Προς το περιεχόμενο

Όλες οι τιμές των νέων iPhone 11, iPhone Pro, iPhone Pro Max στην Ελλάδα και των παλιότερων μοντέλων


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, basilis5 είπε

Τελικα το «κραζεις; Θαυμαζεις!» Πρεπει να ειναι η πιο ευστοχη ατακα που χαρακτηριζει τον ελληνα καταναλωτη, ο οποιος λατρευει να μειωνει αυτο που δεν μπορει να αποκτησει.

ετσι για την ιστορια ουτε εγω μπορω/θελω να παρω το pro. Αλλα αυτος ο μηδενισμος βγαζει εναν περιεργο κομπλεξισμο που αξιζει να τον κοιταξετε οσοι λατρευετε να μισειτε τα προιοντα της apple.

Αναρωτιεμαι αν θα γινουν τοσο σχολια θαυμασμου και λατρειας στο αντιστοιχο νημα σε λιγες μερες που θα βγαλει η huawei το mate, οσα τα αρνητικα σε τουτο εδω.

Έχω δει κοπέλες να ζαχαρώνουν huawei P30 (που ίσως να μην μπορούσαν να το αγοράσουν)

και ήμουν σε φάση ιου, αυτό έχει μισή τιμή, δεν έχει design, ios,  δεν είναι για σλοφιες με πέλφε κλπ :P

Εντάξει μετά κατάλαβα ότι ήταν για την κάμερα (γιατί σλοφι χρήση θα είχε στα χέρια τους).

Μετά από κάποιο καιρό το δοκίμασα και εγώ design και κράτημα στο χέρι καλύτερο από το χοντροκομμένο X, κάμερα έτη φωτός καλύτερη, λειτουργικό καλό αλλά όχι ios

Οπότε από μεριά μου πάμε παρακάτω. Αλλά δεν νομίζω ότι κάποιος ζαχαρώνει το iphone και γράφει αρνητικά σχόλια για αυτό επειδή δεν μπορεί να το αποκτήσει. Υπάρχει και το  6s και μια χαρά θα είσαι. Όσοι κάνουν σχόλια είτε είναι καμμένοι που έχουν παραμετροποιήσει αρκετά το android ώστε να είναι πιο καλό για αυτούς από ότι το ios, είτε τους βολεύει το android είτε οκ θυμώνουν με την τιμή που μεταξύ μας και όσοι έχουμε iphone μέσα μας λέμε κάτσε ρε, το ξεσκίσατε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 408
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Verizon

One notable differentiator for Verizon is that its Get More Unlimited and Play More Unlimited plans both include free Apple Music. Furthermore, the Do More Unlimited and Start Unlimited plans both include six months of free Apple Music.

 iPhone 11

64 GB – $29.16 per month for 24 months

128 GB – $31.20 per month for 24 months

256 GB – $35.37 per month for 24 months

iPhone 11 Pro

64 GB – $41.66 per month for 24 months

256 GB – $47.88 per month for 24 months

512 GB – $56.21 per month for 24 months

iPhone 11 Pro Max:

64 GB – $45.83 per month for 24 months

256 GB – $51.88 per month for 24 months

512 GB – $60.36 per month for 24 months

 

Τι να λεμε τώρα.. Όλα unlimited και apple music 6 μήνες και apple tv+ και χωρίς ευρω μπροστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράγματα είναι πολύ απλά παιδιά οποίος δεν μπορεί δεν το αγοράζει .- Τσιφλίκι τους είναι όσο θέλουν το κοστολογούν . Υπάρχουν και τα Xiaomi για όποιον θέλει "vfm". 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tsilitheo1 είπε

Αναφερεσε σε Ελλάδα ή Αμερικη ή αλλες αναπτυγμενες χωρες γραφοντας οτι δεν υπαρχουν 5g δικτυα;;;. Γιατι σιγουρα δεν λαμβανουν υπ'οψιν τους την αγορα της Ελλαδος οταν προκειται να κυκλοφορησουν νεα συσκευη. Η απαντηση ειναι οτι θα ηθελαν αλλα η intel τους τα σκατωσε..... Για Qualcomm ουτε λογος οποτε ψαξε παλιοτερα αρθρα εδω μεσα και δες γιατι

