Προς το περιεχόμενο

Δείτε τη σκηνή με τον «Heartman» για να μάθετε περισσότερα για το Death Stranding του Hideo Kojima


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, Chaser είπε

Δυστυχως πολλοι ειναι αυτοι που κρεμονται απ τα παντελονια του και θα ριξουν φραγκα με κλειστα ματια. Το gaming πλεον εχει γεμισει καζουαλες που θελουν το παιχνιδι να παιζει μονο του και αυτοι απλα να περπατανε με τον μοχλο, οποτε σε συνδιασμο με τον προσωμοιωτη περπατηματος που δημιουργησε ο Κοτζιμα, βλεπω τα φραγκα να ερχονται και με το παραπανω για την σονυ. 

άδικο έχουν? ολο το χρήμα ειναι εκεί στο pay to win παιχνίδια και casualies οπου κερδιζει οποιος τα σκαει

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι λένε οι άλλοι αλλά εγώ πως και πως το περιμένω. Φαίνεται πολλά υποσχόμενος τίτλος και όσο για την ταινία που λέτε όλοι κοιτάξτε ξανά λίγο το mgs v. 

Και ταινία να είναι θα είναι τέλεια, πραγματικά απολαμβάνω τα παιχνίδια του κοτζιμα. Μια χαρά gameplay είχαν όλα τα mgs με εξαίρεση το 4 που ήταν παιχνιδαρα. 

 

Πραγματικα πιστεύω ότι αυτό με την ταινία είναι η καραμέλα που όλοι βρήκαν από αλλου και βυζαίνουν ασταμάτητα. Παίζει οι μισοί ούτε καν να έχουν ασχοληθεί με παιχνίδια του κοτζιμα. 

  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι φανατικός gamer τα παιχνίδια του είναι ότι καλύτερο έχω παίξει. Αν και απειχα γενικότερα από τον χώρο των παιχνιδομηχανών - για να καταλάβετε η μοναδική κονσόλα που είχα είναι το ps1 - το συγκεκριμένο θα είναι ο λόγος που θα ξαναγορασω κονσόλα ξανα για τα παιδιά αυτή τη φορά. Φαίνεται πολύ τέλειο και αυτό το κινηματογραφικό στυλ που έχουν τα παιχνίδια του Μ αρέσει πάρα πολύ. Σαν να βλέπεις μίνι σειρά ένα πράγμα. Αναμένουμε λεπτομέρειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Hatsos είπε

Δεν ξέρω τι λένε οι άλλοι αλλά εγώ πως και πως το περιμένω. Φαίνεται πολλά υποσχόμενος τίτλος και όσο για την ταινία που λέτε όλοι κοιτάξτε ξανά λίγο το mgs v. 

Και ταινία να είναι θα είναι τέλεια, πραγματικά απολαμβάνω τα παιχνίδια του κοτζιμα. Μια χαρά gameplay είχαν όλα τα mgs με εξαίρεση το 4 που ήταν παιχνιδαρα. 

Πραγματικα πιστεύω ότι αυτό με την ταινία είναι η καραμέλα που όλοι βρήκαν από αλλου και βυζαίνουν ασταμάτητα. Παίζει οι μισοί ούτε καν να έχουν ασχοληθεί με παιχνίδια του κοτζιμα. 

Καλα κάνεις και τα απολαμβάνεις. Τα παιχνίδια του ομως δεν ειναι για όλους. Βασικα ειναι για ενα μικρό φανατικό κοινο που εχουν ηδη παιξει και τα προηγούμενα παιχνίδια του. Αυτό σημαίνει οτι τα παιχνίδια του δεν φέρνουν κέρδος στην εταιρεια. Δες γιατι τον εδιωξε η Κοναμι. Δες πόσοι απογοητευτηκαν απο MG5, απο τους φανατικούς λεω, γιατι πολλοί το πηραν σε bundle με το PS4 και δεν καταφεραν ουτε τη 40 λεπτα εισαγωγή να περασουν. 

