Προς το περιεχόμενο

Η Logitech ανακοίνωσε το G604 LIGHTSPEED Wireless Gaming Mouse


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Logitech G, μία μάρκα της Logitech που ειδικεύεται στα περιφερειακά και στις τεχνολογίες για gaming, ανακοίνωσε πρόσφατα το Logitech G604 LIGHTSPEED Wireless Gaming Mouse.

Σύμφωνα με την εταιρεία, πρόκειται για ένα ασύρματο ποντίκι επόμενης γενιάς που σχεδιάστηκε ειδικά για gamers, αλλά είναι και αρκετά ευέλικτο ώστε να είναι ιδανικό και για άλλα σενάρια χρήσης.

Το G604 LIGHTSPEED κάνει χρήση της αποκλειστικής ασύρματης τεχνολογίας LIGHTSPEED της Logitech για lag-free συνδεσιμότητα που συνδυάζεται με τον καλύτερο στην κλάση του αισθητήρα High Efficiency Rated Optical (HERO) 16K για να προσφέρει εξαιρετική ακρίβεια στο gameplay και βελτιωμένο power efficiency με zero smoothing, filtering ή acceleration.

2019-09-16-image-21.jpg.2dfe47a7e70ca2012630a8078e14feef.jpg

Με το πάτημα επίσης ενός πλήκτρου, ο gamer μπορεί να μεταβεί από την τεχνολογία LIGHTSPEED σε Bluetooth ώστε να εναλλάσσεται μεταξύ δύο υπολογιστών με ένα ποντίκι. 

2019-09-16-image-22.jpg.00717c8636da1f867ec0e43e53d93b7b.jpg

Το νέο ποντίκι της Logitech επιτρέπει 240 ώρες παιχνιδιού με την χρήση της τεχνολογίας LIGHTSPEED Wireless και έως και 5,5 μήνες με την τεχνολογία Bluetooth και όλα αυτά με μία μπαταρία ΑΑ. Το ποντίκι διαθέτει 15 προγραμματιζόμενα controls, ένα dual-mode scroll-wheel και έξι thumb buttons. Το ποντίκι συνοδεύεται από το λογισμικό G HUB της Logitech για την παραμετροποίηση του.

To G604 LIGHTSPEED Wireless Gaming Mouse της Logitech θα κυκλοφορήσει το Φθινόπωρο φέτος με προτεινόμενη τιμή $99,99.

TechpowerUp


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εντάξει, όταν χαλάσει το τωρίνο logitech μου που κάποια στιγμή θα χαλάσει σίγουρα , θα το σκεφτώ 

 

σε πληκτρολόγιο δυστυχώς έχω με cherry και όχι logitech, αρα θα συνεχίσω να το βλέπω για χρόνια, αλλά ποντίκι τη ξέρω τη δουλειά 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ερώτηση παραμένει μία: Βολεύουν τελικά τα ασύρματα ποντίκια στο gaming; Υπάρχει lag πλέον στα πιο καινούρια μοντέλα; 

Εγώ πάντως σαν gamer όλα τα χρόνια χρησιμοποιώ ενσύρματα ποντίκια. Θα με ενδιέφερε η μετάβαση σε ένα ασύρματο εφόσον δεν υπάρχει θέμα απόκρισης χρόνου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, logistoulis είπε

εντάξει, όταν χαλάσει το τωρίνο logitech μου που κάποια στιγμή θα χαλάσει σίγουρα , θα το σκεφτώ 

Εγώ είμαι με ένα G700 χρόνια τώρα... δηλαδή δεν θυμάμαι πόσα χρόνια το έχω, ίσως και από τότε που βγήκε... 😁

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, maniacos93 είπε

Η ερώτηση παραμένει μία: Βολεύουν τελικά τα ασύρματα ποντίκια στο gaming; Υπάρχει lag πλέον στα πιο καινούρια μοντέλα; 

Εγώ πάντως σαν gamer όλα τα χρόνια χρησιμοποιώ ενσύρματα ποντίκια. Θα με ενδιέφερε η μετάβαση σε ένα ασύρματο εφόσον δεν υπάρχει θέμα απόκρισης χρόνου.

τα ασύρματα που παρελθόντος (μέχρι g700 έχω φτάσει) είχαν και τη δυνατότητα να γίνονται ενσύρματα (το καλώδιο δεν ήταν απλά να φορτίζουν) γιατί ασύρματα πάντα υπάρχει θέμα 

δύσκολο να το έχουν φτιάξει

 

επίσης με τους δέκτες της logitech και το ποντίκι ανέκαθεν υπήρχε το θέμα να μην υπάρχουν εμπόδια ανάμεσα , δηλαδή και πριν βγάλουν επέκτασεις να βγάζεις τη κεραία πάνω στο γραφείο το έκανα με usb hub από μόνος μου, γιατί ειδικά σε λεπτομερείς κινήσεις έτρωγες άκυρα, που σε απλή χρήση γραφείου δεν αντιλαμβάνεσαι

 

