Προς το περιεχόμενο

ARIELLI LED5028UHD 50'' LED ULTRA HD 219€


Zengar Zombolt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

52 λεπτά πριν, Zengar Zombolt είπε

Σε αυτή την τιμή και να αντέξει που λέει ο λόγος τα 2 χρονια πάλι τα βγάζει τα λεφτά της
 

Ε σιγά τι είναι 219€ να τα πετάξεις στον κάδο . 

 

 

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, maxdore217 είπε

Ε σιγά τι είναι 219€ να τα πετάξεις στον κάδο . 

:D

Τρόπος του λέγειν βρε
και αν σου κρατησει τουλαχιστον 2 χρονια για τα λεφτα της παλι καλα να λες
εχω κλαψει ακριβοτερες  LG και Samsung TV σε λιγοτερο απο 3 χρονια λειτουργιας τους
και μια F&U 32αρα που έχει η μάνα μου στο δωμάτιο της και την λιωνει εχει κρατησει 4 χρονια και συνεχιζει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Zengar Zombolt είπε

Τρόπος του λέγειν βρε
και αν σου κρατησει τουλαχιστον 2 χρονια για τα λεφτα της παλι καλα να λες
εχω κλαψει ακριβοτερες  LG και Samsung TV σε λιγοτερο απο 3 χρονια λειτουργιας τους
και μια F&U 32αρα που έχει η μάνα μου στο δωμάτιο της και την λιωνει εχει κρατησει 4 χρονια και συνεχιζει

Της ιδίας απόψεως είμαι κι εγω φίλε μου μιας κι εχω δει κάτι ωραίες sony 4k και φούλ στα φούλ 50ρες και άνω με 1500-2500 χιλιάρικα και να τις κλαίνε στα 2μιση χρόνια..

Απο την άλλη, σε φίλο είχα προτείνει 24αρα arielli προ 5ετίας και την λιώνει ακόμα η μάνα του στο δωμάτιο, επίσης εγω εχω κάπου 3 χρόνια 42αρα στα 220 ευρώ (arielli)  με μέτρια χρήση αλλά ακόμα μια χαρά είναι..(Φτού φτού φτού!!!!!)

Και σε άλλον φίλο 32αρα ίδιας μάρκας με 130 ευρώ (αν θυμάμαι καλά) ακόμα στα 2 χρόνια ζει...

Και για την 50αρα το σκέφτομαι κι εγω λίγο να την βάλω στον υπολογιστή(ή τράμπα με την 42αρα) αλλά με χαλάει αυτή η κωλοβάση μου δεν είναι στην μέση..

Επεξ/σία από ZELOMOTH
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μολις παρελαβα και την εγκατεστησα και προς το παρον σε χρηση ως μονιτορ σε υπολογιστη μπορω να πω ικανοποιημενος.Σε TV  ακομα δεν.Τιμια για τα λεφτα της και επειδη στο πατρικο υπαρχει ηδη αλλη μια ιδιας μαρκας αυτη φαινετε λιγο καλυτερη ποιοτητα και σε πλαστικα αλλα και εικονα αλλα δεν μπορει να υπαρξει συγκριση μεταξυ τους.Απο εικονα στο pc εχω κατεβασει αναλυση (σε παιχνιδι μονο)1920*1080 και σε επιφανεια εργασειας στην εγγενη της αναλυση.Δεν το κατεχω αλλα φαινετε να υπαρχει ελαφρυ bleeding και το μαυρο της πασχει,θα δω με περαιτερω ρυθμισεις.

Και κατι που ισως ενδιαφερει ειναι οτι εχει δορυφορικο δεκτη,δηλαδη στο μενου σου δινει την επιλογη,εχει και ΑΤV που δεν γνωριζω τι ειναι ομως αυτο

 

IMG_20191001_192318.jpg

Επεξ/σία από sixfeetunder
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, sixfeetunder είπε

Μολις παρελαβα και την εγκατεστησα και προς το παρον σε χρηση ως μονιτορ σε υπολογιστη μπορω να πω ικανοποιημενος.Σε TV  ακομα δεν.Τιμια για τα λεφτα της και επειδη στο πατρικο υπαρχει ηδη αλλη μια ιδιας μαρκας αυτη φαινετε λιγο καλυτερη ποιοτητα και σε πλαστικα αλλα και εικονα αλλα δεν μπορει να υπαρξει συγκριση μεταξυ τους.Απο εικονα στο pc εχω κατεβασει αναλυση (σε παιχνιδι μονο)1920*1080 και σε επιφανεια εργασειας στην εγγενη της αναλυση.Δεν το κατεχω αλλα φαινετε να υπαρχει ελαφρυ bleeding και το μαυρο της πασχει,θα δω με περαιτερω ρυθμισεις.

Και κατι που ισως ενδιαφερει ειναι οτι εχει δορυφορικο δεκτη,δηλαδη στο μενου σου δινει την επιλογη,εχει και ΑΤV που δεν γνωριζω τι ειναι ομως αυτο

IMG_20191001_192318.jpg

Ααααα τι ωραίααααα! Είναι στην νέα σου  τηλεόρασή  το πόστ μου!:D

Και με΄γειά!👍

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ZELOMOTH είπε

Ααααα τι ωραίααααα! Είναι στην νέα σου  τηλεόρασή  το πόστ μου!:D

Και με΄γειά!👍

Ευχαριστω φιλε μου,παντως δειχνει οτι αξιζει ακριβως τα χρηματα της.Εχει και λειτουργειες και θυρες οπως παρατηρησα που δεν ειναι αναρτημενα στα σαιτ σχετικα με την τιβι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, ZELOMOTH είπε

Σε 4Κ τι σε προβλημάτισε? Τι υπολογιστή έχεις και λες οτι σέρνεται?

