Προς το περιεχόμενο

Μεγάλη προσοχή στις συναλλαγές σας με κάρτες


dinma440

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διπλοχρέωση και σε εμένα 2x59€ στην εθνική.

H 2η δεν έγινε τη στιγμή της αγοράς, αλλά στην εκκαθάριση της 16 (ω ναι!) ημέρες μετά.

Η οποία διπλοχρέωση δεν φαίνεται πουθενά (ούτε στις κινήσεις της κάρτας-ούτε στη κίνηση λογαριασμού-ούτε με ειδοποίηση) παρά μόνο στην επιλογή συναλλαγές (και στο υπόλοιπο φυσικά...).

Επεξ/σία από Diinekis21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 126
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, fastnq2 είπε

Το πιο δημόσιο από το δημόσιο, η εθνική τράπεζα δηλαδή τα έκανε σκατα .........

Oχι πως εχει σημασια, αλλα να σου πω οτι εδώ και αρκετο καιρο η Εθνικη δεν είναι πια δημοσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, rus είπε

Oχι πως εχει σημασια, αλλα να σου πω οτι εδώ και αρκετο καιρο η Εθνικη δεν είναι πια δημοσιο.

Στα χαρτιά. Γιατι απο εξυπηρέτηση και νοοτροπία οι υπάλληλοι ακόμα στο δημόσιο είναι! Μακριά απο Εθνική!!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη δεν πρέπει να βαζουμε καθόλου κεφτα στον λογαριασμό που είναι συνδεμένος με την καρτα;

Μ αρέσει που θελουν να προωθήσουν και τις συναλλαγές μόνο με πλαστικο χρημα. Πληρωνομαι και εκει καλα μας βολεψε, μονο μειον να πάμε. Και αντε να βρεις άκρη με την εθνικη μετα που πήγαν τα λεφτα.

Μου φαινεται θα πάω να τα σηκωσω ολα.

Σκεψουν απο καθένας μας να εχει κανει λαθος απο 1€ ως 20€ θα πάρει βδομαδες για να το λυσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας με το αμάξι στο βενζινάδικο ξέροντας οτι έχεις πχ 40 ευρώ στην κάρτα σου , βάζεις 20 ευρώ βενζίνα και καπάκι πας σουπερμάρκετ να ψωνίσεις γνωρίζοντας οτι έχεις υπόλοιπο άλλα 20.Πας στο ταμείο να πληρώσεις και δεν περνάει η συναλλαγή και γίνεσαι και ρόμπα και στους υπόλοιπους που περιμένουν στην ουρά.....Ωραία πραγματάκια....

Γι αυτό καλού κακού πάντα να έχετε και χρήματα κανονικά στην τσέπη σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Liverpool89 είπε

Δηλαδη δεν πρέπει να βαζουμε καθόλου κεφτα στον λογαριασμό που είναι συνδεμένος με την καρτα;

Μ αρέσει που θελουν να προωθήσουν και τις συναλλαγές μόνο με πλαστικο χρημα. Πληρωνομαι και εκει καλα μας βολεψε, μονο μειον να πάμε. Και αντε να βρεις άκρη με την εθνικη μετα που πήγαν τα λεφτα.

Μου φαινεται θα πάω να τα σηκωσω ολα.

Σκεψουν απο καθένας μας να εχει κανει λαθος απο 1€ ως 20€ θα πάρει βδομαδες για να το λυσει 

Μα το πιο αστειο ειναι οτι εγω ΔΕΝ ειχα λεφτα στον λογαριασμο που ειναι συνδεδεμενος στην καρτα,ειχα 2 ολοκληρα ευρω,και βρεθηκα με υπολοιπο -80,δηλαδη τους χρωστουσα και απο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και σε εμενα , το κακο εινα δεν φαινονται στο ebanking οι διπλοχρεωσεις οι χθεσινές αλλα και τα ποσά που επιστράφηκαν γιατι ήθελα να κανω καταγγελία , δεν θα εβγαινε τίποτα αλλα ετσι γιατι είναι μεγάλα μ.... παντως ναι μαλλον στον λογαριασμό που εχουμε συνδεδένη την κάρτα να αφήνουμε μικροποσά και τα άλλα σε λογαριασμούς χωρίς καμία σύνδεση κάρτας γιατί είναι σίγουρο οτι θα ξαναγίνει κάτι τέτοιο άφου πλεον χρησιμοποιούμε κάρτες για αγορά το οτιδήποτε μεγάλης ή μικρής αξίας 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχε τιποτα stress tests η Εθνικη και ηθελε εσοδα για κατι αλλο? Μου ακουγεται ακραιο να εχει γινει τετοιο λαθος. Επιβεβαιωνει καποιος εμπορος οτι ελαβε διπλα ποσα η εμειναν στη τραπεζα τα εξτρα χρηματα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, mcstefan7 είπε

Στα χαρτιά. Γιατι απο εξυπηρέτηση και νοοτροπία οι υπάλληλοι ακόμα στο δημόσιο είναι! Μακριά απο Εθνική!!

Και κοντα που?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια να ρωτησω κατι, χτες που ετυχε να κοιταξω το i-bank μου μου εγραφε ενα -χ μικρο ποσο απο την στιγμη που ειχα λιγα( ευτυχως) λεφτά μεσα και σημερα που ξανακοιταξα μου ειχαν ξαναμπει τα λεφτα που ειχα κανονικα μεσα, πριν το μειων. Ξερετε τι θα μπορούσε να ειχε γινει?  Δεν χρωσταω πουθενα και ειναι ακατασχετο και δεν κανω ηλεκτρονικες αγορες με αυτη τη καρτα εχω και pre-paid αν θελήσω αγορες ωστε να μην χρησιμοποιήσω την καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αλλά 60 ευρώ διπλό χρέωση σήμερα, από το μεγαλύτερο ρδελομπου στην Ελλάδα. Την εθνική τράπεζα. Να δούμε αν και αυτή τη φορά μπορούμε να ελπίζουμε ότι θα πάρουμε τα λεφτά μας πίσω η θα μας τα φάνε οριστικά. 

Επεξ/σία από fastnq2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γιατι δεν τα μεταφέρεις τα χρήματα σου σε άλλον λογαριασμό να ησυχάσεις? απο αγορα που εκανες 2-3 μερες πριν ή απο αγορές απο τα Χριστούγεννα , μα ειναι δυνατόν πάλι τα ιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...