πάντως επειδή τα βαρέθηκα τα ασύρματα το γύρισα μετά από 10+ χρόνια σε ενσύρματα και δε μου λείπουν καθόλου, θα σε συμβούλευα να μείνεις σε ενσύρματο 

 

και επίσης πράγματα που έχουν πιο καλή λήψη όπως πχ το χειριστήριο του xbox, αν πας να παίξεις κάτι σοβαρά όπως κάνα fighting online θα το βάλεις στο καλώδιο αλλιώς αυτά τα λίγα χιλιοστά του δευτερολέπτου θα αρχίσεις να τα καταλαβαίνεις εκεί που σε single player δε σε νοιάζουν καν 

  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, logistoulis είπε

τα ασύρματα που παρελθόντος (μέχρι g700 έχω φτάσει) είχαν και τη δυνατότητα να γίνονται ενσύρματα (το καλώδιο δεν ήταν απλά να φορτίζουν) γιατί ασύρματα πάντα υπάρχει θέμα 

δύσκολο να το έχουν φτιάξει

επίσης με τους δέκτες της logitech και το ποντίκι ανέκαθεν υπήρχε το θέμα να μην υπάρχουν εμπόδια ανάμεσα , δηλαδή και πριν βγάλουν επέκτασεις να βγάζεις τη κεραία πάνω στο γραφείο το έκανα με usb hub από μόνος μου, γιατί ειδικά σε λεπτομερείς κινήσεις έτρωγες άκυρα, που σε απλή χρήση γραφείου δεν αντιλαμβάνεσαι

πάντως επειδή τα βαρέθηκα τα ασύρματα το γύρισα μετά από 10+ χρόνια σε ενσύρματα και δε μου λείπουν καθόλου, θα σε συμβούλευα να μείνεις σε ενσύρματο 

και επίσης πράγματα που έχουν πιο καλή λήψη όπως πχ το χειριστήριο του xbox, αν πας να παίξεις κάτι σοβαρά όπως κάνα fighting online θα το βάλεις στο καλώδιο αλλιώς αυτά τα λίγα χιλιοστά του δευτερολέπτου θα αρχίσεις να τα καταλαβαίνεις εκεί που σε single player δε σε νοιάζουν καν 

Τα γνωρίζω όλα αυτά που γράφεις και σε ευχαριστώ για την απάντηση. Τελικά δεν έχουν αλλάξει και πολλά τα τελευταία χρόνια. Θα μείνω με το ενσύρματο που έχω. Μια χαρά βολεύει.. :)

Επεξ/σία από maniacos93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, voltmod είπε

Εγώ είμαι με ένα G700 χρόνια τώρα... δηλαδή δεν θυμάμαι πόσα χρόνια το έχω, ίσως και από τότε που βγήκε... 😁

εμένα το g700 έμεινε από αριστερό κλίκ 

και βασικά όλα μου από κάτι έμειναν μόνο το παλιό μου mx professional είχα προλάβει να πουλήσω 

 

το μόνο πράγμα της Logitech που δεν μου έχει καταλάβει χριστό και έχει φάει πολλές σαβούρες είναι το κ400 που έχω για την αραγματική μου, κουδουνίζουν πράγματα μέσα αλλά δουλεύει άψογα με εξαίρεση το ένα από τα δύο ctrl που μένει καμιά φορά πατημένο, αλλά έχω κι άλλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, logistoulis είπε

εντάξει, όταν χαλάσει το τωρίνο logitech μου που κάποια στιγμή θα χαλάσει σίγουρα , θα το σκεφτώ 

σε πληκτρολόγιο δυστυχώς έχω με cherry και όχι logitech, αρα θα συνεχίσω να το βλέπω για χρόνια, αλλά ποντίκι τη ξέρω τη δουλειά 

Προσωπικά έχω το Logitech G Pro Wireless 9 μήνες και σε League of Legends που παίζω καθημερινά δεν έχω δει κολλήματα ή extra lag συγκριτικά με τον Proteus που είχα πριν. Το έχω βολευτεί 

+ ότι το Pro είναι πανάλαφρο. 

Για το συγκεκριμένο του θέματος δεν έχω άποψη αν και αν βάλει κανεις AA όπως λέει για το blue tooth θα αυξάνει θεωρώ το βάρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, IzAz είπε

Προσωπικά έχω το Logitech G Pro Wireless 9 μήνες και σε League of Legends που παίζω καθημερινά δεν έχω δει κολλήματα ή extra lag συγκριτικά με τον Proteus που είχα πριν. Το έχω βολευτεί 

+ ότι το Pro είναι πανάλαφρο. 

Για το συγκεκριμένο του θέματος δεν έχω άποψη αν και αν βάλει κανεις AA όπως λέει για το blue tooth θα αυξάνει θεωρώ το βάρος.

