Προς το περιεχόμενο

Λαστιχα κινεζικα vs known-brand?


bost7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,

Η ιστορια εχει ως εξης. Εμεινα απο λαστιχο και πηγα σε ενα λαστιχά. Μου λεει λοιπον ο τυπος, αφου του ειπα οτι θελω αλλαγη 4αδας, πως:

1. Κινεζικα 150 ευρω η 4αδα - known brand 200 ευρω η 4αδα

2. Τα κινεζικα εχουν παραπανω % ναυλον απο τα known brand λαστιχα, και μου προτεινει να παω με γνωστης μπραντας λαστιχα.

Θελω να ρωτησω λοιπον, αρχικα αξιζει να πληρωσω τη διαφορα; Στα ματια μου αξιζει, αλλα εχω κοντινο περιγυρο ο οποιος με 'πιεζει' για τα κινεζικα, και πως οτι αλλο ειναι πεταμενα λεφτα, κοιταει να με φαει κλπ. Ενα αυτο, και ενα δευτερο, η διαφορα στα ελαστικα κινεζικα <> μπραντας ειναι αυτη που μου ειπε ή απλα μου πουλαγε οτι ναναι;

Να σημειωθει πως μιλαμε για αμαξι sceicento.

Thanks in advance!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Seicento έχεις , αυτοκινητο 20 ετίας , χωρις abs ,cvt ,gpd vhs asr και λοιπά αρκτικόλεξα , το μόνο που θα σε κρατήσει στο δρόμο είναι το ελαστικό .... Για πενήντα ευρώ κάνε ότι θέλεις.....

  • Like 4
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50€ διαφορα ρε φιλε και θα βάλεις τα αγνωστα;Μην τσιγκουνευεσαι με κάτι τόσο σημαντικό όπως η ασφαλεια σου,Αλλωστε 4 χρόνια να τα κρατήσεις είναι 12,5€ τον χρόνο  η διαφορά

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δρόμο, μας κρατάει ένα κομμάτι λάστιχο ίσα με την παλάμη μας... (τόσο -περίπου- πατάει κάτω απ' όλη τη ρόδα!). Αυτό είναι που μας χωρίζει απ' το Χάρο. 

Το αν θα βάλεις κάτι με σωστές προδιαγραφές, ή το φτηνότερο κινέζικο, είναι δική σου επιλογή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή την πάτησα δύο φορές, κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει μια τόσο μικρή διαφορά για να παίζεις με την ασφάλειά σου. Εκτός του ότι είναι φτηνότερα, φθείρονται σημαντικά πιο γρήγορα από οποιοδήποτε επώνυμο και το λέω από προσωπική εμπειρία. Έχω βρει γνωστό λαστιχά ο οποίος έχει τα επώνυμα στις τιμές των "δεύτερων", στον οποίο πήγα τυχαία (Αττική). Όποιος θέλει, ας μου στείλει pm για να μην θεωρηθεί διαφήμιση. Εγώ άλλαξα σε δύο δικά μας λάστιχα περύσι τον χειμώνα και τώρα θέλω λάστιχα, γιατί τσίμπησα στα περί θυγατρικών των επώνυμων με την ίδια ακριβώς ποιότητα, όπως κακώς μου είπε, γιατί μόνο έτσι δεν είναι τα πράγματα.

Επεξ/σία από BritGreek
  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας, αγαπουσα τη ζωη μου αλλα σιγουρα με κανατε να την αγαπω ακομη περισσοτερο! Θα παω με τη μπραντα και τα 200! 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bost7 είπε

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας, αγαπουσα τη ζωη μου αλλα σιγουρα με κανατε να την αγαπω ακομη περισσοτερο! Θα παω με τη μπραντα και τα 200! 😁

200 είναι πολλά ακόμα και για επώνυμο στις διαστάσεις που φοράει το Seicento. Ψάξου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BritGreek είπε

200 είναι πολλά ακόμα και για επώνυμο στις διαστάσεις που φοράει το Seicento. Ψάξου.

Ποσο θα πρεπε να ναι το φυσιολογικο δηλαδη; για να ξερω μη μου λενε μπαρουφες γιατι ειμαι παντελως ασχετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, bost7 είπε

Ποσο θα πρεπε να ναι το φυσιολογικο δηλαδη; για να ξερω μη μου λενε μπαρουφες γιατι ειμαι παντελως ασχετος.

Max 175-180 μαζί με ζυγοστάθμιση για επώνυμα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, BritGreek said:

Max 175-180 μαζί με ζυγοστάθμιση για επώνυμα.  

Για ότι διάσταση και να φοράει? 

Δεν βλέπω πουθενά να αναφέρει διάσταση, το αμάξι δεν έβγαινε με μια ενώ και πολλοί άλλαζαν ζάντες και διαστάσεις παράλληλα αφού ταίριαζαν από τα μεγαλύτερα μοντέλα της Fiat. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, NickTG είπε

Για ότι διάσταση και να φοράει? 

Δεν βλέπω πουθενά να αναφέρει διάσταση, το αμάξι δεν έβγαινε με μια ενώ και πολλοί άλλαζαν ζάντες και διαστάσεις παράλληλα αφού ταίριαζαν από τα μεγαλύτερα μοντέλα της Fiat. 

Σωστός. Όχι. Αναφέρομαι στο απλό το 1100 με τάσια. Τα πλήρωσα ως δώρο πρόσφατα σε συγγενικό πρόσωπο.

Επεξ/σία από BritGreek
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, BritGreek είπε

Σωστός. Όχι. Αναφέρομαι στο απλό το 1100 με τάσια. Τα πλήρωσα ως δώρο πρόσφατα σε συγγενικό πρόσωπο.

Ευχαριστω, το απλο εχω χωρις αλλαγμενες ζαντες (δεν ξερω αν ειναι το 1100 για να μαι ειλικρινης). 👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 10-20 € δεν αξίζει να αναλωθεις και να χάνεις χρόνο ψάχνοντας αριστερά δεξιά και να ξοδεύεις τζάμπα βενζίνες άντε το πολύ δες 1-2 γύρω από στο σπίτι σου ή τη δουλειά σου.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...