Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi 9T 6/128Gb - 298€ abox.gr


definitio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, definitio είπε

Μωρέ ξέρω κι απ' άλλους που κράζουν και μετά έχουν αγοράσει, γι αυτό λέω.

Το να παραθέτεις λεχθέντα, και να μην απαντάς ευθέως σε ευθεία ερώτηση, το εκλαμβάνω ως αποφυγή.

Θεωρώ λίγο σαχλό τον τρόπο που απάντησες στο πρώτο μήνυμα, σαν η γνωστοποίηση της προσφοράς να είναι "endorsement", όταν γράφω τις προϋποθέσεις υπό τις οποίες θα το αγόραζα, αλλά κατά τ' άλλα το μόνο που χρειάζεται είναι να επιχειρηματολογήσεις, χωρίς να τσατίζεσαι.

Αυτό που λες ισχύει για κάθε σκρουτζομάγαζο...οπότε για σένα που θέλεις να αγοράζεις μόνο από την επίσημη αντιπροσωπεία, και να πληρώνεις πολύ περισσότερο δεν σε αφορά καθόλου.

Από την άλλη, το να παριστάνεις ότι δεν υπα΄ρχει ρίσκο για αγορά από Κίνα, ή να μην συγκρίνεις το ρίσκο δλδ είναι άτοπο...

Θεωρείς αξιόπιστη μόνο την αγορά από επίσημη αντιπροσωπεία, αποκλείοντας κάθε σκρουτζομάγαζο, και ταυτόχρονα να λες ότι θα προτιμούσες από Κίνα, για 20+ ευρώ διαφορά, είναι κάπως αντιφατικό...δεν υπάρχει το "χάσμα" που να δικαιολογεί την απόλυτη τοποθέτηση.

Κι όμως υπάρχουν περιπτώσεις που το Paypal έλαβε - παραδόξως - το μέρος του πωλητή για φαινομενικά ξεκάθαρες περιπτώσεις ευθύνης του, που δέχθηκε ελάχιστη επιστροφή χρημα΄των αντί για αντικατάσταση....προστασία είναι όχι πανάκεια.

Επίσης, δεν μπορείς και να εκκινήσεις δεύτερη διένεξη για την ίδια αγορά, οπότε έστω πως φτάνει το πρώτο DOA και το κατάστημα υπεκφεύγει (το έχει κάνει στο παρελθόν), οπότε αναγκάζεσαι να καταφύγεις στο Paypal...για τη δεύτερη συσκευή, αν παρουσιάσει πρόβλημα εντός εγγύησης, δεν έχεις καμία προστασία.

Δεν είναι και τόσο άχρηση και η αγορά εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης, έχεις να προσφύγεις σε αρχές και να δικαιωθείς, χάνοντας χρόνο όμως όπως και στη περίπτωση της αγοράς από Κίνα.
...είναι κι ένας λόγος προσωπικά προτιμώ και την αγορά με κάρτα, για να μπορώ να προσφύγω και στη τράπεζα.

Για διαφορά τιμής πάνω 50-60€ σε χαμηλό/μεσαίο κόστος κι εγώ προτιμώ Κίνα...για 20-30€ θα έπαιρνα από Ελλάδα-σκρουτζομάγαζο, αν υπάρχει απόθεμα.

Αν κλεισει το καταστημα, που θα προσφυγεις ακριβως;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, papafigos84 είπε

Αν κλεισει το καταστημα, που θα προσφυγεις ακριβως;  

Συνήγορος του καταναλωτή, τράπεζα για ακύρωση/αντιστροφή χρέωσης.

Στοιχεία της επιχείρησης υπάρχουν https://www.abox.gr/aboutus

αν κλείσει το banggood σε 6 μήνες πού θα προσφύγεις;

Επεξ/σία από definitio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, definitio είπε

Μωρέ ξέρω κι απ' άλλους που κράζουν και μετά έχουν αγοράσει, γι αυτό λέω.

