Προς το περιεχόμενο

Η Samsung παρουσίασε το Galaxy Watch Active2 με νέο σχεδιασμό και δυνατότητες


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια συσκευή χωρίς σοβαρό λόγο ύπαρξης...

 

Σοβαρο smartwatch με λειτουργικό Tizen τη στιγμή που υπάρχει Apple Watch με AppStore είναι αστείο και το συζητάμε..

 

Σοβαρο «active» smartwatch που δε φτάνει ούτε 10% ενός Garmin στα ίδια λεφτά ειναι πάλι λεφτά για πέταμα..

 

Απο εμένα FAIL..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλια αντιγραφανε ο ενας τον αλλο...

 

Τωρα ῾πειραματιζονται῾ με νεες φορμες ....

Οποιο και εαν ειναι το γεγονος εδω η ουσια ειναι οτι ολοι τους αρχισαν να κουραζουν με τοση πληθωρα συσκευων εκ τον οπιοων καμμια δεν τα εχει (ακομη) ολα οπως θα τα θελαμε ολοι.....

Ισως τελικα πρεπει να ξεπερασουμε την ματαιοδοξια μας και να σταματησουμε να αγορασουμε εφημερα τεχνολογικα σκουπιδια ετσι ωστε να καταλαβουν οτι αυτος που πληρωνει πρεπει να εχει το πανω χερι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, sabrewulf είπε

Ότι πεις τουλάχιστον δε θέλΟυν φόρτιση κάθε μία μέρα και πολύ λέω

2 μέρες με χρήση που κάνω εγώ. Γυμναστικές GPS κτλ. Κράζουμε για να κράζουμε

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Looter είπε

Σοβαρο smartwatch με λειτουργικό Tizen τη στιγμή που υπάρχει Apple Watch με AppStore είναι αστείο και το συζητάμε..

Απο εμένα FAIL..

Μόνο που το apple watch απευθύνεται αποκλειστικά σε συσκευές Apple. Το υπόλοιπο ~80%?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, billdanos είπε

Καταδικασμένο από τη γέννηση του εξαιτίας του λειτουργικού του...

Διαφωνώ λίγο... ναι μεν το περιορίζει στα χαρτιά το λειτουργικό αλλά στα καθημερινά, στην πράξη δεν υστερεί πουθενά. Τουλάχιστον σε μένα, στην χρήση που κάνω (και έχω το Gear S3 Frontier 2 χρόνια κάθε μέρα χρήση) 

Δεν έχω δει κάτι που θα με κάνει να πω ότι θέλω ένα apple watch ή ένα ρολόι με google wear (και εννοείται ότι με τις 4-5 προπονήσεις τρέξιμο και γυμναστήριο δεν χρειάζομαι καθαρά αθλητικό ρολόι πχ garmin) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, ardi21 είπε

Τα ρολογια της Samsung ειναι πολυ ωραια. Αλλα αυτο το tizen προσωπικα εμενα με χαλαει και με περιοριζει πολυ.

Δεν το εχεις δουλέψει γι αυτό σε χαλάει...

Εμένα μια χαρά μου φαίνετε το tizenάκι.

Ωραίο ελαφρύ OS για smartvs και για smartwatches.

 

Βασικά αυτοί που τώρα μιλάνε για android σε smartwatch μου θυμίζουν όλους αυτούς που το 2006-2007 πίστευαν πως τα smartphones θα είναι κινητά με γραφίδα και windows. 😋

Δεν μπορούσαν να φανταστούν καν ότι θα έρθει το iphone και θα αλλάξει τον τρόπο σκέψεις μας. 

 

Όσον αφορά την έλλειψη bezel εγω την θεωρώ μείον.

Με εχει σώσει άπειρες φορές απο τριψήματα σε τοίχους και χαράκωμα της οθόνης.

 

PS Δεν εχω το sport, εχω και εγω το frontier.👍

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, yiannis_1 είπε

Δεν το εχεις δουλέψει γι αυτό σε χαλάει...

Εμένα μια χαρά μου φαίνετε το tizenάκι.

Ωραίο ελαφρύ OS για smartvs και για smartwatches.

Βασικά αυτοί που τώρα μιλάνε για android σε smartwatch μου θυμίζουν όλους αυτούς που το 2006-2007 πίστευαν πως τα smartphones θα είναι κινητά με γραφίδα και windows. 😋

Δεν μπορούσαν να φανταστούν καν ότι θα έρθει το iphone και θα αλλάξει τον τρόπο σκέψεις μας. 

Όσον αφορά την έλλειψη bezel εγω την θεωρώ μείον.

Με εχει σώσει άπειρες φορές απο τριψήματα σε τοίχους και χαράκωμα της οθόνης.

PS Δεν εχω το sport, εχω και εγω το frontier.👍

Mε χαλαει η ελλειψη εφαρμογων. Οχι οτι ειναι κακο λειτουργικο.

Στο active 2 θα μπορεις να παιζεις και να ελεγχεις την μουσικη σου μονο απο το ρολοι συνδεοντας bluetooth ακουστικα σε αυτο αραγε? Γιατι διαβασα οτι εχει χωρο 4GB.