 

Τέλος επειδή εχω παιξει τα 4 πρωτα Metal Gear, δεν εχω καραμέλα, εχω προσωπικη αποψη για το ποσο μεγαλα είναι τα cut scenes και ποσο το gameplay. Το 5 δεν μου ελειψε που δεν το έπαιξα, και το DS που βλέπω μονο να περπαταει δεν θελω να το παίξω. Αν εχει καλο στορυ θα το δω σε walk through στο youtube. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι βγάζετε χολή παρακαλώ να μην διαγραφούν τα σχόλια και οι λογαριασμοί σας και τα λέμε με το καλό το Νοέμβρη. Μέσα στα Fortnite, Apex και pay2win μαλακιουλ3ς βλέπουμε κι αυτό και υπάρχουν άτομα που το κράζουν χωρίς να έχουν ιδέα τι είναι. Νιώθετε ξεχωριστοί έτσι? Αναμένω κι εγώ χωρίς τρελό ενθουσιασμό άλλο έναν αξιόλογο τίτλο της Sony. 

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Chaser είπε

Κλασικος ελληνας με χαμηλα στανταρ που νομιζει οτι μετα την Σονυ ξεκιναει το χαος των P2W.. Προτεινω καλυτερα να ανοιξεις τα ματια σου. Υπαρχουν περισσοτερα και καλυτερα παιχνιδια απο τις πολυδιαφημιζόμενες αποκλειστηκοτητες της Σονυ που δεν ειναι pay2win. Κλεισε τους unboxholics και ασχολησου με κανα σοβαρο (και ξενο) καναλι μπας και μορφωθεις. 

Οι unboxholics που κολλάνε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να ειμαι ο μονος που εχω βαρεθει να βλεπω cutscenes κ μικροκλιπακια απ αυτο το παιχνιδι.... Ποσο παει τωρα? 2 χρονια που ξεκινησε η διαφημιση? Αντε να ερθει, να το παιξουν κ να το δουμε ολοκληρο.

Συμφωνω με το παιδι που ελεγε οτι καλυτερα ναταν ταινια η σηριαλ. Σαν υποθεση ειναι κορυφη. Δεν ξερω αν ενα παιχνιδι κονσολας ειναι το καταλληλο μιντιουμ για ενα τετοιο σεναριο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, UtumnoTheFool είπε

Ευχαριστούμε που μοιράστηκες την βαθιά κριτική σου

Τα μελη του ινσομνια μοιράζονται απλόχερα πολιτισμό 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Chaser είπε

Κλασικος ελληνας με χαμηλα στανταρ που νομιζει οτι μετα την Σονυ ξεκιναει το χαος των P2W.. Προτεινω καλυτερα να ανοιξεις τα ματια σου. Υπαρχουν περισσοτερα και καλυτερα παιχνιδια απο τις πολυδιαφημιζόμενες αποκλειστηκοτητες της Σονυ που δεν ειναι pay2win. Κλεισε τους unboxholics και ασχολησου με κανα σοβαρο (και ξενο) καναλι μπας και μορφωθεις. 

Το ποιος είμαι και το τι κάνω άφησε το καλύτερα να το ξέρω εγώ. Επιπλέον, σχόλια τύπου άνοιξε τα μάτια σου δεν θεωρώ ότι αρμόζουν σε συζήτηση με άγνωστο σε forum. Τέλος επειδή δεν θέλω να φλυαρώ είμαι και off-topic εκτός από αγενής είσαι και ηλιθιος αν νομίζεις ότι χρειαζόμαστε όλοι κάποιον youtuber να μας καθοδηγήσει την άποψη, πόσο μάλλον ξένων που 9/10 λένε ότι λένε με σκοπό το κέρδος. 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Chaser είπε

Αλλο το να εχεις αποψη και αλλο το να εισαι ανιδεος.. Ξαναλεω, οταν στο επιχειρημα σου αναφερεις τα P2W παιχνιδια ως το χαος μετα απο τις αποκλειστηκοτητες της Σονυ τοτε πολυ απλα εισαι αλλος ενας βλαχοgamer με χαμηλα στανταρ. Οποτε σταματα να κρυβεις την ασχετοσυνη σου πισω απ την λεξη "αποψη", γιατι ΔΕΝ εχεις αποψη. Μορφωσου λιγο οπως σου προτεινα, συνειδητοποίησε οτι τα παιχνιδια ειναι πολυ περισσοτερα απο αυτα που σου προμοταρει η TV και ο φιλος σου ο Τακης, και μετα μπορεις να αναπτυξεις και μια αποψη. Τα λεμε

Καποιος μαλλον δεν εχει παιξει τις αποκλειστικοτητες της sony.