Το να παραθέτεις λεχθέντα, και να μην απαντάς ευθέως σε ευθεία ερώτηση, το εκλαμβάνω ως αποφυγή.

Θεωρώ λίγο σαχλό τον τρόπο που απάντησες στο πρώτο μήνυμα, σαν η γνωστοποίηση της προσφοράς να είναι "endorsement", όταν γράφω τις προϋποθέσεις υπό τις οποίες θα το αγόραζα, αλλά κατά τ' άλλα το μόνο που χρειάζεται είναι να επιχειρηματολογήσεις, χωρίς να τσατίζεσαι.

Αυτό που λες ισχύει για κάθε σκρουτζομάγαζο...οπότε για σένα που θέλεις να αγοράζεις μόνο από την επίσημη αντιπροσωπεία, και να πληρώνεις πολύ περισσότερο δεν σε αφορά καθόλου.

Από την άλλη, το να παριστάνεις ότι δεν υπα΄ρχει ρίσκο για αγορά από Κίνα, χωρίς να συγκρίνεις το ρίσκο δλδ είναι άτοπο...

Θεωρείς αξιόπιστη μόνο την αγορά από επίσημη αντιπροσωπεία, αποκλείοντας κάθε σκρουτζομάγαζο, και ταυτόχρονα να λες ότι θα προτιμούσες από Κίνα, για 20+ ευρώ διαφορά, είναι κάπως αντιφατικό.

Κι όμως υπάρχουν περιπτώσεις που το Paypal έλαβε - παραδόξως - το μέρος του πωλητή για φαινομενικά ξεκάθαρες περιπτώσεις ευθύνης του....προστασία είναι όχι πανάκεια.

Επίσης, δεν μπορείς και να εκκινήσεις δεύτερη διένεξη για την ίδια αγορά, οπότε έστω πως φτάνει το πρώτο DOA και το κατάστημα υπεκφεύγει (το έχει κάνει στο παρελθόν), οπότε αναγκάζεσαι να καταφύγεις στο Paypal...για τη δεύτερη συσκευή, αν παρουσιάσει πρόβλημα εντός εγγύησης, δεν έχεις καμία προστασία.

Δεν είναι και τόσο άχρηση και η αγορά εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης, έχεις να προσφύγεις σε αρχές και να δικαιωθείς, χάνοντας χρόνο, όπως και στη περίπτωση της αγοράς από Κίνα.
...είναι κι ένας λόγος προσωπικά προτιμώ και την αγορά με κάρτα, για να μπορώ να προσφύγω και στη τράπεζα.

Για διαφορά τιμής πάνω 50-60€ σε χαμηλό/μεσαίο κόστος κι εγώ προτιμώ Κίνα...για 20-30€ θα έπαιρνα από Ελλάδα-σκρουτζομάγαζο, αν υπάρχει απόθεμα.

Tελευταια φορα γιατι δεν νιωθεις. ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν παρηγγειλα. 

Στο γραφω με μεγαλυτερη γραμματοσειρα μπας κ καταλαβεις τι σου λενε. "Το να πας να σκασεις λεφτα σε μαγαζι που δεν ξερεις τι AFTERSALES εχει και χωρις ουτε μια κριτικη, ειναι το ιδιο με το να παραγγελνεις απο Κινα." 
 

Μου βαζεις στην ιδια ζυγαρια το μαγαζακι που ανοιξε χθες κ δεν ξερουμε τι καπνο φουμαρει, με ολα τα υπολοιπα του σκρουτζ που εχουμε 100αδες κριτικες και ξερουμε τι να περιμενουμε. Οτι θελεις διαβαζεις, οτι θελεις καταλαβαινεις. ημαρτον. αυτα απο μενα κ τελος το οφφτοπικ. μιας κ διαστρεβλωνεις κ επιλεγεις κομματια απο τα λεγομενα καποιου για να βγαλεις το συμπερασμα που σε βολευει, δεν υπαρχει λογος για περαιτερω κουβεντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, definitio είπε

Συνήγορος του καταναλωτή, τράπεζα για ακύρωση/αντιστροφή χρέωσης.

