Προς το περιεχόμενο

Η Apple προειδοποιεί τους χρήστες στην περίπτωση αντικατάστασης της οθόνης του iPhone 11 με κάποια «aftermarket»


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, infamousjohn είπε

Αυτό το ποιότητα στα μεταχειρισμένα ακούγεται σαν δικαιολογία της απλ. Όπως τότε που εσκεμμένα έκανε πιο αργά τα τηλέφωνά της για να πάνε να πάρουν καινούργια.... Είχαμε κολλήσει όλοι 4 γενιές πίσω βλέπεις και τους έλειπε το σπρώξιμο. Η δικαιολογία πάλι υπήρχε. Αυτό που λείπει είναι η κριτική ικανότητα.

Τα πράματα είναι πολύ απλά αδερφέ. Δεν ξέρω γιατί δεν το καταλαβαίνεις.

Ναι γι αυτό δίνουν updates σε συσκευές 5-6 ετών, για να πάει ο κόσμος να αγοράζει καινούρια. Α ρε bainwash που έχετε φάει μερικοί και νομίζετε ότι όλοι θέλουν να σας την φέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, infamousjohn είπε

Πιο γελοίος πεθαίνεις. Δεν την δανείστηκαν την συσκευή οι άνθρωποι, την πλήρωσαν και μάλιστα αδρά. Και φυσικά θα κάνουν ότι θέλουν με τη συσκευή τους. Αυτό και μόνο λέει πολλά για την εταιρεία αλλά και για όσους συνεχίζουν την προτίμησή τους σε αυτή.

Άλλο ένα παράδειγμα με πρόβλημα στην κατανόηση κειμένου ...

 «και φυσικά θα κάνουν ότι θέλουν με τη συσκευή τους» 

 ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΟ ΑΡΘΡΟ ΓΡΑΦΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΟΤΙ ΟΘΟΝΗ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ !;

8 ώρες πριν, billdanos είπε

Όχι σε καμία περίπτωση! Το πολύ πολύ να του ζητούσαν να πάρει backup και μετά να κάνει reset στη συσκευή πριν την παραλάβουν. 

Φίλε εδώ είσαι λάθος ! Φυσικά και δεν μπορείς να το ξέρεις αν δεν πάθεις ..

 Εγώ έπαθα ( η κόρη μου 16 μηνών τότε πέταξε το 8 plus επειδή την τρόμαξα λέγοντας της «μη» και αυτό πήγε και έσκασε στη γωνία στο τζάκι) και έμαθα ..

 Ζητάνε κωδικούς . Τους περνάς εσυ βέβαια σε MacBook όπου συνδέεις την συσκευή σου ( αναγκάστηκα αυτό καθότι η οθόνη δεν δουλεύει)για να απενεργοποιήσεις την εύρεση I phone .. 

 Όπως καταλαβαίνεις Apple ID &συνθηματικο .

 Μπορείς να το κανείς και σπιτι σου αυτό -αν έχεις pc- απλά εγώ σου απαντάω στο ότι αν δεν το έχεις κάνει σου το ζητάνε ..

Επεξ/σία από Chris_BMW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Άλλο ένα παράδειγμα με πρόβλημα στην κατανόηση κειμένου ...

 «και φυσικά θα κάνουν ότι θέλουν με τη συσκευή τους» 

 ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΟ ΑΡΘΡΟ ΓΡΑΦΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΟΤΙ ΟΘΟΝΗ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ !;

Φίλε εδώ είσαι λάθος ! Φυσικά και δεν μπορείς να το ξέρεις αν δεν πάθεις ..

 Εγώ έπαθα ( η κόρη μου 16 μηνών τότε πέταξε το 8 plus επειδή την τρόμαξα λέγοντας της «μη» και αυτό πήγε και έσκασε στη γωνία στο τζάκι) και έμαθα ..

 Ζητάνε κωδικούς . Τους περνάς εσυ βέβαια σε MacBook όπου συνδέεις την συσκευή σου ( αναγκάστηκα αυτό καθότι η οθόνη δεν δουλεύει)για να απενεργοποιήσεις την εύρεση I phone .. 

 Όπως καταλαβαίνεις Apple ID &συνθηματικο .

 Μπορείς να το κανείς και σπιτι σου αυτό -αν έχεις pc- απλά εγώ σου απαντάω στο ότι αν δεν το έχεις κάνει σου το ζητάνε ..

....είπε ένας τύπος που τον λένε chris.bmw 😆😆

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, infamousjohn είπε

....είπε ένας τύπος που τον λένε chris.bmw 😆😆

Μμμμμμ ναι . Πλην όμως δεν είπα πως δεν ξέρεις να διαβάζεις .

 Δυσκολία στην κατανόηση κειμένου έχεις .

