Προς το περιεχόμενο

Νέα σύνδεση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά έχω εδώ και 8 χρόνια cyta σταθερό και ίντερνετ γενικά δεν είχα κανένα παράπονο μέχρι που την απορρόφησε η Vodafon άρχισαν συχνές διακοπές του ιντερνετ από τα 10mbbs έπεσα στα 6 περίπου και γενικά μιας και είμαι όλη μέρα στο μαγαζί δεν έχω χρόνο να καλέσω κανέναν τεχνικό στο σπίτι 

Τώρα λίγη το συμβόλαιο μου και με πήραν τηλέφωνο να μου κάνουν καινούριο με τα ίδια λεφτά αλλά δεν δέχτηκα 

Που μπορώ να παω και να έχω μια αξιοπρεπές σύνδεση γενικά δεν ψάχνω τρελές ταχύτητες μιας μόνο από τα κινητά μπαίνουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άρα πας για 50αρα ή 24αρα. Καλύτερα 50αρα, διότι είναι 5€ πάνω από την 24αρα και έχει και πολύ μεγαλύτερες πιθανότητες για γραμμή χωρίς θέματα (οπτική ίνα μέχρι το καφαο και όχι χαλκός). Θα μπεις στα site των παροχων (οτε, Hcn και Inalan) και θα δεις για διαθεσιμότητα στην περιοχή σου. 

(wind δεν έβαλα γιατί ειδικά μέσα στο 19 υπάρχουν πολλά θέματα). 

Επεξ/σία από Realakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μου έκανε η cosmote μια προσφορά με την 50αρα στα 31 ευρώ αλλά το θέμα μου είναι ότι το συμβόλαιο μου με την cyta-vodafon λίγη στης 19 του μήνα και τους είπα ότι από 20 και μετά θέλω να.κανω την νέα σύνδεση για να γλιτώσω την ρητρα 

(Ξέρει κανείς αν πρέπει να περιμένω τον τελικό λογαριασμό που δεν εχω ιδέα αν βγαίνει στης 19 που λίγη το συμβόλαιο ή από της 20 του μήνα μπορώ να κάνω την νέα σύνδεση χωρίς να έχει βγει ο τελικός λογαριασμός)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Dreammpompo είπε

Τελικά μου έκανε η cosmote μια προσφορά με την 50αρα στα 31 ευρώ αλλά το θέμα μου είναι ότι το συμβόλαιο μου με την cyta-vodafon λίγη στης 19 του μήνα και τους είπα ότι από 20 και μετά θέλω να.κανω την νέα σύνδεση για να γλιτώσω την ρητρα 

(Ξέρει κανείς αν πρέπει να περιμένω τον τελικό λογαριασμό που δεν εχω ιδέα αν βγαίνει στης 19 που λίγη το συμβόλαιο ή από της 20 του μήνα μπορώ να κάνω την νέα σύνδεση χωρίς να έχει βγει ο τελικός λογαριασμός)

Απορία... Τα 31 ευρώ για 50 σου φαίνονται λίγα? Είναι αύριο να βάλω Vodafone 50ρα με 26 ευρώ και απεριόριστα σταθερά αλλά μου φαίνονται πολλά τα 26 ευρώ!

Όσο για το άλλο θέμα, όταν κάνεις διακοπή σε μια εταιρία, πρέπει να τους το πεις σχεδόν ένα μήνα πριν για να το κόψουν όταν τελειώσει το συμβόλαιο, αν κάνεις φορητότητα καλύτερα περίμενε άλλες να φτάσεις σχεδόν στο τέλος και κάνε έτοιμα! Το πολύ πολύ να πληρώσεις καμία 5 ευρώ και τις επιπλέον ημέρες συνδρομής μέχρι να μπεις σε cosmote

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26€ τα 50 Mbps;;; Πολύ καλό ακούγεται. 

 

Παλαιότερα είχα έως 24 Mbps γύρω στα 28€ από Cosmote. Τώρα σκέφτομαι το φοιτητικό What's Up που δίνει 30 Mbps VDSL στα 26€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Ihavetheanswers είπε

26€ τα 50 Mbps;;; Πολύ καλό ακούγεται. 

Παλαιότερα είχα έως 24 Mbps γύρω στα 28€ από Cosmote. Τώρα σκέφτομαι το φοιτητικό What's Up που δίνει 30 Mbps VDSL στα 26€.

13 ευρώ έδινα για 24ρι στην vodafone απλά ελειξε πριν μήνα τί συμβόλαιο και τους κάνω παζάρια τώρα!

Βασικά 25 ευρώ -1 ευρώ που δε στέλνουν χαρτί, σκέφτομαι να τους ακυρώσω μπας και με κάνουν άλλη προσφορά αλλά φοβάμαι μην χάσω και αυτην μετά!

Επεξ/σία από pontios16
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τελική τιμή που πήρα σήμερα για το vdsl 50 με απεριόριστα εθνικά σταθερά είναι στα 24,30 -1 = 23,30 ευρώ τελική τιμή. :) 55% έκπτωση νομίζω πως είναι! Αυτά από εμένα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/9/2019 στις 8:23 ΜΜ, Realakias είπε

Πληροφοριακά έχω 50αρα με 35! Δεν ξέρω πως τα κατάφερες αλλά πήρες καταπληκτική προσφορά.