αν κλείσει το banggood σε 6 μήνες πού θα προσφύγεις;

Σε μαγαζι που εκλεισε τι θα κανει ο συνηγορος; Η τραπεζα θα κανει 1 χρονο μετα ακυρωση συναλλαγης; Και αν το κανει, γτ να μην το κανει και για το banggood;

Ειπαμε στο banggood εχει τουλαχιστον 6 μηνες εγγυηση, στην αλλη περιπτωση ισως να μην εχεις ουτε μια μερα. Ρωτησε τους με την ευκαιρια γτ δε δεχονται paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

9 λεπτά πριν, kallair είπε

Tελευταια φορα γιατι δεν νιωθεις. ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν παρηγγειλα. 

Στο γραφω με μεγαλυτερη γραμματοσειρα μπας κ καταλαβεις τι σου λενε. "Το να πας να σκασεις λεφτα σε μαγαζι που δεν ξερεις τι AFTERSALES εχει και χωρις ουτε μια κριτικη, ειναι το ιδιο με το να παραγγελνεις απο Κινα." 
 

Μου βαζεις στην ιδια ζυγαρια το μαγαζακι που ανοιξε χθες κ δεν ξερουμε τι καπνο φουμαρει, με ολα τα υπολοιπα του σκρουτζ που εχουμε 100αδες κριτικες και ξερουμε τι να περιμενουμε. Οτι θελεις διαβαζεις, οτι θελεις καταλαβαινεις. ημαρτον. αυτα απο μενα κ τελος το οφφτοπικ. μιας κ διαστρεβλωνεις κ επιλεγεις κομματια απο τα λεγομενα καποιου για να βγαλεις το συμπερασμα που σε βολευει, δεν υπαρχει λογος για περαιτερω κουβεντα.

Πωπω αγανάκτηση, σε τρώει το δίκιο σου ρε παιδί μου.

...σε ενοχλεί που είναι καινούριο σκρουτζομάγαζο ή που είναι σκρουτζομάγαζο εν γένει χωρίς την επίσημη εγγύηση για κάποια προϊόντα του καταλόγου του;

Ξέρεις ότι κάποιο παλιότερο σκρουτζομάγαζο δεν θα πιστολιάσει αφού αγοράσεις;

7 λεπτά πριν, papafigos84 είπε

Σε μαγαζι που εκλεισε τι θα κανει ο συνηγορος; Η τραπεζα θα κανει 1 χρονο μετα ακυρωση συναλλαγης; Και αν το κανει, γτ να μην το κανει και για το banggood;

Ειπαμε στο banggood εχει τουλαχιστον 6 μηνες εγγυηση, στην αλλη περιπτωση ισως να μην εχεις ουτε μια μερα. Ρωτησε τους με την ευκαιρια γτ δε δεχονται paypal.

Paypal δεν δέχεται πλέον η πλειονότητα των καταστημάτων, κι αν υπάρχει στις πλείστες των περιπτώσεων παρανόμως χρεώνουν τη χρήση του με ποσοστό 2-4% της συναλλαγής....αν σε απασχολεί για το συγκεκριμένο, να σε απασχολεί για όσα δεν δέχονται Paypal.

Ίδιο είναι να ε΄χεις στοιχεία ΑΦΜ, στοιχεία ΓΕΜΗ του πωλητή, εντός της χώρας σου, ίδιο να αγοράζεις από Κίνα, νομικά;

Όταν παρεμβάλλεται το Paypal, δεν ξέρω αν μπορεί να ασκηθεί η διαδικασία της αντιστροφής χρέωσης.

Επίσης λανθασμένα ειπώθηκε παραπάνω δεν ΄δεχονται έκδοση τιμολογίου...δεν ισχύει...στους όρους χρήσης αναφέρουν την διαδικασία

 

Επεξ/σία από definitio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, definitio είπε

Πωπω αγανάκτηση, σε τρώει το δίκιο σου ρε παιδί μου.

