Προς το περιεχόμενο

Καλό νερό κάτω από 30 λεπτά το μπουκάλι


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, dimitrisdim14 είπε

https://www.skroutz.gr/products/show/35232280

Με κάτι τέτοιο είσαι υπερκαλυμμενος . Κρατάει χλωρια ... Κύστες . Μικροοργανισμούς , βρωμιά λάσπη σκουριά , κλπ.  Για 10.000λιτρα νερού 

https://www.skroutz.gr/products/show/35232280

Με κάτι τέτοιο είσαι υπερκαλυμμενος . Κρατάει χλωρια ... Κύστες . Μικροοργανισμούς , βρωμιά λάσπη σκουριά , κλπ.  Για 10.000λιτρα νερού 

Εχω αυτο https://shop.waterfresh.gr/product/φίλτρο-νερού-5-σταδίων-με-μεμβράνη-υπερ/

αλλα δεν μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος. Αφηνει μια γευση πλαστικου . Ειδικα στην αρχη επρεπε να το αφησεις να τρεξει αρκετα το νερο για να το πινεται και αρχη εννοω τους τρεις πρωτους μηνες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, georgeadams είπε

Καλό νερό θέλετε; Ορίστε:

kalo-nero.jpg.769f40a59d65f5e6c3a247a5c5423909.jpg

😜

Πάλι καλά που είναι επιτραπέζιο 😜

2 ώρες πριν, gbras είπε

Εχω αυτο https://shop.waterfresh.gr/product/φίλτρο-νερού-5-σταδίων-με-μεμβράνη-υπερ/

αλλα δεν μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος. Αφηνει μια γευση πλαστικου . Ειδικα στην αρχη επρεπε να το αφησεις να τρεξει αρκετα το νερο για να το πινεται και αρχη εννοω τους τρεις πρωτους μηνες

Αυτό από μόνο του είναι λίγο περίεργο. Αν και η άποψή μου είναι ότι κάτι ύποπτο γίνεται με τα φίλτρα. Το νερό μοιάζει όντως να είναι πιο καθαρό και στην όψη και στη γεύση, αλλά μοιάζει λίγο με νερό δοκιμαστικού σωλήνα ή και σαν το απιονισμένο νερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, AonDuine είπε

Τα δόντια (avatar) σου έγιναν έτσι από το φιλτραρισμένο νερό ?

Όχι ρε φίλε, πίνοντας νερό ΘΕΟΝΗ την πάτησα. 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, christopher0016 είπε

Στα εμφιαλωμένα Μεγάλες διαφορές στην γεύση δεν υπάρχει που να είναι τόσο έντονα αντιληπτές που περιγράφετε μερικοί. Πάνω κάτω ίδια άγευστη γεύση έχουν όλα.  αλλά έχουν καλύτερες τιμές ανιόντων κάτιωντιον που φτιάχνει την ποιότητα του νερού. 

Νερό από λάστιχο άμα πιεις θα έχει γευση λαστιχιλας ενώ από την βρύση δεν θα έχει την ίδια γεύση. Αλλά Το νερό ίδιο θα είναι. 

προφανώς άλλοι παράγοντες εξωτερικοί επηρεάζουν την γεύση του .όχι το ίδιο το νερό που είναι άγευστο άοσμο.

Μην είσαι τόσο σίγουρος ότι το νερό της βρύσης ειδικά, αλλά και τα εμφιαλωμένα είναι άγευστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλες σελιδες... ψαχνω να βρω πια μαρκα δεν ειπατε και δε βρισκω... Ας ανοιξει νεο θεμα με το χειροτερο εμφιαλομενο μηπως και κανουμε δουλεια ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Haldol είπε

Ποιο είναι αυτό το "Νερά Κρήτης" που δε το βρίσκω στην Κρήτη; :P

Εκτός αν εννοείς απλά μάρκες από Κρήτη, π.χ Ρούβα, Ζαρό, κλπ.

nerakritis.gr

 

Επεξ/σία από Vangelis_D9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι εχετε να πειτε δια την Σαμαρινα;

Εξαιρετικη γευσις και 8,9 με 9 pH. Δε πινεται ευκολα ομως. Με χαμηλοτερο pH πινεις πολυ περισσοτερο νερο. 

Και το Aqua Panna ειναι πολυ ωραιο αλλα πολυ ακριβον. Το επινα με το φαγητο αντι αναψυτικου και ήταν εξαιρετικο. Πραγματικα βελουδινο σε σημειο να νομιζεις οτι εχει γλιτσα. Καμια σχεση με το δικο μας βελουδινο ΙΟΛΗ

 

Επεξ/σία από Tempor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/9/2019 στις 5:26 ΜΜ, DYEL είπε

το εμφιαλωμένο νερό είναι από τα μεγαλύτερα scams της ανθρωπότητας

Την εποχή που οι κινέζοι αγοράζουν εμφιαλωμένο αέρα απο εταιρία του καναδά, και 15 χρόνια αφού Έλληνας πουλούσε εμφιαλωμένο "ολυμπιακό" αέρα τους ολυμπιακούς αγώνες, το εμφιαλωμένο νερό μου μοιάζει άκακο :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...