Προς το περιεχόμενο

Περί deree ο λόγος.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Ανοίγω αυτό το θέμα και ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη αν έχει γίνει ξανά η ίδια συζήτηση. Μόλις τελείωσα τις προπτυχιακές σπουδές στις πολιτικές επιστήμες και είμαι σε μεγάλο δίλλημα σχετικά με το μεταπτυχιακό. Ψάχνοντας δεν έχω βρει κάτι που να με ενθουσιάζει ιδιαίτερα εκτός από ένα που είναι όμως στο deree. Το εν λόγω πρόγραμμα είναι αρκετά κοντά στα ενδιαφέροντα μου και είναι και το μόνο που μέχρι στιγμής μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον. Θα ήθελα την βοήθειά σας σχετικά με το θέμα λοιπόν. Αξίζουν τα μεταπτυχιακά του deree; και με το αξίζουν αναφέρομαι κυρίως στην επαγγελματική αποκατάσταση, ή τσάμπα τα λεφτά; Ευχαριστώ εκ των προτέρων και οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ευπρόσδεκτη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλισταααα...., και τοσα κορυφαια σχολεια ανα τον κοσμο γιατι δινουν μεταπτυχιακα σε αριστους φοιτητες αν δεν εχει νοημα?...και βεβαια εχει ουσια, βελτιωνεσαι, αποκομιζεις γνωσεις. Και η εμπειρια χρειαζεται, αυξανεις τις πιθανοτητες για μια καλη εκκινηση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

 

μονο που 8α πας στο DEREE αυτοματα εχεις μεγαλυτερες πιθανοτητες να βρεις αμεσα εργασια + τους κυκλους που θα φτιαξεις

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το deree ειναι γενικά ένα πάρα πολύ καλό κολέγιο, που για διάφορους λόγους δεν αναγνωρίζεται στο δημόσιο το πτυχίο του. Δε σε ενδιαφέρει όμως, διότι οι ΣΟΒΑΡΕΣ ιδιωτικές εταιρίες και ειδικά οι πολυεθνικές, το εκτιμούν πάρα πολύ και υπάρχει μεγάλη πιθανότητα ανευρεσης εργασίας από το πολύ δικτυωμένο γραφείο καριέρας. Oι σπουδές στο accounting και στο management είναι αξιοζήλευτες. Το κόστος δεν ξέρω σε τι επίπεδο έχει φτασει, αυτό που ξέρω ειναι οτι η δημοφιλία του  έχει ανέβει πολύ το τελευταίο καιρό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, pontez2 είπε

Το deree ειναι γενικά ένα πάρα πολύ καλό κολέγιο, που για διάφορους λόγους δεν αναγνωρίζεται στο δημόσιο το πτυχίο του. Δε σε ενδιαφέρει όμως, διότι οι ΣΟΒΑΡΕΣ ιδιωτικές εταιρίες και ειδικά οι πολυεθνικές, το εκτιμούν πάρα πολύ και υπάρχει μεγάλη πιθανότητα ανευρεσης εργασίας από το πολύ δικτυωμένο γραφείο καριέρας. Oι σπουδές στο accounting και στο management είναι αξιοζήλευτες. Το κόστος δεν ξέρω σε τι επίπεδο έχει φτασει, αυτό που ξέρω ειναι οτι η δημοφιλία του  έχει ανέβει πολύ το τελευταίο καιρό. 

Φιλαράκι βρήκε αμέσως εργασία Αφού τελείωσε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, pontez2 είπε

Το deree ειναι γενικά ένα πάρα πολύ καλό κολέγιο, που για διάφορους λόγους δεν αναγνωρίζεται στο δημόσιο το πτυχίο του. Δε σε ενδιαφέρει όμως, διότι οι ΣΟΒΑΡΕΣ ιδιωτικές εταιρίες και ειδικά οι πολυεθνικές, το εκτιμούν πάρα πολύ και υπάρχει μεγάλη πιθανότητα ανευρεσης εργασίας από το πολύ δικτυωμένο γραφείο καριέρας. Oι σπουδές στο accounting και στο management είναι αξιοζήλευτες. Το κόστος δεν ξέρω σε τι επίπεδο έχει φτασει, αυτό που ξέρω ειναι οτι η δημοφιλία του  έχει ανέβει πολύ το τελευταίο καιρό. 

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έτσι κ αλλιώς το δημόσιο δεν με απασχολεί καθόλου οπότε κανένα πρόβλημα. Το κόστος του είναι αρκετά τσιμπημένο είναι η αλήθεια αλλά ελπίζω αυτό να αντικατοπτρίζει και την απορρόφηση στον εργασιακό στίβο. 

6 ώρες πριν, APPLEGEEK είπε

μονο που 8α πας στο DEREE αυτοματα εχεις μεγαλυτερες πιθανοτητες να βρεις αμεσα εργασια + τους κυκλους που θα φτιαξεις

Μακάρι. Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

Επεξ/σία από Bill_d
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

δεν ξέρω τι επίπεδο γνώσεων προσφέρει σε σχέσημε άλλες σχολές, προσφέρει όμως δικτύωση με την αγορά εργασίας, κάτι που σπανια θα συναντήσεις σε ένα πανεπιστήμιο. Σε βοηθάνε να βρεις γρήγορα την πρώτη σου δουλεια.  Από κει και πέρα βέβαια είναι στο χέρι σου πως θα εξελιχθείς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/2/2021 στις 10:47 ΜΜ, velociraptoras είπε

Σε βοηθάνε να βρεις γρήγορα την πρώτη σου δουλεια.

Συμφωνώ, φίλος που τελείωσε εκεί του βρήκαν καπάκια δουλειά στο αντικείμενο του και σε τεράστιο όμιλο.

Κακά τα ψέματα είναι τρομερή η διασύνδεση του Deree με την αγορά και για εμένα αυτό είναι το πιο δυνατό του χαρτί. Σε αντίθεση με τα Ελληνικά πανεπιστήμια που σου δίνουν το πτυχίο, σε πετάνε στα βαθιά και σου λένε "κολύμπα".

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το deree είναι από τα καλά κολέγια.

Όμως τι δουλειά να βρεις με μεταπτυχιακό στις πολιτικές επιστήμες στην Ελλάδα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsioulak είπε

Το deree είναι από τα καλά κολέγια.

Όμως τι δουλειά να βρεις με μεταπτυχιακό στις πολιτικές επιστήμες στην Ελλάδα;

networking...... μονο αυτο σου προσφερει. Παλιοτερα λεγαμε οτι οι θεσεις για marketing ηταν για τα κοριτσακια απο το deree, για τους υπολοιπους, engineering, logistics και sales ηταν για καριερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/2/2021 στις 10:06 ΠΜ, tsioulak είπε

Το deree είναι από τα καλά κολέγια.

Όμως τι δουλειά να βρεις με μεταπτυχιακό στις πολιτικές επιστήμες στην Ελλάδα;

προπτυχιακό λέει πολιτικές επιστήμες. Ας μας πει και τι μεταπτυχιακό θελει να κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...