Προς το περιεχόμενο

[Laptop] HP Omen 17-CB0016NV 17.3" FHD IPS (i5-9300H/ 16GB/ 1TB+256GB/ GTX 1660 Ti 6GB) - @PUBLIC 999€


Aurumnus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 λεπτά πριν, nek4d είπε

HP, Omen και φολα, αποκλείεται.

Η μετριο ή πολυ καλο, ειναι το ερωτημα.

Του Κωτσου φαινεται καλυτερη επιλογη, μιας και ραμ προσθετεις ανα πασα στιγμη, ενω επεξεργαστη δεν αλλαζεις.

Νομίζω ως ότι γενικά είναι ίδιοι σε απόδοση με τον 9300h,απλά οι έξτρα πυρήνες θα δώσουν παραπάνω ιπποδύναμη σε multithreaded εφαρμογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, nek4d said:

HP, Omen και φολα, αποκλείεται.

Η μετριο ή πολυ καλο, ειναι το ερωτημα.

Του Κωτσου φαινεται καλυτερη επιλογη, μιας και ραμ προσθετεις ανα πασα στιγμη, ενω επεξεργαστη δεν αλλαζεις.

Γιατί δεν αλλάζεις, soldered είναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα!

Είμαι οριακά στο να το τσιμπήσω από τον Κότσο αλλά με φοβίζει η εμπειρία φίλων με τα HP καθώς και η γενικά κακή φήμη που την ακολουθεί. 

Ποντάρω στο ότι ένα αρκετό καλό μηχάνημα σαν και αυτό θα είναι πιο προσεγμένο αλλά και πάλι δυσκολεύομαι. Ποια είναι η άποψη σας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, teo_3 είπε

Γιατί δεν αλλάζεις, soldered είναι ?

Γιατι κοστιζει τα κερατα του και δε μπορεις να βρεις  i7-9750H . Ειναι ασυμφορο να αλλαξεις κοστιζει οσο το λαπτοπ 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Mhlogiatros said:

Γιατι κοστιζει τα κερατα του και δε μπορεις να βρεις  i7-9750H . Ειναι ασυμφορο να αλλαξεις κοστιζει οσο το λαπτοπ 

Συμπέρασμα, μια χαρά αλλάζει. Τα υπόλοιπα είναι υποθέσεις και κριτήρια τους καθενός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Satyros8 είπε

Παιδιά καλησπέρα!

Είμαι οριακά στο να το τσιμπήσω από τον Κότσο αλλά με φοβίζει η εμπειρία φίλων με τα HP καθώς και η γενικά κακή φήμη που την ακολουθεί. 

Ποντάρω στο ότι ένα αρκετό καλό μηχάνημα σαν και αυτό θα είναι πιο προσεγμένο αλλά και πάλι δυσκολεύομαι. Ποια είναι η άποψη σας;

χτυπα το ,ειναι πολυ ποιοτικο....δε θα το μετανιωσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, teo_3 είπε

Συμπέρασμα, μια χαρά αλλάζει. Τα υπόλοιπα είναι υποθέσεις και κριτήρια τους καθενός.

Από το ark Intel βλέπω ότι ο 9300H έχει socket FCBGA1440, δηλ. Ball grid array (κολλημένη cpu με soldered balls στο mobo)...

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/191075/intel-core-i5-9300h-processor-8m-cache-up-to-4-10-ghz.html

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ, πολυ καλο και ποιοτικο. Μετα απο μια ημερα χρησης, εχω να πω οτι ειναι εξαιρετικο, υπεροχη οθονη, φανταστικο πληκτρολογιο, το κατω πλαστικο μερος μπροστα αφηνει εντονα δαχτυλιές. Στα κατω απο 800 ευρω που μου βγαινει (λογω απαλλαγης ΦΠΑ και επιστροφης 4% με τα yellows), συν τα δωρα που μου εβαλαν μεσα (πολυμηχανημα, μελάνια, backpack) , αισθανομαι οτι τους εκλεψα κανονικοτατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, nek4d είπε

Καλα..., αν ειναι να πιασετε συζητηση για αλλαγη επεξεργαστη, τους αγωνιστικους χαιρετισμους μου, στο καλο και με την νικη 😋

Mα τι λες τώρα, μια χαρά αλλάζει και ο επεξεργαστής, και η κάρτα γραφικών και ότι άλλο θες και ας είναι κολλημένα όλα πλέον στις μητρικές, αρκεί να το πιστεύεις...

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...