Προς το περιεχόμενο

ασφαλειες αυτοκινητου απο το ιντερνετ


teodoulke

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, mynam3 είπε

Στην επαρχία ισχύει το φθηνότερο ασφάλιστρο από το αντίστοιχο της Αθήνας; 

Έχω hellas direct και λέω τώρα που είμαι επαρχία μόνιμα μπας και βγαίνει φθηνότερα .

...........

Στην επαρχία βγαίνει μικρότερο ασφάλιστρο σε σχέση με Αθήνα - Θεσσαλονίκη. Γι'αυτό πάντα ζητάνε Τ.Κ.

Έχει βρεθεί βάσει στατιστικών, ότι οι ασφαλιστικές έχουν λιγότερα ατυχήματα και ζημιές στην επαρχία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλημέρα. Για να καταλάβω, αν βάλω τον κωδικό Praktiker στην Hellas Direct μου κάνει έκπτωση 15%. Αυτό ισχύει μόνο για το πρώτο εξάμηνο ή ισχύει για κάθε ανανέωση ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Για την ιστορία και επειδή το άλλο θέμα είναι κλειδωμένο.

 

Με τις επιφυλάξεις μου και εγώ μετά από 20 χρόνια στην Εθνική πήγα στην HD όλα τα οχήματα μας. Σήμερα χρησιμοποίησα την οδική της. ΆΨΟΓΟΙ, γρήγορη ανταπόκριση στη Δυτική Αττική, ευγενέστατοι και πρόθυμοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 αυτοκίνητα της οικογενειας με μικτη σε Hellas Direct

Κανενα πρόβλημα μια φορα με τρακαρισμα και 3-4 με οδικη βοηθεια.

Η μονη που κανει μικτη και σε παλια αυτοκίνητα αρκει η εμπορικη αξια να είναι πανω από 3000 ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα, τι ασφάλεια θα προτείνατε για νέο αυτοκίνητο(Peugeot 2008)?

Τι διαφορά έχει η μικτή και ποιο θα ήταν ένα λογικό ετήσιο κόστος;

Στην Hellas είδα το πακέτο Additional Covers + Οδική Βοήθεια + Θραύση Κρυστάλλων + Νομική Προστασία στα 244€, αξίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, theo93 είπε

Καλησπέρα, τι ασφάλεια θα προτείνατε για νέο αυτοκίνητο(Peugeot 2008)?

Τι διαφορά έχει η μικτή και ποιο θα ήταν ένα λογικό ετήσιο κόστος;

Στην Hellas είδα το πακέτο Additional Covers + Οδική Βοήθεια + Θραύση Κρυστάλλων + Νομική Προστασία στα 244€, αξίζει;

Η μικτη εχει περιπου 30% πιο μεγαλο κοστος.Πιστευω οτι αξιζει αλλα για ζημιες απνω απο 500 ευρω που ειναι η ελαχιστη απαλλαγη .

Εχω 4 αμαξια με μικτη σε Hellas direct

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Η μικτη εχει περιπου 30% πιο μεγαλο κοστος.Πιστευω οτι αξιζει αλλα για ζημιες απνω απο 500 ευρω που ειναι η ελαχιστη απαλλαγη .

Εχω 4 αμαξια με μικτη σε Hellas direct

Τι διαφορά εχει στις παροχές απλη με μικτή?

Το Additional Covers πακέτο είναι απλό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, theo93 είπε

Τι διαφορά εχει στις παροχές απλη με μικτή?

Το Additional Covers πακέτο είναι απλό;

Μικτή ασφάλιση σημαίνει ασφάλιση ιδίων ζημιών, δλδ η ασφάλεια πληρώνει τις ζημιές του αυτοκινήτου σου ακόμα και όταν φταις εσύ.

Και όχι, το additional δεν είναι το απλό, απλό είναι το essential.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μικτη σου καλυπτει ζημιες απο τροχαιο που φταις εσυ μετα τα πρωτα ευρω που εχουν ολες σαν απαλλαγη .

Παραδειγμα :

Για ζημια 1500 ευρω αν η ελαχιστη απαλλγη ειναι 500 σου καλυπτει τα 1000

Η ελαχιστη  απαλλαγη δεν ειναι ιδια σε ολες τις εταιρειες .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Παιδια ξεθαβω το τοπικ γιατι μεσα στο σαβ/κο πρεπει να κανω νεα ασφαλεια (ληγει τη δευτερα η παλια).

Θα ειναι η 1η μου φορα χωρις πρακτορα και θελω προτασεις για αξιοπιστη και φθηνη εταιρεια. Πολλοι γραφετε για την hellas direct, μα εγω μενω επαρχια σε κωμοπολη. Θα ειναι το ιδιο εξυπηρετικοι, ειδικα στην οδικη βοηθεια;

Επισης, το οχημα λογω εφοριας το εχω γραψει σε συγγενη. Θα μπορεσω να κανω εγω το συμβολαιο απο το pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nickmanak είπε

Παιδια ξεθαβω το τοπικ γιατι μεσα στο σαβ/κο πρεπει να κανω νεα ασφαλεια (ληγει τη δευτερα η παλια).

Θα ειναι η 1η μου φορα χωρις πρακτορα και θελω προτασεις για αξιοπιστη και φθηνη εταιρεια. Πολλοι γραφετε για την hellas direct, μα εγω μενω επαρχια σε κωμοπολη. Θα ειναι το ιδιο εξυπηρετικοι, ειδικα στην οδικη βοηθεια;

Επισης, το οχημα λογω εφοριας το εχω γραψει σε συγγενη. Θα μπορεσω να κανω εγω το συμβολαιο απο το pc?

Αν έχεις όλα τα στοιχεία του συγγενή δεν υπάρχει πρόβλημα, μπορείς να κάνεις το συμβόλαιο κανονικά. Και με την οδική πάλι δεν θα έχεις πρόβλημα, δεν υπάρχει διαφορά με το να μένεις Αθήνα και να χρειαστείς την οδική σε ταξίδι σε κάποιο χωριό. Έχουν παντού συνεργάτες.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικώς η ασφάλιση μέσω ασφαλιστή, τι θετικά έχει, ή έστω τι θετικά θα έπρεπε να έχει? Για ποιο λόγο καρπώνονται το ποσοστό από το ασφάλιστρο ξέρουμε? Προσφέρουν π.χ συμβουλές? Ή παρέχουν κάποιες άλλες υπηρεσίες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...