...σε ενοχλεί που είναι καινούριο σκρουτζομάγαζο ή που είναι σκρουτζομάγαζο εν γένει χωρίς την επίσημη εγγύηση για κάποια προϊόντα του καταλόγου του;

Ξέρεις ότι κάποιο παλιότερο σκρουτζομάγαζο δεν θα πιστολιάσει αφού αγοράσεις;

Paypal δεν δέχεται πλέον η πλειονότητα των καταστημάτων, κι αν υπάρχει στις πλείστες των περιπτώσεων παρανόμως χρεώνουν τη χρήση του με ποσοστό 2-4% της συναλλαγής....αν σε απασχολεί για το συγκεκριμένο, να σε απασχολεί για όσα δεν δέχονται Paypal.

Ίδιο είναι να ε΄χεις στοιχεία ΑΦΜ, στοιχεία ΓΕΜΗ του πωλητή, εντός της χώρας σου, ίδιο να αγοράζεις από Κίνα, νομικά;

Όταν παρεμβάλλεται το Paypal, δεν ξέρω αν μπορεί να ασκηθεί η διαδικασία της αντιστροφής χρέωσης.

Επίσης λανθασμένα ειπώθηκε παραπάνω δεν ΄δεχονται έκδοση τιμολογίου...δεν ισχύει...στους όρους χρήσης αναφέρουν την διαδικασία

Αν κλεισει το καταστημα(οχι το συγκεκριμενο) δεν υπαρχει περιπτωση να παρεις πισω ουτε ενα σεντ. 

Σ αυτο που δεν ξερεις. Ναι, η τραπεζα μπορει να κανει αμφισβητηση παραλληλα με το paypal.

Επειδη βλεπω οτι υπερασπιζεσαι το συγκεκριμενο καταστημα, να σου πω οτι το ιδιο λεω για ολα τα καταστηματα που πουλανε κινητα με εγγυηση δικη τους. 

Αν μιλουσαμε για συσκευη με εγγυηση αντιπροσωπειας, θα συμφωνουσαμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω το doa δεν σημαίνει αυτόματα αντικατάσταση, ανάλογα την πολιτική κάθε εταιρείας. Μπορεί να σημαίνει και επισκευή ή αντικατάσταση με ανακατασκευασμένο πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος ήθελε το έπαιρνε, όποιος δεν ήθελε δεν το έπαιρνε. 

Ένα κατάστημα χωρίς αξιολογήσεις με -50€. Τα ζυγίζει ο καθένας και επιλέγει. Γιατί μαλώνετε δεν καταλαβαίνω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mpokwsths είπε

Γενικότερα βέβαια ... όποιος παίρνει ακριβούτσικο Xiaomi από skroutzομάγαζο μάλλον πηγαίνει γυρεύοντας...

Εμπεριστατωμένη άποψη, αν είναι όμως apple, Samsung, lg, κλπ κλπ οτιδήποτε άλλο όλα καλά.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, mpokwsths είπε

Γενικότερα βέβαια ... όποιος παίρνει ακριβούτσικο Xiaomi από skroutzομάγαζο μάλλον πηγαίνει γυρεύοντας...

Θα έλεγα κι όπως αγοράζει ακριβό από Κίνα πάει γυρεύοντας...εξαρτάται πού βλέπει κανείς το όριο...παλιότερα για μένα ήταν τα 200€, τώρα μέχρι τα 250€ το τελικό κόστος...

(αν έχεις υπομονή βρίσκεις κι εδώ καλές προσφορές, πχ το Honor 8 που έχω τώρα το πήρα στα 199€ από Wind, ποτέ δεν έπαιξε τέτοια τιμή από Κίνα, τουλάχιστον όσο υπήρχε ζήτηση)

Στις 10/8/2019 στις 5:28 ΜΜ, papafigos84 είπε

Αν κλεισει το καταστημα(οχι το συγκεκριμενο) δεν υπαρχει περιπτωση να παρεις πισω ουτε ενα σεντ. 

