Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση backpack-τσάντας


Arwindan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνομαι για αγορά μιας τσάντας. Θέλω να μπορώ να μεταφέρω laptop, σημειωματαρια, ίσως και βιβλία και γενικά διαφορά μικροπραγματα. Λέω μάλλον για τύπου Backpack και όχι κάτι άλλο. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να ταιριάζει με λίγο πιο επίσημο ντύσιμο (πουκάμισο σε καθημερινή βάση, κοστούμια πάρα πολύ σπάνια). 

Έχω δει και κάποια άλλα θέματα, αλλά είναι αρκετά παλιά και θα ήθελα καμία φρέσκια πρόταση. 

Budget, δεν έχω ιδέα πόσο κοστίζει ένα καλο Backpack τέτοιου τύπου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ πήρα αυτό και με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο το τελευταίο 6μηνο που το χρησιμοποιώ. Έχει αρκετούς χώρους, είναι διακριτικό και ταιριάζει με κοστούμια, και φαίνεται μέχρι τώρα αρκετά ανθεκτικό, παρά το ότι δεν του φέρομαι και πολύ καλά.

Επίσης, είναι οικονομικό που σημαίνει ότι και να πάθει κάτι, παίρνεις άλλο χωρίς να το σκεφτείς.

Πολύ καλά και ανθεκτικά είναι τα thule, αλλά με πολλαπλάσιο κόστος.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω  αυτό     

περίπου 6 μήνες σχεδόν και πηγαινοέρχομαι στο γραφείο Μαρούσι Πειραιά κάθε μέρα με casual ντύσιμο πουκάμισο, υφασμάτινο παντελόνι, το είχα πάρει για πλάκα και αποδείχτηκε λίρα εκατό ! Το άσχημο είναι πως πρέπει να πας Κόρινθο για να το πάρεις ή να περιμένεις τέλος Οκτωβρίου που ανοίγει Decathlon στην Αθήνα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις. Το HP μου φαίνεται οκ αλλά θα μπορούσα να δώσω και παραπάνω χρήματα για κάτι καλύτερο. Το άλλο νομίζω είναι πολύ αθλητικό για αυτό που το θέλω.

Καμία άλλη πρόταση;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για business backpack, πρέπει να κοιτάξεις και τα wenger. Από ποιότητα δεν το συζητάμε, μιλάμε για lifetime warranty. Αθάνατα
Από status στο επαγγελματικό κομμάτι, προσωπικά έχω δει wenger σακίδια και σε πολύ δυνατά στελέχη εταιριών σε Ευρώπη, Αμερική και Ελλάδα (μιλάμε για τύπους κουστουμάτους με 6ψήφιους μισθούς) σε δυνατά meetings. 

Έχω αυτό, αισίως 8 χρόνια τώρα, αλλά φυσικά το μέγεθος θα το διαλέξεις ανάλογα τις ανάγκες σου: https://www.amazon.co.uk/Wenger-Backpack-friendly-stabalising-platform/dp/B002V9R1NM/ref=cts_lu_2_vtp

Επεξ/σία από gthe
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, berny είπε

Ευχαριστώ. Έχω την μικρή τσάντα της Xiaomi η οποία βολεύει για μικροπράγματα αλλά δεν ξέρω αν θα πήγαινα σε Xiaomi για τη δουλειά.

43 λεπτά πριν, totem_lost είπε

Πόσα παραπάνω θέλεις να δώσεις; https://www.sandqvist.com/en/backpacks

Τώρα που έιδα που κυμαίνονται οι τιμές έλεγα μέχρι 100 :P

19 λεπτά πριν, gthe είπε

Για business backpack, πρέπει να κοιτάξεις και τα wenger. Από ποιότητα δεν το συζητάμε, μιλάμε για lifetime warranty. Αθάνατα
Από status στο επαγγελματικό κομμάτι, προσωπικά έχω δει wenger σακίδια και σε πολύ δυνατά στελέχη εταιριών σε Ευρώπη, Αμερική και Ελλάδα (μιλάμε για τύπους κουστουμάτους με 6ψήφιους μισθούς) σε δυνατά meetings. 

