Προς το περιεχόμενο

Ασφαλιστικος πρακτορας αποριες. Αξιζει Τελικα;


Nikos200

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στην ομαδα σαν νεος στον χωρο ξεκιναω σαν πρακτορας και εγω με την σειρα μου. Καποιος που γνωριζει, μπορει να μας δωσει τα φωτα του. Για παραδειγμα :

Αξιζει να χασει κανεις χρονο του κυνηγοντας νεους υποψηφιους πελατες;

Το κακο κλιμα της αγορας μπορει να ειναι και κατι θετικο;

Υπογραφετε συμβαση μεταξυ γραφειου-πρακτορα (Συμβαση εργου)τι κινδυνοι υπαρχον για τον πρακτορα, τι γινεται επειτα απο τη ληξη της συμβασης ειμαι στο αερα;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Αν δεν ψαξεις για νέους πελάτες τι θα κάνεις;Πως θα δουλέψεις;

Ετσι ειναι θα ψαξω αλλα αξιζει το επαγγελμα ? Επισεις γνωριζεις να απαντησεις στις υπολοιπες ερωτησεις μου? Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω να σου πω αν αξίζει;Εσύ ξοδεψες χρημα και χρόνο για να το ακολουθήσεις.

Εγώ ασφάλεια αυτοκινήτου κάνω στην hellas direct οπότε δεν εχω επαφες με ασφαλιστές.

Η κόρη πρώην εργοδότη μου είναι ασφαλίστρια και μας έσπαγε τα καρύδια να μας κάνει ασφάλεια.Πραγματικά όποιος ερχόταν στην επιχείρηση έφευγε με ασφάλεια.Πόσοι την ανανέωσαν όμως δεν ξέρω,εκεί είναι το ζουμί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται πόσο θα το κυνηγήσεις. Δεν είναι μόνο οι ασφάλειες αυτοκινήτων. Πυρός, αστικής ευθύνης, υγείας, προσωπικών ατυχημάτων και πάει λέγοντας. Το καλό είναι ότι δεν έχεις μεγάλο ρίσκο, εμπορεύματα, μπορείς ακόμα και χωρίς επαγγελματική στέγη. Αν κάνεις συμβάσεις απευθείας με τις ασφαλιστικές θα έχεις μεγαλύτερη προμήθεια. Οι μεσίτες πάλι σου προσφέρουν επιλογές και ευελιξία. Μπορείς να έχεις βέβαια όσες συμβάσεις θέλεις σαν ανεξάρτητος. Όσο μεγαλώνει η παραγωγή σου έχεις και άλλη διαπραγματευτικη ικανότητα για τις προμήθειες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Conan2046 είπε

Εξαρτάται πόσο θα το κυνηγήσεις. Δεν είναι μόνο οι ασφάλειες αυτοκινήτων. Πυρός, αστικής ευθύνης, υγείας, προσωπικών ατυχημάτων και πάει λέγοντας. Το καλό είναι ότι δεν έχεις μεγάλο ρίσκο, εμπορεύματα, μπορείς ακόμα και χωρίς επαγγελματική στέγη. Αν κάνεις συμβάσεις απευθείας με τις ασφαλιστικές θα έχεις μεγαλύτερη προμήθεια. Οι μεσίτες πάλι σου προσφέρουν επιλογές και ευελιξία. Μπορείς να έχεις βέβαια όσες συμβάσεις θέλεις σαν ανεξάρτητος. Όσο μεγαλώνει η παραγωγή σου έχεις και άλλη διαπραγματευτικη ικανότητα για τις προμήθειες. 

Ευχαριστω 2046. Οσο αναφορα την συμβαση με το γραφειο. Επειτα απο ληξη της συμβασης εργου υπογραφεται νεα? Κατι που θα πρεπει να προσεξω εχεις κατι να σημειωσεις? Η πελατες ειναι παντα δικοι μου εκτος απο οικειοθελουσια παρετηση μου η υπαρχει περιπτωση να τους καρπωθει το γραφειο οπου ανηκω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ένα θέμα με τα πρακτορεία αυτό γιατί οι πελάτες εμφανίζονται σ' αυτούς και όχι σε σένα. Έχω ακούσει κατά καιρούς διάφορα. Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να βρεις ένα αξιόπιστο πρακτορείο. Το άλλο είναι να σου προσφέρει μια ευέλικτη πλατφόρμα για να μπορείς να βλέπεις προγράμματα, κάνεις προσφορές και σημαντικό να μπορεί να σε βοηθήσει όταν χρειαστεί να ενεργοποιήσει κάποιος πελάτης κάποια κάλυψη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Conan2046 είπε

Είναι ένα θέμα με τα πρακτορεία αυτό γιατί οι πελάτες εμφανίζονται σ' αυτούς και όχι σε σένα. Έχω ακούσει κατά καιρούς διάφορα. Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να βρεις ένα αξιόπιστο πρακτορείο. Το άλλο είναι να σου προσφέρει μια ευέλικτη πλατφόρμα για να μπορείς να βλέπεις προγράμματα, κάνεις προσφορές και σημαντικό να μπορεί να σε βοηθήσει όταν χρειαστεί να ενεργοποιήσει κάποιος πελάτης κάποια κάλυψη.

Ναι παρεχει καποια πλατφορμα, το γραφειο απο πρωτης οψεως διχνει ανοιχτω. Εχει πολυ καλους πρακτορες και πελατεια. Τωρα οσο αναφορα την εμπιστοσυνη και απο τις δυο πλευρες υπαρχει. Φαινοντε ενταξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...