Προς το περιεχόμενο

15% Off Ebay Κουπονι


Liquid

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Liquid είπε

Screen Shot 2019-08-16 at 14.37.09.png

Το λινκ του πωλητη για να το εχω στα υποψιν μου ζητησα, αν μπορεις ανεβασε το

Εμενα με την αναζητηση πριν, δεν μου εβγαλε καν σε κανενα τετοια τιμη, απορω πως το βρηκες εσυ, κι εψαξα πολυ καλα σε πληροφορω

Ακομη και με αναζητηση του πωλητη bluelokie δεν μου βγαζει καν κατι τετοιο, οποτε κατι αλλο εχεις κανει εσυ και δε μας λες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, mikegad είπε

42,5 + 15 + 10,2 = 100+

Μαθηματικός?

Περιμένω φωτό το κίτρινο χαρτάκι σου. Μετά μπορείς να ειρωνευτείς τους τελωνειακούς μαθηματικούς

Υ.Γ. και μόνο από τα τελωνειακά το 15%  πάει χαμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, kamui είπε

Περιμένω φωτό το κίτρινο χαρτάκι σου. Μετά μπορείς να ειρωνευτείς τους τελωνειακούς μαθηματικούς

Υ.Γ. και μόνο από τα τελωνειακά το 15%  πάει χαμένο

Θα μπορουσες να αγορασεις απο Ευρωπη και να μην φοβασαι το τελωνειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, kamui είπε

Περιμένω φωτό το κίτρινο χαρτάκι σου. Μετά μπορείς να ειρωνευτείς τους τελωνειακούς μαθηματικούς

Αν και δυσκολεύομαι λίγο να κατανοήσω το σχόλιο σου ,όσες φορές έχουν περάσει πράγματα μου τελωνείο 15€ + ΦΠΑ έχω πληρώσει.
Ούτε σεντ παραπάνω

Πράξεις του τύπου 1+1 = 11+  δεν έχω δει ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Liquid είπε

Θα μπορουσες να αγορασεις απο Ευρωπη και να μην φοβασαι το τελωνειο.

 

10 ώρες πριν, kamui είπε

50 - 7.5 = 42.5 + τελωνείο = 100+

Μέσα από EU βέβαια κανένα πρόβλημα.... οπότε προσοχή

Όπως βλέπεις αυτό είπα από το πρώτο κιόλας μύνημα σχετικά με την Ευρώπη ή αλλιώς EU. Το μύνημα είχε στόχο να προστατέψει βιαστικούς από το να πάρουν με 15% και μετά να τους έρθει το φέσι.

Μακάρι να είναι όλοι τυχεροί όπως τον φίλο @mikegad και να πληρώνουν πάντα σύμφωνα με το ποσό που αναγράφεται στο invoice μέσα στο πακέτο, ή απλά πάνω στο πακέτο. Διότι καμιά φορά το ποσό θεωρείται ψεύτικο (μιας και γνωρίζουν πλέον στο τελωνείο τα κόλπα περί χαμηλής τιμής πάνω στο πακέτο και πλαστά invoice) και τότε είναι που βάζουν τιμές κουτουρου στο αντικείμενο και να αρχίζουν τα μαθηματικά τους. Όποιος δεν έπαθε, δεν έμαθε φυσικά.

Με κόπο,email και τηλέφωνα λύνεται τελικά το πρόβλημα (ή καταλήγει σε συμβιβασμό) αλλά ... δεν νομίζω οι περισσότεροι να έχουν χρόνο να ασχοληθούν.

Either way, το αρχικό μύνημα όπως είπα είχε στόχο να προστατέψει και όχι να γίνει αποδέκτης ειρωνείας και "μαθηματικών αστείων".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα δούλεψε κανονικά αγοράζοντας αναλώσιμα για 3D printer από Γερμανία.

Όσοι θέλετε να ψάξετε, μπείτε στο ebay.com, βάλτε την κατηγορία Electronics (μόνο εκεί δουλεύει το κουπόνι), πηγαίνετε στην υποκατηγορία που σας ενδιαφέρει και απλά πατήστε φίλτρο "location: Europe" για να σας βγάζει μόνο από Ευρώπη.

Επίσης λειτουργεί και στα ψιλοπράγματα όταν το σύνολο περνάει τα $50, οπότε μπορεί κάποιος, αν τον εξυπηρετεί, να βάλει π.χ. 10 πράγματα των $5 κι ας είναι από οπουδήποτε.

Thanks TS.

Επεξ/σία από God
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kamui πραγματικά αδυνατω να καταλάβω την λογική αυτών που γράφεις.

Είμαι τυχερός σε πιο πραγμα; Οι τελωνειακοί εδώ και χρόνια ζητάνε αποδεικτικό από την παραγγελία - κίνηση τράπεζας. Στέλνεις screenshot και τέλος. Τυχερός θα ήμουν αν δεν περνούσε τελώνιο. Ποιο τιμολόγιο ελέγχουν; αυτό που δεν βάζουν ποτέ οι Κινέζοι; Κόπος ,τηλέφωνα, συμβιβασμοι;

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί επιμένεις και παραπληροφορεις αφού δεν το κατέχεις το θεμα.

Επεξ/σία από mikegad
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, makhs5 είπε

Το λινκ του πωλητη για να το εχω στα υποψιν μου ζητησα, αν μπορεις ανεβασε το

Εμενα με την αναζητηση πριν, δεν μου εβγαλε καν σε κανενα τετοια τιμη, απορω πως το βρηκες εσυ, κι εψαξα πολυ καλα σε πληροφορω

Ακομη και με αναζητηση του πωλητη bluelokie δεν μου βγαζει καν κατι τετοιο, οποτε κατι αλλο εχεις κανει εσυ και δε μας λες

https://feedback.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&userid=bluelokie&ftab=AllFeedback

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το eBay δεν ξέρει τι του γίνεται...μοιράζει λεφτά στους αγοραστές...λεφτά που έχει κλέψει κατά καιρούς από πωλητές με το αποφασίζουμε και διατάζουμε...

Άκου 15% έκπτωση στα ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΆ...

Συγγνώμη για το ύφος, ήμουν επί χρόνιαtop rated πωλητής αλλά το eBay είχε άλλη άποψη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/8/2019 στις 3:46 ΜΜ, Liquid είπε

Μην το ψειριζετε,εχει λαυρακια,για οποιον ειναι ετοιμος.Δεν χρειαζετει να αγορασεις εκτος Ευρωπης αν φοβασαι,και απο το .de και το .uk εχει ευκαιριες.

Εμενα με επιασε η ληξη πανω στην πληρωμη ενος καινουριου LENOVO ΥΟGA L390 με 380€ τελικη τιμη με μεταφορικα απο Αγγλια.Αν μπορειτε να βρειτε κατι τετοιο εδω,πειτε μου κι εμενα.

Αυτός έχει βάλει και παλιότερα l390. Φύγανε κατευθείαν και τα κάνανε relist +200 οι άγγλοι 😁 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...