Καταρχήν ποτέ μην πας σε καταστήματα... Αυτοί είναι πωλητές με ποσοστά!

Εσύ πρέπει να μιλήσεις με τα κεντρικά απευθείας και να κάνεις παζάρια...

Αν διαβάσεις ποιο πάνω τι έγραψα, είπα πως με έκαναν για αρχή 26 ευρώ προσφορά από μόνη τους αλλά εγώ τους ξανά επριξα λιγάκι και πήρα την πιο μεγάλη έκπτωση που είναι 55% 

Εσύ μπορείς τώρα να τους πάρεις ένα τηλεφώνημα και να τους πεις να σου κάνουν μια έκπτωση γιατί δίνεις πολλά λεφτά και θα δεις πως θα σου κάνουν από μόνη τους 15% έκπτωση... μετά πάει 35% αν τους πιέσεις παραπάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, pontios16 είπε

Καταρχήν ποτέ μην πας σε καταστήματα... Αυτοί είναι πωλητές με ποσοστά!

Εσύ πρέπει να μιλήσεις με τα κεντρικά απευθείας και να κάνεις παζάρια...

Αν διαβάσεις ποιο πάνω τι έγραψα, είπα πως με έκαναν για αρχή 26 ευρώ προσφορά από μόνη τους αλλά εγώ τους ξανά επριξα λιγάκι και πήρα την πιο μεγάλη έκπτωση που είναι 55% 

Εσύ μπορείς τώρα να τους πάρεις ένα τηλεφώνημα και να τους πεις να σου κάνουν μια έκπτωση γιατί δίνεις πολλά λεφτά και θα δεις πως θα σου κάνουν από μόνη τους 15% έκπτωση... μετά πάει 35% αν τους πιέσεις παραπάνω...

Ολες οι εταιρειες δινουν ενα μαξιμουν ποσοστο εκπτωσης που μπορουν να κανουν τοσο οι πωλητες απο κοντα οσο και απο το τηλεφωνο.

Απο εκει και περα το οτι στην δικια σου περιπτωση εγινε αυτο δεν σημαινει πως σε καποιον αλλο θα γινει το ιδιο. Επισης τσεκαρε τον λογαριασμο σου οταν ερθει γιατι καλιστα μπορει να ειναι +ΦΠΑ η τιμη που σου ειπαν (κατι τετοιες κωλοτουμπες τις κανουν). Οπως και να εχει 47ε για 50αρα απο Vodafone το διμηνο πλεον ειναι μια νορμαλ τιμη οταν με 18ε παραπανω πας σε Cosmote Fiber.

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, pontios16 είπε

Καταρχήν ποτέ μην πας σε καταστήματα... Αυτοί είναι πωλητές με ποσοστά!

Εσύ πρέπει να μιλήσεις με τα κεντρικά απευθείας και να κάνεις παζάρια...

Αν διαβάσεις ποιο πάνω τι έγραψα, είπα πως με έκαναν για αρχή 26 ευρώ προσφορά από μόνη τους αλλά εγώ τους ξανά επριξα λιγάκι και πήρα την πιο μεγάλη έκπτωση που είναι 55% 

Εσύ μπορείς τώρα να τους πάρεις ένα τηλεφώνημα και να τους πεις να σου κάνουν μια έκπτωση γιατί δίνεις πολλά λεφτά και θα δεις πως θα σου κάνουν από μόνη τους 15% έκπτωση... μετά πάει 35% αν τους πιέσεις παραπάνω...

Και γιατί μου τα λες? Αν τα λες για να βοηθήσεις άλλους τότε οκ. Εμένα με πήραν από τα κεντρικά για προσφορά ως κάτι χρόνια πελάτης τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/9/2019 στις 6:46 ΜΜ, Salvation81 είπε

Ολες οι εταιρειες δινουν ενα μαξιμουν ποσοστο εκπτωσης που μπορουν να κανουν τοσο οι πωλητες απο κοντα οσο και απο το τηλεφωνο.

Απο εκει και περα το οτι στην δικια σου περιπτωση εγινε αυτο δεν σημαινει πως σε καποιον αλλο θα γινει το ιδιο. Επισης τσεκαρε τον λογαριασμο σου οταν ερθει γιατι καλιστα μπορει να ειναι +ΦΠΑ η τιμη που σου ειπαν (κατι τετοιες κωλοτουμπες τις κανουν). Οπως και να εχει 47ε για 50αρα απο Vodafone το διμηνο πλεον ειναι μια νορμαλ τιμη οταν με 18ε παραπανω πας σε Cosmote Fiber.

Τελική τιμή με ΦΠΑ... Το τόνισα στο τηλέφωνο πολλές φορές! Αν εσύ είσαι καλά με τα λεφτά που δίνεις, τότε δεν μπορώ να πω κάτι! Εγώ σε είπα απλά πως μπορείς να κάνεις κάτι καλύτερο!

Γενικά είμαι πελάτης 15 χρόνια δλδ από όταν ήταν HOL μέσω του ΟΤΕ... Κάθε φορά που με επαιρναν τηλέφωνο, πάντα είχα καλύτερες τιμές και προσφορές! Αν πιέσεις πάντα σε δίνουν καλύτερες προσφορές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...