Προς το περιεχόμενο

Αφαίρεση Foxstore από το Skroutz (+Εμπειρίες)...


Jimaki37

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως εγω 10/2023 παραγγειλα ενα HP laptop , και μου ηρθε στον χρονο που ελεγε ( 10 ημερες ) με acs και ηταν η πιο καλη τιμη που το βρηκα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 ώρες πριν, Patrick147 είπε

Ετοιμαζόμουν να κάνω παραγγελία και διαβάζοντας τα παραπάνω σχόλια και τα στοιχεία που έχει αναρτήσει στο ΓΕΜΗ κάτι δεν πάει καλά, δεν νομίζω να τους εμπιστευόμουν.

Από το site:

image.png.0173f207f476ec4bf2d93f042014bcde.png

Από το ΓΕΜΗ, με βάση τον αριθμό που αναφέρει στο site:

https://publicity.businessportal.gr/company/161519901000

image.png.2668ea9c7616b647fbe010df41684d28.png

image.png.48cf22e4fd6d09ea8522fed0acdce67e.png

Η εταιρεία αυτή δεν ιδρύθηκε το 2017 που αναφέρει και έχει μηδενικές πωλήσεις, παρότι διατηρεί 2 e-shop...

To Fox πρέπει να είναι το "ηλεκτρονικό κατάστημα" του GoldenByte.

Δεν ξέρω να περιγράψω επαρκώς την κατάσταση, αλλά κάπου παραπίσω αν δεν κάνω λάθος κάποιος το εξηγεί σωστά.

Μια καλή παραγγελία έχω κάνει από εκεί, απόλυτα ευχαριστημένος (με τιμολόγιο κιόλας, χωρίς κανένα θέμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Πέτρος είπε

To Fox πρέπει να είναι το "ηλεκτρονικό κατάστημα" του GoldenByte.

Δεν ξέρω να περιγράψω επαρκώς την κατάσταση, αλλά κάπου παραπίσω αν δεν κάνω λάθος κάποιος το εξηγεί σωστά.

Μια καλή παραγγελία έχω κάνει από εκεί, απόλυτα ευχαριστημένος (με τιμολόγιο κιόλας, χωρίς κανένα θέμα).

To ένα δεν αναιρεί το άλλο. Δεν είναι λίγα τα παραδείγματα από αντίστοιχα καταστήματα που εξαφανίστηκαν νύχτα παρότι εξυπηρετούσαν παραγγελίες μέχρι να μην το κάνουν, πχ για να φάνε το ΦΠΑ ή με έδρα στη Βουλγαρία...

Κάθε ηλεκτρονικό κατάστημα ανήκει σε κάποια εταιρεία και στο site αναφέρουν οι ίδιοι ότι αυτή είναι η GoldenByte. Πως αυτή έχει μηδενικές πωλήσεις; Δεν λέω πως είναι το ίδιο και εδώ, αλλά οι πληροφορίες του site τους φαίνεται πως δεν είναι ακριβείς. 

Το τιμολόγιο από ποιο ΑΦΜ στο έχουν εκδώσει, είναι το ίδιο με αυτό στο ΓΕΜΗ;

Ηλεκτρονικά καταστήματα έχουν και το cosmodata, e-shop, e-gate, electroholic κα. που έχω εμπειρία, οι εταιρείες δείχνουν κάποια δραστηριότητα - πωλήσεις... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

@Patrick147 και εγω ειχα κανει 2 παραγελλιες στις αρχες του ετους...κανενα θεμα.

Μια απο το GoldenByte μεσω skroutz και μια απο foxstore. 

Τα τιμολογια ηταν Goldenbyte.

Μαλιστα στην μια μου ειχαν στειλει μια μητρικη των 400ευρω καταλαθος μεσα στην παραγγελία μου (φυσικα την επεστρεψα).

Δεν ειχα κανενα προβλημα με την συναλλαγή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα πριν λιγες ωρες παραγγελια μια καρτα γραφικων,τους εστειλα email και τους ζητησα να μου κανουν καλυτερη τιμη,μου απαντησαν σε λιγες ωρες και μου εκαναν 20€ εκπτωση απο την ηδη χαμηλη τιμη που την ειχαν.Την παρηγγειλα και μου ειπε η κοπελα οτι θα την εχω σε 1-3 εργασιμες παρολο που στο site τους λεει 4-10 εργασιμες.Ελπιζω να ερθει οντως σε 3 εργασιμες.Δικαιουχος στην τραπεζα ειναι οντως το Golden Byte.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...