Προς το περιεχόμενο

Obi-Wan Kenobi [ Disney+ / TV series ]


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 629
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, vadergr είπε

Το μονο σιγουρο ειναι οτι μεχρι τώρα δεν ειχαμε δει prime Vader επι οθόνης, με εξαιρεση το φιναλε του rogue one. Μεχρι τωρα ελπιζαμε να τον δουμε σε αυτή τη φάση του.

Εννοείτε, αλλα περιμέναμε επίσης να είναι καλή η παραγωγή. Είναι ντροπή το Mando να είναι κλάσεις καλύτερο. Μιλάμε για Obi/Vader, δώσε το να το κάνουν άτομα σοβαρά.

7 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Αυθόρμητα φαίνονται αυτά τα ~12k 10άρια...

 Πάλι λίγα όταν η Disney έχει 100K+ υπαλληλους.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άλλη μία δολοφονία χαρακτήρα που αγαπήσαμε για να προωθήσουν το τίποτα.

Αντίο Ben. Θα σε θυμάμαι όπως ήσουν.

 

Επεξ/σία από CarbonFibre
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Diinekis21 είπε

obi.png.6fb94b834e3d23d7d4a0b52bba79cef9.png

Πτωτική τάση έχει η βαθμολογία. Και πάλι πολύ γενναιόδωρη τη βρίσκω.

Αυθόρμητα φαίνονται αυτά τα ~12k 10άρια...

Αν διαβάσεις τα reviews, σπάνια θα δες κάποιο πάνω από 3. Και αναρωτιούνται ακόμα και οι ίδιοι που τα γράφουν, πως σκτ έχει τόσο μεγάλη βαθμολογία ενώ έχει σχεδόν όλα τα reviews στο 3 ή πιο κάτω. 

 

5 ώρες πριν, CarbonFibre είπε

Άλλη μία δολοφονία χαρακτήρα που αγαπήσαμε για να προωθήσουν το τίποτα.

Αντίο Ben. Θα σε θυμάμαι όπως ήσουν.

 

H σειρά Κενόμπι είναι ό,τι και το Last Jedi για τον Luke. 

 

8 ώρες πριν, liakinen είπε

Διαβάζω κριτικές για το κάθε επεισόδιο και είναι λες και εγώ παρακολουθώ κάτι εντελώς άλλο από αυτούς που τις γράφουν 😁

Αν πας κόντρα στην Ντίσνεϋ θα φας μαύρο και διώξεις. 

Το ίδιο και με το Άμαζον για την επερχόμενη σειρά του LOTR. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ff  από τη σελίδα 16, αφού μόλις κατάφερα να δω το 2ο.

Να με σχωράτε, αλλά αυτό που έχουν φτιάξει είναι απλά καλύτερο από τη sequel trilogy...σιγά το κατόρθωμα.

Ναι, ο Obi/Ewan στέκεται πολύ καλά, παίζει πολύ καλά, κάνει ότι μπορεί για να δείξει όλη την ψυχολογική (και σωματική) κατάρρευσή του, την παρακμή του αν θέλετε (φοβισμένος, προδίδει συνέχεια τον "κώδικα" με τον πλέον αισχρό τρόπο, έστω και για να ππροστατεύει κρυμμένος στις σκιές το "παιδί"), αλλά τίποτε άλλο.

Απολύτως τίποτα.

Η υπέροχη πιτσιρίκα, πολύ ωραία στέκεται γενικά, αλλά ένα 10χρονο είναι...ήμαρτον.

Οι υπόλοιποι χαρακτήρες, αδιάφοροι στην καλύτερη, αστείοι συνήθως.

Εφέ/σκηνικά της πλάκας (στο μ.ο., κάτι λίγα όμορφα/εμπνευσμένα υπάρχουν προφανώς), ίσα να ακουμπάνε στον κόσμο και στην προέλευση.

Δεν είναι κακό μέχρι εδώ (αν και φοβάμαι για την εξέλιξη), είναι απλά αδιάφορο.

Για εμένα, αυτό είναι πολύ χειρότερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα όλα τα διαθέσιμα μέχρι στιγμής επεισόδια στα καπάκια ξανά. Η Reva είναι κακογραμμένος και κακοπαιγμένος χαρακτήρας, τώρα είτε επισκιάζετε και από την εκπληκτική ερμηνεία του Ewan είτε γενικώς είναι out of touch η ηθοποιός με ένα τέτοιο πρότζεκτ, είτε δεν την βοηθά το σενάριο, δεν έχει τις απαραίτητες υποκριτικές δυνατότητες η ίδια είτε και τα δύο μαζί. Φαίνεται πολύ disney-feeling - μια "πριγκίπισσα" της Disney με "πέπλο star wars" με το ζόρι - ψευτοσκοτεινή αυτή την φορά. Ειδικά στο 3ο επεισόδιο είναι ιδιαίτερα εμφανές.

Επίσης χρειάζονται μεγαλύτερο screentime οι υπόλοιποι Inquisitors, καθώς τώρα φαίνονται σαν κομπάρσοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω παιδιά. Μετά το Mandalorian που είναι οκ όλες οι υπόλοιπες σειρές Marvel - Star wars είναι χάλια.