Κανε την αυτοκριτική σου δες τις απαντήσεις που σου δώσανε τα αλλά παιδιά και προσπάθησε να το διορθώσεις . 

Υ.Γ Όταν πήγαινα εγώ εσυ ερχόσουν όποτε εξυπνάδες σε σχόλια θα απαντώνται ανάλογα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 28/09/2019 at 17:59, babooniaris said:

Συμμορία μπράβων ;;;;;;; Έπιασε κανένα από το λαιμό και τον εκβίαζε να αγοράσει το iPhone ?????

Ας σοβαρευτούμε λίγο,!!!!!!!

ναι πράγματι, δεν έπιασε κανέναν από τον λαιμό.
Παρασύρθηκα από τον τίτλο που έλεγε "... Apple προειδοποιεί ..." και νόμισα ότι θα τους ανατίναζε το κινητό ή ότι κάτι θα τους συνέβαινε.
Ας ελπίσουμε ότι η προειδοποίηση θα παραμείνει σαν μήνυμα σε κάποιο διαγνωστικό ή log file και ως εκεί.
Ο χρόνος θα δείξει.

Prestige και glamour και social ladder απαιτούν θυσίες.

Επεξ/σία από eyw
spelling
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
14 hours ago, Chris_BMW said:

Άλλο ένα παράδειγμα με πρόβλημα στην κατανόηση κειμένου ...

 «και φυσικά θα κάνουν ότι θέλουν με τη συσκευή τους» 

 ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΟ ΑΡΘΡΟ ΓΡΑΦΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΟΤΙ ΟΘΟΝΗ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ !;

Φίλε εδώ είσαι λάθος ! Φυσικά και δεν μπορείς να το ξέρεις αν δεν πάθεις ..

 Εγώ έπαθα ( η κόρη μου 16 μηνών τότε πέταξε το 8 plus επειδή την τρόμαξα λέγοντας της «μη» και αυτό πήγε και έσκασε στη γωνία στο τζάκι) και έμαθα ..

 Ζητάνε κωδικούς . Τους περνάς εσυ βέβαια σε MacBook όπου συνδέεις την συσκευή σου ( αναγκάστηκα αυτό καθότι η οθόνη δεν δουλεύει)για να απενεργοποιήσεις την εύρεση I phone .. 

 Όπως καταλαβαίνεις Apple ID &συνθηματικο .

 Μπορείς να το κανείς και σπιτι σου αυτό -αν έχεις pc- απλά εγώ σου απαντάω στο ότι αν δεν το έχεις κάνει σου το ζητάνε ..

Να προσέχουμε τι γράφουμε και τι εννοούμε όμως... Είναι άλλο το να σου ζητήσουν να πληκτρολογήσεις κάπου τους κωδικούς σου (αν δεν λειτουργεί η οθόνη) για να απενεργοποιηθεί το icloud lock και να γίνει η επισκευή και ΑΛΛΟ το να τους πεις τους κωδικούς σου...

Καταλαβαίνεις φαντάζομαι την τεράααααααστια διαφορά ανάμεσα σε αυτά τα 2! :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Καταλαβαίνεις φαντάζομαι την τεράααααααστια διαφορά ανάμεσα σε αυτά τα 2! :) 

Όχι δεν την καταλαβαίνω .

 Δεν υπάρχει καμία διαφορά αν ο άλλος είναι επιτήδειος.

 Μην παίρνεις παράδειγμα από εσένα . Πολλοί που έχουν I phone δεν ξέρουν καν το Apple ID τους κ ποσο σημαντικό είναι αυτό .

 

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Να προσέχουμε τι γράφουμε και τι εννοούμε όμως...

Ήμουν πολύ ξεκάθαρος στο τι έγραψα κ τι εννοώ .

 Το παιδί ρώτησε αν υπάρχει περίπτωση σε επίσημο σέρβις να σου ζητήσουν κωδικούς. Αυτή ήταν η ερώτηση του .

 Και σου απαντάω και εσένα αλλά και σε αυτόν που ρώτησε πως ΝΑΙ υπάρχει περίπτωση .

 Τον λόγο δεν μπορώ να τον ξέρω και τι μπορεί να πει ο καθένας όμως ΝΑΙ υπάρχει περίπτωση και σου περιέγραψα την δίκη μου εμπειρία σε επίσημο σέρβις Apple Αγία Παρακευή ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
59 minutes ago, Chris_BMW said:

Όχι δεν την καταλαβαίνω .

 Δεν υπάρχει καμία διαφορά αν ο άλλος είναι επιτήδειος.

 Μην παίρνεις παράδειγμα από εσένα . Πολλοί που έχουν I phone δεν ξέρουν καν το Apple ID τους κ ποσο σημαντικό είναι αυτό .

Ήμουν πολύ ξεκάθαρος στο τι έγραψα κ τι εννοώ .

