Προς το περιεχόμενο

Resident Evil [Netflix]


Getta Robo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Eκει με το blade ελιωσα στα γελια.

Δεν είναι ο μόνος, είχε το λουκ και την εμφάνιση πολύ spot on χαχααχ. Ακόμη και γω που δεν εχω δει τα Blade ξέρω πώς μοιάζει εμφανισιακά ο χαρακτήρας αυτός και ασυναίσθητα έδειξα κατά τη προβολή την οθόνη και είπα " Ωχ ο Blade!"

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά βαστούσα μικρό καλάθι και ίσως γι αυτό να κατάφερα και να την δω μέχρι το τέλος. Τα games δεν με τρέλαναν ποτέ, κυρίως λόγο χειρισμού οπότε δεν έχω τελειώσει κάποιο και έτσι δεν έχω επαφή πως και αν σχετίζεται με κάποιο από αυτά.

Ταινίες όμως πέραν απ' αυτή του 2021 τις έχω δει όλες. Flat σενάριο και απλά καλό CGI. Τις έβλεπα πάντα όταν δεν είχα κάτι να δω και το ίδιο ισχύει και γι αυτή την σειρά. Η διαφορά εδώ είναι ότι ενώ έκανε μια καλή εκκίνηση με σχετικά καλά cgi για σειρά κατέληξε ένα φτηνιάρικο σενάριο όπου οι χαρακτήρες κάνουν λάθη επίτηδες, hi tech συστήματα ασφαλείας σπάνε με ένα google search τα πλάνα γίνονται όλο και πιο σκοτεινά.

Γενικά αν είχα κάτι καλύτερο να δω δεν θα το άγγιζα καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manolis940 είπε

Τα games δεν με τρέλαναν ποτέ, κυρίως λόγο χειρισμού οπότε δεν έχω τελειώσει κάποιο και έτσι δεν έχω επαφή πως και αν σχετίζεται με κάποιο από αυτά.

Dude...έχουν περάσει δεκατίες από τότε που τα RΕ είχαν tank controls. Just saying. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Dude...έχουν περάσει δεκατίες από τότε που τα RΕ είχαν tank controls. Just saying. :P

Τελευταίο οου δοκίμασα αν θυμάμαι ήταν το 6. Λες να βελτιώθηκε ; 😜

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, manolis940 είπε

Τελευταίο οου δοκίμασα αν θυμάμαι ήταν το 6. Λες να βελτιώθηκε ; 😜

Buddy έχει ποσα RE games και πολλά από αυτά έχουν τελείως διαφορετικά controls αναμεταξύ τους, απλά μάλλον το πρόβλημα σου δεν είναι μονο τα controls.

Anyways πέρα από τα remake δεν χάνεις και τίποτα τρελό. Παρόλα αυτά προτιμώ να παίξω οποιοδήποτε RE game από το να δω το show. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, manolis940 είπε

Τελευταίο οου δοκίμασα αν θυμάμαι ήταν το 6. Λες να βελτιώθηκε ; 😜

Μετά το 5 διαλύθηκε, αυτοκαταστραφηκε η σειρά και πήρε ξανά πνοή στο εξαιρετικό 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vagelis2019 είπε

αυτη που δεν μου αρεσε ηταν η τελευταια ταινία resident evil..🤮

Η τελευταία ταινία αν και δεν βλέπετε τουλάχιστον προσπάθησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/7/2022 στις 11:53 ΜΜ, {TDi}Dj2k..infc είπε

Buddy έχει ποσα RE games και πολλά από αυτά έχουν τελείως διαφορετικά controls αναμεταξύ τους, απλά μάλλον το πρόβλημα σου δεν είναι μονο τα controls.

Anyways πέρα από τα remake δεν χάνεις και τίποτα τρελό. Παρόλα αυτά προτιμώ να παίξω οποιοδήποτε RE game από το να δω το show. :)

Μια χαρά είναι λόγος για να σταματήσεις ένα game. Τι πάει να πει ότι η ίδια σειρά games έχει διαφορετικά controls ; Είναι και ο κύριος λόγος που σταμάτησα τα Assassins Creed μετά την έλευση του Origins !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...