Προς το περιεχόμενο

Αφαίρεση Foxstore από το Skroutz (+Εμπειρίες)...


Jimaki37

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, iCyd said:

(ΚΑΙ) ΑΠΟ ΜΈΝΑ ΕΙΝΑΙ ΌΧΙ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΈΝΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ.

Εντάξει έκανες μια παραγγελία μέσα στην μεγάλη βδομάδα μέσα σε πανδημία και έβγαλες και συμπέρασμα μέσα σε 4 εργάσιμες.. όσα bold και κεφαλαία να βάλεις δεν αλλάζει κάτι. Έχουμε γράψει εδω και καιρό οτι καθυστερούν τις παραγγελίες συνήθως, ας έπαιρνες απο κάπου που ξέρεις ότι έρχονται πιο γρήγορα αν βιάζεσαι τόσο. Εγώ απο εκεί είχα πάρει και ίσως ξαναπάρω όταν χρειαστώ κάτι, οπότε (ΚΑΙ) απο μένα είναι ΝΑΙ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, Luciddream είπε

Εντάξει έκανες μια παραγγελία μέσα στην μεγάλη βδομάδα μέσα σε πανδημία και έβγαλες και συμπέρασμα μέσα σε 4 εργάσιμες.. όσα bold και κεφαλαία να βάλεις δεν αλλάζει κάτι. Έχουμε γράψει εδω και καιρό οτι καθυστερούν τις παραγγελίες συνήθως, ας έπαιρνες απο κάπου που ξέρεις ότι έρχονται πιο γρήγορα αν βιάζεσαι τόσο. Εγώ απο εκεί είχα πάρει και ίσως ξαναπάρω όταν χρειαστώ κάτι, οπότε (ΚΑΙ) απο μένα είναι ΝΑΙ.

Κάτσε ρε μαν άλλο να κάνεις παράπονο επειδή περιμένεις γιατί δεν είναι διαθέσιμο και άλλο να σε κοροϊδεύουν ότι το έχουμε στείλει, είναι στο άλλο μαγαζί , δεν πέρασε το φορτηγάκι και τελικά να μην υπήρχε καν και να περιμένεις σαν βλάκας ενώ το έχουν παραγγείλει.

Αυτή είναι ξεκάθαρη κοροϊδία και αυτή συμπεριφορά θέλει ξεκάθαρο Χ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Luciddream είπε

Εντάξει έκανες μια παραγγελία μέσα στην μεγάλη βδομάδα μέσα σε πανδημία και έβγαλες και συμπέρασμα μέσα σε 4 εργάσιμες.. όσα bold και κεφαλαία να βάλεις δεν αλλάζει κάτι. Έχουμε γράψει εδω και καιρό οτι καθυστερούν τις παραγγελίες συνήθως, ας έπαιρνες απο κάπου που ξέρεις ότι έρχονται πιο γρήγορα αν βιάζεσαι τόσο. Εγώ απο εκεί είχα πάρει και ίσως ξαναπάρω όταν χρειαστώ κάτι, οπότε (ΚΑΙ) απο μένα είναι ΝΑΙ.

Το θέμα ήταν τα ψέματα που έλεγαν τόσες μέρες και όχι ο χρόνος παράδοσης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, tsofras said:

Κάτσε ρε μαν άλλο να κάνεις παράπονο επειδή περιμένεις γιατί δεν είναι διαθέσιμο και άλλο να σε κοροϊδεύουν ότι το έχουμε στείλει, είναι στο άλλο μαγαζί , δεν πέρασε το φορτηγάκι και τελικά να μην υπήρχε καν και να περιμένεις σαν βλάκας ενώ το έχουν παραγγείλει.

Αυτή είναι ξεκάθαρη κοροϊδία και αυτή συμπεριφορά θέλει ξεκάθαρο Χ.

Κοίταξε μετοχές στο μαγαζί δεν έχω οπότε δεν με νοιάζει και αν του ρίξουν όλοι Χ. Πιστεύω όμως ότι όλα τα καταστήματα λένε χρόνους που δεν τους πετυχαίνουν πάντα. Φίλος περίμενε 2 βδομάδες ένα ετοιμοπαράδοτο πληκτρολόγιο απο e-shop πρόσφατα. Γενικά αρκετά καταστήματα έχουν πιεστεί με τους courrier τελευταία. Και το ποστ το προηγούμενο ήταν πολύ τραγικά γραμμένο οπότε έπρεπε να απαντήσω. Μιλάμε για 4 μέρες εργάσιμες και το γράφει λες και ήταν κανας μήνας.

