Προς το περιεχόμενο

[Free Game] Fez @ Epic Store


paparockas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά συγνώμη, υπάρχει κόσμος που τα παίζει αυτά? Και αν ναι γτ είναι προσφορά? Επειδή είναι free ένα indie game του 13? 

TS μη το πάρεις προσωπικά, καλά έκανες και το ανέβασες αφού κατά καιρούς ανεβάζουν κι άλλοι αντίστοιχα games, αλλά μήπως είναι ώρα να τα κόψουμε αυτά? Sorry, αν ενοχλεί κάποιους, αλλά είμαι σίγουρος ότι πολλοί από εμάς σκέφτονται το ίδιο. 

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Confused 5
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Jake07 είπε

Ρε παιδιά συγνώμη, υπάρχει κόσμος που τα παίζει αυτά? Και αν ναι γτ είναι προσφορά? Επειδή είναι free ένα indie game του 13? 

TS μη το πάρεις προσωπικά, καλά έκανες και το ανέβασες αφού κατά καιρούς ανεβάζουν κι άλλοι αντίστοιχα games, αλλά μήπως είναι ώρα να τα κόψουμε αυτά? Sorry, αν ενοχλεί κάποιους, αλλά είμαι σίγουρος ότι πολλοί από εμάς σκέφτονται το ίδιο. 

Όχι αλλά κάνουμε συλλογή και ανταγωνισμό ποιος την έχει μεγαλύτερη. :D

Κοίτα είναι κάποιοι που τα παίζουν και αυτά τα παιχνίδια και τα λατρεύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, thodoris5321 είπε

Όχι αλλά κάνουμε συλλογή και ανταγωνισμό ποιος την έχει μεγαλύτερη. :D

Κοίτα είναι κάποιοι που τα παίζουν και αυτά τα παιχνίδια και τα λατρεύουν.

OK μαζί σου.. Νομίζω όμως ότι είναι πολλά τέτοια free στο Internet. Η άποψη μου είναι ότι δε χρειάζεται να ανεβαίνουν εδώ στις προσφορές. That's all.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Jake07 είπε

Ρε παιδιά συγνώμη, υπάρχει κόσμος που τα παίζει αυτά? Και αν ναι γτ είναι προσφορά? Επειδή είναι free ένα indie game του 13? 

TS μη το πάρεις προσωπικά, καλά έκανες και το ανέβασες αφού κατά καιρούς ανεβάζουν κι άλλοι αντίστοιχα games, αλλά μήπως είναι ώρα να τα κόψουμε αυτά? Sorry, αν ενοχλεί κάποιους, αλλά είμαι σίγουρος ότι πολλοί από εμάς σκέφτονται το ίδιο. 

Θα διαφωνίσω εν μέρη μαζί σου διότι τα παιχνίδια αυτά έχουν κάποια χρηματική αξία και υπάρχει σίγουρα κόσμος που πληρώνει για να τα αγοράσει. Άρα εφόσον διατίθεται δωρεάν για μια μικρή περίοδο γιατί να μην θεωρηθεί προσφορά; Επίσης κάλιστα από τη δική σου άποψη δεν έχεις και τελείως άδικο υπάρχει και αντίστοιχη ενότητα PC Games εδώ στο φόρουμ όπου θα μπορούσαν να μπαίνουν εκεί τέτοιες προσφορές από games.

Επεξ/σία από teotsigourakos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, teotsigourakos είπε

Θα διαφωνίσω εν μέρη μαζί σου διότι τα παιχνίδια αυτά έχουν κάποια χρηματική αξία και υπάρχει σίγουρα κόσμος που πληρώνει για να τα αγοράσει. Άρα εφόσον διατίθεται δωρεάν για μια μικρή περίοδο γιατί να μην θεωρηθεί προσφορά; Επίσης κάλιστα από τη δική σου άποψη δεν έχεις και τελείως άδικο υπάρχει και αντίστοιχη ενότητα PC Games εδώ στο φόρουμ όπου θα μπορούσαν να μπαίνουν εκεί τέτοιες προσφορές από games.

Τα είπες καλύτερα από εμένα. Αυτό ήθελα εξαρχής να πω. Να μπαίνουν σε άλλη ενότητα θα ήταν το ιδανικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι καλά είναι και εδώ που μπαίνει, από την στιγμή που είναι προσφορά. Γιατί είναι και  casuals παίκτες που θα ενδιαφερθούν να το δουν και δεν θέλουν να έχουν ένα τόνο ειδοποιήσεις για θέματα που δεν τους ενδιαφέρουν.  Και όποιος νομίζει ότι δεν αξίζει να παίξει παιχνίδια όπως το Axiom Verge, το Hyper Light Drifter, το Witness και τώρα το Fez ,ας κάτσει με τα Fifa και τα COD του και να μας αφήσει τους υπόλοιπους να τα χαρούμε τα συγκεκριμένα  όποτε μπορούμε δωρεάν (Δεν έχω τίποτα εννοείτε με τα συγκεκριμένα παιχνίδια, τα έχω λιώσει εδώ και χρόνια, αλλά να μην μένουμε μόνο σε αυτά και στα εντυπωσιακά γραφικά). 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Jake07 είπε

Ρε παιδιά συγνώμη, υπάρχει κόσμος που τα παίζει αυτά? Και αν ναι γτ είναι προσφορά? Επειδή είναι free ένα indie game του 13? 

