Προς το περιεχόμενο

Νέα Redmi Note 8 και Note 8 Pro με κύριες κάμερες 48MP και 64MP αντίστοιχα


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, billstamaniac είπε

μια χαρα φαινεται για τον επεξεργαστή ίδωμεν. Το μονο που με χαλάει ειναι που έχουν βάλει 4 κάμερες απο τις οποίες οι τρεις ειναι άχρηστες ενώ θα μπορούσαν στην θεση αυτών να έχουν βάλει OIS  στην κυρια

η οποια θα ειναι 5 φορες ποιο ακριβη απο 4 μικρες και θα χανει και σε "μουρι" για οσους δεν ξερουν και μαντεψε αν ανεβει τετοιο κινιτο σε τημη θα παει απατοοοοοοο

40 λεπτά πριν, Jeiko_22 είπε

Δεν χρειαζεται να αναρωτιεσαι αν θελω να εχει μεγαλυτερη αναλυση, το γεγονος οτι εχει χειροτερης ποιοτητας οθονες και το γεγονος οτι δε τις κατασκευαζει η ιδια, αρκουν για να τεκμηριωσουν την πρωτη απαντηση μου.

θέλεις μεγαλύτερη ανάλυση? που είναι το θέμα αν ανέβεις λίγο σε τιμή έχει μπόλικα με μεγαλύτερη ανάλυση

μόνη της δεν παιζει να κατασκευάζει κάτι τέτοιο όλο και όλο 4 5 εταιρίες κατασκευάζουν οθόνες (σοβαρά) και αυτές εχουν τεραστειο υπόβαθρο από πίσω και άπειρες πατέντες η κάθε μια,  εδω η τεραστiα huawei αγοράζει απο boe, samsung, lg, sharp  εσυ λες για την xiaomi.........

 

το ιδιο παιζει και το το soc modem ram storage κλπ στην huawei πήρε 6 χρόνια να φτιάξει ενα σοβαρό soc και ειχε μπολικηηη εμπειρία στην κατασκευη τους (για άλλους σκοπούς) εδω η apple εχει ενα τεραστιο department μονο για αυτο... κλπ κλπ

Επεξ/σία από Black Demis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, chris_g92 είπε

Πρώτη φορά βλέπω pro μοντέλο χειρότερο από το κανονικό. Είδατε καινοτόμα και η ζιαοξιαομι

Γιατί ρε φίλε είναι χειρότερο από το κανονικό; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, stafaf είπε

Γιατί ρε φίλε είναι χειρότερο από το κανονικό; 

Και μόνο που φοράει mediatek είναι χειρότερο, με ότι Android βγει με αυτό θα μείνει, παθών από άλλο xiaomi.

  • Thanks 1
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, stafaf είπε

Γιατί ρε φίλε είναι χειρότερο από το κανονικό; 

Helio. Και για να μην βιαστείς να διαφωνήσεις, τα mediatek ανέκαθεν είχαν πρόβλημα με την αυτονομία, δεν έδιναν drivers για μελλοντικά updates στα chips. Τωρα αν έστρωσαν , οκ πάω πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Arkin είπε

Και ομως ο συγκεκριμενος mtk ειναι πολυ ανωτερος απο τον 665 σε ολα. Δεν το περιμενα. 

gsmarena_001.jpg

Από την εμπειρία μου στα xiaomi ανάμεσα σε αυτούς τους δυο επεξεργαστές χωρίς να κοιτάω τα benchmark γιατί αυτά είναι απλά κάποιοι αριθμοί θα σου πω τα εξής.  

Με SD το κινητό βγάζει πολύ μεγαλύτερη αυτονομία,  έχει λιγότερα κολλήματα, παίρνει περισσότερες αναβαθμίσεις,  ζεσταίνεται λιγότερο και γενικότερα έχεις μια πολύ καλύτερη εμπειρία χρήσης. 

Έτσι και αλλιώς τα note δεν είναι κινητά σούπερ επιδόσεων αλλά είναι απροβληματιστα και vfm. 

