Προς το περιεχόμενο

Skroutz Food: η νέα υπηρεσία online παραγγελίας φαγητού και delivery από το Skroutz


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 24/9/2019 στις 9:42 ΠΜ, duende είπε

ναι, οκ. και ολα τα μαγαζια θα εχουν 5 αστερια μιας και θα ειναι αδυνατο να αφησεις αρνητικη κριτικη. και μιλαμε για φαγητο. τρωει ακυρο απο τα αποδυτηρια

Αν του βάλεις λιγότερο από 4 αστέρια χτυπά καμπανάκι, οπότε το 0 είναι το 3 (η βάση).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, mirrage είπε

Αν του βάλεις λιγότερο από 4 αστέρια χτυπά καμπανάκι, οπότε το 0 είναι το 3 (η βάση).

συν "τα δεδομενα επισκεψιμοτητας" οπως διαβασα σε προηγουμενο ποστ, μπορου να το ανεβασουν και ας εχει χαλια κριτικες. του μαγειρεματος το καγκελο δλδ.

και οκ, στο σκρουτζ δε με απασχολουν τοσο πλεον οι κριτικες των καταστηματων απο την αποψη οτι ξερεις τι πας να αγορασεις. χαλια εξυπηρετηση η οχι, το προιον θα ειναι συγκεκριμενο.

σε φαγαδικο, δε ξερεις αν θα ειναι μαπα το προιον η οχι, εκει πρεπει η αποψη του πελατη να περναει ως εχει. δε ξερω αν στο e-food πειραζουν κριτικες, οι δικες μου παντως, καλες και κακες μια χαρα υπαρχουν, οπως και αλλων. και εχουν επιβεβαιωθει απο οσα μαγαζια εχω παραγγειλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ciyo είπε

αν μας ελεγες και τι ειναι το πινιατα?

η πινιατα (στο efood) ειναι μια λειτουργια που τυχαια μεσα στη μερα (σχεδον συνεχεια βεβαια, τουλαχιστον εγω 3-4 φορες τη μερα θα δω στανταρ) σου δινει εκπτωση σε τυχαια μαγαζια. αλλα για να τη παρεις πρεπει να συμπληρωσεις ενα ποσο πχ αν κανεις παραγγελια 10 ευρω πληρωνεις 6, 15 ευρω πληρωνεις 10, 20 πληρωνεις 12(?) και αντι για 30 πληρωνεις 20... το σκρουτζ φουντ δε βλεπω να εχει κατι αντίστοιχο οποτε δεν βρισκω λογο να το προτιμήσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ciyo είπε

Οκ τότε καλά σου είπε ο ντιλιβερας , αν τους πάρεις τηλέφωνο θα σου δώσουν καλύτερη προσφορά. Κανείς δε θέλει να πληρώνει το ποσοστό του στο efood.

αυτο έλειπε να με κοφτει κι ολας τι πληρωνουν τα μαγαζια και το efood μεταξυ τους. οι προσφορες που δινουν τα μαγαζια και ΑΝ δωσουν ειναι καμια κοκακολα ή καμια πατάτα. ποτε δε μου εχουν δωσει κατι αλλο.

οχι τιποτα αλλο σιγα μην ξανα αρχισω να τους περνω τηλέφωνα και να πληρώνω μετρητα. εχω σωθει με το efood και ειναι απο τις κυριες εφαρμογες που χρησημοποιω καθημερινα για αυτο ακριβως το λογο. γιατι δεν μου αρεσει να πιανω το μπλα μπλα με το καταστημα/συναλλαγες με μετρητα.

 

ας δωσει κατι παρομοιο το skroutz food (οπως καποτε που ο deliveras εδινε ποντους και αυτοι με τους περισσοτερους καθε μηνα κερδιζαν δωρα) και θα το σκεφτω να το χρησημοποιησω.

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ciyo είπε

Οκ τότε καλά σου είπε ο ντιλιβερας , αν τους πάρεις τηλέφωνο θα σου δώσουν καλύτερη προσφορά. Κανείς δε θέλει να πληρώνει το ποσοστό του στο efood. Που είναι και μεγάλο.

λολ σιγα μην του πει και τι να κανει ο ντελιβερας, αν ειναι δυνατον..

Οσο για τα 5 αστερια τα ειδαμε και στο efood, ολα σχεδον perfect scores παραγγέλνεις και ειναι αθλια πραγματικα. Καλες ολες αυτες οι πλατφορμες για γρηγορη παραγγελια κλπ αλλα δεν δινω καμια βαση στα ratings πλεον.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παρει μια φορα που ετρεχε προσφορα -3 ευρω με καρτα σε καινουργιους πελατες,απο εκει και περα το ιδιο ακριβως με efood με εξαιρεση οτι εχει τα μισα μαγαζια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τους κολλημενους με το efood η πεινατα ουσιαστικα σου δινει σχεδον μια παραγγελια δωρο ακομα και στα 15 ευρω(-5)και αν κανεις αρκετα συχνα γλυτωνεις πολυ μαρουλι...Τωρα να προτιμησει καποιος το σκρουτζ αυτη την στιγμη με τα δεδομενα που προσφερει δεν υπαρχει λογος.Στην πορεια αν κανει καμια κινηση ματ θα του δωσουμε την ευκαρια του.Τελος κατι ασχετο με τις κριτικες που διαβασα οτι περναει παντα τις θετικες και κοβει τις αρνητικες σε αυτο σιγουρα θα ταιριαξουνε με το σκρουτζομαγαζο!!!!!!!!!

