Προς το περιεχόμενο

Στις 10 Σεπτεμβρίου πιθανόν να έχει προγραμματιστεί η παρουσίαση του iPhone 11


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να χαμε να λεγαμε.... 

Έκανε το μπαμ η απλ και τότε η Google είδε ότι το Android πρέπει να βασιστεί σε οθόνη αφής. Το 2009 που είχα το 3GS όλοι το κοιτούσαν σαν εξωγήινο. Από τότε μέχρι τώρα μπήκε το νερό στο αυλάκι και πλέον το Android δεν έχει να ζηλέψει σε κάτι όπως τότε. Εκεί που δεν πέτυχε η Google ήταν στα tablet όπου νικήθηκε κατά κράτος με ουσιαστικά μηδενικό οικοσύστημα. 

Όσον αφορά τώρα τις συσκευές και τα κόστη τους... 

Ο καθένας παίρνει αυτό που τον κάνει να νοιώθει ικανοποίηση είτε ρίχνοντας έναν σκασμό λεφτά είτε όχι. Υπάρχουν άνθρωποι με χρήμα που απλά δεν θα τα σκάσουν για μια ακριβή ναυαρχίδα γιατί θεωρούν ότι με ένα midrange θα κάνουν την δουλειά τους, και υπαρχουν και άνθρωποι που δεν έχουν χρήματα αλλά κάνουν το σκατο τους παξιμάδι για μια ναυαρχίδα. Φυσικά υπάρχουν και αυτοί που διαθέτουν το μαρούλι και απλά θέλουν το ακριβότερο είτε το εκμεταλευτουν στο έπακρο είτε όχι. 

Η δική μου προσωπική άποψη είναι ότι η χρυσή τομή βρίσκεται στην midrange κατηγορία η οποία πλέον μας δίνει συσκευές διαμάντια. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τελευταίο iPhone που πήρα, και αυτό περισσότερο για συναισθηματικούς λόγους επειδή είμαι παλιός χρήστης των προϊόντων της εταιρίας, ήταν το 8 plus. Μετά, για να είμαστε ειλικρινείς, το έχασε το παιχνίδι στα smartphones. Mόνο στα ipads παίζει δυνατά ακόμα. Το απόλυτα καλύτερο κινητό αυτή την στιγμή για όποιον διαθέτει τα χρήματα είναι το Note 10 ή το S10+ αν δεν σας χρειάζεται το πενάκι. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, Vasilisxd είπε

Δεν αναμένονται μεγάλες (ούτε καν μικρές) συγκινήσεις.

Λίγο πιο γρήγορο , καλύτερη κάμερα και αφαίρεση του 3D Touch.

Προβλέπονται μεγάλες πείνες στο Cupertino

Πείνες μπορεί όχι, αλλά σίγουρα γκρίνια από τους μετόχους, οι οποίοι απαιτούν συνεχώς μεγαλύτερα κέρδη, άρα αυξημένες τιμές...

Επεξ/σία από kostasSTi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Superuser είπε

Ποιος σας τα λέει αυτά;

Τι είναι οι πάροχοι; φιλανθρωπικές εταιρείες;

Αγοράζει δηλαδή ο πάροχος το xs ένα χιλιάρικο από την apple και νομίζεις ότι θα στο δώσει 600€;

Την πληρώνεις κανονικά την συσκευή στο συμβόλαιο

Με ποιο χαμηλό πάγιο δίνεις και προκαταβολή...άντε να έχεις 100-150€ έκπτωση(τιμή κόστους του παρόχου) αν την πάρεις με νέο αριθμό

