Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με διαχειριστή


ZPist92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, Riffle85 είπε

κουμαντο κανε στη δικη σου τσεπη, εμενα μου εκαναν μειωση μισθου και δε βγαινω. Τα πληρονει ο ιδιοκτητης ετσι κι αλλιος γιατι να πληρωσω κι εγω

Κάτι άτομα σαν του λόγου σου με βάζουν σε σκέψεις, για το αν πρέπει να μιλάτε ελεύθερα ή να σηκώνετε χεράκι πρώτα. Καταλήγω στο δεύτερο.

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

3 ώρες πριν, saltofx_v είπε

το αποθεματικο το δινει "υποτιθεται" ο ιδιοκτητης του ακινητου...οχι ο ενοικιαστης.εγω λεω τι λεει ο νομος!

στην πολυκατοικια που ειμαι τωρα ο διαχειριστης εβγαλε ανακοινωση αρχες χειμωνα για θερμανση να δωσουμε λεφτα.εννοειται οτι οσοι μπορουσαν εδωσαν...δεν εχει δικαιωμα κανεις να σου κοψει την θερμανση αν δεν δωσεις προκαταβολη.(εξαλου ο καυστηρας ηταν γεματος απο την προηγουμενη ανοιξη).

φυσικα εδωσα και εγω 150€ (καλη τη πιστη) που μου τα εβγαζε καθε φορα που εβγαιναν τα κοινοχρηστα, με αποτελεσμα σε 2 μηνες να τα εχω καταναλωσει αυτα τα 150. αλλα καποιος μπορει να μην εχει να τα δωσει.......εεε δεν μπορει να σου κοψει τη θερμανση.

Εμένα πριν δώσω τα λεφτά για το πετρέλαιο μου είχε πει ότι είχε μείνει λίγο από την προηγούμενη χρονιά αλλά από τη στιγμή που τότε δεν νοικιαζα και δεν είχε δώσει το διαμέρισμα μερίδιο να μην ανάψω εγώ καλοριφέρ και ότι θα δει αν το άναψα από τις ώρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά, απλά να προτείνω όπου υπάρχει η δυνατότητα να γίνει μετατροπή σε φυσικό αέριο... πέρα από τα οικονομικά οφέλη, ησυχάζεις από το παρήγγειλε/βάλε πετρέλαιο από το ενδεχόμενο να σε κλέψει κάποιος στην μέτρηση και απο προκατοβλές κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, ZPist92 είπε

Γεια σας. Το θεμα μου έχει ως εξής.. νοικιάζω εδώ και 2 χρόνια ένα ρετιρέ. Τον πρώτο χρόνο με ρώτησε ο διαχειριστής εάν θα συμμετέχω για τη θέρμανση (αυτόνομη) και του έδωσα 100€. Στο τέλος θα υπολογιζε τις ώρες και ανάλογα το ποσό που είτε θα είχα επιστροφή είτε θα έπρεπε να πληρώσω εάν έκαιγα πάνω από αυτά που είχα δώσει. Όταν τελείωσε το πετρέλαιο μου είπε πως δεν έχω κάψει πολύ και θα έχω επιστροφή αλλά θα πληρώσω το πάγιο που πληρώνουν όλα τα διαμέρισματα. Περιμενα.. περίμενα δεν με ενημέρωνε για το πόσο. Περιμενα μήπως το γράψει σε επόμενα κοινόχρηστα η αναρτήσει στον πίνακα ανακοινώσεων τα ποσά... Τίποτα. Λέω εντάξει όταν με ξαναρωτησει τον επόμενο χειμώνα αν θα συμμετέχω θα του πω να τα βρούμε εκεί. Δεν με ρώτησε πότε την επόμενη χρονια... Μετά από ένα χρόνο αποφασίζω να του τα ζητήσω και η απάντηση που πήρα είναι ότι μου τα έχει δώσει. Όχι μόνο δεν έχω πάρει τίποτα αλλά δεν ξέρω καν ποιο ήταν το ποσό που έπρεπε να μου επιστραφεί. Να σημειώσω επίσης ότι δεν έχει αναρτήσει πότε αποδείξεις από τα έξοδα της πολυκατοικίας κ επίσης δεν λαμβάνω πότε απόδειξη για τα κοινόχρηστα που πληρώνω καθώς έχει ζητήσει τα χρήματα να τα βάζουμε στο κουτί αλληλογραφίας του. Και θέλω κάποιος να μου πει τώρα πως εγώ μπορώ να πάρω πίσω τα χρήματα που δικαιούμαι τα οποία δεν ξέρω και πόσα είναι ενώ αυτός λέει ότι μου τα έχει δώσει.