 

Επεξ/σία από thleorasakias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, ciyo είπε

ρε παιδια που ειναι αυτη η πεινατα? ψαχνω και δε βρισκω καμια προσφορα.

ΕΝΤΙΤ: το εψαξα λιγακι και εμφανίζετε μονο κατα το log in - Και φυσικα δυσκολα να βρεις τετοιο πραγμα εκτος αθηνας

στο βγαζει τυχαια στο ψαξιμο.Δεν εχει σημασια που εισαι εγω ειμαι ροδο μια χαρα δουλευει το μονο μειον σου βγαζει τυχαια 1-2 μαγαζια καθε φορα να διαλεξεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, thleorasakias είπε

στο βγαζει τυχαια στο ψαξιμο.Δεν εχει σημασια που εισαι εγω ειμαι ροδο μια χαρα δουλευει το μονο μειον σου βγαζει τυχαια 1-2 μαγαζια καθε φορα να διαλεξεις.

αθηνα που εχει 250-400 μαγαζια ανα περιοχη μου βγαζει 15+ αναλογα που ειμαι

στη δουλεια που ειμαι μακρια και εχει συνολο 10 μαγαζια παρατηρω καθε μερα μονο 2 μπαινουν πεινατα και απο coffee island/everest Που παραγγελνω καθε μερα δεν εχω δει ΠΟΤΕ να μπαινει οποτε υποθετω πρεπει να συμφωνισουν και τα μαγαζα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Kostasallinone είπε

Το 11888 το έχετε δοκιμάσει? Παρέχει και αυτό online delivery.

Θα παρουσιαστεί τον Οκτώβριο με νέο όνομα και νέο, πολύ καλύτερο app κι εξυπηρέτηση και θα είναι άκρως ανταγωνιστικό, μιας και δεν είχε κάνει και το καλύτερο ξεκίνημα.
Θα γίνει δυνατή μάχη και μόνο κερδισμένοι μπορούμε να βγούμε.
Υπάρχει για την ώρα πάντως ανταγωνισμός κι από τα ίδια τα μαγαζιά, που είναι σε αυτές τις πλατφόρμες, μιας και παρέχουν καλύτερες εκπτώσεις στα σάιτς τους...
Αν παίξουν καλά κουπονάκια έκπτωσης θα αξίζει πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 28/09/2019 at 16:49, ciyo said:

 

Μπορεί να είναι αναγκαστικό να δίνει έστω για μια μέρα το μήνα πεινατα. ΔΕΝ έχω συνεργαστεί με το efood, ΔΕ ξέρω.

Στο κάτω κάτω το efood έχει ΤΕΡΑΣΤΙΟ πελατολόγιο το οποίο μπορεί να αποφέρει ΠΟΛΛΑ κέρδη σε ένα φαγαδικο. Αν κάποιος που έχει το μαγαζί του στο efood για να το βλέπουν πελάτες αλλά δε θέλει να συμμετέχει στις προωθητικές καμπάνιες και εκπτώσεις του, αντί αυτού να θέλει οι πελάτες να παίρνουν τηλέφωνο για παραγγελία (όπου μου είπε ο ντελιβερας που σχολίασες) τότε δεν ενδιαφέρομαι να παραγγείλω από το μαγαζί του.

 

Δεν είναι μόνο φαγητό το delivery. Είναι και οι καθημερινοί καφέδες που παραγγέλνεις με δύο κλικ και έρχονται πληρωμένοι.

 

Και για να είμαστε και λίγο on-topic, ΑΥΤΟ περιμένω να δω από το skroutz food, περισσότερες εκπτώσεις και μεγαλύτερη ευκολία παραγγελίας. (Πχ αυτοματοποιημένες παραγγελίες όπως αυτόματη παραγγελία το καφεδάκι μου το πρωι στις 10 Δευτέρα με Παρασκευή.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/9/2019 στις 7:51 ΜΜ, Shadows είπε

Ισχυει,ειναι παρανομο ομως αυτο.Προσφατα ειχε γινει γνωστη μια τετοια υποθεση.

 Θα επρεπε το efood να ριξει την προμηθεια που θελει απο καθε παραγγελια.

ΚΑΛΑ κανει ο καθενας και μετα παραγγελνει μεσω της σελιδας και οχι μεσω efood. Τι ειναι το efood δηλαδη???

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...