Έχω αυτό, αισίως 8 χρόνια τώρα, αλλά φυσικά το μέγεθος θα το διαλέξεις ανάλογα τις ανάγκες σου: https://www.amazon.co.uk/Wenger-Backpack-friendly-stabalising-platform/dp/B002V9R1NM/ref=cts_lu_2_vtp

Καλό φαίνεται αυτό θα το ψάξω παραπάνω thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου θα πάρεις Samsonite. Ίσως είναι λίγο τσιμπημένες, αλλά είναι οι καλύτερες.
Έχω μια ακριβώς σαν αυτή που θες εδώ και πέντε χρόνια, δεν έχει σημάδι γρατζουνιάς ή γενικότερα ταλαιπώριας και μέχρι και σήμερα πολλοί μου λένε μεγιά. Τόσο καινούρια είναι.

Επίσης πλένεται πολύ εύκολα και είναι ανθεκτικότατη.

150% προτείνω Samsonite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, JohnGTA είπε

Φίλε μου θα πάρεις Samsonite. Ίσως είναι λίγο τσιμπημένες, αλλά είναι οι καλύτερες.
Έχω μια ακριβώς σαν αυτή που θες εδώ και πέντε χρόνια, δεν έχει σημάδι γρατζουνιάς ή γενικότερα ταλαιπώριας και μέχρι και σήμερα πολλοί μου λένε μεγιά. Τόσο καινούρια είναι.

Επίσης πλένεται πολύ εύκολα και είναι ανθεκτικότατη.

150% προτείνω Samsonite.

Μπορείς να μου στείλεις κάποιο link;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arwindan είπε

Μπορείς να μου στείλεις κάποιο link;

Φίλε το προσπάθησα αλλά βλέπω ότι το site της Samsonite για τα ελληνικά για κάποιο λόγο δεν είναι up (εδώ) οπότε δεν μπορώ να σου πω. Η σειρά που την πήρα λέγεται Network 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως που έχω τσαντάκι ταχυδρόμου samsonite, και μάλιστα της σειράς netweork 2, δεν έμεινα τόσο ικανοποιημένος.

το μέρος που πέφτει μπροστά και κλείνει, έχει φθαρεί τόσο πολύ που σκίστηκε από τη μέσα πλευρά. επίσης κάποια από τα ραμμένα  γράμματα έχουν φύγει..

οκ, καλό το samsonite, αλλά αρκετά ακριβό για αυτά που προσφέρει. 

υπάρχουν πιο ανθεκτικές εταιρείες αν ανέβεις οικονομικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, johnieXoX είπε

εγώ πάντως που έχω τσαντάκι ταχυδρόμου samsonite, και μάλιστα της σειράς netweork 2, δεν έμεινα τόσο ικανοποιημένος.

το μέρος που πέφτει μπροστά και κλείνει, έχει φθαρεί τόσο πολύ που σκίστηκε από τη μέσα πλευρά. επίσης κάποια από τα ραμμένα  γράμματα έχουν φύγει..

οκ, καλό το samsonite, αλλά αρκετά ακριβό για αυτά που προσφέρει. 

υπάρχουν πιο ανθεκτικές εταιρείες αν ανέβεις οικονομικά.

Φίλε μου εγώ ποτέ δεν πήρα τσάντα ταχυδρόμου οπότε κριτική δεν μπορώ να κάνω. Ωστόσο της ίδιας σειράς τα backpack είναι απλώς αθάνατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, johnieXoX είπε

Εγώ πήρα αυτό και με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο το τελευταίο 6μηνο που το χρησιμοποιώ. Έχει αρκετούς χώρους, είναι διακριτικό και ταιριάζει με κοστούμια, και φαίνεται μέχρι τώρα αρκετά ανθεκτικό, παρά το ότι δεν του φέρομαι και πολύ καλά.

Επίσης, είναι οικονομικό που σημαίνει ότι και να πάθει κάτι, παίρνεις άλλο χωρίς να το σκεφτείς.

Πολύ καλά και ανθεκτικά είναι τα thule, αλλά με πολλαπλάσιο κόστος.

Έχω την ίδια HP. Η καλύτερη επιλογή και για business και casual look. Πάρα πολύ ανθεκτική (5+ χρόνια καθημερινη χρήση) και πολύ καλή τιμή !! Χωράει πολλά μέσα !! Βάρος να αντέχεις να σηκώνεις !!

Επεξ/σία από tounion
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

samsonite εχω κι εγω και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος αλλα ακριβη,

wenger ειναι μια καλη επιλογη αλλα θελει λιγο ψαξιμο γιατι τα σχεδια ειναι λιγο πιο casual κατ εμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...