Με υπάρχον συμβόλαιο απλά δίνεις δόσεις τον μήνα μέσα στο πάγιο στον πάροχο

https://www.vodafone.de/privat/handys-tablets-tarife/alle-smartphones.html?b_id=2054&deviceId=3719

https://www.telekom.de/unterwegs/apple/apple-iphone-xs/space-grau-64gb

 Βάλε ένα μεταφραστή αν δεν καταλαβαίνεις

Και αν θες να σου βάλω κι άλλες χώρες πες μου

Κάτοικος Αγγλίας είμαι έχω σύνδεση στην ο2 έχω απεριόριστα Ίντερνετ ομιλία μηνύματα με 44£ το μήνα ( Ελλάδα δεν παίζει μια τέτοια σύνδεση ), φιλανθρωπίκες εταιρίες δεν είναι στο εξωτερικό αλλά εάν θες να αλλάξεις συσκευή έχεις δυνατότητα να δώσεις την παλιά και να σου κόψουν ένα 30-50% από την καινούργια (όπως και γίνετε και σε Apple store).

 

δευτερον αν είσαι πολλά χρόνια στην ίδια εταιρία και έχεις οικογενειακό πακέτο η πακέτο με φίλο έχεις 25% έκπτωση στην περισσότερες εταιρίες.

 

Τριτον μέσα στα λεφτά που πληρώνω είναι και η ασφάλεια μου αν πάθει κάτι το κινητό έχω άμεση αντικατάσταση την επόμενη μέρα. 

 

Δεν είπαμε ότι τα δίνουνε τσαμπα έξωτερικο αλλά σίγουρα μια καλή σύνδεση με απεριόριστα όλα είναι πολύ καλή και σιγά τα λεφτά πέρσι έδινα ένα 52£ για το iPhone X.

Και όσο για το upfront payment δεν ζητάνε όλες οι εταιρίες. Γενικά οι εταιρίες τουλάχιστον Αγγλία κοιτάνε να κάνουν ότι μπορούν για να κρατήσουν κόσμο η να φέρουν περισσότερο. 

 

 

Και το προηγούμενο σχόλιο μου ήταν γιατί έγραψε ένας για μόστρα ενώ στο εξωτερικό βγαίνεις και όλοι έχουν Samsung s10+ Και iPhone XS μαξ για αυτό είπα αυτό για την σύνδεση γιατί ένας π είναι στην μεσαία ταξί έχει 50£ για σύνδεση το μήνα!!

Βρες μου εσυ φίλε έναν πάροχο εδώ στην Ελλάδα που να σου δίνει ένα τόσο καλό συμβόλαιο μαζί με κινητό ας είναι και το iPhone 7/ Samsung s8 σύγκριση κάνουμε γιατί με το καρτέλ κοσμοτε βονταφον Ελλάδα δεν παίζει να γίνει ποτέ αυτό απατεώνες μεγάλη!! 

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το καλο να ερθει. Ο ανταγωνισμος παντα κανει καλο. Ενας τουμπανος A13 θα κανει qualcomm huawei και samsung να τα δωσουν ολα για να τον φτασουν. Αν κρατησει notch θα ειναι απαραδεκτο οταν υπαρχουν κορυφαιες bezeless συσκευες. Θα κανει το τραγικο λαθος που εκανε η samsung με τα note 10 που ξεφτιλιζει την κορυφαια της σειρας με την τρυπα που εχει στο κεντρο της οθονης και το ματι πηγαινει συνεχεια εκει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/8/2019 στις 6:25 ΜΜ, Superuser είπε

Ποιος σας τα λέει αυτά;

Τι είναι οι πάροχοι; φιλανθρωπικές εταιρείες;

Αγοράζει δηλαδή ο πάροχος το xs ένα χιλιάρικο από την apple και νομίζεις ότι θα στο δώσει 600€;

 

Την πληρώνεις κανονικά την συσκευή στο συμβόλαιο

Με ποιο χαμηλό πάγιο δίνεις και προκαταβολή...άντε να έχεις 100-150€ έκπτωση(τιμή κόστους του παρόχου) αν την πάρεις με νέο αριθμό

Με υπάρχον συμβόλαιο απλά δίνεις δόσεις τον μήνα μέσα στο πάγιο στον πάροχο

 

https://www.vodafone.de/privat/handys-tablets-tarife/alle-smartphones.html?b_id=2054&deviceId=3719

 

 

https://www.telekom.de/unterwegs/apple/apple-iphone-xs/space-grau-64gb

 

 Βάλε ένα μεταφραστή αν δεν καταλαβαίνεις

Και αν θες να σου βάλω κι άλλες χώρες πες μου

Από τα λίγα γερμανικά που ξέρω βλέπω στην Telekom de πως παίρνεις το Xs 64 GB με 199€ !!!

