Προς το περιεχόμενο

Η Samsung ζητάει από τους χρήστες να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί με το Galaxy Fold


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η συσκευη ειναι μια χαρα. Δεν ειναι παραπανω ευπαθης απο ενα συμβατικο smartphone. Το μονο θεμα που εχει ειναι η οθονη της. Ειναι πραγματικα πολυ μαλακη απο οτι ειδα και μπορεις να την γρατζουνισεις απλα αν βαλεις λιγο παραπανω δυναμη και εχεις νυχια. Στα υπολοιπα ειναι τρομερα ανθεκτικη, οπου μπορει να μπει αλουμινιο εχει μπει, οπου μπορει να μπει το τελευταιο gorilla glass εχει μπει. Δεν λυγιζει , δεν σπαει εκτος αν σου πεσει απο το μπαλκονι η καθισει πανω ενηλικας 100 κιλων+. Η οθονη λογικο ειναι να ειναι ευπαθης, ειναι ουσιαστικα η πρωτη γενια, στο μελλον λογικα θα γινει πιο ανθεκτικη. Για πρωτη προσπαθεια ειναι μια χαρα. Μην ξεχναμε οτι προκειται για καινουργια τεχνολογια παιδες, ειναι οι πρωτες προσπαθειες, οσο παει θα βελτιωνεται. Τα πρωτα μηνυματα προσωπικα τα βλεπω αρκετα καλα, δεν πιστευω οτι θα αντικαταστησουν καποια στιγμη τα συμβατικα τηλεφωνα αλλα θα προσφερουν καποιες εναλλακτικες αξιοπρεπεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 111
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 ώρες πριν, logistoulis είπε

Εγώ πάντως δεν είπα ποτέ μου ότι θα είναι ενοχλητικά τα note, κατανοούσα τη χρήση τους

 

Στα αναδιπλούμενα αδυνατώ

 

Και επειδή το ίδιο θα κάνει και η πλειοψηφία θα πάνε αλλαφτα

 

Οκ εγώ μπορεί να μην είναι αναλυτής, αλλά δεν θα είναι η πρώτη φορά που οι αναλυτές δεν έπιασαν τον παλμό της αγοράς

 

Είμαι όμως καταναλωτής που έχω μια σχετική εμπειρία σε αυτά τα θέματα ως καταναλωτής και λέω αυτό

 

Γενικά πάντως τα περισσότερα πράγματα που έχω γράψει εδώ στο φόρουμ (για το αν θα περπατήσει ή όχι κάτι) έχουν βγει και δεν επικαλούμαι κληρονομικό χάρισμα, απλά κοινή λογική

 

Βέβαια η επιτυχία ενός προϊόντος είναι σχετική πάντα και ανάλογα το πού απευθύνεται και ποιος είναι ο στόχος

Εδώ πάντως θα είμαστε και να θυμάσαι ότι μαζικά αυτή η τεχνολογία δεν παίζει να υιοθετηθει από τον κόσμο ειδικά όπως είναι τώρα που είναι για γέλια

+φωνώ στο πλευμα, διαφωνώ στην ουσία.

Το αν είναι επιτυχημένο ή όχι ένα προϊόν κρίνεται από το στόχο που θέτει η Εταιρεία γι αυτό. Δεν είναι πάντα το κέρδος ή η πώληση όσο το δυνατόν περισσότερων συσκευών επιτυχία ...

χωρίς να γνωρίζω λέω πως ενδεχομένως να είναι επιτυχία γι αυτούς στο 1ο τέτοιο εγχείρημα να έχουν βλάβες/επιδιορθώσεις κάτω από ένα ποσοστό και να έχουν μια χασούρα μέχρι ένα συγκεκριμένο πόσο.

