Προς το περιεχόμενο

The Boys (Amazon Prime-2019)


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, Arkin είπε

Έλα ειναι τέτοιο μωρό η συγκεκριμένη? Και δεν της φαινόταν. 

Είναι επειδή φοράει ρούχα. 😂

Επεξ/σία από Glikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 17/12/2023 at 02:06, Bourdoulas said:

Ιδανική σειρά για χριστουγεννιάτικο binge watching μαζί με όλη την οικογένεια για χαρούμενες γιορτές 😁

Ρε μη τρολάρετε δε την έχω δει όλη 🤣

Αλήθεια τώρα μέχρι εδώ που είμαι στο binge watching (αρχές 2ης) δεν είχε αμάν αμάν καμιά μεγάλη καφρίλα, δε ξέρω βέβαια μετά τι γίνεται γιατί κάτι διαβάζω ότι σκάνε κεφάλια και τέτοια...

Μεγάλο κόλλημα πάντως, μέχρι το τέλος αυτής της εβδομάδας την έχω τελειώσει για πλάκα...

Επεξ/σία από DeareN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, panagiotis54 said:

dude....is ur life ok?

Το να μου πεις is ur life ok που θα σε βοηθήσει? Θα με πείσεις ότι μια mainstream σειρά του Amazon είναι καφρίλα?

Απο mainstream σειρές καφρίλα είναι walking dead που βγάζουν τα έντερα και αλείφονται, το true detective που παλουκώνουν κοριτσάκια και κάνουν θρησκευτικές τελετές, το house of usher που τους έκαιγε το οξύ το δέρμα , μέχρι και το game of thrones που έτρωγε λουκάνικο και του έκοβε το μόριο ήταν πιο καφρίλα.

Κάτσε να φτάσω στα κεφάλια που ανατινάζονται και μπορεί και το the Boys να πω ότι να είναι καφρίλα.

Μέχρι στιγμής είναι μια mainstream μαμάτη σειρά, όχι καφρίλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, DeareN said:

καφρίλα είναι walking dead που βγάζουν τα έντερα και αλείφονται, το true detective που παλουκώνουν κοριτσάκια και κάνουν θρησκευτικές τελετές, το house of usher που τους έκαιγε το οξύ το δέρμα ,

Υπάρχει το gore και υπάρχει και η καφρίλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, DeareN είπε

Το να μου πεις is ur life ok που θα σε βοηθήσει? Θα με πείσεις ότι μια mainstream σειρά του Amazon είναι καφρίλα?

Απο mainstream σειρές καφρίλα είναι walking dead που βγάζουν τα έντερα και αλείφονται, το true detective που παλουκώνουν κοριτσάκια και κάνουν θρησκευτικές τελετές, το house of usher που τους έκαιγε το οξύ το δέρμα , μέχρι και το game of thrones που έτρωγε λουκάνικο και του έκοβε το μόριο ήταν πιο καφρίλα.

Κάτσε να φτάσω στα κεφάλια που ανατινάζονται και μπορεί και το the Boys να πω ότι να είναι καφρίλα.

Μέχρι στιγμής είναι μια mainstream μαμάτη σειρά, όχι καφρίλα...

Spoiler

Η σειρά ξεκινάει με ένα wanna be flash όπου περνάει μέσα από έναν άνθρωπο και την εξαϋλώνει. Δεν ξέρω τι παραπάνω χρειάζεσαι 😂

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, Kostasspil said:

Υπάρχει το gore και υπάρχει και η καφρίλα

 

1 hour ago, manolis940 said:
  Reveal hidden contents

Η σειρά ξεκινάει με ένα wanna be flash όπου περνάει μέσα από έναν άνθρωπο και την εξαϋλώνει. Δεν ξέρω τι παραπάνω χρειάζεσαι 😂

 

Εντάξει... Έφτασα 3η... Καφρίλα...

Ειδικά με τον συρρικνωμένο το τερμάτισαν.

Spoiler

που μπήκε στο πουλί του άλλου, του λέει φτάσε προστάτη και μετά φτερνίστηκε και έσκασε...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, DeareN είπε

Ειδικά με τον συρρικνωμένο το τερμάτισαν.

Καλα, κανε το λαθος να δεις την τελευταια σειρα (Gen V) και τις εκει καφριλες και  μετα μας λες εαν το τερματισαν 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αριστούργημα, ζητώ συγγνώμη από τους συμφορουμήτες που φλαντάρω το τόπικ αλλά η σειρά είναι απίστευτη. 

Ξεκίνησα να τη δω στο πολύ χαλαρό λέω καμιά παρωδία σούπερ ηρώων θα είναι αλλά είναι ακριβώς το αντίθετο, περνάει συνεχώς μηνύματα. 

Τίποτα το κλείνω εδώ μπορώ να γράφω μέχρι αύριο για το σενάριο, το τέλειο κάστινγκ, τη δουλειά που γίνεται από τα σκηνικά μέχρι την εκπληκτική επιλογή μουσικής. 

Το Hype στα ύψη για την 4η...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, DeareN said:

Ξεκίνησα να τη δω στο πολύ χαλαρό λέω καμιά παρωδία σούπερ ηρώων θα είναι αλλά είναι ακριβώς το αντίθετο, περνάει συνεχώς μηνύματα. 

H σειρά παραδίδει μαθήματα σε αυτόν τον τομέα.

Με πανέξυπνο τρόπο, υπό το πέπλο μιάς κωμικής ιστορίας με σούπερ ήρωες, μας σατηρίζει την κατάσταση του Δυτικού Κόσμου τα τελευταία τουλάχιστον 50 χρόνια. Όλο αυτό το βούρκο, διάβρωσης θεσμών, χειραγώγησης του κόσμου, φασισμού, ρατσισμού απέναντι σε όλους και όλα, του οποίου είμαστε μέρος.

Παράλληλα έχει απίστευτα quotes με πολύ βάθος.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...