 Και 84 € το μήνα πάγιο για 2 χρόνια με 10 GB internet.

 Εγώ 6 χρόνια έχω στην Wind συμβόλαιο και πήρα τον περασμένο Νοέμβριο το 8 plus και πλήρωσα 525€ με πάγιο στα 64 € .

 Τζάμπα το παίρνεις το Xs ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε apple άντε με το καλό να βγάλεις το Σεπτέμβριο το καινούριο iPhone να δείξεις ότι μπορείς να τα κανείς και χειρότερα από πέρσι ώστε να δικαιωθούμε για άλλη μια φορά όλοι εμείς που φύγαμε από την στάνη σου και δεν πρόκειται να γυρίσουμε ξανά πίσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ το μονο που περιμένω είναι το IOS 13 !!μέχρι εκεί ! θα παραμείνω με το Χ που έχω και θα κοιτάω προς ανταγωνισμό να βρω κανένα καλο τηλέφωνο 

Στα iPhone έχει μείνει πολύ πίσω πλέον η εταιρεία και με την πολιτικη της σε υψηλές τιμές , θα χάσει το παιχνίδι , ήδη είναι τριτοτεταρτη στην αγορα 

Το να πουλήσει υπηρεσίες δεν με πολύ νοιάζει , εγώ θέλω να έχει κάτι το δυνατό και όχι πάλι παιχνίδια με animoji emoji και τέτοιες μπούρδες 

πολύ φοβάμαι ότι κοιτάμε σε κινεζικη μερια μετά το P30 plus !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι αρχίζει και ξεφεύγει με τα πολιτικό - οικονομικά - ψυχολογικά θέματα.

ΕΛΕΟΣ, είναι μόνο ένα τηλέφωνο. ......

Γιατί σας φορτίζει τόσο ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες βραδυ ημουν με φιλη για ποτο, βγαζαμε φωτο και εκεινη ειχε xs. Προσπαθούσαμε να βγούμε με το δικό της σελφι, η μια έμενε εκτός πλάνου. Ήθελε να βγάλει τα ποτά και με το δικό της έβγαιναν θεοσκοτεινες. 

Είμαι σίγουρη πως τα iphone θα είναι ξανά top συσκευές αλλά έχουν μείνει ένα βήμα πίσω κι αυτό δεν είναι καλό για τους πελάτες της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα κινητα ανω των 100+ ευρω κανουν πλεον την ιδια δουλεια αλλα πιο γρηγορα και αλλα πιο αργα εννοειται.Αλλα εχουν χαλια και αλλα πολυ καλη καμερα μπροστα η πισω.Οποτε ο καθενας λοιπον αγοραζει κινητο αναλογως των οικονομικων δυνατοτητων του και επιλεγει αυτο που πιστευει οτι του ταιριαζει αναλογως των προτεραιοτητων του και των αναγκων του....Γενικα παντως ολοι πανω κατω κανουμε την ιδια δουλεια με τα smartphone μας ειτε δωσουμε πολλα ειτε λιγα χρηματα...ειμαστε ολοι θυματα του marketing και της τεχνολογιας γιαυτο και βρισκομαστε σε αυτο το σαιτ...ας το παραδεχτουμε...ακολουθουμε την εξελιξη των προιοντων οπως τα προβατα τον τσοπανη...δεν λεω σε ολους μας αρεσει αυτο !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...