Απάντησα σε σχόλιο άλλου χρήστη ότι εφόσον δεν έχει 5G δεν το επιλέγει. Είναι και για εσένα κριτήριο στην αγορά κινητού το 5G? Για τεχνολογικές εξελίξεις δεν περιμένω να ενημερωθώ από το Insomnia γιατί είμαι επαγγελματίας του είδους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, winmac είπε

Έχω δει κοπέλες να ζαχαρώνουν huawei P30 (που ίσως να μην μπορούσαν να το αγοράσουν)

και ήμουν σε φάση ιου, αυτό έχει μισή τιμή, δεν έχει design, ios,  δεν είναι για σλοφιες με πέλφε κλπ :P

Εντάξει μετά κατάλαβα ότι ήταν για την κάμερα (γιατί σλοφι χρήση θα είχε στα χέρια τους).

Μετά από κάποιο καιρό το δοκίμασα και εγώ design και κράτημα στο χέρι καλύτερο από το χοντροκομμένο X, κάμερα έτη φωτός καλύτερη, λειτουργικό καλό αλλά όχι ios

Οπότε από μεριά μου πάμε παρακάτω. Αλλά δεν νομίζω ότι κάποιος ζαχαρώνει το iphone και γράφει αρνητικά σχόλια για αυτό επειδή δεν μπορεί να το αποκτήσει. Υπάρχει και το  6s και μια χαρά θα είσαι. Όσοι κάνουν σχόλια είτε είναι καμμένοι που έχουν παραμετροποιήσει αρκετά το android ώστε να είναι πιο καλό για αυτούς από ότι το ios, είτε τους βολεύει το android είτε οκ θυμώνουν με την τιμή που μεταξύ μας και όσοι έχουμε iphone μέσα μας λέμε κάτσε ρε, το ξεσκίσατε...

Εάν πάρεις το 6s για να λες ότι έχεις iPhone έχεις πρόβλημα.Τι ακριβώς συγκρίνεις τώρα το p30 με το xs 11 pro?Ίσως να είναι καλύτερο σε φωτο και λέω Ίσως γιατί ακόμα δεν έχουμε δει δείγματα από την κάμερα του 11pro max.Σε βίντεο είναι σίγουρα χειρότερο όπως και σε επεξεργαστή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, winmac είπε

Ανοιγμένα μοντέλα εντός του χρόνου Apple πέφτουν στο 40%. Απλά να το ξέρεις μην σε πιάνουν κορόιδο στις αγγελίες.

Δες πχ εδώ ή εδώ

Δεν μιλάω για ανοιγμένα. Μιλάω για τιμή αγοράς Καινούργιου κινητού. Μπορεί να σε βοηθήσει η εξέλιξη τιμής του Σκρουτζ βλέποντας τα ακριβά Android ποσό γρήγορα πέφτει η τιμή τους 

3 ώρες πριν, kwnssk είπε

Χαχα. καλό. Δηλαδή ή Samsung ή Apple ε?

όχι φίλε μου. Ανεξάρτητα το πόσα λεφτά έχει κάποιος το θεωρώ το ίδιο να δώσεις 1700 ευρώ για ένα κινητό και ας κρατάει την τιμή του για 1 χρόνο και το ίδιο να δώσεις 1200 και μετά απο 4 μήνες να κάνει 650.

και ξέρεις γιατί είναι το ίδιο??? γιατί μπορείς να κάνεις εξαρχής τα ίδια πράγματα με ένα κινητό που κάνει 400 ευρώ.

Για αυτό.

Ξέρεις τι είναι το μόνο που δεν μπορείς να κάνεις? Να το παίζεις κάποιος όταν έχεις κινητό με 400 ευρώ. Απλά το έχεις για να σε εξυπηρετεί. όχι για να το εξυπηρετείς.

Μιλάω με παράδειγμα την Samsung που πουλάει πλέον 1000αρικο και πάνω. Η Xiaomi πουλάει τίμια κινητά πολύ πιο VFM σε σχέση με τα υπόλοιπα Android. Το ζητούμενο είναι ότι συζητάμε εάν μια Ferrari είναι οικονομική για να κυκλοφορώ στο κέντρο σε σχέση με ένα Fiat? Δεν έχει σχέση το προϊόν της Apple με τον ανταγωνισμό και αυτό μόνο εάν είσαι κάτοχος και των δυο πλατφορμων το καταλαβαίνεις. Από εκεί και πέρα το θέμα τιμής και επιλογής κινητού είναι προσωπική άποψη και δυνατότητα. Εάν θες να έχεις το καλύτερο στα 700€ και άνω αυτό είναι το iPhone. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, grlv είπε

Άμα σου περισσεύουν να δώσεις 1100€ να πάρεις ένα Samsung και σε τρεις μήνες να κάνει 600€ είναι δίκη σου απόφαση. Τώρα εάν σου είναι δύσκολα τα μαθηματικά, είναι άλλο θέμα.

