Προς το περιεχόμενο

The Boys (Amazon Prime-2019)


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 533
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

To πρώτο του V κατάφερα να δω χτες, χρειάστηκα 3 προσπάθειες για να το ολοκληρώσω.

Σε 1η εντύπωση, απλά ένα κακέκτυπο που βλέπεται να περάσει η ώρα.

 

Πεφτει οσο προχωραει αισθητα. Οριακα αξιζει-δεν αξιζει. Και τα γνωστα μηνυματα εκει σταθερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Dantε είπε

Πεφτει οσο προχωραει αισθητα. Οριακα αξιζει-δεν αξιζει. Και τα γνωστα μηνυματα εκει σταθερα.

Κατάφερα με πολύ κόπο πια και ξεπέρασα την αναπηρία μου και μπορώ να αφήσω σειρά που ξεκίνησα, να μην την ολοκληρώσω με κάθε τρόπο.

Θα δούμε μέσα στο ΣΚ αν θα μπει κι αυτή στη σχετική λίστα πια (στην 1η θέση το Walking Dead, αυτό κατάφερε και με ξενέρωσε τόσο πολύ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Κατάφερα με πολύ κόπο πια και ξεπέρασα την αναπηρία μου και μπορώ να αφήσω σειρά που ξεκίνησα, να μην την ολοκληρώσω με κάθε τρόπο.

Θα δούμε μέσα στο ΣΚ αν θα μπει κι αυτή στη σχετική λίστα πια (στην 1η θέση το Walking Dead, αυτό κατάφερε και με ξενέρωσε τόσο πολύ).

Κανα χρονο εχω που το εχω ξεπερασει και εγω. Πλεον αν δω σε 1-2 επεισοδια οτι προκειται περι σκουπιδιου το παραταω. Παλια εβλεπα εστω 1 σεζον.

Σε εξωφθαλμες περιπτωσεις δε, κοβω και επεισοδιο σε 10 λεπτο (πχ βλεπε invasion, πονεσαν τα ματια μου με την υποκριτικη κεινης της Ινδης η whatever ηταν)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντιθέτως εμένα μου άρεσε πολύ. Μου άρεσαν οι χαρακτήρες και το γεγονός ότι έχουμε την ευκαιρία να παρακολουθήσουμε από νωρίς την εξέλιξή τους, αλλά μου άρεσε ακόμη περισσότερο το γεγονός ότι άνοιξε το Universe, ξεκολλήσαμε λίγο από τους Seven και έδωσε μια αίσθηση X- Men, όπου η πλοκή έχει να κάνει με μια κοινωνική ομάδα ατόμων (παρότι ήδη ίσχυε αυτό, αλλά δεν το είχαμε δει τόσο έντονα).

Ξέρω ότι σε κάποιους δεν θα αρέσει αυτό, αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Για εμένα που πάντα μου άρεσαν περισσότερο οι ταινίες τύπου X-Men από τις κλασσικές superhero movies ήταν ότι πρέπει.

Επεξ/σία από Gilmaru
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετά καλό το Gen V, όχι τόσο καλό όσο το The Boys, αλλά αρκετά καλό ήταν.

Χοντρό spoiler από το κόμικ the boys και τα σήριαλ για το μέλλον του the boys.

Spoiler

Είμαι σίγουρος (όχι πως δεν ήμουν από τον πρώτο κύκλο, αλλά τώρα φαίνεται τελείως καθαρά), ότι πάνε για τον Butcher να κάνει προσπάθεια για να εξαφανίσει όλους τους supes απ' τον πλανήτη. Στο σήριαλ θα γίνει με τον ιό προφανώς.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, Millennium είπε

2024 βλέπω άλλα δε λένε πότε ακριβώς 😕

1η Ιούλιος, 2η Σεπτέμρβιος, 3η Ιούνιος, 4η λέτε να κρατήσουν το μοτίβο; Αν και εδώ που τα λέμε την 2η θα ήταν κάπου στα μισά και την επηρέασε κάπως ο covid. Το κόβω να την βγάζουν πάλι Ιούνιο με Ιούλιο.

Επεξ/σία από manolis940
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω ποσο πουριτανοι ειναι οι μοντς θα αφησω αυτο εδω για αρχη

cizn568oiczb1.webp.3c672f6ed87df62f2f69f055ff3f7295.webp

και μετα θα σας προτρεψω να πατε εδω και να δειτε το 1ο ποστ

https://www.reddit.com/r/TheBoys/top/?t=day

αν το δειτε αργοτερα ειναι το 6ο ποστ της εβδομαδας

https://www.reddit.com/r/TheBoys/top/?t=week

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

‘The Boys: Mexico’ Spinoff In Works At Amazon From ‘Blue Beetle’ Writer Gareth Dunnet-Alcocer, Diego Luna & Gael García Bernal.

https://deadline.com/2023/11/the-boys-mexico-spinoff-amazon-gareth-dunnet-alcocer-diego-luna-gael-garcia-bernal-1235640996/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...