Προς το περιεχόμενο

Το Facebook δοκιμάζει να κρύβει τον αριθμό των likes ενός μηνύματος


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Havik είπε

Εμπρός πίσω, όπως έλεγε και ο Πωποτας!

Σοβαρά τώρα, αφαίρεσαν το dislike, κρύβουμε και το Like ε ας τα αφαιρέσουν και ας γυρίσουμε στην προ like/dislike εποχή του 2005?

Γιατί τι είχε αυτή η εποχή? Καλύτερα ήταν, έχουμε φτάσει σε σημείο να μην μιλάει η νύφη (70 χρονών) του πεθερού μου ,  στον πεθερό μου (67 χρόνων) επειδή δεν της εκανε like στο Facebook

Τραγικές καταστάσεις 🤣

Επεξ/σία από tsofras
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ακουστώ τέρμα κωλόγερος αλλά θα μου επιτρέψετε μια λογική νομίζω ερώτηση προς εσάς που λέτε πως δε χρησιμοποιείτε Facebook. Πως ενημερώνεστε;

Στην προ-FB εποχή είχαμε τα favorites και έπρεπε να ανοίξουμε σελίδα-σελίδα για να μάθουμε τι τρέχει κάθε μέρα. Τώρα τι κάνετε; Και μη μου αρχίσετε τις μλκιες πως δεν σας ενδιαφέρουν οι ειδήσεις. Δεν είπα να μάθετε τα πολιτικά νέα της ημέρας αλλά όλοι έχουμε ενδιαφέροντα...τεχνολογία, gaming, μουσική, σινεμά, αθλητικά...οτιδήποτε.

Το Instagram είναι τελείως διαφορετική φάση. Καλές οι φωτογραφιούλες αλλά από τη στιγμή που δεν σου επιτρέπει ενεργό link, είναι πρακτικά άχρηστο για αυτή τη χρήση. Άσε που είναι και τέρμα δύσχρηστο χωρίς πλήρη web έκδοση.

Χρησιμοποιείτε κάποιο άλλο social media ή μπροουζάρετε ανελέητα σαν το παλιό κακό καιρό;

Επεξ/σία από ghadhika
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, ghadhika είπε

Θα ακουστώ τέρμα κωλόγερος αλλά θα μου επιτρέψετε μια λογική νομίζω ερώτηση προς εσάς που λέτε πως δε χρησιμοποιείτε Facebook. Πως ενημερώνεστε;

Στην προ-FB εποχή είχαμε τα favorites και έπρεπε να ανοίξουμε σελίδα-σελίδα για να μάθουμε τι τρέχει κάθε μέρα. Τώρα τι κάνετε; Και μη μου αρχίσετε τις μλκιες πως δεν σας ενδιαφέρουν οι ειδήσεις. Δεν είπα να μάθετε τα πολιτικά νέα της ημέρας αλλά όλοι έχουμε ενδιαφέροντα...τεχνολογία, gaming, μουσική, σινεμά, αθλητικά...οτιδήποτε.

Το Instagram είναι τελείως διαφορετική φάση. Καλές οι φωτογραφιούλες αλλά από τη στιγμή που δεν σου επιτρέπει ενεργό link, είναι πρακτικά άχρηστο για αυτή τη χρήση. Άσε που είναι και τέρμα δύσχρηστο χωρίς πλήρη web έκδοση.

Χρησιμοποιείτε κάποιο άλλο social media ή μπροουζάρετε ανελέητα σαν το παλιό κακό καιρό;

Δεν νομίζω να έχει σχέση το ένα με το άλλο. Αυτός που θέλει να μπει και σε άλλες σελίδες να διαβάσει νέα θα μπει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, mariosCS είπε

Δεν νομίζω να έχει σχέση το ένα με το άλλο. Αυτός που θέλει να μπει και σε άλλες σελίδες να διαβάσει νέα θα μπει. 

Άρα ουσιαστικά μου απαντάς πως επιστρέψαμε στη προ-fb εποχή που αυτοί πρέπει να browsάρουν σελίδα-σελίδα. Τι βολικό...nooot!

Επεξ/σία από ghadhika
  • Confused 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μη! Σας παρακαλώ κύριοι του facebook μην το κάνετε! 