Σε γενικές γραμμές νομίζω πως το συγκεκριμένο ήρθε στην αγορά νωρίτερα από ότι έπρεπε/με αρκετή βιασύνη. Το αν θα μπορέσει να γίνει mainstream επιλογή μελλοντικά θα εξαρτηθεί από πολλούς παράγοντες (κόστος, χρηστικότητα, ανθεκτικότητα, ανταγωνισμός, κά). Είναι λίγο νωρίς για προβλέψεις γιατί εδώ δε μιλάμε για αύξηση μεγέθους όπως παλαιότερα με τα Note (btw χρήστης Note 3 εδώ) αλλά ένα καινούριο προϊόν που θέλει να συνδυάσει μεγάλη οθόνη (tablet) και μικρό μέγεθος (phone). Προσωπικά θεωρώ πως αν με κάποιο τρόπο εξελιχθεί/βελτιωθεί τόσο, ωστε διπλωμένο να είναι κομψό και λεπτό (και όχι τόσο χονδροειδές όπως σήμερα) και εξαλείψει θέματα αξιοπιστίας ... ναι έχει μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, georgetsl είπε

ετοιμαζονται να το αγορασουν οι fulgore και baiosss γιατι ειναι samsung και οχι xiaomi.

Αν δεν πεταχτειτε καποιοι να γραψετε και το ασχετο σχολιο της ημερας,δεν γινεται....

To confused emote που ακριβως κολλαει @vargas?Ειδες πουθενα τις τελευταιες μερες να γραψαμε εγω και ο αλλος συμφορουμιτης πιο πανω οτι αγοραζουμε μονο Samsung κινητα,και ειδικα μαλιστα οτι περιμενουμε πως και πως για το Galaxy Fold?

Επεξ/σία από Fulgore
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αν δεν πεταχτειτε καποιοι να γραψετε και το ασχετο σχολιο της ημερας,δεν γινεται....

To confused emote που ακριβως κολλαει @vargas?Ειδες πουθενα τις τελευταιες μερες να γραψαμε εγω και ο αλλος συμφορουμιτης πιο πανω οτι αγοραζουμε μονο Samsung κινητα,και ειδικα μαλιστα οτι περιμενουμε πως και πως για το Galaxy Fold?

Κολλάει στο confused που μου έδωσες κ συ όταν έγραψα ότι είναι απαράδεκτο να πουλάς κινητό 2000 k  με πλαστική οθόνη της πλάκας   Η ίδια η apple που με θέρμη υποστηρίζεις ( κ καλά κάνεις) έχει βρει τις πατέντες για bendable glass. Μην μου πεις ότι δεν το ξέρεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, vargas είπε

Κολλάει στο confused που μου έδωσες κ συ όταν έγραψα ότι είναι απαράδεκτο να πουλάς κινητό 2000 k  με πλαστική οθόνη της πλάκας   Η ίδια η apple που με θέρμη υποστηρίζεις ( κ καλά κάνεις) έχει βρει τις πατέντες για bendable glass. Μην μου πεις ότι δεν το ξέρεις 

Οι αλλοι ομως που αναφερεις ειναι ακομα στο περιμενε.

Λες η Samsung που βαζει τις γνωστες οθονες στα φθηνοτερα Galaxy S και Note ετσι στην τυχη να αλλαξε την οθονη στο Fold,που ακομα και με πλαστικη οθονη λεει να την χειριζεται ο κοσμος την συσκευη με προσοχη?

Κατσε πρωτα να τα δεις στην πραξη αυτα που θα βγαλουν και τα ξαναλεμε για τα περι ''της πλακας''.

Επισης αποφασιστε επιτελους ποια εταιρεια υποστηριζω Apple,Samsung ή Google(συμπερασμα που ολως τυχαιως εχει προκυψει επειδη γραφω στα αλλα θεματα τα αυτονοητα οτι οτι πληρωνεις παιρνεις παντα)....

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Οι αλλοι ομως που αναφερεις ειναι ακομα στο περιμενε.

Λες η Samsung που βαζει τις γνωστες οθονες στα φθηνοτερα Galaxy S και Note ετσι στην τυχη να αλλαξε την οθονη στο Fold,που ακομα και με πλαστικη οθονη λεει να την χειριζεται ο κοσμος την συσκευη με προσοχη?