Kαι το προβλημα ποιο ειναι δηλαδη? Θα αισθανεσαι καλυτερα αμα η τιμη μεινει στα 1100? Και στη τελικη, παρτο σε 3 μηνες στα 600. Win win scenario :) 

Αλλιως αντι για κινητο παρε οικοπεδο, περιμενε και 10 χρονια να παρει υπεραξια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Kostasft είπε

Εάν πάρεις το 6s για να λες ότι έχεις iPhone έχεις πρόβλημα.Τι ακριβώς συγκρίνεις τώρα το p30 με το xs 11 pro?Ίσως να είναι καλύτερο σε φωτο και λέω Ίσως γιατί ακόμα δεν έχουμε δει δείγματα από την κάμερα του 11pro max.Σε βίντεο είναι σίγουρα χειρότερο όπως και σε επεξεργαστή 

όποιο iphone και να πάρεις για να πεις ότι έχεις iphone έχεις πρόβλημα.

6s θα πάρεις για να έχεις ios φτηνά και headphone jack. Τώρα βέβαια αν σου φτάνουν τα χρήματα 7 ή καλύτερα το 8 είναι τέλειες επιλογές.

Και λίγο ήρεμα με την κάμερα να την δούμε πρώτα και να περιμένουμε και την απάντηση από huawei ή τους άλλους.

Αλλά τα τελυταία 2 χρόνια και μέχρι χθες, τα iphone δεν είχαν κάμερα αντίστοιχη της τιμές τους και ανταγωνιστική ως προς τις άλλες λύσεις τις αγοράς.

Οπότε εγώ δεν μπήκα καν σε σύγκριση του 11 με το P30 που έχει τη μισή τιμή.

Η σύγκρισή αφορά P30 και iphone XS που πάλι έχει διπλάσια τιμή και χειρότερη κάμερα, αλλά τρέχει ios  και έχει καλύτερο επεξεργαστή. Δεν κατάλαβες το point μου που αφορούσε δηλαδή ότι μέχρι χθες ο  android user δεν ζήλευε το iphone και αν ήθελε αντί για P30 έπαιρνε το 8άρι και είχε ios και καλύτερο επεξεργαστή.

10 λεπτά πριν, grlv είπε

Δεν μιλάω για ανοιγμένα. Μιλάω για τιμή αγοράς Καινούργιου κινητού. Μπορεί να σε βοηθήσει η εξέλιξη τιμής του Σκρουτζ βλέποντας τα ακριβά Android ποσό γρήγορα πέφτει η τιμή τους 

Καλό είναι αυτό. Ευτυχώς πέφτει και στα iphone 100-200 μέσα στο εξάμηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, winmac είπε

τα τελυταία 2 χρόνια και μέχρι χθες, τα iphone δεν είχαν κάμερα αντίστοιχη της τιμές τους και ανταγωνιστική ως προς τις άλλες λύσεις τις αγοράς.

Εγω μια χαρα ανταγωνιστικη καμερα θυμαμαι να ειχε οταν βγηκε και το Iphone Χ,και το Iphone xs η οποια υστερουσε μονο στις νυχτερινες ληψεις αλλα κερδιζε παρα πολυ στο video(το 2017 μαλιστα ηταν η μονη συσκευη που τραβουσε 4κ 60fps video).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Ryzenlake είπε

Kαι το προβλημα ποιο ειναι δηλαδη? Θα αισθανεσαι καλυτερα αμα η τιμη μεινει στα 1100? Και στη τελικη, παρτο σε 3 μηνες στα 600. Win win scenario :) 

Αλλιως αντι για κινητο παρε οικοπεδο, περιμενε και 10 χρονια να παρει υπεραξια.