Είναι ανάλογα το game. Και εγώ παίζω κανένα Aramάκι στο LoL που και που αλλά εδώ μιλάμε για FPS games, όπως το R6:Siege, Counter, κ.τ.λ. Πιστεύω εκεί κάποιος θα δει διαφορά, μικρή ή μεγάλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Τα γνωρίζω όλα αυτά που γράφεις και σε ευχαριστώ για την απάντηση. Τελικά δεν έχουν αλλάξει και πολλά τα τελευταία χρόνια. Θα μείνω με το ενσύρματο που έχω. Μια χαρά βολεύει.. :)

μείνε γιατί δε νομίζω ότι γίνεται το ασύρματο να έχει την απόδοση του ενσύρματου, όσο κοντά και αν φτάσει δεν θα είναι ποτέ το ίδιο 

 

και σου λέω τα χειριστήρια των κονσολών που είναι σχεδιασμένα για παντώς καιρού (όχι με το ιδανικό σενάριο η κεραία να μην έχει εμπόδια όπως τουλάχιστον έκανε η logitech όσο έπαιζα μαζί της σε ασύρματα) έχουν lag σε σχέση με την ενσύρματη εκδοχή τους και σκέψου ότι δεν πρόκειται ποτέ να κληθούν να έχουν και τη φοβερή μικροακρίβεια ενός gaming Ποντικιού 

 

αλλά αν υπάρχει η δυνατότητα να γίνονται ενσύρματα οκ τα δέχομαι , μετά όμως υπάρχει και το ζήτημα του ότι έχεις άλλη μια συσκευή να φορτίζεις και ειδικά οι πιο performance λύσεις θέλουν συνέχεια φόρτισμα

είδα σε άλλο thread οτι θα βγάλει ένα γραφείου με μεγάλη αυτονομία , οκ το πιστεύω όσα logitech γραφειου ειχα είχαν αυτονομία όντως, αλλά το g700 δεν πήγαινε πάνω από βδομάδα και αυτό για την απλή σου χρήση, δεν καθόμουν όλη την ώρα να παίζω shooter και το βάζε βγάζε καλώδιο εκνευριστικό 

 

τα πιο καινούρια πάντως όντως μπορεί να είναι πολύ καλύτερα, αλλά το επιπλέον αυτό κόστος του ασύρματου δεν είμαι βέβαιος πως αξίζει, κάποτε ήθελα ασύρματο ώστε να το παίρνω σαν τηλεκοντρόλ μακριά για ταινίες, αλλά όπως είπα και πιο πάνω έχω τσιμπήσει εδώ και χρόνια ένα κ400 που υπήρξε άριστο προϊόν και δεν έχω πλέον τη συγκεκριμένη ανάγκη , το g502 που δουλεύω τα τελευταία χρόνια είναι μπόμπα (μέχρι να χαλάσει)

 

αυτό που παρατήρησα πάντως στο g502 που είναι σαφώς νεότερης γενιάς από το g700 είναι την σημαντικά καλύτερη ακρίβεια του αισθητήρα και ας είναι optical από laser ( που κάποτε οι optical ήταν γτπ), δηλαδή όντως κάνουν δουλίτσα  και μπράβο τους

 

αλλά από αξιοπιστία στα ποντίκια ειδικά δεν μου κάθεται.. και δεν παίζω και τόσο πολύ με ποντίκι, πιο πολύ χρησιμοποιώ controller ειδικά σε single player 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον οι επαγγελματιες παιχτες παιζουν και με ασυρματα, αρα πλεον με τα ποντικια της λοτζιτεκ ειναι το ιδιο πραγμα απο αποψη lag.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, makisgiasena είπε

Πλεον οι επαγγελματιες παιχτες παιζουν και με ασυρματα, αρα πλεον με τα ποντικια της λοτζιτεκ ειναι το ιδιο πραγμα απο αποψη lag.

οι επαγγελματίες θα παίξουν με αυτό που θα τους πληρώσουν να παίξουν 

 

και με turbox θα έβγαιναν να παίξουν και δεν έχει και καμιά σημασία, θα μπορούσαν να αποδόσουν μια χαρά και με το  παλιό κλασικό microsoft γραφείου, για να μην πω με μπίλια και φανώ υπερβολικός 

 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, makisgiasena είπε

Πλεον οι επαγγελματιες παιχτες παιζουν και με ασυρματα, αρα πλεον με τα ποντικια της λοτζιτεκ ειναι το ιδιο πραγμα απο αποψη lag.

Ισχύει; Αν ναι, μακάρι. Όπως είπα θέλω να δοκιμάσω ασύρματο σε gaming.

2 λεπτά πριν, logistoulis είπε

οι επαγγελματίες θα παίξουν με αυτό που θα τους πληρώσουν να παίξουν 

και με turbox θα έβγαιναν να παίξουν 

Καλά, αυτό ισχύει. Πληρώνοντε για να προωθήσουν, δεν είναι κάτι καινούριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, logistoulis είπε

εντάξει, όταν χαλάσει το τωρίνο logitech μου που κάποια στιγμή θα χαλάσει σίγουρα , θα το σκεφτώ 

σε πληκτρολόγιο δυστυχώς έχω με cherry και όχι logitech, αρα θα συνεχίσω να το βλέπω για χρόνια, αλλά ποντίκι τη ξέρω τη δουλειά 

μπορει και ποτε :)))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...