Κατσε πρωτα να τα δεις στην πραξη αυτα που θα βγαλουν και τα ξαναλεμε για τα περι ''της πλακας''.

Επισης αποφασιστε επιτελους ποια εταιρεια υποστηριζω Apple,Samsung ή Google(συμπερασμα που ολως τυχαιως εχει προκυψει επειδη γραφω στα αλλα θεματα τα αυτονοητα οτι οτι πληρωνεις παιρνεις παντα)....

Ε μάλλον δεν παίρνεις ότι πληρώνεις αν είναι ουσιαστικ άχρηστο το συγκεκριμένο κινητό . Σε γυάλα θα το έχουμε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφιερωμένο σε όλους τους φοβητσιαριδες του Insomnia. Και από έναν apple fan youtuber. 👌👌👌 Αλλά Ναι ξέρουν καλύτερα όλοι εδώ μέσα που δεν το έχουν  δει καν από κοντά ώστε να βγάλουν  συμπεράσματα. Τώρα αν θέλετε να κάνετε κάτι χειρότερο ακόμα στο κινητό σας όπως είπα ξανά πάρτε Caterpillar. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, vargas είπε

Ε μάλλον δεν παίρνεις ότι πληρώνεις αν είναι ουσιαστικ άχρηστο το συγκεκριμένο κινητό . Σε γυάλα θα το έχουμε ;

Το οτι πληρωνεις παιρνεις το λεω σε ορισμενους απο εσας που θεωρειται overpriced και μουφα οτιδηποτε κοστιζει ακριβοτερα απο τα Xiaomi κινητα(με βαση αυτα που εχετε γραψει παντα),οχι οτι το Galaxy Fold ειναι η value for money συσκευη.

Βασικα οι περισσοτεροι θα μεινουν ουτως ή αλλως μακρια απο αυτο επειδη ξερω γω κοστιζει μια περιουσια .

Η πρωτη συσκευη της αγορας που λειτουργει με αυτο τον συγκεκριμενο μηχανισμο ειναι,αρα στην ουσια αυτο πληρωνεις,μαζι με τα οποια τεχνικα θεματα μπορει να προκυψουν στην πορεια.

Εδω 2100ευρω ζηταει η Huawei στο mate30pro Porsche Design χωρις καν Google apps περασμενες...

Εσυ γιατι ανησυχείς τοσο πολυ για την αντοχη του κινητου?Σκεφτεσαι να δωσεις το Mi A3 σου να το παρεις το Galaxy Fold και σε απασχολει τοσο πολυ η αντοχη του και τι θεματα θα βγαλει?

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Το οτι πληρωνεις παιρνεις το λεω σε ορισμενους απο εσας που θεωρειται overpriced και μουφα οτιδηποτε κοστιζει ακριβοτερα απο τα Xiaomi κινητα(με βαση αυτα που εχετε γραψει παντα),οχι οτι το Galaxy Fold ειναι η value for money συσκευη.Βασικα οι περισσοτεροι θα μεινουν ουτως ή αλλως μακρια απο αυτο επειδη ξερω γω κοστιζει μια περιουσια ουτως ή αλλως.

Η πρωτη συσκευη της αγορας που λειτουργει με αυτο τον συγκεκριμενο μηχανισμο ειναι,αρα στην ουσια αυτο πληρωνεις,μαζι με τα οποια τεχνικα θεματα μπορει να προκυψουν στην πορεια.

Εδω 2100ευρω ζηταει η Huawei στο mate30pro Porsche Design χωρις καν Google apps περασμενες...

Εσυ γιατι ανησυχείς τοσο πολυ για την αντοχη του κινητου?Σκεφτεσαι να δωσεις το Mi A3 σου να το παρεις το Galaxy Fold και σε απασχολει τοσο πολυ η αντοχη του και τι θεματα θα βγαλει?

