Προς το περιεχόμενο

[Aκουστικά/Bluetooth] Meizu EP51 Preorder @Banggood $14.39 [ΤΕΛΟΣ, πλέον $19.99]


hpdra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, fytotech είπε

Pre-order από banggood, σημαίνει δύο μήνες αναμονή. Η τιμή είναι καλή αλλά να το ξέρετε κι αυτό.

Η προσωπική μου πείρα μου έχει δείξει το αντίθετο. Το banggood σπάνια δεν τηρεί το expected, μερικές φορές μάλιστα μπορεί να γίνει ship και 1-2 μέρες νωρίτερα. Μάλλον στάθηκες άτυχος.

 

43 λεπτά πριν, thyra_7 είπε

Με το priority direct mail γλιτωνουμε το τελωνειο;

 

7 λεπτά πριν, fytotech είπε

Είναι κάτω από 22€ άρα δεν περνάει τελωνείο.

Σωστά, κάτω απο 22ευρω δεν έχει τελωνείο όπως αναφέρει και ο fyotech αλλά πρόσεξε το εξής, το free shipping είναι χωρίς tracking number. Αν αγοράσεις χωρίς tracking number τότε να βάλεις το insurance στο checkout. Αν σου τύχει η στραβή όμως και δεν έρθουν, το banggood θα σου ζητήσει να περιμένεις μέχρι περίπου το 3μηνο απο την στιγμή που έγινε ship. Αν έχεις βάλει το insurance τότε θα σου δώσει επιλογή είτε να σου τα ξαναστείλει, είτε refund. Για να αποφύγεις όλο το παραπάνω, καλό θα ήταν να βάλεις shipping με tracking number. Για 90 λεπτά διαφορά στην τιμή μεταξύ απλού ship (tracked) και priority δεν αξίζει η ταλαιπωρία. Συν οτι το priority ειναι πολυ πιο γρηγορο.

Στις επιλογές με tracking number και εφόσον πληρώσεις με paypal, το shipping insurance είναι περιττό.

 

image.png.37a5501bfa42ba9e2df7a41011c48330.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, GreekTech. είπε

 

Στις επιλογές με tracking number και εφόσον πληρώσεις με paypal, το shipping insurance είναι περιττό.

 

Οσες φορες εκανε το δεμα να ρθει πανω απο 2μηνο παντα με εκανε refund to paypal, χωρις insurance ουτε tracking ουτε τπτ. Το πολυ πολυ περιμενα μια βδομαδα επιπλεον στο μηνυμα του banggood περιμενετε λιγο και θα ρθει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό παιδια, χανει το νόημά της η προσφορά αν αρχίσετε και βάζετε πάνω priority line και insurance και τέτοια... Τελωνειο δεν υπάρχει και το paypal καλυπτει κάθε άλλο ενδεχόμενο.

Επεξ/σία από hpdra
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ακουστικα τα εχω περιπου 2 χρονια. Τα εχω λιωσει και τα εχω χιλιοευχαριστηθει. Τα ειχα παρει σε προσφορα γυρω στα 25€ τοτε, εχουν ηδη βγαλει τα λεφτα τους και με το παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά σε όλα, αλλά σε εμένα, που ιδρώνω πολύ (σε υπερβολικό βαθμό, πέραν του φυσιολογικού), ζήτημα να έβγαλαν ένα τρίμηνο πριν αρχίσουν να παρουσιάζουν τα πρώτα προβλήματα ώσπου στο 5μηνο πάνω απλά τα παράτησα (δε φόρτιζαν, το ένα δεν έπαιζε καθόλου κ.α.).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, fytotech είπε

Είναι κάτω από 22€ άρα δεν περνάει τελωνείο.

Θελω να παρω δυο τεμαχια. Καλυτερο θα ηταν να τα κανω ξεχωριστες παραγγελιες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παρέλαβα σήμερα τα ακουστικά, δεν μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένος.

ο ήχος είναι σαν να ακούς από τρανζίστορ. έχει πολύ πρίμα και δεν έχει μπάσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, lefstef είπε

Παρέλαβα σήμερα τα ακουστικά, δεν μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένος.

ο ήχος είναι σαν να ακούς από τρανζίστορ. έχει πολύ πρίμα και δεν έχει μπάσα 

καποιο προβλημα υπαρχει...τα εχω εδω και 2 χρονια...απο μπασο σκοτωνουν...προσοχη ομως δεν τα πανε καλα με υγρασιες πασης φυσεως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικα τα bluetooth ακουστικά έχουν θέμα με το μπάσο. Σε τετοια επιπεδα τιμης για bluetooth ακουστικό δεν μπορούμε να περιμένουμε βαθύ και απολαυστικό μπάσο όπως σε wired ακουστικά.

Ισως παιζει ρολο η κατασκευη, ισως χρειαζεται παραπανω ρευμα, οπως και να εχει τα bluetooth αυτου του ευρους τιμης γενικά υστερουν σε αυτο τον τομεα μουσικα.

Παντα σε συγκριση με αντιστοιχης τιμης και ποιοτητας wired ακουστικο.

Πχ τον ηχο των wired Rock Zircon δεν τον εχω ακουσει σε  bluetooth ακουστικο περιξ του 20 ευρου.

Επεξ/σία από Sebu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...