TS μη το πάρεις προσωπικά, καλά έκανες και το ανέβασες αφού κατά καιρούς ανεβάζουν κι άλλοι αντίστοιχα games, αλλά μήπως είναι ώρα να τα κόψουμε αυτά? Sorry, αν ενοχλεί κάποιους, αλλά είμαι σίγουρος ότι πολλοί από εμάς σκέφτονται το ίδιο. 

Και τα iphone είναι πατάτες αλλά τα αγοράζουν αρα πάντα υπάρχουν ατομα που τα θέλουν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Jake07 είπε

Ρε παιδιά συγνώμη, υπάρχει κόσμος που τα παίζει αυτά? Και αν ναι γτ είναι προσφορά? Επειδή είναι free ένα indie game του 13? 

TS μη το πάρεις προσωπικά, καλά έκανες και το ανέβασες αφού κατά καιρούς ανεβάζουν κι άλλοι αντίστοιχα games, αλλά μήπως είναι ώρα να τα κόψουμε αυτά? Sorry, αν ενοχλεί κάποιους, αλλά είμαι σίγουρος ότι πολλοί από εμάς σκέφτονται το ίδιο. 

Καλά πλάκα κάνεις.... Είναι παιχνιδαρα από τα λίγα .Απίστευτο platform puzzle παιχνίδι το έλιωσα στο vita....και απίστευτα δύσκολο όμως.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, vasilissouvlaki είπε

Και τα iphone είναι πατάτες αλλά τα αγοράζουν αρα πάντα υπάρχουν ατομα που τα θέλουν 

Πάλι κολλήσαμε ένα iPhone σε άκυρο σημείο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Arkin είπε

Το fez μαζι με πολλα ακομα indie ειναι κλασεις ανωτερα απο πολλα ΑΑΑ παιχνιδια. 

Μπραβο στο epic store και στον ts.

https://www.metacritic.com/game/pc/fez

Metascore 9.1 από 11 κριτικούς. 

User Score 6.7 από 1112 χρήστες.. 

🤔🤔🤔🤔

Τελικά μας νοιάζει τι λένε οι κριτικοί, ή ο κοσμάκης? 

Ξαναλέω, σίγουρα υπάρχει κοινό και για αυτά τα παιχνίδια, αλλά δεν είναι η πλειοψηφία. 

Και ξαναλέω νο2, καλά έκανε ο ts και το ανέβασε αφού ανεβάζουν κι άλλοι. Είναι όμως παιχνίδι, άρα καλύτερα να πηγαίνει στις προσφορές παιχνιδιων(pc games) και όχι στις προσφορές τεχνολογίας. 

Επεξ/σία από Jake07
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Jake07 είπε

Metascore 9.1 από 11 κριτικούς. 

User Score 6.7 από 1112 χρήστες.. 

🤔🤔🤔🤔

Τελικά μας νοιάζει τι λένε οι κριτικοί, ή ο κοσμάκης? 

Ξαναλέω, σίγουρα υπάρχει κοινό και για αυτά τα παιχνίδια, αλλά δεν είναι η πλειοψηφία. 

Και ξαναλέω νο2, καλά έκανε ο ts και το ανέβασε αφού ανεβάζουν κι άλλοι. Είναι όμως παιχνίδι, άρα καλύτερα να πηγαίνει στις προσφορές παιχνιδιων(pc games) και όχι στις προσφορές τεχνολογίας. 

Καλά και οι βαθμολογίες που βάζει ο συγκεκριμένος κοσμάκης δεν είναι να τις παίρνεις και πάντα τις μετρητοίς, όταν βάζουν 0,1,2  αβέρτα για ότι να ναι λόγους όπως πχ στο ac επειδή έγινε πιο rpg. Το fez το είχα παίξει παλιά στο PS4 και όντως είναι αριστούργημα όπως είπε και ο τύπος παραπάνω. Όπως πάντα βέβαια, όλα δεν είναι για όλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Jake07 είπε

Metascore 9.1 από 11 κριτικούς. 

User Score 6.7 από 1112 χρήστες.. 

🤔🤔🤔🤔

Τελικά μας νοιάζει τι λένε οι κριτικοί, ή ο κοσμάκης? 

Ξαναλέω, σίγουρα υπάρχει κοινό και για αυτά τα παιχνίδια, αλλά δεν είναι η πλειοψηφία. 

Και ξαναλέω νο2, καλά έκανε ο ts και το ανέβασε αφού ανεβάζουν κι άλλοι. Είναι όμως παιχνίδι, άρα καλύτερα να πηγαίνει στις προσφορές παιχνιδιων(pc games) και όχι στις προσφορές τεχνολογίας. 

Υπάρχει λόγος που οι κριτικοί είναι κριτικοί και ο κοσμάκης είναι γκαζμάς και ηλίθιος.

Στο User Score αυτό όπως και σε ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ το μόνο που δεν αντανακλάται είναι η ποιότητα του παιχνιδιού, στην συγκεκριμένη περίπτωση ενόχλησε τον κόσμο που ο δημιουργός ήταν ντίβα, αγενής, με προβληματική συμπεριφορά (λένε) και το ότι ακύρωσε το FEZ 2. Να λοιπόν αρνητικά review σωρηδόν για "εκδίκηση" (OMFG who cares)

Και ρωτάω λοιπόν ΝΟΙΑΖΕΣΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ή για το αν το παιχνίδι είναι όντως καλό; Γιατί το παιχνίδι γαμεί και δέρνει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...