το πρόβλημα δεν είναι η τιμή, η τιμή μια χαρά λογική είναι από τη στιγμή που δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο, μη σου πω ότι με τις εγγυήσεις που μπορεί να καλύψουν (για αυτό και μου φαίνονται λίγο ανήσυχοι) μπορεί να μπουν και μέσα

 

το θέμα είναι αν γενικά είναι χρήσιμο και παρακτικό να υπάρχει μια τέτοια συσκευή , το τι θα γίνει στο μέλλον με αυτήν μένει να το δούμε

 

εμένα πάντως μου φαίνεται gimmick, όχι μόνο στην παρούσα μορφή που δεν έχει ιδιαίτερο νόημα, αλλά γενικά 

 

αν θες δηλαδή μερικές ίντσες το θέμα είναι να διπλώνουν; το μέγεθος ενός μικρού tablet μια χαρά είναι φορητό, ποιο το νόημα να μπαίνει και στην τσέπη σου και να γίνεται over-engineered (και πιο ακριβό;) για να μην έχεις τσαντάκι; 

αν είσαι επαγγελματίας με ανάγκες κουβαλάς τσάντα πλάτης με λάπτοπ, δεν θα σε απασχολήσει ένα τσαντάκι για ένα μικρό tablet

υπάρχουν ένα σωρό νέες τεχνολογίες που είναι χρήσιμες και υιοθετούνται άμεσα από τον κόσμο (οπότε οι τεχνοφοβικοί χαρακτηρισμοί που κάθε φορά ακούμε για οτιδήποτε νέο και wow που πάει  τελικά άκλαφτο δεν έχουν καμιά βάση, μου γράφανε για το note.. μόνο οι βλαμμένοι με τα μικρούλια iphone το έβρισκαν άχρηστο όλος ο υπόλοιπος κόσμος ήθελε όλο και μεγαλύτερες οθόνες μέχρι που το τελικιάσαμε και αυτό τώρα έχουμε πιο λεπτο ratio να μπορούμε να τα πιάνουμε  κιόλας), οι αναδιπλούμενες οθόνες δεν αμφιβάλλω ότι έχουν πραγματα να δώσουν και έχουν ακόμα ΠΟΛΥ δρόμο μπροστά τους και στην τελική καλά κάνουν και τις εξελίσσουν και από κάπου πρέπει να αρχίσουν, απλά ένα κινητό που διπλώνει έτσι και είναι τόσο ευαίσθητο, είναι απλά άχρηστο και δημιουργεί πιο πολλά προβλήματα από αυτά που λύνει, αν λύνει κάποιο.. ακόμα δε βρίσκω ποιο ακριβώς θα λύσει

 

η samsung αυτή τη στιγμή κάνει επίδειξη των τεχνολογικών δυνατοτήτων της ως εταιρεία, ώστε να επενδύσει σε μελλοντικά πράγματα που θα κάνει και να καθιερωθεί στο μυαλό του κόσμου ακόμα μια πρωτιά της.. αυτό δεν έχει απαραίτητα σχέση με το ότι έχει βγάλει ένα προϊόν που σήμερα που μιλάμε έχει κάποιο νόημα, απλά θέλησε να περάσει από τη φάση των πρωτοτύπων που βλέπουμε εδώ και χρόνια σε κάτι που όντως μπορείς να αγοράσεις.. οκ και μπράβο τους, αλλά προς το παρόν κανένα νόημα περισσότερο επικοινωνιακή πολιτική 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, logistoulis είπε

η samsung αυτή τη στιγμή κάνει επίδειξη των τεχνολογικών δυνατοτήτων της ως εταιρεία, ώστε να επενδύσει σε μελλοντικά πράγματα που θα κάνει.. αυτό δεν έχει απαραίτητα σχέση με το ότι έχει βγάλει ένα προϊόν που σήμερα που μιλάμε έχει κάποιο νόημα, απλά θέλησε να περάσει από τη φάση των πρωτοτύπων που βλέπουμε εδώ και χρόνια σε κάτι που όντως μπορείς να αγοράσεις.. οκ και μπράβο τους, αλλά προς το παρόν κανένα νόημα περισσότερο επικοινωνιακή πολιτική 

Πολύ σωστά τα λες και ακριβώς έτσι είναι.