Επεξ/σία από ardi21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, sabrewulf είπε

Ότι πεις τουλάχιστον δε θέλΟυν φόρτιση κάθε μία μέρα και πολύ λέω

το έχεις και εκφέρεις άποψη; το έχεις αγοράσει, το δοκίμασες σε real συνθήκες και ήθελε φόρτιση κάθε μέρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, ravisher34 είπε

το έχεις και εκφέρεις άποψη; το έχεις αγοράσει, το δοκίμασες σε real συνθήκες και ήθελε φόρτιση κάθε μέρα;

Θιχτηκες?εσύ και κάποιοι άλλοι από που βγάζετε το συμπέρασμα ότι εινάι αντίγραφο της apple?Επίσης όλα τα reviews πάνω κάτω αναφέρουν αυτόνομια και είτε το θες είτε όχι έχει τι μικρότερη κι από το φθηνότερο smart watch.δε το λέω εγώ αλλά τα reviews.Αλλά ξέχασα τα reviews μετράνε μόνο για τους άλλους πότε για τη θεα apple...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, sabrewulf είπε

Θιχτηκες?εσύ και κάποιοι άλλοι από που βγάζετε το συμπέρασμα ότι εινάι αντίγραφο της apple?Επίσης όλα τα reviews πάνω κάτω αναφέρουν αυτόνομια και είτε το θες είτε όχι έχει τι μικρότερη κι από το φθηνότερο smart watch.δε το λέω εγώ αλλά τα reviews.Αλλά ξέχασα τα reviews μετράνε μόνο για τους άλλους πότε για τη θεα apple...

οχι απλα αμα δεν το εχεις πως μπορεις να εκφρασεις αποψη για κατι;

Αυτη ειναι η απορια μου..Γιατι απο προσωπικη αποψη το apple watch ειναι το 3ο που εχω και βγαζει ανετα 3 μερουλες...δεν ειπα ποτε οτι το ρολογακι της samsung ειναι αντιγραφη....Εμενα προσωπικα μ αρεσει και θα το παρω για να το δοκιμασω...αλλα τα αγοραζω και τα δοκιμαζω, δεν ειμαι της φασης το ειδα, που ειπανε, το διαβασα κτλ....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως με το samsung watch ειμαι 100% ευχαριστημένος!σιγουρα καποιες διορθωσεις θα ηταν καλοδεχουμενες αλλα οκ!απλα δεν ξερω αν θα βγαλει watch 2 η samsung η θα αφησει με το μεγαλο active 2 σαν κυριο μεγάλο ρολόι.οσο για το os μια χαρα ειναι αλλα και γρήγορο.ενταξει το store μπορει ακομη να μην εχει ΤΑ ΠΑΝΤΑ αλλα έχει αρκετα!εγω ειμαι πολυ ικανοποιημενος και σιγουρα θα το ξανα διαλεξω σε επομενη αναβαθμιση! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apple watch είναι άλλη κατηγορία 

Είναι παντρεμένο ακριβώς με το iPhone

Σχεδόν τα πάντα έχει όπως και το κινητό 

Βέβαια για αυτό κάνει και 450€

 

Τώρα στο θέμα Android η αλήθεια είναι ότι έψαχνα κι εγώ προχθές τον ανταγωνιστή του apple watch έτσι πληροφοριακά. 

Έψαξα ότι υπάρχει σε Android 

Δυστυχώς ακόμα και σήμερα ανταγωνιστής του Apple watch δεν υπάρχει για αυτό και η υψηλή τιμή του 

 

Περιμένουμε κάτι αξιόλογο μπας και σπάσει το μονοπώλιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, ardi21 είπε

Mε χαλαει η ελλειψη εφαρμογων. Οχι οτι ειναι κακο λειτουργικο.

Στο active 2 θα μπορεις να παιζεις και να ελεγχεις την μουσικη σου μονο απο το ρολοι συνδεοντας bluetooth ακουστικα σε αυτο αραγε? Γιατι διαβασα οτι εχει χωρο 4GB.

Ποιά εφαρμογή ακριβώς λείπει;

Εχει μέχρι και turn by turn gps και εφαρμογάρες για άθληση οπως το map my run.

converter μεγεθών, εφαρμογή να στέλνεις σήματα  μορς, να ελέγχεις αυτοματισμούς του σπιτιού, να το κάνεις remοte controller για παρουσιάσεις powerpoint, remote control για smart tv, να  ενεργοποιείς την καμερα του κινητού για spy cam, άλλη  για να βγάζεις selfies χωρίς να κρατάς το κινητό σαν ηλίθιος και χιλια δυο άλλα.

Browser youtube, find my car find, my phone.

Τα βασιικά ούτως η άλλως τα εχει το tizen μαμά.

Φωνητικές εντολές, stop watch, counter, alarm clock, reminder, barometer,altimeter, mp3 player  το οποίο παίζει κατευθείαν στo bt headset σου για να τρέχεις χωρίς να κουβαλάς κινητό.

Αν εχεις και απο το frontier και πάνω εχεις και μικρόφωνο μεγάφωνο για να κάνεις και να απαντάς κλήσεις απυθείας με το κινητό στην τσέπη σου.

Προσωπικά μου εχει λύσει τα χέρια...

Επεξ/σία από yiannis_1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...