Για μένα το Foxstore είναι ένα μαγαζί που μου γλύτωσε σε καινούριο PC αρκετά χρήματα, σίγουρα πάνω απο 100-200 ευρώ κερδισμένα επειδή περίμενα μερικές μέρες παραπάνω. Ο καθένας κάνει ότι πιστεύει ότι τον εξυπηρετεί καλύτερα. Κάποιοι εδω μέσα θέλουν και άψογες υπηρεσίες και τις καλύτερες τιμές, και κάποιος πρέπει να τους προσγειώσει.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Luciddream είπε

Κοίταξε μετοχές στο μαγαζί δεν έχω οπότε δεν με νοιάζει και αν του ρίξουν όλοι Χ. Πιστεύω όμως ότι όλα τα καταστήματα λένε χρόνους που δεν τους πετυχαίνουν πάντα. Φίλος περίμενε 2 βδομάδες ένα ετοιμοπαράδοτο πληκτρολόγιο απο e-shop πρόσφατα. Γενικά αρκετά καταστήματα έχουν πιεστεί με τους courrier τελευταία. Και το ποστ το προηγούμενο ήταν πολύ τραγικά γραμμένο οπότε έπρεπε να απαντήσω. Μιλάμε για 4 μέρες εργάσιμες και το γράφει λες και ήταν κανας μήνας.

Για μένα το Foxstore είναι ένα μαγαζί που μου γλύτωσε σε καινούριο PC αρκετά χρήματα, σίγουρα πάνω απο 100-200 ευρώ κερδισμένα επειδή περίμενα μερικές μέρες παραπάνω. Ο καθένας κάνει ότι πιστεύει ότι τον εξυπηρετεί καλύτερα. Κάποιοι εδω μέσα θέλουν και άψογες υπηρεσίες και τις καλύτερες τιμές, και κάποιος πρέπει να τους προσγειώσει.

Μαζί σου όσον αφορά τα θέματα διαθεσιμότητας , όταν ψωνίζεις απο μαγαζιά με τις χαμηλότερες τιμές περιμένεις την αργοπορία . Εγώ σχολιάζω απλά το γεγονός της κοροϊδίας , ας έλεγαν απο την αρχή ότι την έχουμε παραγγείλει γιατί είχαμε λάθος διαθεσιμότητα. Όλη η άλλη ιστορία είναι ξεφτίλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν βρείτε τον έμπορο που είναι άμεσος στις παραδόσεις, να μην κάνει λάθη στις διαθεσιμότητες και να είναι και ειλικρινής ενημερώστε με γιατί όλη μου την ζωή δεν έχω συναντήσει κανένα. Τα τελευταία 5 πράγματα που πήρα από μεγάλες αλυσίδες (διαθέσιμα όλα) καθυστέρησαν βδομάδες... Εγώ θα αγόραζα από το foxstore όπως και από τα περισσότερα μαγαζιά χωρίς ενδοιασμό, προτιμώ να περιμένω παρά να πληρώνω ακριβότερα.

Επεξ/σία από elpenor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, elpenor είπε

Όταν βρείτε τον έμπορο που είναι άμεσος στις παραδόσεις, να μην κάνει λάθη στις διαθεσιμότητες και να είναι και ειλικρινής ενημερώστε με γιατί όλη μου την ζωή δεν έχω συναντήσει κανένα. Τα τελευταία 5 πράγματα που πήρα από μεγάλες αλυσίδες (διαθέσιμα όλα) καθυστέρησαν βδομάδες... Εγώ θα αγόραζα από το foxstore όπως και από τα περισσότερα μαγαζιά χωρίς ενδοιασμό, προτιμώ να περιμένω παρά να πληρώνω ακριβότερα.

Εξαρτάται. Ο χρόνος πολλές φορές κοστίζει ακριβότερα από το χρήμα και έχει το μειονέκτημα ότι δεν μπορείς να τον γυρίσεις πίσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν για να ξέρετε ορισμένα πράγματα.

Η ACS έχει ανακοινώσει στις εταιρίες που συνεργάζεται πως τα προϊόντα που παρέλαβε ΕΩΣ τις 8-4-2020 δεσμεύεται πως θα τα παραδώσει έως το τέλος του μήνα.

