Προς το περιεχόμενο

MBA στο ΑΠΘ ή ΜΒΑ στο Πανεπιστήμιο Αιγαίου ( χιος)


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

Είμαι καινούριος στο φόρουμ. Χαίρομαι που βλέπω σημαντικές και σοβαρές συζητήσεις να πραγματοποιούνται.

Θα ήθελα να κάνω ένα μεταπτυχιακό και συγκεκριμένα ένα ΜΒΑ. Γνωρίζω ότι θα ήταν καλύτερα στο Εξωτερικό, αλλά δυστυχώς οι εποχές έχουν αλλάξει και η οικονομική δυνατότητα δεν σηκώνει το μπάτζετ που πρέπει να οριοθετηθεί.

 

Είμαι μεταξύ 2 ΜΒΑ στην Ελλάδα. Έκανα μια έρευνα από ΠΑΠΕΙ , ΑΣΟΕΕ, ωστόσο επειδή είμαι από νησί δεν θέλω να πάω στην χαοτική και ακριβή ΑΘήνα.Άφήστε που στην Αθήνα τα ΜΒΑ είναι πανάκριβα. Βρήκα ένα ΜΒΑ στο ΑΠΘ και ένα ΜΒΑ στο Πανεπιστήμιο Αιγαίου στη ΧΙΟ. 

 

Μήπως γνωρίζετε ποιο είναι καλύτερο ( τι έχετε ακούσει) και ποιο θα ήταν καλύτερα να κάνω?

 

Ευχαριστώ. Θα εκτιμούσα τις απαντήσεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έχεις σπουδάσει; Έχεις εργασιακή εμπειρία; Με τι θες να ασχοληθείς μετά τη λήψη του πτυχίου; Ας ξεκινήσουμε απο τα βασικα :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το MBA στο ΑΠΘ (αν και θα ήθελα να μου δώσεις το link για να βεβαιωθώ πως μιλάμε για το ίδιο πρόγραμμα.

Γενικότερα, φαντάζομαι πως γνωρίζεις ότι το MBA έχει νόημα και βαρύτητα όταν έχεις ήδη εργασιακή εμπειρία κάποιων ετών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...