Προς το περιεχόμενο

Επίδομα τέκνων...Δεν έχει μπει. Τι γίνεται?


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα

Δεν είχα ποτέ θέμα. Έχω κάνει κανονικα την αίτηση τον Μαρτιο, η δήλωση έχει εκκαθαριστεί, δεν έχει αλλάξει κάτι τραγικά στο εισόδημα αλλά παρ'ολα αυτά δεν έχει μπει ακόμα σε AlphaBank

Με άτομα που έχω μιλήσει που το παίρνουν σε Πειραιώς και Εθνική μπήκε κανονικά. Μήπως είναι κανά θέμα της Alpha?

Edit. Μιλησα και με φίλο που το παιρνει Alpha...Ο Οπεκά δεν το σηκώνει...μια χαρά

Επεξ/σία από ΜΑΝΩΛΗΣ1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ΜΑΝΩΛΗΣ1 είπε

Καλημέρα

Δεν είχα ποτέ θέμα. Έχω κάνει κανονικα την αίτηση τον Μαρτιο, η δήλωση έχει εκκαθαριστεί, δεν έχει αλλάξει κάτι τραγικά στο εισόδημα αλλά παρ'ολα αυτά δεν έχει μπει ακόμα σε AlphaBank

Με άτομα που έχω μιλήσει που το παίρνουν σε Πειραιώς και Εθνική μπήκε κανονικά. Μήπως είναι κανά θέμα της Alpha?

Edit. Μιλησα και με φίλο που το παιρνει Alpha...Ο Οπεκά δεν το σηκώνει...μια χαρά

εχεις ολοκληρώσει τη φορολογική σου δήλωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω...

Η δήλωση είναι εκκαθαρισμένη από 25/6

Τους προηγούμενους μήνες το πήρα κανονικά. Δεν ξέρω τί παίζεται. Ο οπεκα είχε αναμονή ////καλέστε αργότερο και από τις μια το μεσημέρι το κέντρο είχε πέσει ....η το είχαν βγάλει από την πρίζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έτυχε σε πελάτη μου, αν έπαιρνες πχ. 140,00 ευρώ το μήνα και με τη φετινή δήλωση δικαιούσαι 90,00, τότε στην ουσία δικαιούσαι 90,00Χ6 =450,00 μέχρι τον Ιούνιο αλλά έχεις ήδη λάβει τα προηγούμενα δύο δίμηνα 140,00Χ4 = 560,00. Επομένως σε αυτό το δίμηνο δεν δικαιούσαι πληρωμή και στο επόμενο δίμηνο θα λάβεις 90,00Χ2 - (560,00-450,00) = 70,00.

Μπορείς εύκολα να το δεις από την σελίδα του ΟΠΕΚΑ. Αναφέρεται τόσο το ποσό που λάμβανες όσο και το νέο (με την εκκαθάριση της δήλωσης)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο. Στις 2 πρώτες δόσεις πριν την εκκαθάριση πήρα 280 την κάθε φορά μιας και το 2017 είχα εισόδημα κάτω από 12000.  Δηλαδή πέρσι πήρα 1680 στο συνολο

Αλλά το 2018 είχα εισοδήματα πάνω από 12000 συνεπώς μου έχουν βγάλει πλέον ότι θα παίρνω 84 τον μήνα. Σύνολο 1008. Άρα στο 6μηνο 504. Εγώ έχω ήδη πάρει 560 οπότε μάταια παραπονιεμαι. Απλά για το υπόλοιπο του χρόνου θα πάρω αλλά 448 φαντάζομαι σε 2 δόσεις. 

Βρήκαμε άκρη ευτυχώς. Δυστυχώς βέβαια αλλά τι να κάνουμε.Ευχαριστω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μπηκε προχτες σε Eurobank.

84€ μπηκαν ενω στην αρχη μου εβαλαν 140€ μετα μου εβαλαν μονο 28€ γιατι εκανα την δηλωση και με κατεβασαν κλιμακα.

Εχω κανει ομως την φορολογικη μου δηλωση απο την πρωτη εβδομαδα που ανοιξαν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...