Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ


Spyros20199

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, divo είπε

και χανει τους καλοπληρωτες δε χανει τους μπαταχτσήδες. Στο τελος θα μεινει με αυτους 

Όπως τα λες φίλε αλλά ο μπαταχτσής όπου και να πάει μπαταχτσής θα είναι.Και μη νομίζεις ότι στους εναλλακτικούς πάνε μόνο νυκοκυραίοι.Πάνε και πολλοί τέτοιοι με άλλο όνομα στην παροχή αφήνοντας φέσια στη ΔΕΗ.

Στη ΔΕΗ παραμένουν οι περισσότεροι νυκοκυραίοι αλλά κάποιοι γνωστοί άγνωστοι  κάνουν ότι περνάει από το χέρι τους απαξιώνοντας με τον τρόπο τους τη ΔΕΗ ώστε να καταφέρουν να τους στείλουν στους άλλους.

Και οι εναλλακτικοί γνωρίζοντας ποιοι είναι οι καλοπληρωτές τους ζαλίζουν καθημερινά τα ούμπαλα να πάνε σε αυτούς (προσωπικά με  παίρνουν αν όχι καθε μέρα κάθε δεύτερη σίγουρα). Γνωστός που χρωστάει πολλά στη ΔΕΗ και συνεχώς βρίσκεται σε νέους διακανονισμούς μου λέει ότι ποτέ δεν τον ενοχλούν στο τηλέφωνο.

Και κάτι άλλο κοινωνικό κράτος υπάρχει παντού κυρίως στις ανεπτυγμένες χώρες.Αλοίμονο αν δεν υπήρχε και αν κάποιοι το καταργήσουν.Ποτέ μου δεν χρειάστηκε να μπω σε κοινωνικό τιμολόγιο,μακάρι να μη χρειαστεί και ας επιβαρύνομαι για κάποιους που το κάνουν.Οι περισσότεροι νομίζω το κάνουν από ανάγκη και ανέχεια.

Επεξ/σία από papoys1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Spyros20199 είπε

Δεν γινόταν λόγω εργασίας να πάω με τίποτα. Κ αν έκλεβα ρεύμα και ήμουν ένοχος θα το διαλαλούσα εδώ μέσα δημόσια ρε πάτε καλά??? Και ήταν δεδηε έκανα λάθος όχι δεη.απλα μου είπαν όσα χρόνια και αν έκλεβα είτε από μόνος μου είτε να μου το έχει κάνει κάποιος άλλος στην πολυκατοικία για ξεκαρφωμα(ναι βρήκαν κ άλλον δεν ήμουν μόνο εγώ) βάση νόμου πληρώνεις μόνο 5 χρόνια κ ας έκλεβες πολύ παραπάνω χρόνια 

Μπορουσες να στειλεις δικο σου πραγματογνομονα που ειναι και το πιο σωστο .Να ξερει τι του λενε .Το γραφει το χαρτι που πηρες.

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Πάνε και πολλοί τέτοιοι με άλλο όνομα στην παροχή αφήνοντας φέσια στη ΔΕΗ.

δηλαδη απλα αλλαζουν το ονομα στην παροχη πχ. καποιου συγγενη και δεν μενει το χρεος στο ακινητο αλλα στο αφμ ;
και μετα τι γινεται με το χρεος στη ΔΕΗ μενει εκει μεχρι να το πληρωσει η παει εφορια ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Zengar Zombolt είπε

δηλαδη απλα αλλαζουν το ονομα στην παροχη πχ. καποιου συγγενη και δεν μενει το χρεος στο ακινητο αλλα στο αφμ ;
και μετα τι γινεται με το χρεος στη ΔΕΗ μενει εκει μεχρι να το πληρωσει η παει εφορια ;

Δεν γινεται να αλαξει ονομα στην παροχη χωρις μισθωτηριο ή τιτλο ιδιοκτησιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Δεν γινεται να αλαξει ονομα στην παροχη χωρις μισθωτηριο ή τιτλο ιδιοκτησιας.

όποτε κάνουν μεταβίβαση ακινήτου η οικονικο μισθωτήριο....... ελεος........
το θεμα ειναι το χρεος μετα εχω ακουσει πως παει εφορια στο ΑΦΜ αυτου που χρωσταει, δεν γινετε να τα χασει η ΔΕΗ τα χρηματα που της χρωσταει το καθε λαμογιο

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zengar Zombolt είπε

όποτε κάνουν μεταβίβαση ακινήτου η οικονικο μισθωτήριο....... ελεος........
το θεμα ειναι το χρεος μετα εχω ακουσει πως παει εφορια στο ΑΦΜ αυτου που χρωσταει, δεν γινετε να τα χασει η ΔΕΗ τα χρηματα που της χρωσταει το καθε λαμογιο

Η μεταβιβαση ακινητου στοιχιζει πολύ πιο πολλα .Εικονικο μισθωτηριο μονο αν αυτος που χρωστάει είναι και ιδιοκτητης.

Όχι δεν πανε στην εφορια τα χρεη αλλα γινεται δικαστικη διεκδικηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Η μεταβιβαση ακινητου στοιχιζει πολύ πιο πολλα .Εικονικο μισθωτηριο μονο αν αυτος που χρωστάει είναι και ιδιοκτητης.

Όχι δεν πανε στην εφορια τα χρεη αλλα γινεται δικαστικη διεκδικηση.

Με λίγα λόγια μπορεί να χάσεις και το σπίτι κάποια στιγμή για κάποιο χρέος 500-1000- 2000 ευρώ.Και μετά ο ιδιοκτήτης θα λέει ότι του πήρε το σπίτι η ΔΕΗ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω τι συζητάτε και τι λέτε.

Κλέβεις ρεύμα και σου στείλανε χαρτί ?

Δεν κλέβεις ρεύμα και σου στείλανε χαρτί ? Αν δεν κλέβεις που είναι το πρόβλημα και πως αποδεικνύουν αυτοί ότι κλέβεις ρεύμα. Δεν καταλαβαίνω.....

Γενικώς που είναι το πρόβλημα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...