Προς το περιεχόμενο

Όλες οι τιμές των νέων iPhone 11, iPhone Pro, iPhone Pro Max στην Ελλάδα και των παλιότερων μοντέλων


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, winmac είπε

Ναι κάποια fanboys εδώ μέσα όμως χαίρονται και λένε τι φοβερό που είναι το νέο iphone klp.

Ενώ πέρα από την κάμερα δεν έχει κάτι διαφορετικό από το κινητό που βγήκε 2 χρόνια πριν....

Οκ ίσως είναι 44% πιο γρήγορο, αλλά αναμενόμενο, λογικό και θεμιτό αυτό σε περιόδο 2 χρόνων.

Δεν δικαιολογεί το σκεπτικό όμως κάποιων που θα πουλήσουν το XS για να πάρουν το νέο χακί χρώμα.

Γιατί αν και μπορεί να μην έχουν καβούρια στη τσέπη τους και να τσοντάρουν +300-400 για να ανανεώσουν από ένα καινούριο μοντέλο στο 10% πιο καινούριο... έχουν κενό στη ψυχή και την σκέψη τους.

Και η μόνη δικαιολογία για τo κράξιμο που κάνουν κάποιοι (όχι τόσο hardcore android users) σχετικά με τις υψηλές τιμές της Apple είναι πως αυτές οι τιμές έχουν οδηγήσει ψηλά και τις τιμές των android.

Είτε για oneplus λέμε, είτε για note είτε για iphone αυτά τα 700+  που σου ζητάνε είναι τρελά. Με τα ίδια χρήματα παίρνεις λαπτοπ.

Το ίδιο ισχύει και στα λαπτοπ  που πλεον είναι όλα soldered  και ενώ με 1000ρι τη βγάζεις σε 8 ram  ακόμα και σε macbook, αν θες 16 ραμ για να είναι και πιο future-proof δύσκολα βρσκείς κάτι κάτω από 1500. 250 σε χρεώνει η Apple για να πας από 8 σε 16. Οπότε καλύτερα να κάνεις οικονομία στο κινητό :P

Και τα ενδιαμέσα? έχεις δηλαδή xs?

Όχι έχει όμως η κόρη μου που επίσης αλλάζει κάθε 2 μοντέλα αλλά  τα άλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, iYannis είπε

Όχι έχει όμως η κόρη μου που επίσης αλλάζει κάθε 2 μοντέλα αλλά  τα άλλα

Φτιάξε σιγά σιγά κάνα  vlog,  website  με retro weekends with Apple devices όπως τα αυτοκίνητα, γιατί είμαι σίγουρος πως τα κρατάς στη βιτρίνα/"γκαράζ" σου

Καλά και εγώ έχω το 4s ακόμα αλλά μόνο το σασί χωρίς οθόνες και backcover  γιατί δεν πήγε καλά το retro summer μου. Το χρησιμοποιούσα όμως μέχρι και φέτος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, winmac είπε

Φτιάξε σιγά σιγά κάνα  vlog,  website  με retro weekends with Apple devices όπως τα αυτοκίνητα, γιατί είμαι σίγουρος πως τα κρατάς στη βιτρίνα/"γκαράζ" σου

Καλά και εγώ έχω το 4s ακόμα αλλά μόνο το σασί χωρίς οθόνες και backcover  γιατί δεν πήγε καλά το retro summer μου. Το χρησιμοποιούσα όμως μέχρι και φέτος :P

http://iyannis.gr

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, iYannis είπε

OMG & 3 LOL: Αφού δεν έχει retro stories και app  ακόμα δεν μπαίνουμε στον κόπο

Άντε κάντα εντός της βδομάδας αλλιώς είναι ipapatzas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, winmac είπε

Ναι κάποια fanboys εδώ μέσα όμως χαίρονται και λένε τι φοβερό που είναι το νέο iphone klp.

Ενώ πέρα από την κάμερα δεν έχει κάτι διαφορετικό από το κινητό που βγήκε 2 χρόνια πριν....

Οκ ίσως είναι 44% πιο γρήγορο, αλλά αναμενόμενο, λογικό και θεμιτό αυτό σε περιόδο 2 χρόνων.

Δεν δικαιολογεί το σκεπτικό όμως κάποιων που θα πουλήσουν το XS για να πάρουν το νέο χακί χρώμα.

Γιατί αν και μπορεί να μην έχουν καβούρια στη τσέπη τους και να τσοντάρουν +300-400 για να ανανεώσουν από ένα καινούριο μοντέλο στο 10% πιο καινούριο... έχουν κενό στη ψυχή και την σκέψη τους.

Και η μόνη δικαιολογία για τo κράξιμο που κάνουν κάποιοι (όχι τόσο hardcore android users) σχετικά με τις υψηλές τιμές της Apple είναι πως αυτές οι τιμές έχουν οδηγήσει ψηλά και τις τιμές των android.

