Προς το περιεχόμενο

Ταχύτητα ADSL WIND


Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, dimitrisg55 είπε

Πώς γίνεται αυτό?

Έως 24 πληρώνω όχι έως 18

Έως 24 λέει το συμβόλαιο άρα ότι σου βάλουν θα έχεις. Το 18 επίσης ενδέχεται να το έχεις πιθανότατα για θέματα σταθερότητας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

On 17/08/2019 at 13:02, dimitrisg55 said:

Είναι από κάτω μου το κέντρο της wind και εμείς τους νοικιάζουμε τον χώρο.

Noise Margin (Up/Down) 11.8/9.3 dB
Line Attenuation (Up/Down) 6.4/4.8 dB

με τετοια γραμμη θα μπορουσες και 24.αυτο δεν σημαινει οτι ολα ειναι τελεια για να πιασεις 24 αλλο τοσο με 9 Margin

On 19/08/2019 at 20:37, sakis206 said:

Φαντασου τι παραμύθι είναι αυτό το έως 24.Εδω ο άνθρωπος μέσα στο dslam είναι και πάλι κλειδώνει στα 18

Μεγάλη απάτη τρώμε 2 δεκαετίες τώρα 

me 9 margin και τους χαλκους που εχουμε καθολου παραξενο

On 19/08/2019 at 21:03, sakis206 said:

Έτσι για την ιστορία κοίτα τα στατιστικά τα δικά μου. Έχω 4 φορές μεγαλύτερο attenuation από το δικό σου και κλειδώνω σε μεγαλύτερη ταχύτητα. 

Πήρα ένα tp-link archer d20 και μάλλον έχει το ίδιο chipset με το dslam της Vodafone. 

Αφού φοβάμαι μην δουν πόσο ψηλοτερα συγχρονιζω σε σχέση με τους γείτονες και με "κόψουν" lol

 

α.κανεις δεν σε κοβει.

β.εχεις 6 margin.
γ.εχεις παρα πολυ καλη γραμμη για την αποσταση σου το οποιο ειναι υπερβολικα σπανιο ειδικα για αθηνα.

On 20/08/2019 at 08:51, dimitrisg55 said:

Η γραμμή μου κάθε μέρα γίνεται και καλύτερη.

Screenshot_Chrome_20190820-084858.png

το Margin ειναι πολυ ψηλα που δειχνει σκαμπανεβασματα στην γραμμη

On 20/08/2019 at 10:51, dimitrisg55 said:

Ήρθε ο τεχνικός του ΟΤΕ και είδε κάτω στο κουτί της πολυκατοικίας ότι η γραμμή είναι ΤΕΛΕΙΑ. Πήρα στην wind και μου είπαν ότι δεν έχουν ακόμη την αναφορά και μόλις την έχουν θα με πάρουν τηλέφωνο. Θα τους κράξω να μου στείλουν ένα tplink και να μου βάλουν snr σταθερό 8 γιατί ανεβοκατεβαίνει σε κάθε restart.

το snr margin που σου εχουν ορισει ειναι 9 και ειναι σταθερο.οτι αλλαζει το Margin σημαινει θεμα σε χαλκο.δεν το αλλαζει ο παροχος.αλλαζει γιατι αλλαζει κατι στην γραμμη.

On 20/08/2019 at 12:33, M@dB0x said:

Καλα εσυ παιζεις και με 0 margin........ το θεμα ειναι ποσο μπορουν να στο κατεβασουν, που χλωμο κατω απο 6.

ουτε καν κατω απο 6 και η wind δυσκολο ακομα και κατω απο 9.

On 20/08/2019 at 14:33, M@dB0x said:

Ε μαλλον σε εχουν σε κανα 18αρι profile τοτε.

24 αρι ειναι απλα με 9 margin χανει αρκετη ταχυτητα.τουλαχιστον 2 με 2,5 Mbit απο οτι αν ειχε 6αρι.οσο πιο καλη γραμμη εχεις τοσο πιο πολυ θα σου κοψει το Profile οποτε το 9 τον σκιζει τον συγκεκριμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...