Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση με επιδοτηση ενοικιου


pge-3-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια. Να κανω μια ερωτηση. Θελω να νοικιασω ενα διαμερισμα στο ονομα του αδερφου μου ο οποιος δικαιουται να παρει επιδοτηση λογω εισοδηματος. Η ιδιοκτητρια θελει να φαινομαι στο συμβολαιο εστω ως οτι φιλοξενουμαι κατα καιρους. Σε αυτην την περιπτωση θα μπορω να παιρνω το επιδομα ακομα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιδιοκτήτρια γιατι ντέ και καλά θέλει να φαινεσαι και εσύ?
Τις εξήγησες τον λόγο που θέλεις να μπεί στο όνομα του αδερφού σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 λεπτά πριν, pge-3- είπε

Καλησπερα παιδια. Να κανω μια ερωτηση. Θελω να νοικιασω ενα διαμερισμα στο ονομα του αδερφου μου ο οποιος δικαιουται να παρει επιδοτηση λογω εισοδηματος. Η ιδιοκτητρια θελει να φαινομαι στο συμβολαιο εστω ως οτι φιλοξενουμαι κατα καιρους. Σε αυτην την περιπτωση θα μπορω να παιρνω το επιδομα ακομα; 

Δεν είναι παράλογο.

Αν δεν πληρώνετε ή για οποιοδήποτε άλλο λόγο πρέπει να στραφεί κατά του ενοικιαστή, ποιόν θα κυνηγήσει; αυτόν που δε μένει εκεί;

Μπορείτε να δηλωθείτε και οι 2 ως ενοικιαστές στο taxis, δεν ξέρω όμως τι γίνεται με το επίδομα.

Επεξ/σία από Doubt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιδιοκτητρια ενδιαφερεται να φαινομαι εγω ως υπευθυνος λογω των αλλων ενοικων οπως μου ειπε γιατι η πολυκατοικια ειναι δικη της. Αν μπλεξουμε με ιδιωτικα συμφωνητικα θα χουμε θεμα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...