Πως θα νιώσουν πολλά άτομα όταν δουν ότι τα likes λείπουν απτα εξαιρετικα posts τους;

Κι αν αυτό δε σας συγκινεί, οι επαγγελματίες ποστερς στα γκρουπακια που βάζουν κάθε τρεις και λίγο μια άκυρη εικόνα,συνήθως συνοδευόμενη από κάποιο γνωμικολογικον..ή έστω ένα καλημερα/καλησπέρα/καληνύχτα τι θα απογινουν; 

Σας παρακαλώ ξανασκεφτειτε το

Επεξ/σία από Scatman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, sterios1989 είπε

Ε όχι ρε γαμώτο πάει ο ύπνος κι απόψε, τον χάσαμε μ αυτά που μαθαίνουμε ...

Εγω εχασα και την ορεξη μου. Θα τσιμπησω μονο, σαν τον Π'γιαννοπουλο.

3 ώρες πριν, ghadhika είπε

Θα ακουστώ τέρμα κωλόγερος αλλά θα μου επιτρέψετε μια λογική νομίζω ερώτηση προς εσάς που λέτε πως δε χρησιμοποιείτε Facebook. Πως ενημερώνεστε;

Στην προ-FB εποχή είχαμε τα favorites και έπρεπε να ανοίξουμε σελίδα-σελίδα για να μάθουμε τι τρέχει κάθε μέρα. Τώρα τι κάνετε; Και μη μου αρχίσετε τις μλκιες πως δεν σας ενδιαφέρουν οι ειδήσεις. Δεν είπα να μάθετε τα πολιτικά νέα της ημέρας αλλά όλοι έχουμε ενδιαφέροντα...τεχνολογία, gaming, μουσική, σινεμά, αθλητικά...οτιδήποτε.

Μα το fb δεν είναι ειδησεογραφικο site. Δε νομιζω κανεις να περιμενει να μαθει τα νεα από αυτό.

Επεξ/σία από rus
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ghadhika είπε

Στην προ-FB εποχή είχαμε τα favorites και έπρεπε να ανοίξουμε σελίδα-σελίδα για να μάθουμε τι τρέχει κάθε μέρα. Τώρα τι κάνετε; Και μη μου αρχίσετε τις μλκιες πως δεν σας ενδιαφέρουν οι ειδήσεις. Δεν είπα να μάθετε τα πολιτικά νέα της ημέρας αλλά όλοι έχουμε ενδιαφέροντα...τεχνολογία, gaming, μουσική, σινεμά, αθλητικά...οτιδήποτε.

Σοβαρά τώρα; Πρώτη φορά ακούω τέτοιο επιχείρημα για τη χρήση του FB.

Υπάρχουν πάρα μα πάρα πολλά sites που παίρνουν ειδήσεις κάθε κατηγορίας από πολλαπλά sites.

Ενδεικτικά 3

https://www.msn.com/el-gr/news

https://news.google.com/

https://gr.yahoo.com/

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καθένας στην φούσκα του ζεί. Προφανώς και είναι μέσο ενημέρωσης το newsfeed του Facebook για ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ κόσμο. 

Ξέρετε εν έτη 2019 οι χρήστες του διαδικτύου δεν περιορίζονται στο ηλικιακό γκρουπ 18-24 (που δεν έχει μαντήλι να κλάψει).

Επίσης αν κάνετε τον κόπο να ψάξετε στατιστικά, θα δείτε οτι είμαστε από τις Ευρωπαικές χώρες με τα μεγαλύτερα ποσοστά χρηστών του διαδικτύου που διατηρεί λογαριασμό στο φατσοβιβλίο. Το marketplace ήδη έχει παίξει τεράστιο ρόλο υπερ του και μόλις κάνει launch το dating app παγκόσμια κάτι μου λέει οτι θα δούμε πολλούς πιτσιρικάδες να επιστρέφουν.

Έχουμε πολύ καιρό μπροστά μας μέχρι τον "θάνατο" του Fb οπότε η οποιαδήποτε αλλαγή έχει μεγάλο ενδιαφέρον για πάρα πολύ κόσμο και επιχειρήσεις που ξοδεύουν πολλά $ από το marketing budget τους εκεί...

Επεξ/σία από Themos3
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εθισμένοι στα likes θα φάνε μεγάλη ήττα!