Αν και Apple φαν, δεν βλέπω κάτι κακό σε αυτό και μάλιστα θα έλεγα ότι είναι υπέρ μας (όλων) οι προσπάθειες που γίνονται. 

Από κει και πέρα και πέρα από την τεχνολογία ως τεχνολογία, η αγορά θα καθορίσει το κατά πόσον ένα προϊόν είναι έτοιμο να βγει στην παραγωγή ή όχι. Αν κάποιος είναι gadgetάκιας και έχει άνεση, θα το πάρει. Προφανώς δεν απευθύνεται στο Yunanistan μας ούτε αυτό των 2000€ ούτε και το iPhone των 1500€, και είναι αστείο και γραφικό το να καθόμαστε σε τεχνολογικό φόρουμ να πετάμε το χαζοχαρούμενο αστείο μας επιπέδου Αννίτα Πάνια για την τιμή. ΠΑΝΤΑ, και για ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ. 

Μπράβο στη Samsung που δεν το παράτησε και πάλεψε να το βγάλει 6 μήνες μετά. Ενδιαφέρον τεχνολογία είναι, αν φτουρίσει φτούρισε, αν όχι δεν πειράζει, πάμε παρακάτω. 

Δεν καταλαβαίνω γιατί τόση ειρωνία από τυπάκια που και 100€ να τους το πρόσφερε, πάλι θα χαζολογούσαν με αστειάκια του στυλ 2ο comment "Βρε οκ η Samy καλά τα λέει συμβουλή στους πελάτες όμως να πάνε και σε  καρδιολόγο πριν μάθουν και την τιμή δεν?"

Κατά τα άλλα, εγώ πραγματικά απορώ με τους στόκους που βάζουν κινητό στην κωλότσεπη και μετά γκρινιάζουν ότι στράβωσε. Δηλαδή ρε μάγκες για να καταλάβω.. έχετε μια συσκευή αξίας 500-700-1000€.. Και την βάζετε απλά στην κωλότσεπη? Και την πετάτε από εδώ και από κει στην τσάντα μαζί με κλειδιά και νομίσματα? Δηλαδή αν είχατε 700 ΜΕΤΡΗΤΑ, θα τα βάζατε στην κωλότσεπη, ή θα τα πετάγατε χύμα μες την τσάντα και ότι γίνει? Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω... αν είστε 4ων χρονών και δεν μπορείτε να καταλάβετε την ΑΞΙΑ και το πόσο ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ είναι αυτό που κρατάτε, ε μην το κρατάτε!

Επεξ/σία από polaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Soulson είπε

Αφιερωμένο σε όλους τους φοβητσιαριδες του Insomnia. Και από έναν apple fan youtuber. 👌👌👌 Αλλά Ναι ξέρουν καλύτερα όλοι εδώ μέσα που δεν το έχουν  δει καν από κοντά ώστε να βγάλουν  συμπεράσματα. Τώρα αν θέλετε να κάνετε κάτι χειρότερο ακόμα στο κινητό σας όπως είπα ξανά πάρτε Caterpillar. 

Εν το μεταξύ το ρίχνει από ύψος που τα s-note 10 γίνονται κομμάτια όταν πέφτουν. Μία χαρά συσκευή είναι, όση προσοχή χρειάζεται ένα note 10 χωρίς θήκη, λιγότερη χρειάζεται αυτό!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Το οτι πληρωνεις παιρνεις το λεω σε ορισμενους απο εσας που θεωρειται overpriced και μουφα οτιδηποτε κοστιζει ακριβοτερα απο τα Xiaomi κινητα(με βαση αυτα που εχετε γραψει παντα),οχι οτι το Galaxy Fold ειναι η value for money συσκευη.

Βασικα οι περισσοτεροι θα μεινουν ουτως ή αλλως μακρια απο αυτο επειδη ξερω γω κοστιζει μια περιουσια .

Η πρωτη συσκευη της αγορας που λειτουργει με αυτο τον συγκεκριμενο μηχανισμο ειναι,αρα στην ουσια αυτο πληρωνεις,μαζι με τα οποια τεχνικα θεματα μπορει να προκυψουν στην πορεια.