Απάντησα σε άλλο χρήστη που ρώταγε εάν αγοράζει μετοχές.
Ναι θα αισθάνομαι καλύτερα όταν θα θέλω να το διώξω όπου στην περίπτωση του iPhone θα χάσω ένα δυο κατοστάρικα και πχ σε Samsung 600€. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, grlv είπε

Απάντησα σε άλλο χρήστη που ρώταγε εάν αγοράζει μετοχές.
Ναι θα αισθάνομαι καλύτερα όταν θα θέλω να το διώξω όπου στην περίπτωση του iPhone θα χάσω ένα δυο κατοστάρικα και πχ σε Samsung 600€. 

Γιατί να διώξεις ρε αφού είναι κίνητρα!! Πριν το πάρεις καν σκέφτεσαι να το διώξεις? Και όταν αποφασίσεις να το διώξεις που θα έχει βγει το καινούργιο δεν θα πέσει και η τιμή στα τάρταρα έτσι και αλλιώς? 

Παντως το έχω ξαναπεί, το ότι μένει ψιλά η τιμή δεν είναι καλό για όλους. Εσενα που θες να πουλήσεις μεταχείριση συσκευή σε συμφέρει, αυτόν που θα την αγοράσει όμως όχι. Οπότε η τιμή μεταπώλησης που μένει ψηλά ούτε θετικό είναι ούτε αρνητικό. 

Όπως προείπα, πάρε Samsung σε 3 μήνες που λες στα 600. Win win. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εγω μια χαρα ανταγωνιστικη καμερα θυμαμαι να ειχε οταν βγηκε και το Iphone Χ,και το Iphone xs η οποια υστερουσε μονο στις νυχτερινες ληψεις αλλα κερδιζε παρα πολυ στο video(το 2017 μαλιστα ηταν η μονη συσκευη που τραβουσε 4κ 60fps video).

Απλά οι κοπέλες που ήθελαν κινητό για κάμερα ζαχάρωναν P30 και όχι XS και δεν έκραζαν την Apple. Δεν ασχολούνταν βασικά καν.

Οπότε το "κράζεις, θαυμάζεις' που ειπώθηκε ήταν άκυρο και σίγουρα κάποιος που κράζει το iphone δεν το θαυμάζει.

Αν το έκραζα πχ εγώ το μόνο που θα θαύμαζα είναι το οικοσύστημα,  το  cloud integration, το UX και η επικοινωνία με το mac.

Για αυτό και το χρησιμοποιώ και για το τελευταίο να πούμε αξιοθρήνητο να έχει κάποιος iphone και να μην έχει mac

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, papavales είπε

Το ξέρεις ότι το μεγαλύτερο ποσοστό των ακριβών iPhone τα έχουν άτομα που ζουν στο νοίκι με βασικό μισθό και το παίρνουν με 48 δοσεις. Έχει γυριστεί και ντοκιμαντέρ με αυτή την μάστιγα. Ο φτωχός μόνο με iPhone μπορεί να κάνει επίδειξη γιατί Ferrari δεν πρόκειται να πάρει ποτέ, οπότε το iPhone είναι ο πιο φτηνός τρόπος να δείχνεις καποιος κι ας πεινάς. 

Nai και; Αυτό δεν λέει τίποτα, όποιος μπορεί για όποιον λόγο θέλει το παίρνει αλλά νισαφι πια η γκρίνια και η ελληνική μιζέρια

κ ξαναλεω

ONCE YOU GO APPLE YOU NEVER GO BACK σε android & windows 

Όλα τα υπόλοιπα είναι λογάκια να περνάει η ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, alexakos89 είπε

Γαμώ το ΦΠΑ μας και τα τελωνεία 

Ναι αλλά πανε για καλό οι δασμοί και το ΦΠΑ. Κάθε βδομάδα φιλιά, αγκαλιές και γέλια στο τσίρκο των Βρυξελών. Δεν βλέπεις το καλό που κάνουν για εμάς. Ακριβώς όπως τα λες είναι. Για αυτό τους παίζει ο Τραμπ ολους αυτούς τους άθλιους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pitimac είπε

ONCE YOU GO APPLE YOU NEVER GO BACK σε android & windows

Ωραίες οι έξυπνες παροιμίες κρίμα που δεν ισχύουν καθώς με αυτή την λογική το market share των mac θα έπρεπε να είναι +40% όχι 9

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...