Είτε για oneplus λέμε, είτε για note είτε για iphone αυτά τα 700+  που σου ζητάνε είναι τρελά. Με τα ίδια χρήματα παίρνεις λαπτοπ.

Το ίδιο ισχύει και στα λαπτοπ  που πλεον είναι όλα soldered  και ενώ με 1000ρι τη βγάζεις σε 8 ram  ακόμα και σε macbook, αν θες 16 ραμ για να είναι και πιο future-proof δύσκολα βρσκείς κάτι κάτω από 1500. 250 σε χρεώνει η Apple για να πας από 8 σε 16. Οπότε καλύτερα να κάνεις οικονομία στο κινητό :P

Και τα ενδιαμέσα? έχεις δηλαδή xs?

 ούτε για slofies? να χαιρόμαστε και εμείς την ομορφιά :P

Ρε φιλαρακι τι αξια εχει κατι ειναι και προσωπικο καπως θεμα εκτος απο το ευρω. Δλδ και γω τωρα σκεφτομαι εντονα να σκασω 2Κ για τηλεοραση, το ειπα σε μια παρεα που εχω και με λεγανε μλκ γτ να δωσω τοσα λεφτα για τηλεοραση και γτ δεν παιρνω μια τουμπανη 60αρα με 600 ευρω. Τι να κατσω να του εξηγησω; Οτι οταν ερθει σπιτι να δουμε μια ταινια θα κοιταει την δικια του μετα απο 3 ωρες και θα του φαινεται χαλασμενη;  ΕΙναι τι γουσταρει ο καθενας. Εγω γουσταρω OLED με HDMI 2.1 για να ειμαι κομπλε σε 2-3 χρονια ο αλλος γουσταρει μηλο. ΕΙναι το ιδιο θα μ πεις η μαρκα με το futureproof , οχι θα σ πω, αλλα αυτο γουσταρει ο ανθρωπος τι να κανουμε, θελει ios και μηλο. Ειναι και λιγο θυματα του μαρκετινγκ μεσα στον ενθουσιασμο τους, οκ ολοι ειμαστε σε αυτα που μας αρεσουν δεν λεει κατι. Εχουν ξεφυγει οι τιμες στα κινητα ειναι γεγονος και εχει μεγαλη ευθυνη η apple προφανως αλλα επισης προφανως καποιοι τα παιρνουν και τα android επισης. Προσωπικα σταματησα να ασχολουμαι και εχω ενα redmi note 7 που ειναι ενα τιμιο mιd range και κανω τη δουλεια μου τελεια. Αλλαζω καθε 3-4 χρονια μια συσκευη αυτου του βεληνεκους και ειμαι καλυμμένος 100% . Βγαζω κρυσταλλο φωτο; Οχι. Εχω την σουπερ ντουπερ οθονη; Οχι. Εχω στερεο ηχο κτλ; Οχι. Αξιζουν ολα αυτα για μενα 800 ευρω παραπανω απο οτι εδωσα; ΟΧΙ! Τα κανει ολα ικανοποιητικα δεν θελω κατι παραπανω. Αυτο που τσακωνονται εδω μεσα ολοι στα μισα θεματα δεν το εχω ξαναδει ειναι ελληνικο προνομιο σε τοσα φορουμ μπαινω ξενα δεν εχω δει τετοιο χαλι στα σχολια, ολοι ειναι ειδήμονες, εσυ παντα εισαι μαλακας, εισαι θυμα , πεταει ο ενας μια παπατζα του βαζεις 100 λινκ που του εξηγουν γτ λεει παπατζες δεν τα ανοιγει καν και σε κανει ρεπορτ γτ του λες οτι λεει παπατζες και παρεξηγηθηκε και ακομα καλυτερα οι admin σβηνουν και το σχολιο σου αλλα οχι το σχολιο αυτου που λεει οτι η γη ειναι επιπεδη. Τρομερο.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, possiz είπε

Το χρηματιστήριο είναι προσδοκία και όχι πραγματικότητα. Άποψή σου ότι θα πάει καλύτερα, εγώ έχχω τη δική μου.

Συμφωνούμε, εν μέρει. Είναι προσδοκία αλλά και ο μοναδικός στόχος μιας εισηγμένης. 

Επίσης είναι και πραγματικότητα μια και στις δύο περιπτώσεις (up/down) έχει τις αντίστοιχες επιπτώσεις

Επεξ/σία από Jiakometi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για τρυποφοβίες και @@ριες, ούτε για τιμές που πάντα είναι για νεφρό. Το design του είναι αίσχος και δεν προσφέρει απολύτως τίποτα ουσιαστικό, παραπάνω από τα παλιότερα μοντέλα (Χ, Χs). Ελπίζω του χρόνου να βγει σοβαρό κινητό, χωρίς notch, με καινούρια ios features που να κάνουν τη διαφορά, για να βάλω και το 6s στην βιτρίνα επιτέλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές είναι Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΕΣ. Οι Αμερικάνικες (αν και before tax) καταπίνονται αλλά στην Ευρώπη και δη στην Ελλάδα είναι για γέλια και για κλάματα.