Το τροφοδοτικό της είναι τουβλάκι ή εσωτερικό?

To τροφοδοτικο της εσωτερικο ειναι.Οσο για το pc εναν i5 4570-4 γιγα ram-760 gtx Nvidia gpu,Tο παιχνιδι που παιζω ηταν ανετα στο ολα full γραφικα αλλα σε 1080p και στα 4Κ κολωσε.Δεν με παιραζει που το χαμηλωσα γιατι ηδη καθομαι πολυ κοντα οταν εχω την τιβι σαν μονιτορ.Λιγο στα καναλια που βλεπω τωρα μια χαρα ειναι αλλα ισως παιζει ρολο οτι ερχομαι απο FHD Σε γενικες γραμμες ως τωρα δεν βρηκα κατι να πω....αααα δεν δειχνει καλα η δεν αυτο η το αλλο .Λειτουργεια smart  και αλλα σχετικα δεν τ αχρειαζομαι και αν καποτε τα χρειαστω θα επελεγα συσκευες που θα επελεγα εγω και οχι οτι κοτσαρει πανω στην τιβι η καθε εταιρια.

Επεξ/σία από sixfeetunder
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sixfeetunder είπε

Μολις παρελαβα και την εγκατεστησα και προς το παρον σε χρηση ως μονιτορ σε υπολογιστη μπορω να πω ικανοποιημενος.Σε TV  ακομα δεν.Τιμια για τα λεφτα της και επειδη στο πατρικο υπαρχει ηδη αλλη μια ιδιας μαρκας αυτη φαινετε λιγο καλυτερη ποιοτητα και σε πλαστικα αλλα και εικονα αλλα δεν μπορει να υπαρξει συγκριση μεταξυ τους.Απο εικονα στο pc εχω κατεβασει αναλυση (σε παιχνιδι μονο)1920*1080 και σε επιφανεια εργασειας στην εγγενη της αναλυση.Δεν το κατεχω αλλα φαινετε να υπαρχει ελαφρυ bleeding και το μαυρο της πασχει,θα δω με περαιτερω ρυθμισεις.

Και κατι που ισως ενδιαφερει ειναι οτι εχει δορυφορικο δεκτη,δηλαδη στο μενου σου δινει την επιλογη,εχει και ΑΤV που δεν γνωριζω τι ειναι ομως αυτο

IMG_20191001_192318.jpg

Με Γειά φίλε.... Όταν εγώ λέω ότι είναι μια χαρά για τα λεφτά της.... Ξέρω τι λέω..

Turbo x έχω και τα σπάει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, sixfeetunder είπε

εχει και ΑΤV που δεν γνωριζω τι ειναι ομως αυτο

Δεν ειναι τιποτα, "analog TV" σημαινει. Τα αναλογικα καναλια που εχουν σταματησει να εκπεμπουν δηλαδη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, sixfeetunder said:

Ευχαριστω φιλε μου,παντως δειχνει οτι αξιζει ακριβως τα χρηματα της.Εχει και λειτουργειες και θυρες οπως παρατηρησα που δεν ειναι αναρτημενα στα σαιτ σχετικα με την τιβι

αναφερει πουθενα (ισως πανω στο κουτι) αν εχει hdmi 2.0 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, sixfeetunder είπε

Ευχαριστω φιλε μου,παντως δειχνει οτι αξιζει ακριβως τα χρηματα της.Εχει και λειτουργειες και θυρες οπως παρατηρησα που δεν ειναι αναρτημενα στα σαιτ σχετικα με την τιβι

όπως έγραψα στο μήνυμα παραπάνω, για τις προδιαγραφές των Arielli αξιόπιστη πηγή αποτελεί μόνο η ιστοσελίδα και ο αναρτημένος κατάλογος της SolidGroup Βουλγαρίας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, xristakits είπε

αναφερει πουθενα (ισως πανω στο κουτι) αν εχει hdmi 2.0 ?

Δεν αναφέρει, όμως κάτι που παρατήρησα είναι ότι δεν έφερνε ήχο η Hdmi στο πλάι τής TV στο δεύτερο γκρουπ θυρών που έχει σε αντίθεση με το άλλο γκρουπ στο κάτω μέρος της όπου και οι δύο φέρναν ήχο κανονικά. Σύνολο 3χHDMI

Sorry για την ποιοτητα της φωτο

IMG_20191002_054707.jpg

Μια αλλη παρατηρηση για οποιους ενδιαφερονται ειναι οτι διαθετει scart παρολο που δεν το αναφερει ουτε στο ακριβες μανουαλ οπως ο definitio παραπεμπει λινκ.Kαι αλλη μια λειτουργια που ειδα και με αρεσε ειναι οτι εχει rec και freeze

Επεξ/σία από sixfeetunder
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...