Σ αυτο που δεν ξερεις. Ναι, η τραπεζα μπορει να κανει αμφισβητηση παραλληλα με το paypal.

Επειδη βλεπω οτι υπερασπιζεσαι το συγκεκριμενο καταστημα, να σου πω οτι το ιδιο λεω για ολα τα καταστηματα που πουλανε κινητα με εγγυηση δικη τους. 

Αν μιλουσαμε για συσκευη με εγγυηση αντιπροσωπειας, θα συμφωνουσαμε.

Το έχεις δοκιμάσει στη πράξη ή το υποθέτεις; Γιατί νομίζω ότι η τράπεζα απευθύνεται στον αποδέκτη της πληρωμής από τη δική της πλευρά, που στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι το Paypal, αυτό τραβάει τα χρήματα από τη τράπεζά σου ...φαίνεται και στα στοιχεία της χρέωσης εξάλλου στη κάρτα σου...

...άλλο το ότι εσύ μπορεί να συμπληρώσεις μια αίτηση αντιστροφής χρέωσης για να υπάρχει, άλλο να μπορεί η τράπεζα να ανακτήσει τα χρήματα από το κινεζοκατάστημα όταν παρεμβάλλεται το Paypal...

...ξαναρωτάω, σου έχει επιστρέψει εσένα τράπεζα χρήματα, σε τέτοιες περιπτώσεις, από Κίνα με παρεμβολή Paypal;

Ισχυρίζεσαι τώρα ότι μπορείς να απευθυνθείς στη τράπεζα για αντιστροφή χρέωσης, ακόμη κι όταν παρεμβάλλεται το Paypal, για να σου επιστρέψει χρήματα από το κινεζο-eshop, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις χρήματα πίσω αν το κατάστημα είναι ελληνικό, όπου κι αν απευθυνθείς;
...λίγο παράδοξο ακούγεται...

Δεν υπερασπιζομαι το συγκεκριμένο κατάστημα, αλλά ελέγχω ισχυρισμούς / κρίσεις για τη συνέπειά τους.

Όπως είπα, εγώ αγοράζω με cashback + referral από Κίνα και μου βγαίνει 60€ φθηνότερο το συγκεκριμένο κινητό με 128γίγα αποθηκευτικό, σε αυτό το φάσμα τιμής το προτιμώ....αν το κινητό κόστιζε 350-400+ ευρώ € δεν θα αγόραζα ούτε από Κίνα ούτε από κατάστημα χωρίς επίσημη εγγύηση, θα περίμενα εκπτώσεις/black friday κοκ ή θα κοίταζα για μεταχειρισμένο με απόδειξη από εκείνους που τα αλλάζουν σαν τα πουκάμισα...

Η προσφορά και πάλι πιστεύω πως άξιζε
- για όσους δεν θέλουν να περιμένουν (αν πράγματι είχε διαθεσιμότητα, διαφήμιζε 1-3 μέρες)
- για όσους θέλουν τιμολόγιο
- για μικρή διαφορά, κα΄τω από 30€ σε σχέση με αγορά από Κίνα.

Επεξ/σία από definitio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, definitio είπε

Θα έλεγα κι όπως αγοράζει ακριβό από Κίνα πάει γυρεύοντας...εξαρτάται πού βλέπει κανείς το όριο...παλιότερα για μένα ήταν τα 200€, τώρα μέχρι τα 250€ το τελικό κόστος...

(αν έχεις υπομονή βρίσκεις κι εδώ καλές προσφορές, πχ το Honor 8 που έχω τώρα το πήρα στα 199€ από Wind, ποτέ δεν έπαιξε τέτοια τιμή από Κίνα, τουλάχιστον όσο υπήρχε ζήτηση)

Το έχεις δοκιμάσει στη πράξη ή το υποθέτεις; Γιατί νομίζω ότι η τράπεζα απευθύνεται στον αποδέκτη της πληρωμής από τη δική της πλευρά, που στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι το Paypal, αυτό τραβάει τα χρήματα από τη τράπεζά σου ...φαίνεται και στα στοιχεία της χρέωσης εξάλλου στη κάρτα σου...