Εδω 2100ευρω ζηταει η Huawei στο mate30pro Porsche Design χωρις καν Google apps περασμενες...

Εσυ γιατι ανησυχείς τοσο πολυ για την αντοχη του κινητου?Σκεφτεσαι να δωσεις το Mi A3 σου να το παρεις το Galaxy Fold και σε απασχολει τοσο πολυ η αντοχη του και τι θεματα θα βγαλει?

Ναι σου ξαναλέω λοιπόν ότι είναι αστείο να ζητάει τετοιο πόσο  για μια συσκευή που όχι μόνο δεν σου δίνει τπτ ουσιαστικο και καινοτόμο, αλλά είναι και κατασκευάστικα αδύναμο . Για το Α3 απορώ γτ το αναφέρεις ; Για κακό ; Ειναι δικαίωμα μου να χαλαω όπου θέλω  τα χρήματα μου και όχι σε  overpriced μπούρδες . Αν σου βαλω μια φωτο από το σπίτι μου η το αυτοκίνητο  π.χ θα  ξεροκαταπινεις  και δεν θα το γυρνας σε θέμα χρημάτων . Είναι αστείο και τραγικά αστοχο. 

Επεξ/σία από vargas
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, vargas είπε

Ναι σου ξαναλέω λοιπόν ότι είναι αστείο να ζητάει τετοιο πόσο  για μια συσκευή που όχι μόνο δεν σου δίνει τπτ ουσιαστικο και καινοτόμο, αλλά είναι και κατασκευάστικα αδύναμο . Για το Α3 απορώ γτ το αναφέρεις ; Για κακό ; Ειναι δικαίωμα μου να χαλαω όπου θέλω  τα χρήματα μου και όχι σε  overpriced μπούρδες .

Αυτο που ειναι αστειο και τραγικα αστοχο ειναι να μπαινεις σε θεμα που αφορα Foldable συσκευη και να κανεις παραπονα για την αντοχη της λες και σε ενδιαφερει για αμεση αγορα, ειδικα δε οταν την θεωρεις οτι δεν ειναι καν καινοτομα.
Αν δεν ειναι το Galaxy Fold και γενικα οι foldable συσκευες στην παρουσα χρονικη στιγμη καινοτομες,τοτε τι ακριβως ειναι?

Ειναι δυνατον να γραφονται τετοια πραγματα σε τεχνολογικο forum?

Εκει πηγαινε και το σχολιο περι Α3.

Οχι για το ποθεν εσχες του καθενος,αλλα στο οτι απο την στιγμη που για δικους σου λογους δεν θες να ξοδευεις σε Smartphones πολλα χρηματα(αυτο οντως ειναι δικαιωμα σου)γιατι ασχολεισαι με τις overpriced μπουρδες που δεν σε ενδιαφερουν ουτως ή αλλως?

Το να κατακρινεις σε καθε θεμα τα Samsung,Iphone,Huawei,Pixel και τους κατοχους που τα προτιμανε επειδη κοστιζουν περισσοτερο απο τα χρηματα που διαθετεις εσυ,αυτο δεν ειναι δικαιωμα σου,οπως δεν δικαιωμα αυτων οι οποιοι μπαινουν στα θεματα κινητων με αποκλειστικο σκοπο να τρολλαρουν και τιποτα αλλο.

Τραγικα τα iphone,τραγικα τα Galaxy,τραγικα τα foldable κινητα,τραγικα τα huawei(day one τιμες παντα),τραγικα τα Pixel(και αυτα 1000ρικο ζητανε),αλλα μονο τα Xiaomi κινητα με Gcam αξιζουν.

Μου κανεις δηλαδη παραπονο για την οθονη του Galaxy Fold οτι κακως δεν ειναι απο γυαλι,λες και αυτος ειναι ο σημαντικος λογος που δεν θα το αγορασεις ή ταχα μου οτι δεν ειναι καινοτομο.