Eπρεπε να περιμενεις καμια 3ετια ακομα για να του θεσεις το ζητημα. Με τετοιες βιασυνες πιεζεται ο αλλος και να τι παθαινεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είχε συμβεί στην αδερφή μου όταν πήγε φοιτήτρια σε επαρχιακή πόλη. Η διαχειρίστρια, μια κλασική κουτοπονηρη νοικοκυροθεια , γυρω στα 60+ με γλυκαναλατο βλέμμα, ήρθε (λιγες μερες αφότου έφυγαν οι γονείς που πηγαν για να βοηθησουν, για να πετυχει την αδερφη μου μόνη της προφανώς) συναμμενη κουναμενη κι είπε στην αδερφή μου πως πρέπει να πληρώσει ένα πόσο για πετρελαιο. Οκ, λέει η αδερφή μου και πλήρωνει (δε σκεφτηκε να ζητησει αρχικα αποδειξη, ήταν ψιλοάπειρη και φανταστηκε θα της την έδινε μετα με τα υπόλοιπα κοινόχρηστα). 10 μέρες μετα , ξαναεμφανίζεται η διαχιεριστρια, πάλι ζήταει λεφτα για πετρελαιο. Απορεί η αδερφη μου αλλά τα έδωσε. Περνανε 10 μέρες, να σου πάλι η διαχειριστρια για λεφτα για πετρελαιο. Σημειωση, ζητούσε σημαντικό ποσο (νομίζω πάνω 70 ευρω) καθε φορα και μιλάμε για Οκτωβρη/ Νοεμβρη στα μέσα του 2000. Ουτε ιδιαιτερο κρύο έκανε να δικαιολογεί την κατανάλωση, ούτε το πετρελαιο ήταν τοσο ακριβό, ειδικά για κεντρικη θερμανση και γκαρσονιερα. Αλλωστε τα καλοριφέρ αναβαν μόνο λίγο το πρωι και λίγο το βραδυ.  Οποτε κι η αδερφή μου (που δεν είχε τόσα χρήματα έκεινη τη στιγμη, αλλά πλέον άρχισε να υποψιαζεται) της είπε να ερθει άλλη μέρα, μιλησε με τον μπαμπα μου και την επομενη μερα που ήρθε (ούτε ένα 24ωρο δεν περιμενε η κλωσσα) της ζητάει η αδερφή μου απόδειξη για τα προηγουμενα που είχε πληρώσει και μάλιστα άμεσα για να τη στειλει στους γονείς μας και να δικαιολογησει τα επιπλεον λεφτα που έπρεπε να της στείλουν,. Εννοείται δεν έδωσε άλλα λεφτα. Η διαχειρίστρια πάγωσε , της είπε ότι θα τη φέρει οπωσδηποτε με την πρωτη ευκαιρία κι εξαφανίστηκε. Οταν η αδερφη μου την πίεσε (συγκεκριμενα της χτυπησε το κουδουνι και ζήτησε την αποδειξη ) της εδωσε ενα χαρτι που εκεινη την ωρα μονη της συμπληρωσε για ένα μικρο ποσο 30 ευρω κι εννοείται κουβεντα για άλλα λεφτα. Η αδερφή μου απλά γέλασε , την αποκάλεσε απατεωνισσα κι εφυγε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Riffle85 είπε

εσυ τι εισαι δηλαδη τωρα , ο μπατσος του ινσομνια? να κοιτας τη δουλεια σου, εγω δε σε ενοχλω. Ουτε εβρισα κανεναν

Ο χάρτης τι αναπαριστά ακριβώς;

Επεξ/σία από christakos07
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

7 λεπτά πριν, Riffle85 είπε

Την Αλβανια ολοκληρη οπως θα επρεπε να ειναι. γιατη?

Google search: Ελληνική μειονότητα Αλβανίας.

Επεξ/σία από christakos07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Riffle85 είπε

δεν υπαρχει τετοιο πραγμα. στο μυαλο σας μονο. αλλα γιατη το πας το θεμα τορα στα εθνικα? τι σχεση εχουν με το παρον θεμα? ειναι ασχετα. εισαι προβοκατορας

Για να δείξω το εύρος της νοημοσύνης σου.

 

Επεξ/σία από christakos07
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Riffle85 είπε

δεν υπαρχει τετοιο πραγμα. στο μυαλο σας μονο. αλλα γιατη το πας το θεμα τορα στα εθνικα? τι σχεση εχουν με το παρον θεμα? ειναι ασχετα. εισαι προβοκατορας

Eκεινος ειναι προβοκατορας?Εχεις παρει χαμπαρι τι αερα αναπνεεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...