...άλλο το ότι εσύ μπορεί να συμπληρώσεις μια αίτηση αντιστροφής χρέωσης για να υπάρχει, άλλο να μπορεί η τράπεζα να ανακτήσει τα χρήματα από το κινεζοκατάστημα όταν παρεμβάλλεται το Paypal...

...ξαναρωτάω, σου έχει επιστρέψει εσένα τράπεζα χρήματα, σε τέτοιες περιπτώσεις, από Κίνα με παρεμβολή Paypal;

Ισχυρίζεσαι τώρα ότι μπορείς να απευθυνθείς στη τράπεζα για αντιστροφή χρέωσης, ακόμη κι όταν παρεμβάλλεται το Paypal, για να σου επιστρέψει χρήματα από το κινεζο-eshop, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις χρήματα πίσω αν το κατάστημα είναι ελληνικό, όπου κι αν απευθυνθείς;
...λίγο παράδοξο ακούγεται...

Δεν υπερασπιζομαι το συγκεκριμένο κατάστημα, αλλά ελέγχω ισχυρισμούς / κρίσεις για τη συνέπειά τους.

Όπως είπα, εγώ αγοράζω με cashback + referral από Κίνα και μου βγαίνει 60€ φθηνότερο το συγκεκριμένο κινητό με 128γίγα αποθηκευτικό, σε αυτό το φάσμα τιμής το προτιμώ....αν το κινητό κόστιζε 350-400+ ευρώ € δεν θα αγόραζα ούτε από Κίνα ούτε από κατάστημα χωρίς επίσημη εγγύηση, θα περίμενα εκπτώσεις/black friday κοκ ή θα κοίταζα για μεταχειρισμένο με απόδειξη από εκείνους που τα αλλάζουν σαν τα πουκάμισα...

Η προσφορά και πάλι πιστεύω πως άξιζε
- για όσους δεν θέλουν να περιμένουν (αν πράγματι είχε διαθεσιμότητα, διαφήμιζε 1-3 μέρες)
- για όσους θέλουν τιμολόγιο
- για μικρή διαφορά, κα΄τω από 30€ σε σχέση με αγορά από Κίνα.

ΝΑΙ, μου εχει επιστρεψει χρηματα η πειραιως ενω ειχα κανει αγορα απο paypal. 

 

Πες μας λιγο, πως θα παρεις χρηματα πισω απο καταστημα που εχει κλεισει;  Απο που θα παρει η τραπεζα τα χρηματα για να τα δωσει εσενα;

Στον πρωτο σου ποστ, βαζεις τους ορους εγγυησης που εχει το καταστημα.  https://www.abox.gr/index.php?route=information/information&information_id=15

Μπορεις να μου υποδειξεις σε ποιο σημειο μιλαει για εγγυηση καταστηματος;

Γιατι αν δεν γραφει στους ορους τι ακριβως περιλαμβανει η "εγγυηση καταστηματος" απλα χαλαμε το χρονο μας.

Βασικα, δε βρηκα ουτε αναφορα σ αυτην, ποσο μαλλον σε ορους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Παιδες συνεχιζετε να ειστε οφτοπικ και στο τελος θα κλειδωσει το θεμα. Η ουσια ειναι μια:

Πηρε καποιος τελικα το κινητο απο την προσφορα του καταστηματος;
Αν οχι, δεν υπαρχει λογος να ειναι πλεον ανοιχτο το θεμα.

Αν ναι, αφηστε το θεμα καθαρο για να εχουμε ενημερωση και οι υπολοιποι για την αξιοπιστια του καταστηματος.

Επεξ/σία από kallair
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, mpokwsths είπε

Γενικότερα βέβαια ... όποιος παίρνει ακριβούτσικο Xiaomi από skroutzομάγαζο μάλλον πηγαίνει γυρεύοντας...

Το αιτιολογείς αν θες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...