Προς το περιεχόμενο

Βάσεις τοίχου για Edifier R1700BT


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

Ψάχνω για βάσεις τοίχου για τα Edifier R1700BT που να μην κοστίζουν μία περιουσία για να γλιτώσω λίγο χώρο επάνω στο γραφείο.

Έχει κάποιος να προτείνει κάποιο δοκιμασμένο ?

π.χ. βρήκα αυτά αλλά δεν ξέρω αν είναι της προκοπής

https://www.electronix.gr/index.php?route=product/product&product_id=22831&skr_prm=WyIyNWMyODU0OS00ODU1LTQ3ZjQtYjJiMy03YTgwM2Q3YjkzZDciLDE1Njk3NTkwODcxNTAseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsInRhZ3MiOiIifV0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι οκ, αλλά θα πρέπει να στερεώσεις το ηχείο βιδώνοντας το επάνω τους.

Καλύτερα να το κάνεις χρησιμοποιώντας τις κάτω τρύπες ώστε να βιδώσεις τα ηχεία στην βάση τους και όχι στα πλάγια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Jiakometi είπε

Είναι οκ, αλλά θα πρέπει να στερεώσεις το ηχείο βιδώνοντας το επάνω τους.

Καλύτερα να το κάνεις χρησιμοποιώντας τις κάτω τρύπες ώστε να βιδώσεις τα ηχεία στην βάση τους και όχι στα πλάγια.

Τότε θα ήθελα κάποια λύση που να μην καταστρέφει τα ηχεία , δεν θέλω να τα τρυπήσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολο να βρεθεί τέτοια βάση..

Όλα τα ηχεία πρέπει να «ασφαλίζονται με κάποιο τρόπο για να μην αρχίσουν να «περπατάνε».

Αν δεν θέλεις να τρυπήσεις στην βάση ή στα πλάγια μπορείς να τρυπήσεις στην «πλάτη» του ηχείου.

Δεν παθαίνει τίποτα ειδικά να χρησιμοποιήσεις βίδες, 3 x 25 που είναι πολύ μικρές.... 

Η .εσχατη λύση είναι να χρησιμοποιήσεις ταινία δύο όψεων στην βάση, για να πατήσει στο κάτω μέρος  του Γ της βάσης που παρέθεσες, και να σφίξεις όσο μπορείς τα δύο μπράτσα μεταξύ τους βάζοντας τσοχακια αυτοκόλλητα στο σημείο επαφής μα το ηχείο στην πλαϊνή πλευρά. 
Δεν ξέρω τι στάθμες μπορεί να σηκώσει το ηχείο αλλά φαίνεται αρκετά ελαφρύ οπότε μάλλον  θα παραμείνει στην θέση του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο μακρια ειναι ο τοιχος? Αν ειναι μακρια θα αλλαξει τελειως ο ηχος σε σχεση με το να τα εχεις πανω στο γραφειο σου,κοντα σου δηλαδη σαν μονιτορ ηχεια (σαν ετσι,δεν ειναι μονιτορ τα 1700). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

@tsofras ήθελα να σε ρωτήσω αν πήρες την βάση που σου πρότεινε ο @mitspetr VLB 200 γιατι την γλυκοκοιτάζω. Πήρα την αρχικη που πρότεινες, δίχως να το εχω ψάξει, και βγήκε τραγικη...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Telumetar είπε

@tsofras ήθελα να σε ρωτήσω αν πήρες την βάση που σου πρότεινε ο @mitspetr VLB 200 γιατι την γλυκοκοιτάζω. Πήρα την αρχικη που πρότεινες, δίχως να το εχω ψάξει, και βγήκε τραγικη...

Δεν ήμουν σίγουρος και εγώ για αυτό δεν αγόρασα τίποτα τελικά , πήρα μεγαλύτερο γραφείο και τα έβαλα επάνω γιατί έχω και την τάση να αλλάζω συνέχεια διαρρύθμιση και κλείνω συνέχεια τρύπες.

Οπότε ηχεία και οθόνη πλέον επάνω στο γραφείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

πρεπει να αγορασεις βασεις με δυνατοτητα ρυθμισης της κλισης ως προς τον ακροατη.Τα συγκεκριμενα ηχεια ειναι σχεδιασμενα για desktop χρηση για αυτο εχουν και κεκλιμενη μπαφλα.Αν τα βαλεις σε βαση που δεν μπορει να ρυθμιστει ετσι,τα τουιτερ θα κοιτανε στο ταβανι και εσυ θα λες γιατι δεν εχεις καλα πριμα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...