7 ώρες πριν, ghadhika είπε

Θα ακουστώ τέρμα κωλόγερος αλλά θα μου επιτρέψετε μια λογική νομίζω ερώτηση προς εσάς που λέτε πως δε χρησιμοποιείτε Facebook. Πως ενημερώνεστε;

Στην προ-FB εποχή είχαμε τα favorites και έπρεπε να ανοίξουμε σελίδα-σελίδα για να μάθουμε τι τρέχει κάθε μέρα. Τώρα τι κάνετε; Και μη μου αρχίσετε τις μλκιες πως δεν σας ενδιαφέρουν οι ειδήσεις. Δεν είπα να μάθετε τα πολιτικά νέα της ημέρας αλλά όλοι έχουμε ενδιαφέροντα...τεχνολογία, gaming, μουσική, σινεμά, αθλητικά...οτιδήποτε.

Το Instagram είναι τελείως διαφορετική φάση. Καλές οι φωτογραφιούλες αλλά από τη στιγμή που δεν σου επιτρέπει ενεργό link, είναι πρακτικά άχρηστο για αυτή τη χρήση. Άσε που είναι και τέρμα δύσχρηστο χωρίς πλήρη web έκδοση.

Χρησιμοποιείτε κάποιο άλλο social media ή μπροουζάρετε ανελέητα σαν το παλιό κακό καιρό;

Αν νομίζεις πως όλοι χρησιμοποιούν το FB για ενημέρωση, κάνεις λάθος. Αν νομίζεις και πως το FB είναι η #1 πηγή ενημέρωσης (ειδήσεις) τότε είσαι πολύ λάθος.

Νομίζεις πως το FB είναι το πρώτο όπου ανακοινώνουν ειδήσεις (πολιτικές και μη); Αν ήταν αυτό, πολλοί δεν θα είχαν καν λόγο τήρησης δικούς τους ιστοτόπου.

Είναι μεγάλη φούσκα το FB, αλλά μην τα παραλέμε. Δεν είναι το Α-Ω παρά για μερικά που δεν γνωρίζουν τι υπάρχει έξω από το FB και που ακριβώς γι αυτό έχουν μια τελείως λανθασμένη ιδέα περί του διαδικτύου.

(Αυτοί είναι και τα μεγαλύτερα θύματα btw).

(btw #2, o #1 διαδικτυακός τόπος ενημέρωσης εδώ δεν είναι το FB, αλλά το newsroom γνωστής εφημερίδας)

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, spectaculator είπε

(btw #2, o #1 διαδικτυακός τόπος ενημέρωσης εδώ δεν είναι το FB, αλλά το newsroom γνωστής εφημερίδας)

Οι όροι Google Analytics και traffic sources σου λένε κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Themos3 είπε

Το marketplace ήδη έχει παίξει τεράστιο ρόλο υπερ του και μόλις κάνει launch το dating app παγκόσμια κάτι μου λέει οτι θα δούμε πολλούς πιτσιρικάδες να επιστρέφουν.

Μα αυτό ειναι για αγγελιες.

29 λεπτά πριν, spectaculator είπε

(btw #2, o #1 διαδικτυακός τόπος ενημέρωσης εδώ δεν είναι το FB, αλλά το newsroom γνωστής εφημερίδας)

Συμφωνα με τα sites μετρήσεων οι δημοφιλεστεροι τέτοιοι τοποι είναι η 'Ζουγκλα' και το... 'Μακελειο' του Στεφανου Χιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, rus είπε

Μα αυτό ειναι για αγγελιες.

Συμφωνα με τα sites μετρήσεων οι δημοφιλεστεροι τέτοιοι τοποι είναι η 'Ζουγκλα' και το... 'Μακελειο' του Στεφανου Χιου.

Το RSS newsroom της Ναυτεμπορικής είναι το #1.

13 λεπτά πριν, Themos3 είπε

Οι όροι Google Analytics και traffic sources σου λένε κάτι?

Τι σχέση έχει αυτό με το FB; Είσαι σοβαρός; To traffic sources σου δείχνει πως έφτασαν στο website σου. Και μάλιστα #1 traffic source είναι το google και το FB συνήθως είναι μόλις το 10% ή λιγότερο για τους περισσότερους.

Άστο καλύτερα!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spectaculator είπε

Το RSS newsroom της Ναυτεμπορικής είναι το #1.

Aν googlaρεις το πρωτοι αποτελεσμα λεει... https://www.allyoucanread.com/greek-newspapers/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...