 Το παιδί ρώτησε αν υπάρχει περίπτωση σε επίσημο σέρβις να σου ζητήσουν κωδικούς. Αυτή ήταν η ερώτηση του .

 Και σου απαντάω και εσένα αλλά και σε αυτόν που ρώτησε πως ΝΑΙ υπάρχει περίπτωση .

 Τον λόγο δεν μπορώ να τον ξέρω και τι μπορεί να πει ο καθένας όμως ΝΑΙ υπάρχει περίπτωση και σου περιέγραψα την δίκη μου εμπειρία σε επίσημο σέρβις Apple Αγία Παρακευή ...

Και πάλι όμως δεν κατάλαβες... 

Αν το iphone σου είναι κλειδωμένο, το service δεν μπορεί να κάνει και πολλά πράγματα. Γι'αυτό πριν πρέπει να έχεις φροντίσει να πάρεις backup των αρχείων σου και να απενεργοποιήσεις το icloud. Αν δεν μπορείς να το κάνεις μόνος σου, θα σε καθοδηγήσει το επίσημο service  για να το κάνεις σωστά και κυρίως μόνος σου χωρίς να πεις τους κωδικούς σου σε κανέναν!

Το αν στο επίσημο service θα σου έχουν παγιδεύσει το laptop για να σου αντιγράψουν τους κωδικούς σου, πάει να πει πως θα είσαι κάποιος πολύ σημαντικός άνθρωπος που κρατάει πολύτιμα στοιχεία στις συσκευές του και καλό θα είναι όταν θα σου χαλάνε να τις κάνεις κομματάκια και να τις θάβεις στον κήπο από το να τις πας για επισκευή! :p

Με την ίδια λογική μπορεί και ο υπάλληλος στην τράπεζα να σου κλέψει τα στοιχεία σου και να μπει στους λογαριασμούς σου ή να χρησιμοποιήσει τις κάρτες σου... :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, billdanos είπε

Και πάλι όμως δεν κατάλαβες... 

Αν το iphone σου είναι κλειδωμένο, το service δεν μπορεί να κάνει και πολλά πράγματα. Γι'αυτό πριν πρέπει να έχεις φροντίσει να πάρεις backup των αρχείων σου και να απενεργοποιήσεις το icloud. Αν δεν μπορείς να το κάνεις μόνος σου, θα σε καθοδηγήσει το επίσημο service  για να το κάνεις σωστά και κυρίως μόνος σου χωρίς να πεις τους κωδικούς σου σε κανέναν!

Το αν στο επίσημο service θα σου έχουν παγιδεύσει το laptop για να σου αντιγράψουν τους κωδικούς σου, πάει να πει πως θα είσαι κάποιος πολύ σημαντικός άνθρωπος που κρατάει πολύτιμα στοιχεία στις συσκευές του και καλό θα είναι όταν θα σου χαλάνε να τις κάνεις κομματάκια και να τις θάβεις στον κήπο από το να τις πας για επισκευή! 😛

Με την ίδια λογική μπορεί και ο υπάλληλος στην τράπεζα να σου κλέψει τα στοιχεία σου και να μπει στους λογαριασμούς σου ή να χρησιμοποιήσει τις κάρτες σου... :) 

Αλλά λόγια να αγαπιόμαστε Bill ..

 Που κολλάνε όλα αυτά που μου έγραψες . Δεν σε καταλαβαίνω γιατί συνεχίζεις να μην παραδέχεσαι ότι τελικά είχες λάθος σε αυτό που απάντησες του παιδιού η ερώτηση του οποίου ήταν ΞΕΚΑΘΑΡΗ .

 Αν ζητάνε κωδικούς σε επίσημο Service .

 Η απάντηση λοιπόν σύμφωνα με τη δικιά  μου πρόσφατη μάλιστα εμπειρία είναι πως ΝΑΙ υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο .

 Όλα τα αλλά που γράφεις για τράπεζες υπαλλήλους κτλ απλά δεν στέκουν .

 Μη συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, Chris_BMW said:

Αλλά λόγια να αγαπιόμαστε Bill ..

 Που κολλάνε όλα αυτά που μου έγραψες . Δεν σε καταλαβαίνω γιατί συνεχίζεις να μην παραδέχεσαι ότι τελικά είχες λάθος σε αυτό που απάντησες του παιδιού η ερώτηση του οποίου ήταν ΞΕΚΑΘΑΡΗ .

 Αν ζητάνε κωδικούς σε επίσημο Service .

 Η απάντηση λοιπόν σύμφωνα με τη δικιά  μου πρόσφατη μάλιστα εμπειρία είναι πως ΝΑΙ υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο .

 Όλα τα αλλά που γράφεις για τράπεζες υπαλλήλους κτλ απλά δεν στέκουν .

 Μη συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα .

Ο,τι πεις! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...