 

Επεξ/σία από panoskatos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εμπειρία απο rn5. 2 ώρες pubg με ταυτόχρονη φόρτιση και η συσκευή ζεστενεται ελάχιστα. Όποιος ξέρει το παιχνίδι νιώθει τι λέω. Το έχω σχεδόν ενάμιση χρόνο και πάει τρένο. Η προηγούμενη συσκευή rn4 με media tek κόντευε να σκάσει στα χέρια μου από την υπερθέρμανση με πολύ πιο απλά παιχνίδια τύπου clash royale... Στα δύσκολα Snapdragon κ ξερό ψωμί...σε απλή πλοήγηση,fb και κάμερα όλα καλά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε αγορια μολις πηραμε το 7 και μας κανανε και την καζουρα και δεν βγαλανε το 7pro Ευρωπη και τωρα ανακοινωνουν το 8; Ουτε 5 μηνες δεν εχει βγει καλα-καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsibosp είπε

Ρε αγορια μολις πηραμε το 7 και μας κανανε και την καζουρα και δεν βγαλανε το 7pro Ευρωπη και τωρα ανακοινωνουν το 8; Ουτε 5 μηνες δεν εχει βγει καλα-καλα!

Καμία καζούρα. Δεν έβγαλαν το 7 pro Ευρώπη αλλά το φέρνουν ουσιαστικά ως Redmi Note 8.

Μην κολλάμε στους αριθμούς. Θεωρητικά ούτε Poco F2 έχει βγει, αλλά τέτοιο είναι το Mi 9T Pro...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βαζουν gimmick megapixels λες κ ειναι κανα παζαρι ξργω κ αφηνουν εξω ουσιαστικα πραγματα οπως μια amoled

νταξει ο κοσμος βλακας ειναι αλλα δεν χτιζεις, ετσι απλα κανεις αρπαχτες

 

ps

2 xiaomi εχω κ την γουσταρω την εταιρεια ,το γραφω γιατι δω μεσα ειναι fanboy wars

Επεξ/σία από crashnburn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες μια χαρά είναι και ο mdtk καλά οκ αν σου φύγει το όνομα δύσκολα το φτιάχνεις αλλά ίσως βάλανε μυαλό δεν είναι τυχαίο που κοτσαρανε τον g90t στο προ μοντέλο που έχει πάντα λίγο περισσότερη ζήτηση το 'pro' και αυτή θέλουν να κάνουν promo και δεν νομίζω η redmi/xiaomi να ποντάρει κάτι αν δεν είναι σίγουροι για τις επιδόσεις του επεξεργαστή και μελλοντικές αναβαθμίσεις και να αποφύγουν λαθοι εποχή redmi note 4.νομιζω πως αυτήν την φορά κάνανε κάτι αρκετά καλό και ίσως είναι η ευκαιρία της mediatek να ορθοποδήσει να δίνει περισσότερη προσοχή στην ποιότητα της και να έχουμε και λίγο ανταγωνισμό καλός ο sd o kirin και άλλα τόσοι αλλά ας έχουμε και έναν ακόμα παίχτη στο παιχνίδι καλό και για μας γιατί θέλουμε όσο ποιο vfm κινητά μπορουμε  .προσωπικά πάντως νομίζω ότι θα τα πάει πάρα πολύ καλά το redmi note 8 pro.παρενθεση ένα κινητό που ούτε και εγώ θυμαμε πόσες φορές εμεσε στα χέρια μου doogee mix δεν με τον P25 επεξεργαστή mdk αλλά μιλάμε πύραυλος μπαταρία ταχύτητα τι να πω ακόμα και στα game τέλειο είχα πάθει πλάκα γενικά νομίζω σε mdk είναι σε ποια συσκευή θα πέσεις και δεν είναι μόνο ο επεξεργαστής αλλά και ο κατασκευαστής του κινητού τι του φορτώνει μετά και χίλια δυο άλλα ωντος από αναβαθμίσεις είχε μείνει σε 6 Άρι.απλως σαν εμπειρία το κινητό ήταν σαν να είχα στοκ με sd 710+

Επεξ/σία από falagan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...