Άσε που μετά το Χ βγάλανε 2 χρονιές το ίδιο τηλέφωνο (με spec bumps). Όποιος έχει Χ και πάνω δεν έχει κανένα λόγο να αναβαθμιστεί.

Αφού το πάει έτσι η Apple από εκεί που αλλάζαμε κάθε χρόνο τηλέφωνο πάμε για 1 φορά στα 3-4 χρόνια και ποτέ φετινό flagship.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, winmac είπε

Και η μόνη δικαιολογία για τo κράξιμο που κάνουν κάποιοι (όχι τόσο hardcore android users) σχετικά με τις υψηλές τιμές της Apple είναι πως αυτές οι τιμές έχουν οδηγήσει ψηλά και τις τιμές των android.

Θα σταθώ μόνο σε αυτό που γράφεις εδώ και θα κάνω μια ερώτηση. Μήπως τελικά οι κατασκευαστές Android αναγκάζονται από μόνοι τους να ανεβάσουν τις τιμές στα ύψη άσχετα με το τι κάνει η Apple?

Το βιωτικό επίπεδο στην Κίνα έχει ανέβει αρκετά τα τελευταία χρόνια. Και μαζί με αυτό οι μισθοί των υπαλλήλων, και μαζί με τους μισθούς και το τελικό κόστος κατασκευής σε όλα τα προιόντα που κατασκευάζονται εκεί. Δεν νομίζω να είναι τυχαίο που πλέον η παραγωγή αυτής της χώρας άρχισε να επιβραδύνει. Δεν είναι τόσο φθηνά τα πράγματα πλέον εκεί. Θέλουν να γίνουν η νέα Αμερική. Δεν θα μου έκανε εντύπωση αν σιγά σιγά άρχιζαν την αποβιομηχάνιση της χώρας. Πλέον έχουν λεφτά. Πολλά λεφτά. Και το νόμισμα τους πλέον έχει ξεπεράσει σε επενδυτική αξία το Ευρωπαικό...

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι όλα αυτά έχουν επιπτώσεις στις τιμές. Δεν νομίζω ότι τα πράγματα είναι τόσο απλά του στυλ "είδαν τι έκανε ο τάδε και ακολουθούν".

 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, papavales είπε

Το ξέρεις ότι το μεγαλύτερο ποσοστό των ακριβών iPhone τα έχουν άτομα που ζουν στο νοίκι με βασικό μισθό και το παίρνουν με 48 δοσεις. Έχει γυριστεί και ντοκιμαντέρ με αυτή την μάστιγα. Ο φτωχός μόνο με iPhone μπορεί να κάνει επίδειξη γιατί Ferrari δεν πρόκειται να πάρει ποτέ, οπότε το iPhone είναι ο πιο φτηνός τρόπος να δείχνεις καποιος κι ας πεινάς. 

Δώσε στοιχεία της έρευνας και που μπορώ να δω το ντοκυμαντέρ;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πούμε τα πράγματα με το όνομα τους για τα καινούργια iPhones 

εάν είσαι android user σου είναι απλά παντελώς αδιάφορα και πανάκριβα 

εαν είσαι iOS user και έχεις ένα iPhone X ,Xs, Xs max είναι πεταμένα λεφτά εκτός εάν γουστάρεις κάθε χρόνο να δίνεις 1.5Κ € για να πουλάς μούρη κυρίως στον εαυτό σου - γιατί κανείς άλλος δεν νοιάζεται -ότι έχεις το νέο μοντέλο 

* το κανείς άλλος δεν νοιάζεται πάει και σε οποιονδήποτε άλλο Android ή iOS user που παίρνει νέο τηλ γιατί όλοι μας βασικά αγοράζουμε νέα συσκευή για να ικανοποιήσουμε την ματαιοδοξία μας ότι μπορούμε να το κάνουμε κανείς άλλος δεν δίνει δεκάρα εάν εμείς πήραμε νέα συσκευή 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, farcry33 είπε

Εαν εχεις Χ η Χς δεν το παιρνεις μονο εαν τραβας video για δουλεια και μη ο μονος λογος η καμερα και μην ακουσω κανεναν σας με samsung s9 ειμαι τωρα video σαν του iphone κανενα και τελος .

πάθαινες εγκεφαλικό την ώρα που έγραφες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, margaritagr είπε

Εσύ επειδή δεν μπορείς να το πάρεις νιώθεις καλά να θεωρείς ότι όσοι το αγοράζουν ανήκουν στην ανωτέρω κατηγορία ; 

Για πες μου απο που συμπερανες οτι δε μπορω να το παρω εγω καταρχην 

Επεξ/σία από merkon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...