Και εγω στη θεση σου τα ιδια θα ελεγα στο προαυλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Chaser είσαι από αυτούς του βλακες. "είμαι καλύτερος gamer. Έχω παίξει περισσότερα. Ξέρω περισσότερα." Άτομα σαν εσένα δεν θα έλειπαν καθόλου από αυτήν την κοινότητα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Chaser είπε

Ασχετο με αυτο που ειπα αλλα οριστε https://psnprofiles.com/Nuclear_0ne1 , εδω ειναι το προφιλ μου στο PSN. Οταν θα μαθεις να διαβαζεις και φτασεις σε ενα επιπεδο να δινεις σωστα επιχειρηματα και οχι εικασιες 10χρονου, ελα να τα πουμε. Εισαι μικρος ακομα

Ας μιλησουμε λιγο για ηλικια.

Το να αγαπας τα βιντεοπαιχνιδια, παιζοντας οτι σου αρεσει, ειναι η ωριμη συμπεριφορα. Διχως ζητημα του ποιος ειναι πιο ''μορφωμενος'' (μαλλον πιο ενημερωμενος ηθελες να γραψεις)

Το να προσπαθεις να το παιξεις ''ειδικος'' στο ιντερνετ, υπερασπιζοντας κατι που δεν σου αποδιδει προσωπικο κερδος, ειναι η συμπεριφορα του 10αχρονου φανατισμενου. Μην εκτιθεσε αλλο. Το σχημα τελειως οξυμωρο.

Υπαρχουν πολυ καλα παιχνιδια που δεν ειναι αποκλειστικοτητες της sony. Ωστοσο και αρκετες αποκλειστικοτητες ειναι πολυ καλα παιχνιδια. Το εαν δεν αναιρει το αλλο. 

Υπαρχει λογος που ενα παιχνιδι ειναι αποκλειστικοτητα. Το κερδος απο τις πωλησεις της κονσολας. Σε αφηνω να μαντεψεις εαν μια αποκλειστικοτητα θα ειναι ανω του μετριου παιχνιδι.

Τι επιχειρημα να δωσω σε καποιον που προσπαθει να το παιξει ''επιστημονας'' τη στιγμη που δεν κατανοει τον ορισμο του επιχειρηματος.

Καλη σου μερα

Επεξ/σία από -Dimitris-
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Talepwros είπε

Θα πρέπει να ξεκολλήσει απο τα videogames και να κανει ταινίες ή σειρές. Αν το Death Stranding δεν παει εκπληκτικά καλα σε πωλήσεις δεν τον βλεπω να ξαναβγαζει παιχνίδι. 

Δεν λεω οτι δεν εχει ταλέντο, αλλα δεν φέρνει κέρδος πλεον με τις υπερπαραγωγες που κάνει. Γιατι ουσιαστικά φτιαχνει μια τεραστια ταινία με λιγο gameplay  στη μεση. 

Death Stranding περιμένουν οι 10 φανατικοι κοτζιμαιοι που εχουν απομείνει. Οι υπόλοιποι χρήστες PS4 πολυ φοβάμαι οτι θα δουν και θα προσπερασουν ή ακομα χειρότερα, θα ξεγελαστουν θα αγοράσουν και στο τέλος δεν θα παίξουν.  Ενω αν ηταν ταινία ή σειρα ολοι θα το έβλεπαν, εδω ο κόσμος βλέπει Stranger Things και μετα την πρωτη σεζον. 

Μα όλοι οι best seller τίτλοι πλέον ταινίες δεν είναι ουσιαστικά; Παίζεις για την εμπειρία, όχι τόσο για το gameplay (που πολλές φορές είναι κ βατό/ προβληματικό, πχ The Last Guardian). Εγώ δηλαδή με τίτλους τύπου Heavy Rain ή ακόμα και το The Last of Us δε μπορώ να πω ότι διασκέδασα αλλά είναι μια κατηγορία από μόνοι τους αυτοί οι τίτλοι.

Επεξ/σία από xaerialtwistx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...