Προς το περιεχόμενο

Ποσο πληρώνεται ένας barista σε beach bar;


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Θα ήθελα να μάθω από κάποιον έμπειρο, πόσο πληρώνεσαι μέσα στο μπαρ σε ένα baech bar και πόσες ώρες δουλεύεις περίπου; γιατί θέλω να ξέρω πόσα να ζητήσω για 11-12-13 ώρες.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, vrwmiaris είπε

Πτυχιο μπαριστα έχει; αλλιώς 20€ και πολλά είναι

20 Ε παιρνει η αλβανιδα καθαριστρια μου για 4 ωρες δουλεια

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, slk200gr είπε

20 Ε παιρνει η αλβανιδα καθαριστρια μου για 4 ωρες δουλεια

Αν ήταν ελληνίδα/φιλιππινέζα/ρουμάνα/ρωσσίδα,  θα έπαιρνε περισσότερα;

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/7/2019 στις 2:19 ΜΜ, takoulou είπε

Καλησπέρα..Ανάλογα το μαγαζί και που είναι.. Νησί;  Γύρω στα 45 -50 ευρώ..

Όχι σε νησι, θα ήθελα επίσης να μάθω, έχω το πτυχίο barista , το θέμα μου είναι το βιογραφικό, δηλαδή από τα 3 χρόνια που δουλέψω σερβιτόρος, τα δύο χρόνια παράλληλα με το σερβιτοριληκι ημουν και στους καφες και στα παράγωγα τους και εγώ είμαι δηλωμένος ως σερβιτόρος καθώς η κυρία δουλειά μου είναι αυτή απλά κάνω και τους καφεδες. Όταν μου ζητάει ο άλλο βιογραφικό τι θα πω ότι έχω μόνο πτυχίο barista; και για προϋπηρεσία τι θα πω, αφού έχω δουλέψει και πάνω σε αυτή την θέση αλλά όχι αποκλειστικά σε αυτή; 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Stefanos213 είπε

Όχι σε νησι, θα ήθελα επίσης να μάθω, έχω το πτυχίο barista , το θέμα μου είναι το βιογραφικό, δηλαδή από τα 3 χρόνια που δουλέψω σερβιτόρος, τα δύο χρόνια παράλληλα με το σερβιτοριληκι ημουν και στους καφες και στα παράγωγα τους και εγώ είμαι δηλωμένος ως σερβιτόρος καθώς η κυρία δουλειά μου είναι αυτή απλά κάνω και τους καφεδες. Όταν μου ζητάει ο άλλο βιογραφικό τι θα πω ότι έχω μόνο πτυχίο barista; και για προϋπηρεσία τι θα πω, αφού έχω δουλέψει και πάνω σε αυτή την θέση αλλά όχι αποκλειστικά σε αυτή; 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας 

Στο βιογραφικό μπορείς να βάλεις στην αρχή μια παράγραφο (εάν δεν πάει μαζί με letter of interest) max 3-4 γραμμές, όχι ένα κατεβατό, που να περιγράφεις τις ικανότητές/γνώσεις σου, πχ έκανα τον σερβιτόρο για τόσα χρόνια, όπου στα καθήκοντα μου ήταν να φτιάχνω καφέδες, ποτά. Επέβλεπα το μαγαζί, έφτιαχνα σαντουιτς, κρατούσα ταμείο, βοηθούσα στην κουζίνα, Dj (ότι έκανες τελοσπάντων). Απέκτησα πτυχίο barista κλπ κλπ. . Η μπορείς να κάνεις ένα έξτρα κομμάτι, κοντά στο σημείο με την προϋπηρεσία, με Εμπειρία/Ικανότητες  και να τα βάλεις εκεί σαν bullet-points φάση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Stefanos213 είπε

Όχι σε νησι, θα ήθελα επίσης να μάθω, έχω το πτυχίο barista , το θέμα μου είναι το βιογραφικό, δηλαδή από τα 3 χρόνια που δουλέψω σερβιτόρος, τα δύο χρόνια παράλληλα με το σερβιτοριληκι ημουν και στους καφες και στα παράγωγα τους και εγώ είμαι δηλωμένος ως σερβιτόρος καθώς η κυρία δουλειά μου είναι αυτή απλά κάνω και τους καφεδες. Όταν μου ζητάει ο άλλο βιογραφικό τι θα πω ότι έχω μόνο πτυχίο barista; και για προϋπηρεσία τι θα πω, αφού έχω δουλέψει και πάνω σε αυτή την θέση αλλά όχι αποκλειστικά σε αυτή; 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας 

Θα πεις ότι ξέρεις να κάνεις και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, ciyo είπε

αν ηταν ελληνιδα ναι. εγω στην αλβανιδα μου δινω 25 το 4ωρο αλλα το κανει το σπιτι καινουργιο..

Δεν του απάντησα γιατί αλλού ήταν το θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, zio10 είπε

Θα πεις ότι ξέρεις να κάνεις και αυτό.

Αυτό.Και θα το γράψεις κιόλας

Μην νομίζεις όλοι έτσι κάνουν και δεν έχουν δουλέψει εσύ τουλάχιστον κατι έκανες 

Επεξ/σία από costacurta
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, costacurta είπε

Αυτό.Και θα το γράψεις κιόλας

Μην νομίζεις όλοι έτσι κάνουν και δεν έχουν δουλέψει εσύ τουλάχιστον κατι έκανες 

Ναι το ξέρω πως όλοι έτσι κάνουν αλλά κάνεις δεν έχει δουλέψει πραγματικα πάνω σε αυτό το αντικείμενο, ωραία μια χαρά  

22 ώρες πριν, Whargoul είπε

Στο βιογραφικό μπορείς να βάλεις στην αρχή μια παράγραφο (εάν δεν πάει μαζί με letter of interest) max 3-4 γραμμές, όχι ένα κατεβατό, που να περιγράφεις τις ικανότητές/γνώσεις σου, πχ έκανα τον σερβιτόρο για τόσα χρόνια, όπου στα καθήκοντα μου ήταν να φτιάχνω καφέδες, ποτά. Επέβλεπα το μαγαζί, έφτιαχνα σαντουιτς, κρατούσα ταμείο, βοηθούσα στην κουζίνα, Dj (ότι έκανες τελοσπάντων). Απέκτησα πτυχίο barista κλπ κλπ. . Η μπορείς να κάνεις ένα έξτρα κομμάτι, κοντά στο σημείο με την προϋπηρεσία, με Εμπειρία/Ικανότητες  και να τα βάλεις εκεί σαν bullet-points φάση

Δηλαδή μπορώ να γράψω ότι έχω κάνει δηλαδή καφεδες, κουζίνα, σερβιτόρος, βοηθός, βάφλες,κρεπες κτλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Stefanos213 είπε

Ναι το ξέρω πως όλοι έτσι κάνουν αλλά κάνεις δεν έχει δουλέψει πραγματικα πάνω σε αυτό το αντικείμενο, ωραία μια χαρά  

Δηλαδή μπορώ να γράψω ότι έχω κάνει δηλαδή καφεδες, κουζίνα, σερβιτόρος, βοηθός, βάφλες,κρεπες κτλ;

Ναι. Αλλά πολύ απλά και ότι φοράει σε 3-4 γραμμές που θα μπεί στην αρχή του CV, κάτω από το όνομα. Σαν μια γρήγορη περιγραφή των ικανοτήτων σου. Όχι ολόκληρη έκθεση την ιστορία της ζωής σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...