Για τα προϊόντα που έχει παραλάβει από τις 8 και μετά, δεν δίνει χρόνο παράδοσης γιατί ΔΕΝ γνωρίζει καν που βρίσκονται ....

Η Speedex δεν παραλαμβάνει καν πλέον !!

 

Σε όλα τα καταστήματα ο κόσμος παίρνει και βρίζει για τα προϊόντα που δεν παρέλαβε ... ή γιατί παρέλαβε μα μισά κ.λ.π.

Λίγη υπομονή τέτοιες ημέρες δεν βλάπτει.

Και γενικά όποιος παραγγέλνει να έχει στο πίσω μέρος του μυαλού του ότι ίσως να περιμένει και 20ήμερο ....

 

Επεξ/σία από adtakhs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, adtakhs said:

Η ACS έχει ανακοινώσει στις εταιρίες που συνεργάζεται πως τα προϊόντα που παρέλαβε ΕΩΣ τις 8-4-2020 δεσμεύεται πως θα τα παραδώσει έως το τέλος του μήνα.

Έχεις κάποιο source? Δεν λέω ότι δεν σε πιστεύω απλά μπορεί να χρειαστεί να κάνω παραγγελίες μέσα στην βδομάδα. Συσκευή που είχα παραγγείλει 8 Απριλίου πάντως έφτασε σπίτι μου με ACS 9 απριλίου. Είμαστε off-topic τελείως βέβαια.

Screenshot from 2020-04-21 15-43-48.png

Επεξ/σία από Luciddream
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Luciddream είπε

Έχεις κάποιο source? Δεν λέω ότι δεν σε πιστεύω απλά μπορεί να χρειαστεί να κάνω παραγγελίες μέσα στην βδομάδα. Συσκευή που είχα παραγγείλει 8 Απριλίου πάντως έφτασε σπίτι μου με ACS 9 απριλίου. Είμαστε off-topic τελείως βέβαια.

Screenshot from 2020-04-21 15-43-48.png

Δεν είπε πως δεν παραδίδει. 

Είπε πως δεν εγγυάται τον χρόνο παράδοσης.

Εσύ μάλλον ήσουν τυχερός.

Επεξ/σία από adtakhs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Luciddream είπε

Εντάξει έκανες μια παραγγελία μέσα στην μεγάλη βδομάδα μέσα σε πανδημία και έβγαλες και συμπέρασμα μέσα σε 4 εργάσιμες.. όσα bold και κεφαλαία να βάλεις δεν αλλάζει κάτι. Έχουμε γράψει εδω και καιρό οτι καθυστερούν τις παραγγελίες συνήθως, ας έπαιρνες απο κάπου που ξέρεις ότι έρχονται πιο γρήγορα αν βιάζεσαι τόσο. Εγώ απο εκεί είχα πάρει και ίσως ξαναπάρω όταν χρειαστώ κάτι, οπότε (ΚΑΙ) απο μένα είναι ΝΑΙ.

Δεν τίθεται θέμα καθυστέρησης και αναμονής , έχω παραγγείλει απο άλλα 4 μαγαζιά πράγματα εκείνες τις μέρες και δεν έχει ρθεί κάτι .

Με το ψέμα είναι το θέμα μου και την κοροιδία . Ας μου έλεγαν απο την αρχή δεν το έχουμε σε απόθεμα , δεν θα άλλαζε κάτι .

Συγκεκριμένα πράγματα ήθελα και θα περίμενα γι αυτά όπως περιμένω και για τα υπόλοιπα. Δεν γίνεται ομως να μου λες κάθε μερα οτι το στέλνεις ενώ δεν το εχεις καν στο μαγαζί σου , πες μου την πρωτη μέρα που μιλήσαμε έχει γίνει λαθος στη σελίδα μας σχετικά με τη διαθεσιμότητα να βρούμε μια λύση , οχι να μου λες ψέματα επανειλημμένα λες και είμαι κανένας βλάκας.

Το μόνο που κατάφεραν με αυτή τη συμπεριφορά είναι να με χάσουν σαν πελάτη και με ώθησαν να αγοράσω από κάποιο άλλο μαγαζί τα ίδια πράγματα γνωρίζοντας εξ αρχής για την αναμονή που θα έχω.

