Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ


Spyros20199

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας. Μου έστειλαν ειδοποιηση από την ΔΕΗ ότι κλεβω ρεύμα. Το είχα ξανα ακούσει ανά διαστήματα από άλλους αλλά έδινα σημασία. Μου ήρθε ένα χαρτί μέσω ταχυδρομείου που μου έλεγε να παρουσιαστώ σε μια διεύθυνση και μου είχαν πάρει το ρολόι μου το είχαν βγάλει Φ ωτογραφιες. Στην διεύθυνση δεν πήγα λόγω ότι εργαζόμουν. Πήγα στην ΔΕΗ τους εξήγησα την περίπτωση μου είπε η συνάντηση γίνεται μόνο μια φορά με ραντεβού που σου κλείνουν αυτοί. Στην ερώτηση μου προς αυτούς γιατί εδώ και 40 χρόνια εφόσον σας κλεβω δεν είχατε κάνει κάποιο έλεγχο? Απάντηση δεν έχουμε τόσους υπαλλήλους και ότι πρέπει βάσει νόμου τα τελευταία 5 χρόνια να πληρώσω κάποια διαφορά. Τι κάνουμε??? Έτσι οικονομανε ορισμένες δημόσιες υπηρεσίες??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν πήγες στο ραντεβού και ήρθες στο insomnia ;;;;;;; Δεν είναι αρμόδια η ΔΕΗ για την κλοπή αλλά η ΔΕΔΔΗΕ.

Σε συμβουλεύω να πας να δεις πως θα λύσεις το πρόβλημα γιατί όσο το αφήνεις θα διογκώνεται με άσχημες για σένα συνέπειες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Spyros20199 είπε

Γειά σας. Μου έστειλαν ειδοποιηση από την ΔΕΗ ότι κλεβω ρεύμα. Το είχα ξανα ακούσει ανά διαστήματα από άλλους αλλά έδινα σημασία. Μου ήρθε ένα χαρτί μέσω ταχυδρομείου που μου έλεγε να παρουσιαστώ σε μια διεύθυνση και μου είχαν πάρει το ρολόι μου το είχαν βγάλει Φ ωτογραφιες. Στην διεύθυνση δεν πήγα λόγω ότι εργαζόμουν. Πήγα στην ΔΕΗ τους εξήγησα την περίπτωση μου είπε η συνάντηση γίνεται μόνο μια φορά με ραντεβού που σου κλείνουν αυτοί. Στην ερώτηση μου προς αυτούς γιατί εδώ και 40 χρόνια εφόσον σας κλεβω δεν είχατε κάνει κάποιο έλεγχο? Απάντηση δεν έχουμε τόσους υπαλλήλους και ότι πρέπει βάσει νόμου τα τελευταία 5 χρόνια να πληρώσω κάποια διαφορά. Τι κάνουμε??? Έτσι οικονομανε ορισμένες δημόσιες υπηρεσίες??? 

Καλημερα..  Το χαρτι το εστειλε η Δεδδηε... Και οχι η Δεη... Κανονικα θα επρεπε να παρουσιαστεις εκει που σου ειπαν... Η παροχη ειναι μονοφασικη η τριφασικη; Σου ανεφεραν το ποσο που σου εβγαλαν.. Φανταζομαι οτι θα ειναι λιγο μεγαλο το ποσο; Θα γινει και δικαστηριο να ξερεις...

 

https://www.deddie.gr/el/kentro-enhmerwsis/reumatoklopes/katalogismos-ofeilis-logw-reumatoklopis-kai-tropoi/

https://www.deddie.gr/Documents2/REUMATOKLOPES/Διαχειριστικό κόστος ΔΕΔΔΗΕ new.pdf

https://www.deddie.gr/Documents2/REUMATOKLOPES/axia katalogizomenis energeias n.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποτι καταλαβαίνω δεν αρνεισαι τις κατηγορίες. Η κλοπή ρεύματος είναι ποινικό αδίκημα και θα πρεπει να πληρώσεις τις συνέπειες. Και είναι αρκετά σοβαρό αδίκημα. Το ότι πήρες αψηφηστα την ειδοποίηση για το ραντεβού σημαίνει ότι νομίζεις πως θα σου χαιδεψουν τα αυτακια, θα σου δώσουν μια σφαλιαριτσα στο χέρι και θα σου πουν ευχαριστούμε καλημέρα σας και καλό δρόμο. Δεν είναι έτσι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Ποιες συνεπειες θα εχει ο φιλος; Μπορει να μπει και μεσα;

Μεσα δεν θα μπει, απλα  θα πληρωσει ενα πολυ τσουχτερο προστιμο και αυτα που εκλεβε  με πολυ μεγαλη επιβαρυνση... Και μπορει αν δεν το πληρωσει θα του γινει διακοπη ρευματος... Και μετα εχει το ποινικο μερος στο δικαστηριο θα καταδικαστει και θα φαει καποια ποινη σε μηνες.... Μαζι και μετα δικαστικα εξοδα...

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, takoulou είπε

Μεσα δεν θα μπει, απλα  θα πληρωσει ενα πολυ τσουχτερο προστιμο και αυτα που εκλεβε  με πολυ μεγαλη επιβαρυνση... Και μπορει αν δεν το πληρωσει θα του γινει διακοπη ρευματος... Και μετα εχει το ποινικο μερος στο δικαστηριο θα καταδικαστει και θα φαει καποια ποινη σε μηνες.... Μαζι και μετα δικαστικα εξοδα...

Και αν εκρεμει παλια καποια ποινη με αναστολη μπαινει μεσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Τώρα δεν καταλαβα κλεβεις ρευμα ή ειναι καποιο μπερδεμα;

Εγώ κατάλαβα ότι κλέβει.

Παράδειγμά προς αποφυγή.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομιζω επρεπε να πας και να διευθετησεις το ζητημα. Παρε την Δεη/Δεδεηε και ζητα νεο ραντεβου. Γιατι δεν σε βλεπω καλα. Η βρες δικηγορο

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...