνικο Αμαζον. Μάλιστα σε κάποιους έγινε shipped η παραγγελία. 89$

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τσίμπησα κι εγώ το NR200p (αν και μου άρεσε πιο πολύ το απλό, αλλά δεν ρίσκαρα να το χάσω, καθώς έψαχνα καιρό για sff κουτί οικονομικό και κομψό).

Επειδή το σύστημα που έχω είναι αρχαίο, δεν θα μείνει τίποτα και θα ξεκινήσω από το μηδέν. Επειδή δεν νομίζω ότι θα χρειαστώ καμιά κάρτα γραφικών θηρίο , θα ήθελα να την αφήσω για το τέλος. 

1.Προτείνετε την αγορά ενός AMD με την ενσωματωμένη vega μέχρι να πάρω κάρτα ή να πάω κατ' ευθείαν σε CPU και να περιμένω κάρτα γραφικών σε καμία BF?

2.Με την stock ψύκτρα του επεξεργαστή θα είμαι ΟΚ με το κουτί σε θερμοκρασίες ή να πάω σε μια Noctua ή σε υδρόψυξη; (δεν θέλω να ξεφύγω σε τιμές, αλλά αν η ψύκτρα είναι ακριβή, προτιμώ υδρόψυξη με λίγα παραπάνω λεφτά).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Greenday13 είπε

BF

4 χρόνια που παρακολουθώ προσφορές black Friday, κάρτες γραφικών δεν έχω δει να έχουν τρελή έκπτωση. Με εξαίρεση πέρσι που έβαλε το Πλαίσιο τις 5700ΧΤ/5700 στα 369-319 αντίστοιχα. Κατι τέτοιο ίσως γίνει και φέτος για να ξεστοκαρει (ίσως και 5600ΧΤ). Δεν γνωρίζω πάντως το τι θα γίνει εν τέλει. Καλύτερα να περιμένεις και για επεξεργαστή καθώς ΑΥΤΟ το μήνα βγαίνουν οι καινούριοι RYZEN 4000ή5000 όπως και τους ονομασουν

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Εμφανίστηκε και το "απλό" χωρίς το τζαμι + gpu riser, NR200 στο Αμερικάνικο Αμαζον. Μάλιστα σε κάποιους έγινε shipped η παραγγελία. 89$

Εγω αν θα το επαιρνα θα επαιρνα το P ,νομιζω οτι με τιμη 100 ευρω αξιζει να εχεις και τα εξτρα που σου δινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Εγω αν θα το επαιρνα θα επαιρνα το P ,νομιζω οτι με τιμη 100 ευρω αξιζει να εχεις και τα εξτρα που σου δινει

Ε 100 + καμια 10+αρια μεταφορικα. Αν έρθει κάτω από 80 το απλό ψιλοαξιζει γιατί δεν θα χρησιμοποιηθούν ούτε το τζαμακι ούτε το riser. ( θα τοποθετηθει υδροψυξη εκεί )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, akoinonitos είπε

Εγω αν θα το επαιρνα θα επαιρνα το P ,νομιζω οτι με τιμη 100 ευρω αξιζει να εχεις και τα εξτρα που σου δινει

Το παρέλαβα και είδα ότι το P έχει το tempered glass έξτρα, δηλαδή αν δεν θες δεν το βάζεις. Δεν το ήξερα αυτό . Επειδή έχω φάει στη μάπα το tempered που είχα (που δεν ήταν γυαλί ακριβώς, αλλά μια διάφανη πλαστικούρα της NZXT), προτιμώ το πιο "βιομηχανικό" look με τη διάτρητη λαμαρίνα. 

Δείχνει υπέροχο, πολύ compact και κομψό. Πιστεύω είναι ό,τι καλύτερο σε σχέση με την τιμή του πάντα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Greenday13 είπε

Το παρέλαβα και είδα ότι το P έχει το tempered glass έξτρα, δηλαδή αν δεν θες δεν το βάζεις. Δεν το ήξερα αυτό . Επειδή έχω φάει στη μάπα το tempered που είχα (που δεν ήταν γυαλί ακριβώς, αλλά μια διάφανη πλαστικούρα της NZXT), προτιμώ το πιο "βιομηχανικό" look με τη διάτρητη λαμαρίνα. 

Δείχνει υπέροχο, πολύ compact και κομψό. Πιστεύω είναι ό,τι καλύτερο σε σχέση με την τιμή του πάντα!

Σου δινει και το riser ,μπορεις να βαλεις την καρτα καθετα και με το χωρις να βαλεις το tempered,μονο το riser να πας να το αγορασει θα θες ενα 30αρι.

Με γειες !

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...