Προς το περιεχόμενο

online κράτηση ακτοπλοϊκών εισιτηρίων


KateS84

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή με την χρήση των καρτών μου σε ηλεκτρονικές αγορές δεν το έχω πολύ, πρόσφατα άρχισα να τις χρησιμοποιώ έτσι, θέλω να κάνω μία ερώτηση.

Αύριο θέλω να ταξιδέψω με πλοίο, αλλά επειδή ακόμη δεν έχει κλείσει 100% και το δρομολόγιο είναι στις 7 το πρωί, αν κλείσει και κάνω online κράτηση, πρέπει ούτως ή άλλως να περάσω από το πρακτορείο να πάρω το εισιτήριο; Το ρωτάω αυτό γιατί κάπου δε μου κολλάει η λέξη "ΚΡΆΤΗΣΗ".

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από KateS84
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποτε έχω κάνει κράτηση ηλεκτρονικά έπρεπε να περάσω από το εκδοτήριο για να μου το δώσουν, αν ισχύει για όλες τις εταιρείες δεν το ξέρω βέβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, KateS84 είπε

Επειδή με την χρήση των καρτών μου σε ηλεκτρονικές αγορές δεν το έχω πολύ, πρόσφατα άρχισα να τις χρησιμοποιώ έτσι, θέλω να κάνω μία ερώτηση.

Αύριο θέλω να ταξιδέψω με πλοίο, αλλά επειδή ακόμη δεν έχει κλείσει 100% και το δρομολόγιο είναι στις 7 το πρωί, αν κλείσει και κάνω online κράτηση, πρέπει ούτως ή άλλως να περάσω από το πρακτορείο να πάρω το εισιτήριο; Το ρωτάω αυτό γιατί κάπου δε μου κολλάει η λέξη "ΚΡΆΤΗΣΗ".

Ευχαριστώ

αναλογα την εταιρια, με καποια κανεις κρατηση με αλλη εκδοση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, KateS84 είπε

Επειδή με την χρήση των καρτών μου σε ηλεκτρονικές αγορές δεν το έχω πολύ, πρόσφατα άρχισα να τις χρησιμοποιώ έτσι, θέλω να κάνω μία ερώτηση.

Αύριο θέλω να ταξιδέψω με πλοίο, αλλά επειδή ακόμη δεν έχει κλείσει 100% και το δρομολόγιο είναι στις 7 το πρωί, αν κλείσει και κάνω online κράτηση, πρέπει ούτως ή άλλως να περάσω από το πρακτορείο να πάρω το εισιτήριο; Το ρωτάω αυτό γιατί κάπου δε μου κολλάει η λέξη "ΚΡΆΤΗΣΗ".

Ευχαριστώ

Κράτηση σημαίνει ότι το εισιτηριο πρέπει να πληρωθεί. Στη συνέχεια συνήθως το εκδίδεις στο κιοσκι (ή γραφείο) της εταιρίας στο λιμάνι. Κάνε ένα τηλέφωνο στην εταιρία και θα σου πουν τι κάνεις για την έκδοση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, spartak1 είπε

Κράτηση σημαίνει ότι το εισιτηριο πρέπει να πληρωθεί. Στη συνέχεια συνήθως το εκδίδεις στο κιοσκι (ή γραφείο) της εταιρίας στο λιμάνι. Κάνε ένα τηλέφωνο στην εταιρία και θα σου πουν τι κάνεις για την έκδοση

Τελικά έτσι είναι, επικοινώνησα μαζί τους με mail. Άσκοπο είναι αυτό, σκοπός ήταν να μπορούσες να εκτυπώσεις το εισιτήριο και πχ αύριο 6:50 να πάω κατευθείαν στο πλοίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, KateS84 είπε

Τελικά έτσι είναι, επικοινώνησα μαζί τους με mail. Άσκοπο είναι αυτό, σκοπός ήταν να μπορούσες να εκτυπώσεις το εισιτήριο και πχ αύριο 6:50 να πάω κατευθείαν στο πλοίο.

Στην Aegean Speed Lines μπορεις να το εκτυπωσεις μονος σου...

Ελπιζω να το εφαρμοσουν κι αλλες εταιριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...