Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσε διαφημιστική εικόνα του Huawei Mate 30 Pro


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μία διαφημιστική εικόνα που διέρρευσε αποκαλύπτει τα βασικά χαρακτηριστικά του σχεδιασμού του Mate 30 Pro, από τα οποία ξεχωρίζει το κυκλικού σχήματος «εξόγκωμα» για την… τετραπλή κάμερα.

Όπως μπορείτε να παρατηρήσετε το φλας βρίσκεται στην αριστερή πάνω γωνία του πίσω μέρους της συσκευής και τουλάχιστον σε εμάς θυμίζει σε σχεδιασμό το xenon flash του Nokia Lumia 1020.  H κύρια κάμερα από τις τέσσερις θα βασίζεται σε έναν αισθητήρα 40 Megapixels (με quad φίλτρο RYYB) μεγέθους 1/1.55”.

Η δεύτερη κάμερα, θα βασίζεται σε έναν αισθητήρα 1/1.7” επίσης ανάλυσης 40 Megapixels. Η τρίτη κάμερα αναμένεται να βασίζεται σε έναν αισθητήρα 8,0 Megapixels και θα υποστηρίζει 5x «periscope zoom» ενώ η τέταρτη φημολογείται ότι θα είναι τύπου ToF (Time-of-Flight).  Ενδεχομένως μία τέτοια κάμερα να υπάρχει και στην πρόσοψη, αν λάβουμε υπόψη μας το μέγεθος της εγκοπής (notch).

Το Mate 30 Pro αναμένεται να υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση 40W (αν και είχαν κυκλοφορήσει φήμες για 55W) αλλά η ασύρματη φόρτιση θα αναβαθμιστεί (25W ή 27W) και θα είναι η ταχύτερη που έχουμε συναντήσει σε συσκευή του είδους. Η μπαταρία του Mate 30 αναμένεται να έχει χωρητικότητα 4200mAh ενώ η μπαταρία του Mate 30 Pro αναμένεται να διαθέτει 4500mAh. Στο εσωτερικό και των δύο συσκευών που αναφέραμε θα βρίσκεται το Kirin 990 SoC που η Κινέζικη εταιρεία θα παρουσιάσει επίσημα στην έκθεση IFA στις 6 Σεπτεμβρίου.

mate30pro.jpg.662a90fcd46ce4ec29921cc661e25e12.jpg

GSMArena


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά από 10 χρόνια HTC θρησκεία.... πέρασα κάτοχος πλέον του MATE 20 PRO...απλα η εταιρια ξεπερασε τον εαυτο της. Κορυφαίο σε όλα του. 

Το περιμενουμε πως και πως το MATE 30 PRO...καθως θα ειναι εξισου ΚΟΡΥΦΗ. ΒΆΛΤΕ DAC ΓΙΑ ΚΑΛΎΤΕΡΟ ΉΧΟ ΡΕ...ΤΣΙΠΙΔΕΣ. 

Παρολο τις "τρικλοποδιες" απο ΑΜΕΡΙΚΗ...μια χαρα επανερχεται  στην αγορα η HUAWEI.

Αντε να σε δουμε και με δικο σου λογισμικο να μην εχεις κανεναν αναγκη. HARMONY OS.

Επεξ/σία από Azerothakis
  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, JcD είπε

Ορίστε όσοι είχατε παράπονο για τα μάτια κουζίνας του iphone τώρα η huawei σας δίνει ένα μάτι για όλες τις χρήσεις!

αυτό όμως είναι πιο λογικό μάτι κουζίνας αντί για το τετράγωνο του Μήλου. 😛

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, mants118 είπε

αυτό όμως είναι πιο λογικό μάτι κουζίνας αντί για το τετράγωνο του Μήλου. 😛

Προσωπικά πιστεύω ότι ειναι τραγικός ο σχεδιασμός και των δυο.

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, JcD είπε

Ορίστε όσοι είχατε παράπονο για τα μάτια κουζίνας του iphone τώρα η huawei σας δίνει ένα μάτι για όλες τις χρήσεις!

Αυτό όμως είναι "Κινέζικο" και θα είναι φθηνό, δεν θα χρειάζεται ένα νεφρό για να το αποκτήσεις διότι φοράει το δωρεάν λογισμικό της Google και γλιτώνουν κάποια έξοδα από αυτό οπότε παραβλέπεις την εμφάνιση.

Τι όχι? 

Επεξ/σία από manosnike
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα φυσάει από όλες τις απόψεις. Απλά ήθελα ένα κινητό χωρίς οπές, χωρίς notch. Όμως δεν αφήνεις εύκολα την κάμερα του P20 Pro για ένα one Plus 7 Pro ή το T που αναμένεται. Γι'αυτό θα κάνω τα πάντα να μείνω σε Huawei που είμαι υπέρ-ικανοποιημένος. Και ξέρω ότι θα έχω τοπ καμερα/μπαταρία/ποιοτητα συσκευής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μπορώ να καταλάβω... Ωραία τα specs, ωραία όλα... αλλά είναι τυφλοί αυτοί που τα βγάζουνε ή εγώ δεν έχω γούστο? Μία το iphone, μία αυτό και θέλω να ξεράσω... 

Τα βλέπω και μου έρχεται κάτι τέτοιο στο μυαλό και απορώ αν πληρώνεται αυτός που τα σχεδιάζει.. Δεν είναι κάτι πρωτεύων το design το ξέρω, αλλά παίζει ρόλο, για μένα τουλάχιστον και ιδίως σε κάτι που θα το βλέπω κάθε μέρα..  

 

$

Επεξ/σία από T0m
  • Like 7
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, gr1978 είπε

Σαν πλυντήριο είναι από πίσω 

Αυτο μπήκα να γράψω, με προλαβες.

Όποτε αν μετά απο αυτό:

B1CA0548-BE6E-44BE-9FAF-8B3B7D68578D.jpeg.2c85c67df587a2567a758d908e6a3cbc.jpeg

εχουμε αυτό:

6329F042-01D1-4800-8C4D-0D10CD5CE449.jpeg.10d739803900be90cd2ce5d8135b8c37.jpeg

ανυπομωνω για τη στιγμή που θα δούμε αυτό:

Spoiler

D188484F-81BF-49D0-A2C9-92992E5BF7A1.jpeg.e3f7fefa5027a01f28330abff31de93a.jpeg

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, T0m είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω... Ωραία τα specs, ωραία όλα... αλλά είναι τυφλοί αυτοί που τα βγάζουνε ή εγώ δεν έχω γούστο? Μία το iphone, μία αυτό και θέλω να ξεράσω... 

Τα βλέπω και μου έρχεται κάτι τέτοιο στο μυαλό και απορώ αν πληρώνεται αυτός που τα σχεδιάζει.. Δεν είναι κάτι πρωτεύων το design αλλά παίζει ρόλο, για μένα τουλάχιστον και ιδίως σε κάτι που θα το βλέπω κάθε μέρα..  

$

Fiat multipla

 

Μία φορά το είδα από κοντά και ακόμα στοιχειώνει τα όνειρα μου. 

Μου φαίνεται έχει βγει και το πιο άσχημο αυτοκίνητο ever 😁😁

Απορώ με τα άτομα που έδωσαν λεφτά να το αγοράσουν. 

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...