Προς το περιεχόμενο

Τραγικά αργό windows update.


Conan2046

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Pc του γραφείου μου. Μετά από τις κλασικές ειδοποιήσεις το προγραμματίζω να ξεκινήσει στις 15.00. 17.30 επιστρέφω στην δουλειά και είναι στο 21%, λέω μάλλον έκανα λάθος στην ώρα 19.53, τώρα είναι στο 27%, τι να κάνω, αύριο με το λάπτοπ θα την βγάλω μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγάλο update έκανε αλλά ο χρόνος δεν δικαιολογείται.

Σε κάθε περίπτωση είχε μείνει στο 27% για 1,5 ΄ώρα, δεν είχα βρει κάποια λύση στο ίντερνετ, οπότε πήρα μια βαθιά ανάσα και πάτησα το off, ευτυχώς μετά έβγαλε μήνυμα ότι γίνεται αναίρεση των αλλαγών και ξεκίνησαν κανονικά τα windows. Το ερώτημα τώρα είναι τι να κάνω για να προχωρήσει ομαλά η ενημέρωση και να μην κολλήσει ξανά; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες μας και τί πισί είναι αυτό.

Γιατί κάτι dual core ή c2d με μηχανικούς 160ρηδες ή 320ρηδες δίσκους τόση και παραπάνω ώρα χρειάζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι δυνατό το PC, έχει επεξεργαστή amd apu 5350 αλλά του έχω αναβαθμίσει/αντικαταστήσει τον σκληρό που είχε με έναν 500άρι ssd και ως τώρα δεν είχε κάποιο πρόβλημα στις αναβαθμίσεις. 

Το τόση ώρα, δηλαδή πάνω από 12 ώρες δεν το νομίζω, αλλά σε κάθε περίπτωση είχε κολλήσει στο 27% και δεν προχωρούσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ότι κόλλησε στο 27% για πολλή ώρα δεν σημαίνει ότι θα πήγαινε και το υπόλοιπο 73% αναλογικά τόσο αργά.

Ασε το το βράδυ μέχρι το πρωί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

To ότι κόλλησε στο 27% για πολλή ώρα δεν σημαίνει ότι θα πήγαινε και το υπόλοιπο 73% αναλογικά τόσο αργά.

Ασε το το βράδυ μέχρι το πρωί.

Αν το αφήσεις ανοιχτό το βράδυ φρόντισε να απενεργοποιήσεις hibernate και standby μην τυχών ενεργοποιηθούν καθως κατεβάζει ή τα εγκαθιστά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. 

5 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

To ότι κόλλησε στο 27% για πολλή ώρα δεν σημαίνει ότι θα πήγαινε και το υπόλοιπο 73% αναλογικά τόσο αργά.

Ασε το το βράδυ μέχρι το πρωί.

1,5 ώρα στο 27% πάντως εγώ το αντιλαμβάνομαι ότι απλώς σταμάτησε να προχωράει.

 

28 λεπτά πριν, Crybal είπε

Απενεργοποιησε το antivirus,σκοτωσε οτι περιεργο τρέχει απο πίσω και κανε ενα καθαρισμο στα temp

Δεν τρέχω τίποτα παράξενο στον υπολογιστή. 2-3 Λογιστικά Προγράμματα, ότι έχει σχέση με τους εκτυπωτές και τα πολυμηχανήματα που έχω, το Eset, Office, Pdf Reader και κάποια ασφαλιστικά προγράμματα που δεν τρέχουν στο παρασκήνιο.

Καθάριστα τα temp, έκανα και μια επανακκίνηση, στην οποία μάλιστα έκανα μια προετοιμασία για τις ενημερώσεις που δεν κράτησε πάνω από 2-3 λεπτά. Θα φροντίσω να απενεργοποιήσω ότι τρέχει και δεν τρέχει, και θα το βάλω όταν είναι να φύγω από το γραφείο να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έβαλα να αρχίσει όταν ήταν να φύγω, περίμενα και μερικά λεπτά και προχωρούσε η αναβάθμιση, σήμερα το πρωί ήταν όλα έτοιμα και μια χαρά.

Υ.Γ: Ωραία και η καινούρια αναζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...