Στην τελική και για να κλείσουμε το θέμα όσον αφορά την υπόθεση αυτή  ,χαμένοι βγήκαν αυτοί , όχι εγώ! 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είχα παραγγείλει και γω απ αυτούς μια κάρτα γραφικών η οποία έλεγε άμεσα διαθέσιμη (δεν ήταν και στην καλύτερη τιμή αλλά την παρήγγειλα λόγω διαθεσιμότητας). Μετά από 3-4 μέρες δεν την είχαν στείλει καν γιατί έλεγαν πως είναι στις αποθήκες και κάτι τέτοια. Τελικά την ακύρωσα γιατί μέχρι να την στείλουν και να την φέρει η κούριερ θα πέρναγε καιρός. Φαουλ το ότι γράφουν διαθέσιμο ενώ το έχουν σε αποθήκες και κάνουν μέρες να το στείλουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεταφέρω αυτούσια την κριτική που άφησα στα google reviews του foxstore χωρίς να έχω καμία φιλική/επαγγελματική ή οποιαδήποτε σχέση ή συμφέρον με το συγκεκριμένο κατάστημα μιας και πρόκειται για την πρώτη μου αγορά.

 

4/5 αστέρια.

"Έκανα παραγγελία κάτι parts για 2 υπολογιστές, όλα μη ετοιμοπαράδοτα, γιατί είχε τις καλύτερες τιμές και την μικρότερη καθυστέρηση (άλλοι είχαν 30 μέρες).

Παρ όλο που τις πρώτες δυο τρεις μέρες έκανα αμάν να τους βρώ στο τηλέφωνο ή να μου απαντήσουν σε email για να προχωρήσει η παρραγελία μου (είχα ήδη πληρώσει), τελικά με κάλεσαν οι ίδιοι για την επιβεβαίωση και ανα δυο τρεις μέρες περίπου καλούσα εγώ για να ενημερωθώ για το ποια πράγματα ήρθαν και ποια όχι. Μια εξυπηρέτηση που ζήτησα για κάτι παραστατικά μου έγινε σχετικά γρήγορα. Μόλις ολοκληρώθηκε η παραλαβή από τον προμηθευτή τους (10 μέρες, όσο έλεγε) τα έστειλαν αμέσως και μου έδωσαν το voucher. Την επόμενη είχα παραλάβει τα πράγματα μου με πολύ προσεγμένη συσκευασία (πακετάρισμα σε κάθε προϊόν ξεχωριστά) με ACS που εδώ στο Ηράκλειο είναι η καλύτερη κούριερ.

Όσον αφορά την καθυστέρηση. Ξέρεις ότι θα αργήσουν και ότι οι "4 έως 10 εργάσιμες" είναι πάντα 10, στην τελική όποιος τα βιάζεται ας τα πάρει ετοιμοπαράδοτα από πολυκατάστημα να του τον πιάσουν.

Γενικά είμαι ευχαριστημένος και νομίζω ότι αν και έχουν περιθώρια βελτίωσης (καταβάλλουν προσπάθεια) το κράξιμο που πέφτει εδώ στις κριτικές δεν ανταποκρίνεται στην ποιότητα των υπηρεσιών του καταστήματος."

Επεξ/σία από Kastriot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια 

λογο ολη της καταστασης και τα courier εχουνε γεμισει απο δεματα και υπαρχουνε μεγαλες καθυστερησεις στο να πανε αθηνα γιατι σχεδον τα περισοτερα καταστηματα ειναι στην αθηνα ενω να τα στειλουνε απο αθηνα σε καποια επαρχια ερχοντε σχετικα γρηγορα εχω στειλει προιον για επιστροφη για ελεγχο και εκανε να φτασει σχεδον 10 μερες ενω οταν με το ξανα εστειλαν εκανε 1-2 μερες να μου ρθει. Η ACS κανει περιπου να παραδωσει δεματα γυρω στις 15 μερες λογο της καταστασης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πηρα δυο παραγγελιες απο το εν λογω μαγαζι. Πολυ επικοινωνιακοι και παρα τις δυσκολιες λογω covid (οι διαθεσιμοτητες) παρέλαβα αρκετά γρήγορα. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την ολη συμπεριφορά τους.

Καποιοι τηνεητζερ που θελουν τα παντα χτες και νομιζουν οτι το συμπαν τους χρωσταει μπορουν να ισχυριστουν οτι θελουν απο το γεματο ψιχουλα πληκτρολογιο τους.. Ας εχουν ομως επαφη και με την πραγματικοτητα.....

 

Εν κατακλειδι. ΜΙΑ ΧΑΡΑ ηταν οι ανθρωποι σε δυο συνεχόμενες παραγγελίες.

Επεξ/σία από makedon1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...