Είναι σαν να πηγαίνεις σε σούπερ μαρκετ και να λες βάλτε μου 10 φέτες Μαρβελ και 10 Star Wars και να σου λέει και η πωλήτρια " τη μάρβελ την έχουμε σε προσφορά, να σας βάλω παραπάνω;"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Η Reva είναι κακογραμμένος και κακοπαιγμένος χαρακτήρας, τώρα είτε επισκιάζετε και από την εκπληκτική ερμηνεία του Ewan είτε γενικώς είναι out of touch η ηθοποιός με ένα τέτοιο πρότζεκτ, είτε δεν την βοηθά το σενάριο, δεν έχει τις απαραίτητες υποκριτικές δυνατότητες η ίδια είτε και τα δύο μαζί.

Η πολύ απλά δεν βγάζουν το fucking helmet και σώζεται. Το Mando και τα παλιά SW δεν τα έχουν δει εκεί στην Disney?!

1 ώρα πριν, CarbonFibre είπε

Δεν ξέρω παιδιά. Μετά το Mandalorian που είναι οκ όλες οι υπόλοιπες σειρές Marvel - Star wars είναι χάλια.

Είναι σαν να πηγαίνεις σε σούπερ μαρκετ και να λες βάλτε μου 10 φέτες Μαρβελ και 10 Star Wars και να σου λέει και η πωλήτρια " τη μάρβελ την έχουμε σε προσφορά, να σας βάλω παραπάνω;"

Επειδή πρόσφατα τα είδα όλα (εκτος Boba) θα συμφωνήσω. Το Mando είναι καλο, τα υπόλοιπα είναι μέτρια στην καλύτερη, με εξαίρεση το Moon Knight που μου κίνησε το ενδιαφέρον στην αρχή αλλα μετά πέθανε και βρώμισε.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως οτι σχολιο εχω δει σε youtube κτλ διθυραμβικα τα βλεπω.Κ η παρουσιαση του Vader αρεσει κ η ηθοποιαρα Mc Greagor ειναι σαρωτικος.Βασικα ειναι δυσκολο να τα σκατωσεις μ αυτους τους 2 χαρακτηρες.Απλα στα μεχρι τωρα επισοδεια οτι ΔΕΝ εχει σχεση μ αυτους τους 2 δεν εχει νοημα υπαρξης κ ειναι κακογραμμενος εως αθλιο.Απλα παραυπαρχει hate νομιζω εδω μεσα.K τα πρωτα επεισοδια του Mandalorian ''χλωμα'' ηταν,μετα φορτωσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, alimentas είπε

Παντως οτι σχολιο εχω δει σε youtube κτλ διθυραμβικα τα βλεπω.Κ η παρουσιαση του Vader αρεσει κ η ηθοποιαρα Mc Greagor ειναι σαρωτικος.Βασικα ειναι δυσκολο να τα σκατωσεις μ αυτους τους 2 χαρακτηρες.Απλα στα μεχρι τωρα επισοδεια οτι ΔΕΝ εχει σχεση μ αυτους τους 2 δεν εχει νοημα υπαρξης κ ειναι κακογραμμενος εως αθλιο.Απλα παραυπαρχει hate νομιζω εδω μεσα.K τα πρωτα επεισοδια του Mandalorian ''χλωμα'' ηταν,μετα φορτωσε.

3 επεισόδια έχουν μείνει ακόμα. Δεν ξέρουμε με σιγουριά ότι θα έχει και άλλη σαιζόν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Noμιζω 1% πιθανοτητες να μην βγουν κ ΑΛΛΕΣ σεζον.Δεν προλαβαινουν να δειξουν τιποτα σε 3 επεισοδια.Πιστευω θα βγουν τουλαχιστον 3 σεζον.Μιλαμε για timeline με φανταστικο υλικο κ πρακτικα κενο.Εχουν απειρο υλικο να παιξουν μπαλα.Εκτος κ αν αφησουν τον Κενομπι σαν σακατη κλανογερο οπως (λογικα)ειναι μεχρι τωρα.Γιατι μιλαμε για μια εποχη που η αυτοκρατορια  κανει πλακα σε ολα τα επιπεδα με τους επαναστατες να ειναι ο Ζηκος της υποθεσης για 15plus χρονια ακομα.

Επεξ/σία από alimentas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alimentas είπε

Παντως οτι σχολιο εχω δει σε youtube κτλ διθυραμβικα τα βλεπω.

Σχόλια στο yt?! Από το imdb μάλλον δεν πέρασες μια βόλτα.

1 ώρα πριν, alimentas είπε

Απλα παραυπαρχει hate νομιζω εδω μεσα.

Hate?! Προς την Disney μάλλον ναι, όχι προς το Star Wars. Ισα ισα έχουμε δει τόσο μούφα που είναι πια πιο εύκολο να κερδίσεις fans.

Εγώ και εσύ μπορούμε να περνάμε καλά με την σειρά αυτή η οποιαδήποτε άλλη σειρά, παρόλα αυτά δεν τις κάνει και ποιοτικά καλές.

Στην τελική μέσα σε όλο το μούφα Disney content υπάρχει το Mando ώστε να συγκρίνεις για να δεις την διαφορα ποιότητας.

Πάω στοίχημα ότι άμα δεν λεγόταν Obi η σειρά θα πάτωνε τον πάτο.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...