Γιατι δεν λες πχ οτι το εν λογω κινητο ακομα και φαγητο να εφτιαχνε δεν θα το αγοραζες ουτως ή αλλως(οπως και εγω)γιατι η αρχικη τιμη του ειναι απαγορευτικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αυτο που ειναι αστειο και τραγικα αστοχο ειναι να μπαινεις σε θεμα που αφορα Foldable συσκευη και να κανεις παραπονα για την αντοχη της λες και σε ενδιαφερει για αμεση αγορα, ειδικα δε οταν την θεωρεις οτι δεν ειναι καν καινοτομα.
Αν δεν ειναι το Galaxy Fold και γενικα οι foldable συσκευες στην παρουσα χρονικη στιγμη καινοτομες,τοτε τι ακριβως ειναι?

Ειναι δυνατον να γραφονται τετοια πραγματα σε τεχνολογικο forum?

Εκει πηγαινε και το σχολιο περι Α3.

Οχι για το ποθεν εσχες του καθενος,αλλα στο οτι απο την στιγμη που για δικους σου λογους δεν θες να ξοδευεις σε Smartphones πολλα χρηματα(αυτο οντως ειναι δικαιωμα σου)γιατι ασχολεισαι με τις overpriced μπουρδες που δεν σε ενδιαφερουν ουτως ή αλλως?

Το να κατακρινεις σε καθε θεμα τα Samsung,Iphone,Huawei,Pixel και τους κατοχους που τα προτιμανε επειδη κοστιζουν περισσοτερο απο τα χρηματα που διαθετεις εσυ,αυτο δεν ειναι δικαιωμα σου,οπως δεν δικαιωμα αυτων οι οποιοι μπαινουν στα θεματα κινητων με αποκλειστικο σκοπο να τρολλαρουν και τιποτα αλλο.

Τραγικα τα iphone,τραγικα τα Galaxy,τραγικα τα foldable κινητα,τραγικα τα huawei(day one τιμες παντα),τραγικα τα Pixel(και αυτα 1000ρικο ζητανε),αλλα μονο τα Xiaomi κινητα με Gcam αξιζουν.

Μου κανεις δηλαδη παραπονο για την οθονη του Galaxy Fold οτι κακως δεν ειναι απο γυαλι,λες και αυτος ειναι ο σημαντικος λογος που δεν θα το αγορασεις ή ταχα μου οτι δεν ειναι καινοτομο.

Γιατι δεν λες πχ οτι το εν λογω κινητο ακομα και φαγητο να εφτιαχνε δεν θα το αγοραζες ουτως ή αλλως(οπως και εγω)γιατι η αρχικη τιμη του ειναι απαγορευτικη?

Αν καταλάβαινες τι έγραφα  ίσως κ να μου απαντούσες . Δεν υπάρχει εμείς κ αυτοί όπως βλέπεις η θες να βλέπεις . Σου έβαλα δύο λινκ που για τους δικούς σου λόγους ..δεν είδες . Η apple συγκεκριμένα όταν θα το παρουσίασει θα είναι έτοιμο οπως παρουσιασε αυτή την στιγμή το πιο ισχυρό γυαλί σε smartphone.. Δεν θα ζητάει 2500 Χιλ κ θα σου πει μην το ακουμπάς με δύναμη ..τι ξέρω ότι σε σοκάρει ότι και προϊόντα της apple  μου αρέσουν  ( άλλωστε την έχω επιλέξει δύο φορές )αλλά εγώ κολλημένος δεν είμαι ...κ ξαναλέω καμία καινοτόμια δεν έχει αυτό το κινητό για μένα . Λίγο άμμος έπεσε και ακουγόταν λες κ άνοιγες σακουλάκι Τσακίρης .. κ αν παρουσιασει τέτοια βλακεία με πλαστική οθόνη η Xiaomi η η οποιαδήποτε xiaomi ,θα μαι ο πρώτος που θα το πω . Όπως είπα κ για την χαζομάρα κάθε μήνα κ κινητό , με τις 500 εκδόσεις mi 9 κ για την ασχήμια του huawei με τις κάμερες πλυντήριο 

Επεξ/σία από vargas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...