Προς το περιεχόμενο

Καλύτερο soundtrack (OST) σε παιχνίδι


Belerefontis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, Tobajara είπε

Επειδή πολλή κουλτούρα έπεσε τελευταία, πάρτε πραγματικό soundtrack και όχι χαλάκι (του μπάνιου) :P

Για αυτό γούσταρα αυτό το παιχνίδι :D  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το soundtrack του Gothic 3. Άνετα μπαίνει σε ταινία χόλυγουντ.

Επίσης εξαιρετικό soundtrack είναι του Skyrim. 

Μεμονωμένα και απ' ότι μου ρχεται αυτή τη στιγμή στο μυαλό, ξεχωρίζω τους κύριους τίτλους των Icewind Dale, NWN2 Storm of Zehir (από τα κορυφαία κομμάτια που έχω ακούσει), Age of Conan (το The World Crumbles), Morrowind.

Επεξ/σία από Undertaker25
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο δημιουργός του Attack on titan δεν κάνει μόνο μουσικές για ψυχωτικούς γίγαντες αλλά και για badass mechs. 

Επεξ/σία από ikaruga24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Unreal tournament (99) εάν ήθελα να βάλω κάποιο που συνολικά μου ηδόνιζε περισσότερο τα αυτιά.

Εκτός αυτού πολλά άλλα κομμάτια από διάφορα άλλα παιχνίδια και ας έχουν διαφορετικό ύφος μεταξύ τους. Μεταξύ αυτών σίγουρα έχω κάποια αγαπημένα από: nfs underground, enclave, dethkarz, slave zero, hitman, ac2, hotline miami, sleeping dogs, coj gunslinger, dungeon siege, savage battle for newerth (καλά, αυτό είναι από τα αγαπημένα μου συνολικά, απλά δεν έχει πολλά κομμάτια οπότε δεν το μετράω σαν πλήρες soundtrack), van helsing (1). Εεεε, αυτά μου ήρθαν έτσι πρόχειρα. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, PunishedSnake είπε

Μου φαίνεται εξαιρετικά περίεργο που δεν έχει αναφέρει κανείς το Nier Automata...Όλα τα ost του είναι διαμάντια.

Τι και αν το εν λογω παιχνιδι κερδισε ισως τα περισσοτερα βραβεια το 2017 κυριως λογω της μουσικης του και συνδεθηκε τοσο πολυ το ονομα του με αυτην,τι και αν μονοπωλουσε το ενδιαφερον μαζι με το persona 5 ολη την χρονια στην Ελλαδα δυστηχως ειναι αγνωστα ολα αυτα τα παιχνιδια.

Βασικα γενικα τα Jrpg εχουν απο τις καλυτερες μουσικες τα τελευταια χρονια με διαφορα.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, afantos είπε

Δεν ξέρω αν κάποιος το έχει ξαναγράψει στις πολλές σελίδες του θέματος αλλά θέλω να το πω.... Turrican 2 Amiga.

 

Gabriel Knight forever

Amiga Medley

oσοι βλεπουν Survivor θα το χουν ακουσει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aρχικα για να βαζουμε τα πραγματα σε ταξη :D 

 

 

 

Eπισης αποκλειεται να μην εχoυν γραφτει απλα τα βαζω ξανα για να εμπεδωθoυν απο τους νεοτερους.. Adventure πολλα.. Το adventure της καρδιας μας ομως ενα.. Oπως και το ost του στο pcακι μας τοτε.. ♥ :D
Eπισης φυσικα D.Whittaker και Shadow of the beast.. To soundtrack που στοιχειωνε τα παιδικα μας ονειρα.. Για παντα χαραγμενο.. 
Kαι Full contact φυσικα.. Team 17

 
 


Kαλα αν ξεκινησω Amiga θα ξενυχτησουμε αλλα και αυτο ηταν κορυφη..
 

 
Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...